Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:16 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Дивият лов  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано03.01.03 17:05



Напоследък ме заинтересува въпросът за Дивия лов и Дивият ловец. За срам трябва да призная, че знам малко за този въпрос.
Стандартните обяснения са ясни... Не можах обаче да намеря много сведения.

Но образът на Дивият лов има очевидно по-дълбок смисъл. Допускам дори, че легендата за него е отражение на реална стара езическа култова или военна практика (или на двете заедно!) Говори се за него като за "лов на силата".

Някой може ли нещо да каже?



Тема Re: Дивият ловнови [re: Black Wolf]  
АвторPan (Нерегистриран)
Публикувано03.01.03 23:25



da az imam kakvo da kaja
naspi se dobre



Тема Re: Kazhi povecheнови [re: Black Wolf]  
АвторOgneslav (Нерегистриран)
Публикувано04.01.03 12:49



Az pyk syvsem nishto ne znam, no mnogo se interesuvam, taka che shte sym ti blagodaren ako objasnish tochno za kakvo stava vypros. Pone dokolkoto ti samijat imash info.
Ot koja religiozna sistema e?



Тема Re: Дивият ловнови [re: Black Wolf]  
АвторSilver*** (Нерегистриран)
Публикувано06.01.03 10:54



Merry meet***

Za Herne Loveca i za Svestenia Kral li si govorim ili az nesto sum se oburkala???Dai povechko details, za da ti budem polezni:)

Love,light&laughter***



Тема Re: Дивият ловнови [re: Silver***]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано06.01.03 12:53



Aha, imenno za tiah si govorim.



Тема Re: Дивият ловнови [re: Black Wolf]  
АвторSilver*** (Нерегистриран)
Публикувано06.01.03 17:09



Merry meet***
OK... Stom e taka, molia te raziasni malko vuprosa si.. zastoto "Znam malko za tozi vupros" , "standartnite obiasnenia sa iasni" i "ne mojah obache da nameria mnogo svedenia" sa takova perfectno informacionno zatumnenie che po-neiasno zdrave mu kaji:)
Dai da zapochnem s tova, koeto znaesh, za da ne stanem "Standartni" i v kraia na kraistata nepolezni................

Love,light&laughter***



Тема Значи...нови [re: Black Wolf]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано08.01.03 09:35



През зимата внезапно може да чуеш тръбящ рог, далечен лай на кучета и приближаващ се тропот на копита. Тогава трябва да се обърнеш и закриеш очи, защото скоро покрай теб ще профучи глутница адски кучета с пламтящ поглед (вариант - без очи!) и дружина лоци, водени от висок тъмнолик воин с големи разклонени рога на главата...
Тежко и горко на този, който срещне погледа му...

Легендата за Дивия ловец и неговия лов се среща в Зап. Европа, балтийските страни и при поляците и чехите (май). Дружината мъртъвци (паднали воини или призраци) водени от Сатаната се носи по небето в зимните нощи. Срещата с Дивия лов води до нещастие. Повечето автори твърдят, че в германските страни образът на Дивия ловец е свързан с Вотан (Один), а в Британия - с Кернунос (рогата!) и различни персонажи от келтските легенди. Това е!

Вчера прочетох статията на А. Платов "Дикая охото королей севера". Интересно (както и всичко, излязло от него), но не ми даде повече информация. Затова и се объщам към народа тук.

Струва ми се, че в тази легенда има отглас от някаква инициация.



Тема Diviat Lov, Rogatia Lovec i Lovut na Silataнови [re: Black Wolf]  
АвторSilver*** (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 17:16



Merry meet***
Lovut na Silata.....
Plemenata na Drevnite sa imali tazi tradicia.Tui kato lovut e bil osnoven pominuk Vurhovnata im jrica e vikala duhovete na elenovite stada s molbata da pojertvat tehnia jivot za da jivee plemeto i. Jertvata obache e iziskvala druga jertva.Eto zasto edin ot plemeto e triabvalo da se pojertva,da umre za elenite- da im dade vuzmojnost da otnemat jivota mu.Zatova maikata-kralica izbirala vsiaka godina svoi Kral.Toi se zakleval da dade jivota si za plemeto i v produljenie na edna godina vlastval s vsichki prerogativi na Kral- jenite na plemeto bili negovi ako gi pojelael, osiguriavala mu se izobilna hrana, zapovedite mu se izpulniavali bezprekoslovno, vseki edin ot plemeto bil gotov da umre za nego. Naprolet, kogato elenite se razgonvali, plemeto postavialo roga na glavata mu, oblichali go v neobrabotena elenska koja i go izprastali da prepuska s elenite. Kogato Vodachut im podushval "supernika", toi se hvurlial na smurten dvuboi s nego.I ediniat Kral ubival drugia...za da se zavurti cikula na jivota i smurtta.
Vposledstvie tradiciata se promenila i Kraliat na plemeto pri posvestavaneto si bil dlujen da premine izpitanieto na dvuboia s Kralia-elen. Po tozi nachin Silata na Rogatia Bog se vuplustavala v nego, a toi staval Izbrannika na Devstvenata Lovjiika - aspektut na Trilikata Boginia-Maika, koito se svurzval s proletta i opianenieto na elenite............
Taka che Rogatiat Lovec e kakto Rogatiat Bog, taka i Kraliat-elen - Rogatia Kral na plemeto......
I si prav che ima vruzka kakto s kultova, taka i s voenna praktika, tui kato ako e iskal da osiguri loialnostta na plemenata Vurhovnia Kral e triabvalo da se podloji na Izpitanieto.

To those who walk the path to Enlightment***



Тема a otdelno ot tovaнови [re: Black Wolf]  
АвторSilver*** (Нерегистриран)
Публикувано10.01.03 10:09



Ako izlezem malko ot prakikata na keltskite plemena ... procheti si Karlos Kastaneda.

Love, light&laughter***



Тема Re: a otdelno ot tovaнови [re: Silver***]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано10.01.03 14:01



Мерси! Не обичам много белетристика!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.