Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:50 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Който иска да се посмее...  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано05.12.03 18:52



може да отида в клуб "Християнство" и да проследи смешните разговори, които се водят в написаната от мен тема "Християнското високомерие". Там ще научите прелоюботпитни неща.

Например, че Инквизицията е създадена от... езичниците!
Че християните са дали на човечеството... свободите, от които го е лишавало езичеството!
И други такива неща. Тези хора наистина са изключително тъпи!
Исках да направя една тема за Библията като наръчник за престъпления (защото в нея има множество конкретни призиви, които представляват престъпления срещу личността и от всички цивилизовани общества се разглеждат именно като такива), но нещо ме домързя. Имам за съжаление пасажите на руски - не ми се ще да ги търся из бълг. превод на "светата" книга.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Който иска да се посмее...нови [re: Black Wolf]  
Автор Oдин ()
Публикувано06.12.03 10:05



Това е добра идея. Странно е, че хората въобще не си дават сметка, колко дълбоко са се вгнездили еврейските идиотщини в съвременното общество и са го направили именно чрез християнството.



Тема Re: Който иска да се посмее...нови [re: Black Wolf]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано06.12.03 12:56



Ако искаш "свето писание" в Word формат, кажи
Бях я намерил отнякъде, налага се да я ползвам от време на време.
Хайде да тичам да ти прочета писанието преди да са го затрили :)



Тема Re: Който иска да се посмее...нови [re: Black Wolf]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано06.12.03 13:56



влез в www.baga-tur.com за да видиш нещо по-смешно.



Тема Re: Който иска да се посмее...нови [re: дядoБлaro]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано06.12.03 14:33



Не се заяждай с хората... Не правят нещо лошо. Следват мечтите и идеалите си.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Който иска да се посмее...нови [re: Black Wolf]  
Автор koлoбъpът (екстремист)
Публикувано06.12.03 15:13



Що не оставиш хорицата да си бъдат щастливи в невежестсвото си.Те просто са си бетонени глави!



Тема освен тованови [re: Black Wolf]  
Автор the_bomb (никой)
Публикувано06.12.03 15:56



книгата на Райчо Райков за мечките, която съм чел, е наистина яка!

абе и на мен идеята ми се струва малко смешна, ама то и мойте идеи сигурно са смешни за някого...

Ех, любов, любов, ти си като жълта тиква - щом презрееш и започваш да простееш


Тема Къде точно?нови [re: дядoБлaro]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано06.12.03 16:14



Влезнах в сайта но не знам за какво става дума.

Земята е люлка на Човечеството. Но не може да се живее вечно в люлка
Циолковски


Тема Щях да се спукам от смях ;-)))нови [re: Black Wolf]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано06.12.03 16:16



Изглежда стотиците хиляди изклани, обесени, изгорени на клада са били християни а техните палачи - езичниците....
Маани, маани!

Земята е люлка на Човечеството. Но не може да се живее вечно в люлка
Циолковски


Тема инквизициянови [re: Mag]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано06.12.03 21:35



Абе аз не виждам защо трябва с православни да се спори на тема Инквизиция. Те какво общо имат!

А папата си се извини.

А протестантите и те немалко поразии са направили.

Абе диващини в името на религията - колкото искаш. Това не значи, че религията е кофти (или пък че не е вярна).

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема "следват мечтите и идеалите си"нови [re: Black Wolf]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано06.12.03 21:38



Еми те и днешните православни така. Ти що се заяждаш с тях? И те следват вътрешното си усещане за това кое е правилно. И какво ни пречат на нас? 4е постят, 4е подават другата си буза или че обичат ближните си и бога си?

Много двоен стандарт ми се види това! Бага-тур може, пък християните - не може!

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: Който иска да се посмее...нови [re: Black Wolf]  
Автор roxy (вълк единак)
Публикувано07.12.03 19:25



Библията си е едно най-обикновено свидетелство за историята и митовете, и борбата за оцеляване, и фанатизма на едно племе/племенен съюз и цялата им представа за света в една не особено сполучлива религия...винаги когато една вяра тръгне да става държавна (или обединяваща повече народи)- и от личен се превърне в масов път, винаги когато в цялата работа се намесят влияние и власт, всичко се прецаква.

