Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:53 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Selah  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано12.10.12 23:40



Празно огледало, пред празно огледало - отразява ли се безкрайността или просто опитвам да я докосна. В навечерието на страстта, изразходван се питам - а къде ще бъда, дали изобщо ще бъда. Усещам прохладния бриз на несъществуването - толкова притегателен, толкова могъщ ....потрепвам, съвсем леко ..... полъха от любовния шепет, толкова деликатен и тих, че се споделя на ухо, внимателно, да не се изгуби, да не се накърни.

Понякога се чудя - този път, по който ходя .... как се озовах на него, има ли изобщо край, от кога съм, а може би съм мъртъв още преди да съм се родил. Наоколо ме приканват всички избори - "тука е" зоват в единен глас, но това са все познати земи, опитани, вкусени и обходени. Познавам и мястото, на което съм - писна ми да обикалям, омръзна ми всичкото това, насладите са плитки, страданията до време. Вися - вися, като илюзия, като клоун без грим, като маска без лице, просто едно украшение, една подхвърлена случайност. Искам .... искам да чупя далеч от тук, искам да изчезна в ничия земя - преди да потъна в големия сън, искам да чуя, искам да чуя ехото на ромолящо поточе, звънтащия звук, да ме отведе в нежната песен на вселената.

Преминават под лунното сияние пърхащи пеперуди - тези велики творци на торнадота и в центъра им пак покой. Слушам стъпките на промяната, гледам танцуващите миражи, отминават световете и виждам, че няма за какво да се хвана и вися, няма на какво да стъпя и вися. В необятната бездна на вероятностите и по губещите се в облаците върхове на възможностите - безброй реещи се аз. Умри и бъди - умри и сътвори себе си ..... умри хахахха да така е, това е най-добрата част от пътуването и това пътуване е най-добрата част, която наистина харесвам, да кефя се, че ще участвам в този номер "умри", явно всичко трябва да бъде на този път и по този начин, и няма друго, висиш и няма друго, умираш и няма друго, изгубен си в хаоса и за това ще висиш, отчаян си в самотата тогава ще висиш, безсилен си пред случващото се, оставен без избор освен да висиш, да висиш и да гледаш, и няма друго. А бяха небесата сини, облаците пухкави бебета, тревата зелена и свежа, водата бистра и чиста, слънчевите лъчи галеща топлина, вятърът рошеше косите ....... къде изгубих тази благодат, какво толкова направих, че сега да съм така опустошен, та да вися. Несъдържащ как да сътворя - бедността на неудачника, съдба от кръпки ... разкъсаното сърце, се опитва да пришие късчетата със сълзи.

Обикалям без душа, дните избледняват, а зад затворените си очи вися, толкова самотен - просто си търся дом, във всяко лице, което виждам.







Тема Re: Selahнови [re: exaybachay]  
Автор totori (косми4ески кекс)
Публикувано13.10.12 00:06



Празнотата гледа своята сянка -как се отдале4ава в небитието.....
Отронен есенен лист пада безпомощно в бездната на мьл4анието...
Китара без струни..тихо звьнти-шепнейки мелодията на тишината...
Сянката на светлината отразява контурите на нищото.....
Кряськьт на разума се отрази в камбаната на сьзнанието ми..и аз се сьбудих!
Есента бе дошла и снегьт ве4е се стапяше......




Боси по тревата...

Тема Re: Selahнови [re: totori]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано13.10.12 15:43







Тема Re: Selahнови [re: exaybachay]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано13.10.12 15:54





