Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:47 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Хайде да не извращаваме идеята на клуба!нови  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.06.03 16:49



Той бе създаден, за да се срещат (засега виртуално, но мисля скоро и "на живо") хора, които се интересуват от древните религии (без значение дали са адепти на тези учения или ги влече "научен" или друг интерес).

Казвам "древните религии", без да забравям факта, че някои от тях са все още живи.

Тук обаче се развихриха страсти покрай въпроса за "наше" и "ваше", "българско" и "чуждо", за това кой е по-голям патриот и най-голям прабългарин. Не се намериха траки или словене, ама нейсе...
То Тангра си е друго!

Стигна се до там, че разни малоумни субекти започнаха да сипят псувни...

Искам да подчертая, че подобни неща са чужди на един езичник, което за мен е синоним на свободен човек.
Затова призовавам всички да проявяват повече сдържаност и разум.
Нека спорим за по-важни неща - и без да губим тона, достоен за интелигентни хора.
Мисля, че кривозбраното патриотарство не е за тук.

Има по-важни неща, които изискват хората, разбиращи ценностите на древните учения, да се обединят. Светът е изложен на твърде много опасности, идващи от именно хората, които не ги разбират.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Хайде да не извращаваме идеята на клуба!нови [re: Black Wolf]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано23.06.03 02:29



Привет на всички в клуба!

За първи път влизам тук. Въпросът ми може да е странен, защото е продиктуван от архитектурен интерес.

Има ли в България археологически места, или хълмове, или други свидетелства за езическия период (ако мога така да го нарека ), които могат да бъдат изработени като макети?





Тема Re: Хайде да не извращаваме идеята на клуба!нови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.06.03 11:09



Мадара примерно.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Мадаранови [re: Black Wolf]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано23.06.03 11:54



Да, благодаря, че ми припомни. Това е един от Паметниците на ЮНЕСКО. Миналата година бях там, много се е пропукала скалата. Четох наскоро, че цял екип учени се опитват да я спасят. Местен екскурзовод казваше, че името Мадара идвало от МАДЪР РА - майката на РА. А на отсрещния хълм бил Бащата на РА - скално образувание, което не можах да разгледам,за съжаление. В близост е направен монумента "1300 години България."

Историята не е силното ми място. Някой сеща ли се и за други паметници от периода преди християнството?





Тема Подкрепямнови [re: Black Wolf]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано23.06.03 22:54



Идеята за срещи на живо най-вече - с лични контакти се научава най-много.

Ну НАТО, ну, погоди !!!


Тема Mother Ra?нови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор the_bomb (никой)
Публикувано23.06.03 23:04



за това откъде идва името на Мадара забрави какво са ти казали и не давай много ухо на такива пишман-езиковедски теории.

I dreamed I was a butterfly dreaming I was a man


Тема Re: Подкрепямнови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор the_bomb (никой)
Публикувано23.06.03 23:05



хайде, хайде! и аз съм "за"!

I dreamed I was a butterfly dreaming I was a man


Тема Re: Mother Ra?нови [re: the_bomb]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано24.06.03 00:53



Вероятно така обясняват и на чужденците името Мадара.

Знае ли някой Вила Армира край Ивайловград и Перперикон край Кърджали от кога датират?





Тема Re: Mother Ra?нови [re: the_bomb]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.06.03 01:02



А що да не е МАДУ-РА?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Mother Ra?нови [re: Black Wolf]  
Автор the_bomb (никой)
Публикувано24.06.03 08:32



хехе, ела да видиш в клуб "лингвистика" какво е направил Хорбат с това име!. аз продължих в неговия дух и стигнах чак до Рамадан (упс, всъщност РАмадан, моя грешка)

I dreamed I was a butterfly dreaming I was a man



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.