...But it's all wrong
That is I think I disagree...


Тема Re: Къде точно?нови [re: Mag]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано07.12.03 23:58



проблемът е,че и те не знаят за какво става дума.



Тема Re: Който иска да се посмее...нови [re: Black Wolf]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 00:01



християните също,хапльо.



Тема Re: Който иска да се посмее...нови [re: Black Wolf]  
АвторMeтoди- rpeшния мeтoд (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 01:46




Голата истина е безусловна.
Истината винаги е гола и безусловна.
Хората са облечени същества.
Те не са голи.
Голотата е порок, явно с нещо не им изнася тя.
Хората крият голотата си, защото са грозни.
И това е факт.
Истината е гола и безусловна- в смисъл, че не се нуждае от слова, които да обясняват безусловността и.
Хората, освен че н е са голи, ами, общуват помежду си със слова.
Това прави ли ги по- истински или не?
Отговорете си сами безусловно.
.............................
Мулето пише в Дира и това се оказва голяв грях.
Мулето бива трито и в БЕИНСА ДУНО,дори след като там модератора се провали.
В същото време ,войната ,при която убиват младежи, не се оказва грях.
Войната е нещо напълно разрешено и дори поповете осветяват оръжията и знамената на военните и ги пращат на война, за да бъдат убити.
Ако войната беше нещо нередно, Папата щеще да цаклейми войната(
Но той не я заклеймява.
Ако войната беше нещо нередно, не трябваше да има военни училища, в които да обучават едни хора, да убиват други хора.
Но такива училища има.
И част от хората , се припитават с това, да обучават и да бъдат обучавани в техники за убийство на себеподобните си.
Значи Войната нещо разрешено, а Мулето не е нещо разрешено?
Мулето е едно мул- нищо и никакво муле.
То бива трито повсечестно.ЗАЩО?
С какво то предизвика ненавистта на админите и модераторите, само то си знае
Но фактите са факти.
Мулето е единственото животно, така преследвато и трито от целия ДИР.
Това му повдига цената, ако усещате това.
Ако не сте се замисляли по тези въпроси вземете се замислете.
МУЛЕТО НОСИ ЕРЕС!
Затова то е трито от всякъде.


Муле- всяка ерес, после става нещо нормално.Но преди това си е ерес.Какво е това ерес, не знаеш И кво от това?






Тема Re: Войната не е грях!Така излиза..хе хе [re: MУЛE]
Автор дядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано 07.12.03 23:28



както вече казах:не им отваряй очите,отвори им ...гъза!




Тема Re: "следват мечтите и идеалите си"нови [re: Loretta]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано08.12.03 08:25



Що се заяждам ли?

1. Не ме кефят.
2. Отричат всичко друго.
3. Смятат себе си за "спасени", а другите за "заблудени души". Ако просто се ограничаваше до някакви теологични спорове, добре, но,
4. Правят опити за преследване на "друговерците". Е, вече не чрез клади, но чрез медиите, чрез формиране на обществени психози (напр. срещу "сектите"), чрез опити да наложат учението си в училищните програми, с претенциите за "официалност" и съответните законови привилегии, които тъпите български депутати им дадоха и пр., и пр. Ето това наистина е опасно!

Няма двоен стандарт!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Айде!нови [re: дядoБлaro]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано08.12.03 08:28



Но когато тези ценности са престъпни - и в продължение на векове са се натрупали доста примери за това, вече е друг въпрос.

Ти какво, тези свине ли ще защитаваш?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: инквизициянови [re: Loretta]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано08.12.03 08:29



Ами православните също доста хора са избили!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема ама аман с тия избити хора!нови [re: Black Wolf]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано09.12.03 22:37



можеш ли да спориш продължително с тях, БЕЗ да споменаваш минали неща?
според мен лошо няма да обсъжда човек вярвания и идеи, но не и непрекъснато да им хвърляш в лицето нещо, с което те самите не се идентифицират (това беше смисълът на отговорите тип "езичниците създадоха инквизицията" - ще рече - дойдоха хора, които нарекоха себе си християни, но не са християни в душата си, и свършиха дела, които ние християните смятаме за лоши)
и ти какво, отиваш и им казваш, е да ама тия дела дето ги свършихте са лоши!
еми никаква дискусия не става така...