1:2 Суета на суетите, каза Еклисиаст, суета на суетите - всичко е суета!
1:3 Каква полза за човека от всичките му трудове, с които се труди под слънцето?
1:4 Род прехожда, и род дохожда, а земята пребъдва довека.
1:7 Всички реки текат в морето, но морето се не препълня: те отново се връщат към онова място, отдето реки текат, за да текат пак.
1:8 За всяка работа се иска труд; човек не може всичко да изкаже; око се не насища от гледане, ухо се не напълня от слушане.
1:9 Каквото е било, пак ще бъде, и каквото се е правило, пак ще се прави - няма нищо ново под слънцето.
1:10 Случва се да казват за нещо: "виж, на, това е ново"; но то е било вече през вековете, що са били преди нас.
1:11 Няма спомен за миналото; па и за това, що има да стане, няма да остане спомен у ония, които бъдат отпосле.
1:14 Видях всички работи, които се вършат под слънцето, и ето - всичко е суета и гонене на вятър.
1:15 Кривото не може да стане право, и това, що го няма, не може да се брои.
1:17 И насочих сърцето си да познае мъдрост, да познае безумие и глупост; но узнах, че и това е гонене на вятър;
1:18 защото, голяма мъдрост - голямо страдание, и който трупа познание, трупа тъга.
2:11 И озърнах се, та погледнах всичките си работи, които бяха извършили ръцете ми, и труда, с който бях се трудил, вършейки ги: и ето - всичко е суета и гонене на вятър, и няма от тях полза под слънцето!
2:12 Па се обърнах да погледна мъдростта, безумието и глупостта: защото, какво може да направи човек след царя, вън от онова, що е вече направено?
2:13 И видях, че предимството на мъдростта пред глупостта е тъкмо такова, каквото е предимството на светлината пред тъмнината:
2:14 на мъдрия очите са в главата му, а глупавият ходи в тъмнина; но узнах, че една съдба ги всички постига.
2:15 И казах в сърце си: и мене ще постигне същата съдба, както и глупавия: защо съм станал много мъдър? И казах в сърце си, че и това е суета;
2:16 защото няма да помнят мъдрия вечно, както и глупавия; след време всичко ще бъде забравено, и, уви! мъдрият умира тъй, както и глупавият.
2:17 Тогава намразих живота, понеже ми станаха отвратителни работите, що се вършат под слънцето; защото всичко е суета и гонене на вятър!
2:22 Защото, какво ще има човек от всичкия си труд и грижа на сърцето си, задето се труди под слънцето?
2:23 Понеже всичките му дни са скърби, и трудовете му - безпокойство; дори и нощем сърцето му не знае покой. - И това е суета!
2:24 Не е във властта на човека и това благо - да яде, да пие и да наслаждава душата си от своя труд. Аз видях, че и това е от Божия ръка;
2:25 защото кой може да яде и кой може да се наслаждава без Бога?
2:26 Той дава мъдрост, знание и радост на човека, който е добър пред лицето Му; а на грешника дава грижи - да събира и трупа, за да го предаде отпосле ономува, който е добър пред лицето Божие. И това е суета и гонене на вятър!
3:14 Познах, че всичко, що прави Господ, пребъдва довека; към това няма какво да се прибавя, от това няма какво да се отнима; и Бог върши тъй, че да благоговеят пред лицето Му.
3:15 Каквото е било, то е и сега, и каквото ще бъде, то е вече било, - и Бог ще повика назад миналото.
3:16 И още видях под слънцето: място за съд, а там - беззаконие; място за правда, а там - неправда.
3:19 защото съдбата на синовете човешки и съдбата на животните е съдба една: както умират едните, тъй умират и другите, и едно е диханието у всички, и човек няма предимство пред добитъка, понеже - всичко е суета!
3:20 Всичко отива на едно място: всичко е произлязло от пръст, и всичко ще се върне в пръстта.
4:4 Видях също, че всеки труд и всяка сполука в работите произвежда между човеците взаимна завист. И това е суета и гонене на вятър.
4:5 Глупавият седи с кръстосани ръце и гризе плътта си.
4:6 По-добре кривачка с покой, нежели шепа с труд и душевна мъка.
4:7 Обърнах се и видях друга суета под слънцето:
4:8 човек самотен, другиго си няма; няма ни син, ни брат, а пък на всичките му трудове край няма, и очите му се не насищат на богатство. "За кого ли пък - казва той - се трудя и лишавам от блага душата си?" - И това е суета и нехубава работа.
6:7 Всички трудове на човека са за гърлото му, а душата му се не насища.
6:8 А какво предимство има умният пред глупавия, какво - сиромахът, който знае да ходи пред живите?
6:9 По-добре е да виждаш с очи, нежели да се луташ с душа. И това е също суета и гонене на вятър.
6:10 Което съществува, то е вече наречено с име, и се знае, че това е - човекът, и че той не може да се препира с оногова, който е по-силен от него.
6:11 Има много такива работи, които увеличават суетата: тогава, кое е за човека по-добро?
6:12 Защото, кой знае, кое е добро за човека в живота, през всички дни на суетния му живот, които той прекарва като сянка? И кой ще каже на човека, какво ще бъде след него под слънцето?
8:14 Има и такава суета на земята: праведници ги постига онова, що биха заслужили делата на нечестивци, а с нечестивци бива онова, що биха заслужили делата на праведници. И аз си казах: и това е суета!
8:16 Кога обърнах сърцето си към това, да постигна мъдрост и да разгледам работите, що се вършат на земята, и сред които човек не знае сън ни денем, ни нощем, -
8:17 тогава видях всички дела Божии и намерих, че човек не може постигна работите, които се вършат под слънцето. Колкото и да се труди човек да изпитва, пак няма да постигне това. И ако някой мъдрец каже, че знае, той пак не може да постигне това.
9:1 Към всичко това обърнах сърцето си, за да изпитам, че праведници и мъдреци и техните работи са в Божия ръка, и че човек не знае ни любов, ни омраза във всичко това, що е пред него.
9:2 За всекиго и за всички - едно: една съдба за праведник и нечестивец, за добър (и лош), за чист и нечист, за който принася жертви и който не принася; както за добродетелен, тъй и за грешник; както за който се кълне, тъй и за който се бои от клетва.
9:3 Това е тъкмо лошото във всичко, що се върши под слънцето, че една съдба е за всички, и сърцето на синовете човешки е пълно със зло, и в сърцето им, в живота им има безумие; а след това те отиват при умрелите.
9:4 Който е още между живите, има още надежда, понеже и куче живо е по-добре, нежели мъртъв лъв.
9:5 Живите знаят, че ще умрат, а мъртвите нищо не знаят, и вече няма за тях награда, понеже и поменът за тях е предаден на забрава,
9:6 и любовта им, и омразата им, и ревността им са вече изчезнали, и нямат вече дял довека в нищо, що се върши под слънцето.



