Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:49 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Влюбена съм...нови [re: exaybachay]  
Автор Shalini fromnowhere (Soy Yo...)
Публикувано29.07.13 13:42



Не говоря за Ошо, а за Споделянето - него намирам аз за изгубено, също както и топлотата, невинността в намеренията...



Тема Re: Влюбена съм...нови [re: Mиpo1]  
Автор Shalini fromnowhere (Soy Yo...)
Публикувано29.07.13 15:40



Споделям написаното от теб за влюбеността в живота

..

Също като теб когато общувам вниманието ми се приковава - за това не се сърди, че стихотворението ми е дошло толкова късно..Не мога да пиша за нещо, което не усещам с цялото си същество и идва моментът когато се излива под различни форми(както сам си забелязъл)...Когато не усещам нещата - не отговарям. И както вече споменах - не пиша просто за писането, а гледам на думите си да придам живост, усещане, чувство, а не празнодумие, което наблюдавам е станало по форумите.



Тема Re: Влюбена съм...нови [re: Shalini fromnowhere]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано29.07.13 19:32



Е напъни малко де - след като ги няма хората, които се интересуват от Ошо, то споделянето, намеренията и прочие в клуб Ошо, също изчезват. Примерно, ако няма кой да гласува за дпс, то тази партия ще изчезне от политическата сцена в България.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Виртуално и реално общуваненови [re: Mиpo1]  
Автор ckитoмa (seeme)
Публикувано10.09.13 20:44



А как се казва, когато задържаш действието?



Тема Re: Виртуално и реално общуваненови [re: ckитoмa]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано14.09.13 18:08



Естественост, хармоничност.



Тема Re: Виртуално и реално общуваненови [re: Mиpo1]  
Автор ckитoмa (seeme)
Публикувано23.09.13 16:16



Липсва спонтанност.



Тема Re: Виртуално и реално общуваненови [re: ckитoмa]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано23.09.13 20:51



Какво ти пречи да си спонтанна?

Забележи, че спонтанност не значи да си робот, на който като му натиснеш копчето и се задейства веднага по опреденело предназначние.



Тема Re: Виртуално и реално общуваненови [re: Mиpo1]  
Автор ckитoмa (seeme)
Публикувано01.10.13 12:37



Собственото ми нехаресване.
Отдавна стигнах до този извод, обаче изглежда нищо не мога да променя в тази посока. Понеже малко се интересувам от астрология, мога да кажа, че самокритиката и самообвиненията вървят ръка за ръка с Луна в дева. Ако правилно помня, ти си със Слънце в дева, значи може би разбираш.
Въпросът е, че за мен астрологията винаги е била още един начин да погледнеш на себе си и след това, ако искаш можеш да работиш с това знание. Започвам да се чудя обаче доколко нещата, които са каквито са, подлежат на промяна, или пък се налага да работим с това, което имаме, като сме наясно, че то няма да се промени, просто ще го използваме по най-добрия начин.
Т.е. е ли спонтанността мисия невъзможна в този случай? Опитите ми (от момента на осъзнаването насам) не са особено успешни дотук. :)



Тема (не)харесване и (не)спонтанностнови [re: ckитoмa]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано03.10.13 17:10



Да, това нехаресване води до неспонтанност. А за да има себе-харесване (и спонтанност) е нужно себе-опознаване в ДЪЛБОЧИНА. И не само защото ще разкриеш потенциал в теб, който евентуално би харесала. А най-вече за да срещнеш и хармонизираш частите в теб, които искат нещо и частите в теб, които не го предоставят. Т.е. да се разберете и да се свържете... Което е предпоставката за цялостност и спонтанност. Забележи, че не е нужно да правиш чудеса за да се харесваш. Малко повече разбиране, което води до цялостност, е много по-ефективно.

Не знаех, че съм Слънце в Дева, а по-скоро Слънце в Риби, Луна в Козирог, Венера в Овен и Марс в Стрелец. Апропо, какво би казала за такава конфигурация? Според мен би ти свършила повече работа за разбирането в случая.

Понеже и аз съм се интересувал малко от астрология, за мен тя е твърде уводна в себе-опознавнето и това на другите. Болшенството от нещата може да ги видиш директно в себе си без астрология и при това много по-добре и по-детайлно. Общо взето, върши някава малка работа за хора, които срещаш и не познаваш добре. Но пък да съдиш само по нея е със сигурност да се объркаш. Апропо, какви са твоите знаци?

Що се отнася до промените, те нямат нищо общо с астрологията, защото всеки знак може да се променя и да бъде спонтанен, вкл. и Дева в Луна. Цялото изкуство е да различаваш нещата, които може да променяш от нещата, които не можеш. И така усилията ти да отиват в правиланата посока, а не една част от теб да се бори с друга част в теб и отделената енергия да води до спонтанно глобално затопляне.



Тема Re: (не)харесване и (не)спонтанностнови [re: Mиpo1]  
Автор ckитoмa (seeme)
Публикувано04.10.13 13:18



Да, разбира се, и аз за себе си стигнах до извода, че само с астрология не става или поне тя ми подава само една страна на нещата и дълбочина си е нужна винаги. Т.е. на мен ми е нужна, търся си я - да не обобщавам за всички...
Това за срещите ми стана интересно - и след като свържеш двете части, какво се случва? Струва ми се, че е нужно повече от диалог... Понеже моят диалог дотук не дава резултат наистина, може пък нещо друго да има...
Колкото до Слънцето в дева - допускам, че съм се объркала, освен ако не са ме объркали съзнателно, хм. Както и да е: Слънце в скорпион, Луна в дева, Венера в стрелец, Марс в лъв.
А ти как различаваш това, което подлежи на промяна, и което - не?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.