пък и ти се чудя наистина, какво значи неприятни са ти? това е религиозна нетолерантност... а ти нали си за толерантност?

например ако ти имаше възможността да получиш законови привилегии за твоята религия (например да се обяви за официална? ами за задължителна? ами да се преследват християните?) - какво би направил тогава - ще се възползваш ли?
- ако би се възползвал - лошо...
- ако не би се възползвал - еми хубаво, значи си за религиозна толерантност... бъди толерантен тогава!

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Не е аманнови [re: Loretta]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано09.12.03 23:34



Което се забравя се повтаря. И после - с християни и пр. не е възможно да се спори - те си знаят кое как го пише в светите им книги и това е. Който мисли, че Земята е кръгла е луд, а който мисли, че се върти около Слънцето е за кладата. И днешните правоверни християни са такива. По-точно всички с отвън насадена религиозност са такива тикви.



Тема ROCK&ROOOOOOOOOOOOOOOLL....нови [re: Black Wolf]  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано09.12.03 23:44



Ма много мило и изключително прозорливо...и похвално!!!

Цитираш ме ?!? Браво :-))))

Не си разбрал какво казвам?!? Тъжно :-))))

Йоан 3:16


Тема Lot of KISSES Loretta :-))))нови [re: Loretta]  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано09.12.03 23:57



Добре че си домъкнах виртуалния задник до тука чак, че да видя - имало и разумни хора на това място.
А аз горкичкия, нали си общувам само с Вашия Модератор, живя с идеята че тука точите ножовете за такива като мене....и умирам от страх

Поздравления!!! Едва ли бих могъл да го обясня по-хубаво.
Честно казано, мислех че тези неща се подразбират от самосебе си и нямат нужда от обяснение, но явно съм в грешка.

Йоан 3:16


Тема Re: Не е аманнови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано10.12.03 00:44



Славчо, ма тва нали не го мислиш сериозно?!?
Щот ако е така, аз веднага ти се обиждам и тръгвам за Анкх-Морпорк

Само за твое сведение - специално за тебе, дето се вика - в Оная-Книга-с-многото-цитати-дет-няма-да-кажем-коя-е-но-ние-знаем-за-какво-става-дума-нали, е НАПИСАНО черно на бяло че земята е кръгла, още преди времето Платон и Аристотел.

А с мен може да се спори, но само при условие че го правиш с тихия гласец и най-вече - ИНТЕЛИГЕНТНО! Без ярост, гняФ и лоши чувства, щот като ми се крещи, се дразня и скачам на бой.

Йоан 3:16


Тема Re: ама аман с тия избити хора!нови [re: Loretta]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано10.12.03 08:58



Скъпа ми Loretta, както знаеш, аз съм за толерантност, но... не и спрямо християните! те трябва да се гонят до дупка, защото са опасни за морала на подрастващите и за съществуването на света!

Всъщност дали са ми неприятни? Как да ти кажа - всъщност, не мога да ги понасям!
А ако имам правата - дали бих се възползвал? Ти как мислиш?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Не е аманнови [re: Bloodsigned]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано10.12.03 09:02



В оная книга как ще е написано преди Платон и Аристотел, след като тя е била измислена поне 300 г. след тях? А?

Мнението на един християнски малоумник не е от значение. А ако скачаш на бой - отлично! Ще го изядеш.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Не бързай...нови [re: Bloodsigned]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано10.12.03 09:03



А ти не бързай да си отдъхваш - ножовете са вече наточени за такива като теб.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 10.12.03 09:04.



Тема А може би и теорията на относителността я има тамнови [re: Black Wolf]  
АвторAнтиxpиcт (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 12:51



Сигурно и научните резултати от идните векове ги вече има там. Аз вече ставам вярващ християнин.



Тема Re: Не е аманнови [re: Black Wolf]  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано10.12.03 17:59



Тва твърдение е "На гол гъз - чифте пищови." Не мож'го доказа.
Освен тва времената сега са опасни...ъхъм...

Па аре, ако си мъж - скачай гол до кръста на студа!!!