Кучета без кости, пълни със слама, свити в ежедневието, полудели от питомен битовизъм - скитат мислите, сиротни са чувствата. Неизплатени дългове и гробове незаринати - бремето да си наследник. Безутешен спирам в тишината, за да изгоря още малко себе, за да вкуся още малко смърт.

Вот и лето прошло,
Словно и не бывало.
На пригреве тепло.
Только этого мало.

Всё, что сбыться могло,
Мне, как лист пятипалый,
Прямо в руки легло.
Только этого мало.

Понапрасну ни зло,
Ни добро не пропало,
Всё горело светло.
Только этого мало.

Жизнь брала под крыло,
Берегла и спасала.
Мне и вправду везло.
Только этого мало.

Листьев не обожгло,
Веток не обломало...
День промыт, как стекло.
Только этого мало.










Тема Re: Selahнови [re: exaybachay]  
Автор totori (косми4ески кекс)
Публикувано13.10.12 18:16



Не бьрзай..да си отиваш от себе си!
На последната среща сьс своето аз гледай да не закьсняваш!
А ако забравиш себе си -не бой се ..друг ще те намери!






Боси по тревата...

Тема Re: Selahнови [re: exaybachay]  
Автор totori (косми4ески кекс)
Публикувано13.10.12 18:52



И ето жертвайки своето аз /да ме сма4кат и сритат в ьгала..да ме няма!/ ще напомня кой си ТИ!






Боси по тревата...

