Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема не си ме разбраланови [re: mellisa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано26.08.03 01:15



Ей Мелиса какво да ти кажа не съм виновен, че понякога не се изразявам добре и често говоря с недомлъвки. Но книжен червей е нещо което така и не разбрахте добре, нямам нищо против историята на езичеството само да не се превръща живата религия в суха фактология. Освен това книжен червей си е лична перефраза на едно обръщение на Исус към фарисеите – книжници. Използва го в смисъл че те са станали само хора на буквата и закона а не на силата, не са лекували хората, забравили са изкуството на пророците си те са били хора без духовна сила дори не са помагали безкористно на ближния. За мен това е обръщение към всички които профанизират живтие религи и превръщат изкуството на адепта в мъртъв закон, защото учението на исус е било адептско и християнството е чудесен пример за профанизация. Книжен червей беше отправен към конкретен човек, но всеки който мисли, че убива живата религия нека да чуства това порицание отправено и към себе си.
А за тия дето не са ме разбрали какво да кажа, “като пусне някой слуха, че сестра ти е курва иди обяснявай, че нямаш сестра”.

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*



Тема Re: Туранови [re: the_bomb]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано31.08.03 08:16



Какво да не би езичеството да няма отношение към бита или битието въобще,
славянското в частност си е доста насочено към бита според мен. Да езичеството има нужда от възраждане и то на фолклорна основа и изчистване от разни недотам езически наслагвания, ама теб какво притеснява ли те това нали си експерт по книжнината без каквато клуба неможе. Не се обиждай но ако е така да действаме не да приказваме само.
Да май малко неясно съм го написал, но какво толкова атеистично има.
Ако човек е разчитал само на себе си да се прехранва и отцелява, то за какво са му боговете на които се моли, за какво му е религията изобщо? А ако магията подчинява боговете то кой е по силен ние или те? Можеш ли да ми кажеш какъв е смисъла от бог ако човек е всемогъщ?
Атеистично-еретично както щеш го наречи, но за мен има само една истинска св Троица всичко останало е просто символи с които работи по лесно човешката психика, тя е Вселена- космичен закон-човек. Магическото във всяка религия за мен е просто символен език с която се овладява някоя от трите същности а езичеството е народния език за достигане до бог или някакво човешко съвършенство. По достъпно немога да го обясня ако щеш го разбирай все ми е тая. Замисли се само ако бог толкова слуша молитвите ни или ние го чувахме изобщо защо има 1000 религийки, и единственото което ги обединява е магията и окултното

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.