Йоан 3:16


Тема Re: А може би и теорията на относителността я има тамнови [re: Aнтиxpиcт]  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано10.12.03 18:06



Може, може...няма невъзможни неща

Йоан 3:16


Тема Оф, аман!нови [re: Bloodsigned]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано10.12.03 18:33



Абе, маниак, поне нещо смислено измисли, а не ми навирай тъпити си библейски глупости...

Тук никой не се интересува от еврейски измислици, записани в "свети книги", изричани от "спасители" (като вашето еврейско момче,) и други подобни дивотии...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Привет!нови [re: Bloodsigned]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано10.12.03 23:31



Той не е модератор тук.
Този клуб е без модератор - сметнахме, че не ни трябва.
И също, че сме достатъчно зрели хора, за да се контролираме сами и да поддържаме мястото цивилизовано и приятно.
Да видим за колко дълго ще остане така. Надявам се за повече - това ще говори добре за нас.

Иначе, привет и на теб! Тук сме колкото хора, толкова и религии, общо взето :) И всеки си е различен. Но и вие сте различни помежду си и аз също бих могла да допусна, че сред вас има хора, наточили ножове за езичниците ;)

Така че спокойно наминавай насам (то и не е особено оживено де). Сигурна съм, че можеш да дадеш интересни перспективи към въпросите, които *теоретично би трябвало да* се обсъждат тук :))


Използвам повода да ти обърна внимание на една друга тема тук, където съм пуснала един тест - задават ти разнообразни въпроси и според отговорите ти казват коя религия съвпада най-добре с това, което ти вярваш.

Интересно ми е какви ще са резултатите на православните християни. Много от нас тук не се оказахме съвсем езичници, а православието се оказва много, много надолу в класацията. Това дали е феномен, характерен само за този клуб (хората, които търсят алтернативни религии в днешно време), или има по-обща световна тенденция? Склонна съм да мисля второто, като че ли...

Та ако сметнеш за интересно, дай линк към теста и в християнските клубове - а аз ще намина да прегледам резултатите :)

Не че е меродавен или нещо, но може да даде материал за размисъл и да подтикне към хубави дискусии.

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема религията и децатанови [re: Black Wolf]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано10.12.03 23:52



Всяка религия е опасна за морала на подрастващите, доколкото той е крехък и лесно податлив на манипулации, приема всичко за чиста монета и се доверява безрезервно.

Затова съм съгласна с теб, че не трябва да има вероучение в училищата. Всеки човек трябва да придобие способност да мисли критично и самостоятелно, и едва тогава да може да направи избора си между различни алтернативи, според тази, която му пасва най-добре.

Но има хора, които точно по този начин са избрали християнството - просто то се е оказало религиозната система, която отговаря на вътрешната им нагласа. Има и такива, които непрекъснато го преоткриват, запознават се с алтернативите и отново и отново правят все по-информирания избор на собствената си.

Точно така мисля, че трябва да функционират нещата.


А с какво е, казваш, опасно християнството? Според мен то предлага една доста приемлива етическа система (най-общо в смисъл да не се убива, да се вършат добри дела и да не се възгордява прекалено), която в днешно време и в нашето общество функционира съвсем добре.
Предлага огромно богатство от примери и модели на поведение и отношение, върху които човек да помисли и размърдвайки си малко мозъчето, евентуално дори да стигне до собствено мнение.
Предлага достъп и ключ за разбиране на културното наследство на цяла Европа от последните 2000 години и цяла Америка изобщо - а това е кажи-речи тази част от света, която има значение днес за нас.

Изобщо, ако се *налага* нещо да се учи като вероучение в училището на *моето* дете, аз бих избрала християнството с много голяма преднина пред евентуалните алтернативи (може би защото тях не познавам достатъчно добре, но виж отново и последния ми аргумент по-горе). На ислям ли да ми го учат детето, да се забрадва, ако е момиченце? Или на будизъм, да витае в облаците? На какво, на сетианство? Или уика да го правят, да вземе да се опари кофти. Айде няма нужда. Християнството е добър изходен пункт, мисля аз.