Тема Re: Selahнови [re: exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано13.10.12 19:33



Селах или Села — е дума, често използвана в Библията, а по-точно - Псалмите.
Селах се среща в такива места, където предидущото изречение, има важно значение или дълбоко съдържание и подчертава мащабноста и важноста, на онова, което вече е било казано.За това се смята, че още едно от значенията на този музикален знак ( Селах) - е пауза, прекъсване в песента, в която може да се спре и и да се поразмисли над предидущия откъс.

Цар Давид, като автор на много псалми, е използвал този термин за обозначаване на времето за тихото самонаблюдение, самоанализа или отразяваната мисъл, времето за размисъл над добротата на Господ.Ако Давид се намирал, в лошо настроение и се оплаквал, то Села, често внасял промени в отношението му към живота и водел до неговото възхваляване, въпреки трудностите.

Селах не е само време за размисъл над присъствието на Бог. Това е време за получаване на откровения и насоки към които да се движиш.Това е време да различаваш и виждаш в Духа.Това е време, в което да позволиш на музиката, да свърши работата по служенето

„Бог не е сложил просто така думата Селах в Псалмите. Аз вярвам, че той очаква особено поклонение и особено общуване с нас през това време, по времето на Селах.И аз вярвам, че Той, е приготвил за всеки от нас нещо ценно и индивидуално, което ние да получим, именно в това време - времето на Селах. Аз желая на всеки от нас да пребивава в такова особено Божие присъствие, в поклонение на духа и истината, в Селах.”
Селах, от мен:



Редактирано от vidiya на 13.10.12 19:34.



Тема Re: Selahнови [re: vidiya]  
Автор totori (косми4ески кекс)
Публикувано13.10.12 20:16



Благодаря за разяснението....




Боси по тревата...

Тема Re: Selahнови [re: totori]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано13.10.12 20:56



Удоволствието е мое, Тотори..





Тема Re: Selahнови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано13.10.12 22:06



Така чух ....
Че персийския поет и суфи Хафиз често повтарял една притча, съществуваща на Изток, която разказва как Бог създал статуя от глина по свой образ и помолил душата да влезе в нея, но душата отказала да бъде заключена - за нея е естествено свободно да лети и да не бъде ограничена и привързана към нещо. В края на краищата, душата така и не пожелала да влезе в този затвор - дърпала се до последно. Тогава Бог помолил ангелите да й посвирят и когато ангелите засвирили, душата изпаднала в екстаз и за да запази този екстаз, и да почувства музиката по-ясно, тя влязла в тялото. След края на притчата Хафиз споделял:
"Много хора говорят, че животът е влязъл в човешкото тяло с помощта на музиката, но истината е, че самият живот е музика - те казват, че след като чула песента, душата влязла в тялото, но в действителност, самата душа е песен!"






Тема Re: Selahнови [re: totori]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано13.10.12 22:33



Онова към което погледнеш, изчезва - онова за което се ослушаш, утихва. Колелото се завърта и всички казваме "благодаря сай".



Изгорих билета за рая, скъсах разписката за възкресение - дали приемат в ада без души.





Тема Re: Selahнови [re: exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано13.10.12 23:29




Да прибавя към Марлин ( който не ме кефи!) и дамата на сърцето му, кралицата на бурлеска -Дита Фон Тиз



Редактирано от vidiya на 13.10.12 23:32.



Тема Re: Selahнови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано13.10.12 23:38



ааааааааааа хахахаххаха на менсън жената хаххахахахаххахах прибима с колеца - не я знаех, изненада.

А това виждала ли си го



само, че от долу трябва да се добави следния надпис "Най-после Де Ниро се снима с истински мафиот".



Тема Re: Selahнови [re: exaybachay]  
Автор totori (косми4ески кекс)
Публикувано13.10.12 23:44



Незнам ...не сьм ходил още нито в рая.......




нито в ада.......


Боси по тревата...

Тема Re: Selahнови [re: exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано14.10.12 09:43



Съвсем съзнателно, ти предложих да видиш и Дита, като приставка към Мерлин, за който казах, че не ме кефи, като творец, обаче...Въпрос на вкус, че не харесвам творчеството му, но не го съдя и осмивам за това..просто-не го слушам, в момента, защото всеки човек се променя и е възможно, един ден, той да направи нещо, с което и да ми хареса..Искам да ти кажа, че да гледаш и да ВИЖДАШ в Села, са различни неща...Гледаш през очите, а ВИЖДАШ - през Духа..


