Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:50 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема "Възгледът на Тантра" и изживяването на Тантра  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано14.10.12 13:28



Прочетох книгата и, честно казано, ми хареса. За разлика от предните книги за Дао, сега бях подготвен, че ще чета истории. Признавам, Ошо е колекция от добри истории.

Но не за това отварям темата. Направи ми впечатление, че многократно говори за спонтанност, за първична жизненост. Имаше там едни примери с чернокожите и белите, с цивилизованите хора и дивите племена. През цялото време очаквах да каже, че това да си "див" или "цивилизован" не е въпрос само на възпитание или спонтанност, а и на зачеване и ген. В противен случай ми изглежда малко като да продава гири в болница за анорексици (сиреч, казва хубави неща, ама не казва как да се постигнат и как човек да си реши проблемите.)

Точно тук липсва практическата част, която да покаже, как чрез практикуването на Тантрическите методи, дори и роденият с малко енергия човек, може да следва тоя път. Та за всички, които харесват Тантра, бих предложил една безценна книга:


Практиките са за самостоятелно развитие.
За съвместно развитие, най-доброто описание и метод за усвояване на сексуалните практики са... даоски. Съжалявам, ама от тантриците съм чел само описания на ритуали и неясни приказки с половин уста за практиките, а който съм срещал и е знаел повече, признавал си е, че е чел даоските книги.
Та ето и методиката:

___________

Редактирано от mo32® на 14.10.12 13:28.



Тема Re: "Възгледът на Тантра" и изживяването на Тантра [re: mo32®]  
Автор totori (косми4ески кекс)
Публикувано14.10.12 14:06





кундалини тантра

ето я и на руски...за сваляне!

Боси по тревата...

Тема Re: "Възгледът на Тантра" и изживяването на Тантра [re: totori]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано14.10.12 15:17



Това, за който не разбира български ли е?



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: "Възгледът на Тантра" и изживяването на Тантра [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано14.10.12 15:18



10х



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: "Възгледът на Тантра" и изживяването на Тантра [re: L.L.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано14.10.12 15:53



Кундалини тантра е на английски. Чудесно ръководство е, има обяснени едни от най-популярните асани, в съчетание с различни крии (дихателни практики). Има доста подобни на даоските практики неща, но в същото време и безкрайно различни. Примерно, тяхната "Микроорбита" е осморка



___________



Тема Re: "Възгледът на Тантра" и изживяването на Тантра [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано14.10.12 16:09



Моя грешка, тогава, без да погледна помислих, че след като заглавието е на български и книгата е на български също.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: "Възгледът на Тантра" и изживяването на Тантра [re: totori]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано14.10.12 16:10



10 х и на теб



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: "Възгледът на Тантра" и изживяването на Тантра [re: mo32®]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано15.10.12 18:52



Снимката по-долу е от една изложба на открито. Бързах за заниманията с даоските практики и я видях: фотография способна да предизвика както свободни асоциации, така и връзка с местните учения и наследство.

Интересно ми е вие какво виждате?:



___________



Тема Re: "Възгледът на Тантра" и изживяването на Тантра [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано20.10.12 20:42



Виждам едно "женско царство", където мъжката енергия е издигната в култ на плодовитостта, благоденствието и защитата.

Може би, защото недостига? Или пък защото е планина (и има много върхове = ян)? Като че ли хората от долините имат повече култ към женската енергия, а планинците обратно - към мъжката...

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: "Възгледът на Тантра" и изживяването на Тантра [re: L.L.]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано21.10.12 19:54



Сетих се, че с нашия типично български маниер да пишем "кур" или съответно да го рисуваме навсякъде, откъдето минем, имаме нещо общо с бутанците.

Ако отидем в Бутан, това действие просто няма да има смисъл.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.