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: Привет!нови [re: Loretta]  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано11.12.03 00:53



Ако т'ва сега, е някакъв тукашен номер, за да ме забаламосате и после да ми наденете въжето - да знаете, АЗ СПЯ САМО С ЕДНОТО ОКО...!!! Винаги Това е шега разбира се!!!

Хе хе хе хе хе...направо не е за вярване. Благодаря ти за топлото посрещане. Да ти кажа (под сурдинка) и в "моя" клуб не ме посрещнаха толкова...мило .

Колкото до режещите инструменти - така си е. Бльоки знае - и аз нося туй-онуй под овчата кожа
Забелязал съм обаче, че повечето от "моите" се дразнят най-вече на арогантността и дръзката простотия - за справка - пак Бльоки. Той най-много отнася "благословиите" :-)))))

За съжаление на целокупното езичество, аз нямам какво да му кажа. Нито пък имам желание. Според мен езичеството няма перспективи, но това си е мое мнение и аз го споделям само с теб (а другите моля да не четат това, ако ще ги разстрои) и вобще не държа да си съгласна с мен.

Има едни хора, дето много обичат да се щурат из "нашия" клуб и да ни убеждават че ние, християните, сме арогантни, прекалено самоуверени и не търпим чуждото мнение. Това не е вярно, макар че изглежда почти така, за пръв поглед.
Работата е там, че ние - християните, сме намерили Отговора и за това нямаме необходимост, да го обсъждаме. Нас (или поне мен) ни вълнува "Какво става после, след като намериш Отговора". Един вид, какво става след като изпиеш червеното хапче.
Пример: Докато едни хора тук, се чудят какво е това "ШАМАН" и има ли то почва у нас, ние просто отричаме шаманизма като необходимост... и разни такива неща...
Така че, аз май няма да участвам в обсъждането...или ще участвам, но с особенно мнение

Колкото до теста - аз лично ще го направя, благодаря.

Йоан 3:16


Тема Тва нали не е шега :-)))) ???нови [re: Loretta]  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано11.12.03 01:03



Оффф....опитвах се и аз това да обясня ама...не фаща дидкиш....

На някой може да не му се вярва, но човек не може да стане християнин "някакси, без да иска".

Винаги идва момента на Изборът. Момента в който слагаш нещата на масата оглеждаш ги отвсякъде (до колкото можеш) и избираш.
Често този избор, отхвърля християнството като алтернатива.

Йоан 3:16


Тема Re: Оф, аман!нови [re: Black Wolf]  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано11.12.03 01:10



Ти какво имаш против евреите? А против "светите книги"?

Или твоя девиз е "Смърт на антисемитизма и на неговите врагове"?

Не чувстваш ли че сега ти ставаш манияк?!? Преследваш ме, наричаш ме с обидни имена, иронизираш ме, като ме наричаш "пасторе"...защо не се нахвърлиш така върху Токай Ихто?!? Щот не те дразни ли? А защо толерантен човек, като теб се дразни толкова тенденциозно??

Ама успокой се миличък. Виж до къде стигам в желанието си да станем приятели!!! А ти все за евреи ми говориш и ме наричаш "манияк"....

Ше плача!!!

Йоан 3:16


Тема Re: Привет!нови [re: Bloodsigned]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано11.12.03 09:24



Това какво отричате си е ваш проблем. Вие отричате по принцип всичко хубаво и добро, що съществува по света...

Чудесен начин за решаване на проблеми - като отричате съществуването им, няма що...

Лично аз от християнските "благословии" не се притеснявам. можеш ли да се сърдиш на хора, които не са съвсем у ред!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: религията и децатанови [re: Loretta]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано11.12.03 09:29



Да, да, знам! Нали сме приказвали по този въпрос...

Ама как да се удържиш да не ги побъзикаш малко? Явно Локи обича да се навърта наоколо.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: инквизициянови [re: Loretta]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано12.12.03 10:31



Много просто с православните се спори защото всичко родно му е омразно, те са му отнели езичеството което и без това ненавижда, а и са му под ръка. Странно защо той толкова обича католиците които са правили най големите поразий и са забранили онова в което той наистина вярва

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*



Тема Re: инквизициянови [re: Black Wolf]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано12.12.03 10:43



То и езичниците са избили доста хора ама днес са овчици с вълчи кожи.