Ето ти две части от предаване на БНТ, наречено "Малки истории" ... За мен, това са хора, ВИЖДАЩИ Села :


Редактирано от vidiya на 14.10.12 10:17.



Тема Re: Selahнови [re: exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано14.10.12 10:06




За да получиш любов от другите, първо я дай на себе си...



Тема Re: Selahнови [re: vidiya]  
Автор totori (косми4ески кекс)
Публикувано14.10.12 10:39




Ако искьш да ядеш банан -пьрво го откьсни от дьрвото...
Ако искьш да ядеш банан-седни под дьрвото и 4акай да падне някой...
Ако искьш да ядеш банан-намери някой да отиде да ти откьсне и донесе...
Ако искьш да ядеш банан-просто из4акай ще ти мине!

Боси по тревата...

Тема Re: Selahнови [re: totori]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано15.10.12 00:07








Тема Re: Selahнови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано15.10.12 00:08



Защо според теб това са хора, виждащи селах - какво е това, което е селах в случая?



Тема Re: Selahнови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано15.10.12 00:22



Че защо първо трябва да получавам от другите любов - защо изобщо да търся и изисквам такова нещо от хората, да ги ангажирам със себе си?

Гурджиев - ти знаеш - има едно изказване, което ми е направило силно впечатление. Гурджиев без никакви компромиси е отсичал, че човекът всъщност няма душа - значи, атеистите от незнанието си често пъти се опитват да се позовават на твърденията на Буда относно душата, но ако чуят това на Гурджиев ще имат един наистина силен коз в тези игрички. Та според него това, че човекът се раждал с душа била прекалено погрешна постановка - той заявявал, че ние нямаме душа, за да имаме такава, трябва да я открием, трябва да я създадем, но преди това, категорично нямаме душа.

Инаят Хан споделя - този човек наистина е приказен разказвач, не просто като висота на разказваческото умение, а и като качество, просто е приказка - че хората имаме едно изключително умение, магическо ... божествено умение и това е да създаваме на неживите предмети, души. Привързаноста към едно или друго, не е само поради егото, а поради вложената от нас душа в това нещо - предмета може да е кола за милиони долари, а може и да е едно кибритче, няма значение ценовата му стойност, светското му измерение, ние умеем да му придадем духовно такова, да стане почти като живо.

Спомням си, някъде из книгите, Ошо бе дал пример за дефиниция на реалност чрез любов, с един пасаж от " Кадифеният заек" на Марджъри Уилямс, откъса е следният:
"- Какво е истинско? - попитал един ден Заекът - то означава ли да го има това бръмчене вътре в теб и стърчаща дръжка?
- Истинското не означава как си направен - казал Коженият кон - то е нещо, което се случва вътре в теб. Когато едно дете те обича от дълго време и не просто си играе с теб, но наистина те обича, тогава ставаш истински.
- А това боли ли? - попитал Заекът.
- Понякога - отговорил Коженият кон, тъй като той винаги казвал истината - когато си истински, нямаш нищо против да те нараняват.
- Това дали става отведнъж, както когато ти набиват пружината, или малко по малко?
- Не става отведнъж - рекъл Коженият кон. - Ти ставаш. Отнема дълго време. Ето защо не се случва често на хора, които се чупят лесно или имат остри ръбове, или които трябва внимателно да се съхраняват. Общо взето, докато станеш истински, повечето от косата ти е опадала от обичане и ушите ти са оглушели, и ставите ти са се разхлабили и си станал много опърпан. Но тези неща изобщо нямат значение, защото веднъж щом станеш истински, не можеш да бъдеш грозен, освен за хора, които не разбират... Веднъж щом станеш истински, не можеш отново да станеш неистински. Това трае завинаги."


