Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:06 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема критичен анализнови [re: дядoБлaro]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано16.08.03 02:08



Благо що не го накараш да ти дръпне един критичен анализ глупавото псе е свикнало само на книжки, какво ли ще ти каже тогава.
- абе пак си чел глупостите на Дърдориян Александров, е хайде стреляй
ффииииииииууууууууууууууууууууу туп.
- ааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа.
и после кво трябва да правим с псето ами да му спестим мъките

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*

Страшно си умен!

Редактирано от Black Wolf на 16.08.03 06:42.



Тема Re: Стреличкинови [re: Бoян lYl]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано17.08.03 10:05



Преди време ми попадна една книжка от някой си Д. Венков, наречена "Моят лък" (библиотека "Всичко за оръжието").
Там се описва направата на дървен лък; доста интересно.



Тема Re: Стреличкинови [re: минaвaщ]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано17.08.03 21:02



Доста повърхностна книжка! Не знам въпросния господин доколко разбира от това, за което е писал...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Благонови [re: дядoБлaro]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано18.08.03 00:37



Извинявай може би не съм се изразил правилно най-вероятно става въпрос за алебарда, но автора си я нарече боен сърб. Ами и аз чувал нещо подобно но не съм сигурен дали бяха точно алани до колкот си спомням те имат доста близка култура до прабългарската и са май единствените освен тях които ползват този символ IYI. Благо ти що не вземеш да се регистрираш тъкмо ще си лафим на спокойствие без ценз.

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*



Тема Re: Стреличкинови [re: минaвaщ]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано18.08.03 22:08



дървени са английските лъкове.някои спортни лъкове също са дървени,но винаги присъства и полимер.сложносъставания лък(какъвто е и българския) дървото е само една част от него.как са го правили едва ли може да каже някой,не знам да е открит добре запазен цял такъв лък,открити са костни пластинки залепени здраво за дърво с рибен клей.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.