Приятелю сектите на протестантите са много по опасниот православието.
Във тях няма и грам толерантност, мен никога не са ме преследвали православни но знам как действат сектанските боклуци.

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*



Тема Re: ама аман с тия избити хора!нови [re: Loretta]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано12.12.03 10:49



Ох миличка ако не си разбрала и той не знае за кво е, реагира според както му е угодно. Инстинктивно веднъж е толерантен друг път не. Инак много си права все пак християните не са дошли от небето а са си били довчерашни езичници, а езичниците определено не са били по мили хора незнайно защо забравя този факт, уви момчето все още витае в облаците.

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*



Тема Re: ама аман с тия избити хора!нови [re: Black Wolf]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано12.12.03 11:00



Е сега си дойдохме на думата и аз мисля същото за такива като теб, с каквато мяра мериш с такава ще те мерят.
Това определено обяснява фобията ти от преследване, недорасъл психар.

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*



Тема Re: инквизициянови [re: Бoян lYl]  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано12.12.03 13:37



Аз пък не виждам какво толкова му има на православието и защо Бльоки така го мрази (Макар че той мрази всичко, което не е свързано с него самия, ей така, по принцип.).

Ако се замислиш, в практическата си част, то е едно езичество с християнски символи.

А аз като "Гаден Сектант" трЕбва да отбележа че не си прав.
Щот дали си "сектант-протестант", "сектант-католик", "сектант-православен", "сектант-кришнар" или "сектант-какъвто-ди-душа-иска", ако си боклук, боклук ше си останеш. Познавам християни, които няма да посоча за пример. Познавам и такива, които са за пример. И като хора и като професионалисти и като родители и като приятели. То си е до човека.

А както добре знаем:
"Ние хората сме КАЛТАЦИ, защото сме затънали в кал, до ушите"

Йоан 3:16


Тема Още един маниак...нови [re: Бoян lYl]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано12.12.03 20:36



Ето, появи се бай Боян със своите "мъдрости" и разговора затъпя окончателно... Какво да се прави, не всички имат еднакви интелектуални възможности.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 12.12.03 20:37.



Тема Не знам има ли смисъл, но.....нови [re: Black Wolf]  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано13.12.03 09:40



... се надявам, ако не за Бльоки, то поне за останалата аудитория да има.

БЛЬОКИ, задаваш върховния въпрос:
"КАКВО ДА СЕ ПРАВИ?"
..., при това го задаваш страшно на място.

Ти наричаш манияк всеки, който има противно на твоето мнение.
ТОВА НЕ Е ТОЛЕРАНТНО.
Според теб разговора затъпява всеки път, щом някой ти представи железни аргументи, които оборват смешните ти тези.
ТОВА НЕ Е ТОЛЕРАНТНО.
Сега задаваш свещеният въпрос и аз искам да ти отговоря.
ПОРАСТНИ БЛЬОКИ.
НАДЖИВЕЙ ЮНОШЕСКИЯ МАНТАЛИТЕТ.
СЛУШАЙ ПО-УМНИТЕ ОТ ТЕБ.
БЪДИ ТОЛЕРАНТЕН НЕ САМО НА ДУМИ.

Ето това са твоите отговори. Не са сложни. Но като за теб, са идеални.

Йоан 3:16


Тема Re: Не знам има ли смисъл, но.....нови [re: Bloodsigned]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано13.12.03 11:59



Слушам по-умните от мен, не бери грижа. Уви, ти не си между тях...

А "маниак" е най-мекото и толерантно нещо, с което мога да определя същество като теб.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Не знам има ли смисъл, но.....нови [re: Black Wolf]  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано13.12.03 19:18



Естествено че не съм умен.
Аз като цяло, не се вписвам в групата на умните.
Но щом се стига до там, аз да ти намирам пропуски...не знам...замисли се :-)))) Явно си доста пропускаш.