Фалшификата не може да създаде истинското - его обичащо себе си, създава просто още една фантазия, сън в който няма никаква субстанция. Аз така и не съм се интересувал по-подробно от широко ползваните индийски термини в духовното, та никога не съм чел какво аджеба, ще рече думата самсара, какво е самото й значение, никога не съм чел притчи, анализи, обяснения някакви относно самсара, включително, дори и от Ошо, от всичките му книги, които съм чел, едва ли има повече от пет пъти да съм срещал тази дума, даже не знам дали и толкова има, но в една (не помня коя) някой му бе задал въпроса директно, какво представлява самсара и отговора му беше следния:
"Самсара е следната история:
Лондонската мъгла се спускала над Темза, когато млад скитник се установил на дигата, за да прекара там нощта, внезапно бил събуден от един нежен глас и надигайки се видял хубава брюнетка да му присветва с фаровете от своя ролс ройс.
- Бедни човече - казала тя - трябва да ти е ужасно студено и влажно тук. Нека те откарам вкъщи и да те настаня за през нощта.

Естествено скитникът не можел да се откаже от такава покана и се настанил в колата зад нея. След кратко пътуване, колата спряла пред великолепна сграда във викториански стил, брюнетката слязла от колата махайки на скитника да я последва. Вратата била отворена от иконома, на чиито грижи дамата предала скитника с нареждането да бъде нахранен, изкъпан и да му се осигури удобно легло в отделението за слугите.
Малко по-късно, когато брюнетката се приготвяла да си легне, през ума й минала мисълта, че госта може би се нуждае от нещо и така, без да обръща внимание на небрежния си външен вид, побързала към крилото на слугите. Когато стигнала до ъгъла забелязала светлина, показваща, че младият човек не спи. Почуквайки леко на вратата, влязла в стаята и попитала младия мъж, защо не спи.
- Сигурно сте гладен?
- О, не, вашият иконом ме нахрани царски.
- Да не би леглото да не ви е удобно?
- Не, не е, съвсем меко и топло е.
- В такъв случай се нуждаете от компания. Премести се малко...
Младият човек, зарадван много, се преместил... и паднал в Темза..."


Колкото и пъти да влизам навътре, колкото и да опитвам, дори дали щото съм се позалъгвал поради твърде много вяра или защото наистина се е случвало нещо, съм си казвал "аха" и до там - пак цамбурвам в изтрезняващо студената Темза и изплувайки на брега, не се появява ангел, душата пак я няма. Вече съм приел това - явно не мога. Може би - как мислиш, така или инак ние губим и получаваме по нещо, жизнения опит за сметка на изгубената свободата е общовалидна закономерност, но може би има и особености на индивидуално ниво, ще ми се да вярвам, че този начин не е единствения, това ми е отнето някак си, не мога да се обичам, в старанието си, ставам само по-зле.

Може би, ако някой ме обича истински, ако нещо истинско ме обича - тогава може би ще стана истински или поне ще имам шанса, но другия начин, сам да се обичам, просто не е за мен.



Което не означава, че не мога да обичам - е вярно, може да е фалшиво, може да е твърде бедно и условно, но .... дори едва ли е възможно да съществуваш без изобщо да обичаш.

Моята молитва към теб.



Но поне си отговорих на въпроса - защо се чувствам изгубен в свят сред призраци. Това е защото самия аз съм призрак - поглеждам в огледалото и нямам отражение, поглеждам в огледалото и виждам, че ориста на всички в този свят е да плуват в сълзи ....... всичко в него ме измъчва.

Редактирано от exaybachay на 15.10.12 00:31.



Тема Selah, но не само за Бог да простинови [re: exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано15.10.12 18:03



Парадоксът е, че колкото по-често виждаш и осъзнаваш това, за което пишеш сега, толкова по-малко ще "обикаляш без душа, дните ще избледняват и някой ще е самотен". И обратното - когато му обръщаш внимание от дъжд на вятър (но пък вниманието ти се лепи приоритено за ББ-Де Ниро и още хиляди такива неща), то ще изниква периодически и непрестанно за да ти напомня, че пропускаш нещо. Що за самота е тази, когато някой ти напомня важните неща...

