Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: За нов модераторнови [re: Black Wolf]  
Автор roxy (easy rider)
Публикувано14.09.03 20:14



абе то се е видяло, че няма други желаещи, вземи остани ти и не се ядосвай толкова на различните мнения...

There are signs everywhere.


Тема Re: За нов модераторнови [re: Black Wolf]  
Авторroxy (Нерегистриран)
Публикувано06.10.03 17:46



a be q verno da stane nqkoi moderator, 4e pone da svali taq tema ottuk!



Тема ами аз!нови [re: roxy]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано09.10.03 01:11



Що не взема аз да стана?
Ама ще се възползвам от възможността и ще затрия 90% от постингите тук :))

Да видите на какъв академичен кръжец ще го обърнем :)))

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: ами аз!нови [re: Loretta]  
Автор the_bomb (никой)
Публикувано09.10.03 11:23



давай!
go for it!

I dreamed I was a butterfly dreaming I was a man


Тема лошо момиченови [re: Loretta]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано13.10.03 00:51



Ах ти лошо момиче, защо така 90% от постингите това не е ли прекалено, с какво са ти станали чак толкова трън в очите.

А и какъв е смисъла да обръщаш клубът на акаедмичен кръжец според част от от влизащите тук той точно от това си страда.
Езичеството не трябва ли да е нещо живо а не само мъртва история?

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*



Тема Лорета!нови [re: Loretta]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано13.10.03 09:56



що не вземеш наистина да станеш?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: ами бой?!нови [re: Loretta]  
Автор roxy (вълк единак)
Публикувано13.10.03 19:16



...майтапя се,нямам нищо против теб, но все пак не трябва никой да си налага мнението и вкуса за общото съдържание на клуба.

...But it's all wrong
That is I think I disagree...


Тема Re: Лорета!нови [re: Black Wolf]  
Автор roxy (вълк единак)
Публикувано13.10.03 19:18



така като гледам никой няма да е против!
подкрепям!

...But it's all wrong
That is I think I disagree...


Тема Re: Лорета!нови [re: Black Wolf]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано14.10.03 07:15



Ми щото и аз не знам кое е правилно, да си призная.
Като се отпочна тоя клуб, не се даде определение защо сме го кръстили така.
Дали това е:
а) клуб, в който се събират днешните езичници в България
или
б) клуб, в който се изучават древните езически религии

Всички рекохте: и двете едновременно!

Да ама не се получава нещо. Двата лагера ще се изядат един друг. А когато не се ядат, се игнорират.
Очевидно е, че не щат да мелят брашно заедно.

Между другото, днес разглеждах една книга за съвременното езичество. Интересува ли ви? На английски е. Авторът е изучил съвременни езически религиозни течения в различни страни и ги описва - по държави - като излага най-основната информация за всяка такава организация. Освен това има и по-общ анализ на явлението езичество в съвременната религия.

Та за двата лагера, на които сме се разцепили тука. Ако искате, дайте да решим за какво е този клуб основно - за изследване на древните религии или за практикуване на съвременно езичество. За да не се караме чие е пространството и кои са "натрапниците" :)

На мен лично клуб с академична насоченост не ми трябва - мога да си пускам и в Митология академичните теми, а мога и да не ги пускам изобщо.

А на вас трябва ли ви клуб, в който да обсъждате религията си (в случая езическа), ама конкретно? Щото ми прави впечатление, че в повечето случаи избягвате да давате каквато и да е информация за собствените си религиозни практики например. То и това го има (в мистериите и в езотеричните версии на големите религии), но ако ще сте потайни, то за какво ви е клуб? Да ви служи за списък, където да фигурират само никовете ви и нищо повече за вас? (като изключим заяжданията).

Ей тия работи ако си ги обсъдим спокойно и без да се впрягаме, и си вземем решение, можем да си изработим и правила на клуба, и всички ще знаят какво се очаква от тях и какво да не си позволяват.

А всичко това може и без модератор да стане. Стига да има добра воля между нас самите.

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: Лорета!нови [re: Loretta]  
Авторзyмyнr (Нерегистриран)
Публикувано15.10.03 13:28



виж директорията. казва се религия и мистика

въпрос - какво прави клуб "б) клуб, в който се изучават древните езически религии" в директория религия и мистика? мястото му е в наука!. или в "непрофесионални". или във "фен клубове" или където щеш, но не и тук

да не говорим че вече има клубове история, археология, митология.

аз се дразнех, защото изобщо нямаше да вляза в този клуб, ако не беше в тази директория. в митология четох и писах при създаването й, но после се превърна в толкова безкрайно скучно място, че влизам веднъж месечно и въпреки това няма какво да прочета. има по една нова тема на седмица и тя задължително е за календара на маите (или попол вух или пак календара на маите) или пък за елфи/демони и пак за елфи/демони и ха... отново за елфи/демони.

виж колко са гласували - 16 гласа, от които 2 са мои, така че в клуба за последните месеци са влезли и чели не повече от 14 души, което е ужасно безкрайно малко. затова предлагам да се пусне бележка на сисадмините да се закрие клуба или да се преименува.

цялата работа с келявия неориентиран клуб дойде от онзи жалък чакал, който има наглоста да се нарича сам себе си "вълк". драйфа ми се от такива безгръбначни същества, в някой друг живот сигурно просто щях да му прегризя гърлото и да се изпикая над вонящия му труп.


академични поздрави, ако искаш да бъдеш мод., нека това се брои като глас за теб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.