Йоан 3:16


Тема Re: религията и децатанови [re: Loretta]  
Автор roxy (вълк единак)
Публикувано15.12.03 18:19



hristiqnski dobrodeteli, moje bi. no verou4enie v pylniq smisyl na dumata - tvyrdo ne!tova mi napomnq kak maikata na edna biv6a syu4eni4ka se opitva6e da razubedi malkiq i brat ot prepodadenoto v u4ili6te, 4e gospod sytvoril sveta za 7 dni...trqbva da se otdeli etikata(koqto v dosta otno6eniq e priemliva)ot mitovete, a nikoq monoteisti4na religiq nqma lesno da se otkaje da nalaga svoqta predstava za bojestvenoto.
i tova mi navqva edin vypros: kakvi sa pri4inite(izvyn politikata - na Alexander Makedonski i Rimlqnite naprimer) v drevnite imperii da se slivat obrazite na bojestva, olicetvorqva6ti edni i sy6ti stihii?za6to India e s bezbroen pantheon ot ariiski i doariiski bogove?na kakvo se dylji tova sinteti4no vyzpriqtie u drevnite, koeto sme zagubili v stremeja da se razdeli dualisti4no cqlata vselena?

How do we live the wreckage of our lives?


Тема Re: инквизициянови [re: Bloodsigned]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано16.12.03 10:07



Ами ти сам си отговаряш на първия въпрос, вълчо е пример за всички нас когато става въпрос за толерантност и търпимост към чуждото мнение. Няма човек който да не се е впечатлил от начина му на мислене и неговото поведение без значение какъв езичник, християнини, маг или някакъв друг. Впечатляващо е, че анализирайки го всички стигат до сходни заключения .

Що се отнася за християнството аз като цяло се отнасям доста особенно към него, в смисъл че в евангелията има доста неща които християните съзнателно пропускат също както и някой исторически истини от онова време. Така, че за мен като цяло христовото учение е магическа религия един вид юдейски гностицизъм, към който европейците може би са втъкали част от своите митове за да го направят по лесен за възприемане или просто нещата са си съвпаднали по естествен път. А от там на сетне разни хора са превърнали това учение в изцяло манипулативна религия, без грам от изначалния езотеризъм.

От репликата ми гаден сектант не е задължително да се засягаш веднага, но има съвсем малко хора които са протестанти познавам ги и не бих ги вкарал в тая категория. Протестантите за мен са сектанти защото най малко се доближават до исус нима хиляда и кусур години след смърта му могат да се пишат най близко до неговото учение, ъпсурд. Но иначе и другите и изброени от теб за себе си малко или много ги вкарвам в тази категория. Просто тези с които съм се запознавал, обичат да си натрапват вижданията и са като кончета с капаци за всичко останало, а какви невероятни обяснения намират за да обяснят някой противоречия в библията не е истина. Още повече често отричат традицийте семейните цености и ако в едно семейство другите не са като тях от църквата ги надъхват един срещу друг. Просто за тях всичко е вяра а за мен голата вяра, е нещо опасно, опиум за народите, идеален метод за манипулация.
Най ме вбесява в християнството идеята, че ако си вярващ каквото и да направиш ако поискаш прошка ще ти е простено и отиваш в рая, а ако си атеист и цял живот си бил супер скромен и добър отиваш в ада е бати простотията. По тая причина съм виждал много по подли християни и супер порядъчни атести или някакви други е във всичко има правила и изключения.

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*



Тема Ха-ха-ха.нови [re: Black Wolf]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано16.12.03 10:21



Ти ако слушаше по умните от теб, изобщо трябваше да слушаш всички в тоя клуб, но понеже това е невъзможно не се престаравай.

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*



Тема така е!нови [re: Bloodsigned]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано16.12.03 10:28



Всеки които се е опитал да му каже къде му е проблема му казва едно и също.
Уви човека дори не се опитва да осъзнае, че има такъв.
Повярвай безполезно е!!!
А и е далеч по забавно да го възприемеш като шута на клуба и да се поебаваш от време на време с него.

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*



Тема Re: инквизициянови [re: Бoян lYl]  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано19.12.03 23:55



Почвам да се дразна вече!!!
Не на теб. Принципно се дразня.
Абе как не им писна на хората да говорят глупости?!?!
Едни хора говорят глупости за Христос и християнството, други ги повтарят така, както са ги разбрали, а трети кртиткуват опирайки се на непълни записки на неизвестни слушатели на последните.