Selah - добре, но не само за Бог да прости!

П.П. Ние сме вече в Death car (физическото тяло) още от раждането ни. Но никой не ти пречи да се радваш и наслаждаваш на лимузината, докато си в нея.



Тема Re: Selahнови [re: exaybachay]  
Автор totori (косми4ески кекс)
Публикувано15.10.12 18:28



За мен целта на вси4кото това 'духовно' е в тьрсене на божественото......
И го открих..... живеем в свят на атеизьм - и все пак вьпреки това го открих...
това е онова което обществото най-ного мрази в теб и се бори срещу него...религиите сьщо..... ТОВА Е ТВОЕТО ОСОБЕННОТО НЕПОВТОРИМОТО -ОНОВА КОЕТО ТЕ РАЗЛИ4АВА ОТ ДРУГИТЕ ХОРА...ОНЗИ ВРЬХ КОЙТО СИ-КОЙТО НИКОЙ НЕМОЖЕ ДА ИЗКА4И..защото тези ка4ества..4ерти..способности ги имаш само ти..И САМО ТИ!Твоята ськровенна индивидуалност за мен е онова ..божественото!Имай предвид 4е то е толкова разли4но 4е единствено само ти го разбираш правилно....!








Боси по тревата...

Тема Re: Selahнови [re: Mиpo1]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано16.10.12 03:26



пропускаш нещо
Да - когато пропусканото нещо ни напомня за себе си, тази непрестанна надежда. Забелязал съм, че единствено надеждата може да доведе тази емоция, която наричаме отчаяние, но пък е невъзможно за човек да живее без никаква надежда - с други думи, човек няма избор, освен да живее с отчаянието, като свой спътник.

Без значение дали към едно или хиляда неща, плануваното внимание си остава спекулативно внимание, със стремежа си да постигнем пълен автоматизъм на вниманието - което би трябвало да доведе до естествено функциониране на съзнанието извън контрола на разума и обусловеностите - ние сътворяме надреалност, която обаче си остава пак една алиенация на действителността .... действителността на собствените ни действия. Всъщност оковите на съзнанието би трябвало да се наричат внимание, защото наблюдателя, правещият налага диктата си именно, чрез вниманието.

Всичко това се получава по този начин, тъй като липсва една съставка - непредубедения импулс. Ще се опитам да поясна, какво имам предвид - а ако не така, може би ще го чуеш малко по-долу.

В уики за seguiriyas пише, че заради дълбокия си изразителен стил е сред най-важните форми на фламенко музиката и наистина seguiriyas е особено ценена и от творците, и от изпълнителите, и критиците, и публиката. Аскетичен и строг, с малко текст и много плач, seguiriyas трябва да се изпълни с много чувство и темперамент. Seguiriyas изпълненията не напразно са приети за емблематичен показал и критерий за доказване на певческите способности, те са толкова трудни за певците, тъй като се стремят да бъдат креативни и същевременно да запазят автентичността на лириката (има дори предположения, че seguiriyas е изобщо най-древния запазен музикален стил на Европа), да постигнат баланс м/у мелодични и ритмични страни, и успешно да съчетаят едновременно страст и сдържаност. Трудността се състои в използването на

и микротонове, изискващи голяма ловкост и прецизност в гласа - и за да създаде, и предаде чувството на интимна болка и отчаяние характерни за seguiriyas , изпълнителят избира различни строфи с различна мелодия, които комбинира според вдъхновението на момента и дори, ако певецът има предишен план, често го променя непосредствено или спира внезапно.

Този непредубеден импулс необходим за доброто seguiriyas изпълнение , това експромпто, успява да размести пластовете, освобождава се пространство и от чудесната илюзия на изпълнението, докосвайки непознатото, остава само нищото на нещото, означаващо без реално означаемо. Пропусканото нещо, не виждам как, а и не вярвам, че може да не бъде пропуснато, все едно да плануваш спонтанността - да се опитвам да фиксирам пропусканото нещо, е като да се опитвам да скрия слънчев лъч в тъмна стая.