Не знам защо така се изопачават неща, които са недвусмисленно дифинирани в Новия Завет.
Направо се изкушавам да те засипя с една камара цитати.

И кажи ми (гледам че си интелигентен човек), трябва ли заради нашия Илия, да намразим и свети Илия?
Това какви християни познаваш, ли ти е критерия за християнството и Христос?!?
Би било тъпо, ако е така.
Има християни, на които трябва да забранят с държавен вестник да се наричат така. Те ли са твоя критерий за това, що е християнството? Нима мнението на такива хора, се счита за меродавно и определящо по отношение християнските доктрини. Филанкишията, дето бие жена си като тупан, задето е похарчила парите за хляб, вместо за ракия, ли е онзи, който казва кой ще отиде в ада, или Бог, който прати Сина си за да се жертва заради хората?!?

Ей от тва се дразня.
Иначе си прав. Голата вяра е опиум за народа.
Наскоро гледах един филм за Далай Лама. Китайците превзеха цял Тибет, а никой задника си не мръдна да направи нещо.
Когато Хитлер е започнал да избива евреите в Германия, християните са си траели, заради стиха "Всяка власт е от Бога".
Има още хиляди примери.

Това обаче няма да направи Христос и Библията по-малко валидни.
Колкото до противоречията - има неща, които наистина не разбирам. Щом не ги разбирам, не ги критикувам.

Аз, ти, Иванчо, Драганчо, сме по-малки от Библията, за да я критикуваме така смело. Библията е писана в продължение на векове. Вероятно не сме единствените, посегнали да я "редактират" или "пооправят". И все пак тя е по мъдра от нас.
Дали ще я приемем или не е въпрос на личен избор. Да я критикуваме обаче, е признак на лош вкус, невежество и арогантност, присъщи на простака.

Йоан 3:16


Тема Re: инквизициянови [re: Bloodsigned]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано24.12.03 14:03



Както вече казах новия завет съм го чел и не намирам нищо чак толкова недвусмислено, нито като история нито като послание, а и ако беше недвусмислено нямаше да има 101 разновидности на тази религия. Дори евангелията които се смятат за най сигурното пряко послание от неговите ученици има доста неща които да те накарат да се замислиш, дали и 4-те са писани наистина от хора които са го познавали и са били свидетели на живота му, аз бих заложил в най добрия случай на много на две, и пак няма да съм сигурен, че е писано от негов ученик а не от ученик на ученика или дори някъде по нататък във веригата. А дали съм по голям от библията, то поне на размери да иначе безпорно е книга събирала мъдрост от доста хора така, че едва ли бих могъл да се меря по това със нея. Но да не преувеличаваме това не е единствената мъдра или боговдъхновена книга, а това, че са я писали хора както всички подобни означава, че и тя може да греши. Следователно подлежи на критика, особено що се отнася до историческата част винаги мога да се намерят разни леки разминавки с действителноста както във всяка митология или религиозна книга опитваща се да опиши действителноста отпреди няколко хилядолетия.
В тоя дух бих те попитал да речем как разбираш богоподобноста на исус и какво рабирате под бог, защото се оказва, че в крайна сметка само християните вярвате в него всички останали пасем трева и изобщо си нямаме представа за него.
Бих те попитал да речем ако един шаман, врачка, магьосник или там каквото ти дойде на акъла лекува хора така както исус това от къде идва, и ако един такъв човек помага на хората и без да вярва в исус силата му от къде идва.
А що се отнася до критерия ми за христос за него съдя както вече казах само по евангелията и познанията ми за периода и региона в който е живял. А за самото християнство вече съдя по вярата(догмата) и поведението на представителите на дадена църква, а според мен няма и по какво друго да съдя.
Като цяло нямам нищо против християните защото това донякъде е и мое убеждение, но ненавиждам фанатизираните и сляповярващите без разбиране които се опитват освен това и да си налагат вярата.
Весела Коледа.

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*



Тема Re: Който иска да се посмее...нови [re: дядoБлaro]  
АвторTyиr (Нерегистриран)
Публикувано27.12.03 12:34



хахахаха-ама верно интернет има неограничени възможности за лансиране на всякакви .... весели нещица.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.