п.п. самотата е тази, че няма важни неща - те са важни на момента, на момента, когато искам да се посмея, да се посмея, на момента, когато тъгувам, да тъгувам, кое друго е по-важното?
п.п.2 и не - не казвам, че някой ми е попречил да се радвам на лимузината.

Та така - Manuel El Agujetas, човекът станал приживе легенда именно със seguiriyas изпълненията си, още като млад признат за наследник на една друга легенда Manuel Torre. (по добър от него в стила - поне аз не съм чувал)


Редактирано от exaybachay на 16.10.12 03:29.



Тема Re: Selahнови [re: exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано17.10.12 08:58



Close both eyes
to see with the other eye ...
RUMI






Тема Re: Selahнови [re: exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано21.12.12 13:40



https://www.youtube.com/watch?v=aKHiDT_dzYY


С топлина, изпод снега



Тема Re: Selahнови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано21.12.12 15:02



o, да - топло, топло, топло, топло .....





Тема Re: Selahнови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано21.12.12 15:03





и все пак - липсваш ми.



Тема Re: Selahнови [re: exaybachay]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано22.01.13 20:32



Самотни са сенките в царството на нищото - хоризонта обгърнат е от непрогледен мрак. Задушаващата миризма на блатото от стенания на измамени и вопли на прокудени души - скръбта, това празно пространство, в което звуците се изкривяват от безсилието. Прокълнат да скитам в мараня от илюзии - толкова е студено, толкова е отвратително и ..... гнусно. Цялата тази помия ...... проклета да е, проклето е всичко свято, проклета е всяка надежда, смачкан от обезсърчение, агонизирам и викам, и крещя, и проклинам тази орис на безизходица.





Тема Re: The Infinite in Betweenнови [re: exaybachay]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано23.01.13 10:49







Редактирано от vidiya на 23.01.13 10:53.



Тема мина ли?нови [re: exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано23.01.13 18:29



К'во стана, мина ли ти? Ако да - жалко, защото, ако усещането не трае поне 24ч, няма да има дълбочина за виждане. И след седмици или месеци ще идва пак отново и отново. К'во да се прави - Самсара...

А като видиш - и хоризонтът е светъл, и всичко си е на мястото. Осбено безизходицата, която кара някои да търсят изход навън някъде си и да се въртят в кръга на Самсара. Като спреш да си гониш опашката и тя те следва, мили ми Стушо.



Тема Re: The Infinite in Betweenнови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано23.01.13 21:01







биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни

Тема Re: мина ли?нови [re: Mиpo1]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано23.01.13 21:06



Па то това минава ли?
Самсара ли, какво е не знам, ма отървана работа - сал да не ма обадиш.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: мина ли?нови [re: exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано25.01.13 20:47



На мен ми се чини, че минава бързо, защото пишеш по-често за всякакви други работи: филми, танцуващи човечета, философии, обичания и пр., а за агонизиране и безнадежност съвсем рядко.



Тема Re: мина ли?нови [re: Mиpo1]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано25.01.13 23:19



Инак ще се побъркам, а и от друга страна, не ми се и пише толкова за това.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: The Infinite in Betweenнови [re: exaybachay]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано26.01.13 15:15





Редактирано от vidiya на 26.01.13 15:18.



Тема Re: мина ли?нови [re: exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано26.01.13 15:55



По-скоро така се побъркваш като подхождаш половинчато. Няма по-ефикасно побъркване от бавното и постепенно раздвоение.



Тема Re: мина ли?нови [re: Mиpo1]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано27.01.13 17:31



Не, че не съм съгласен, но за какво раздвоение говориш - раздвоение м/у кое и кое?

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: мина ли?нови [re: exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано27.01.13 22:02



Между двете противополжни усещания, които излъчваш периодически (надявам се, че ги различаваш) и които водят постепенно към някакава шизофрения на излъчвателя им.



Тема Re: мина ли?нови [re: exaybachay]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано28.01.13 15:31



“What day is it,?" asked Pooh.
"It's today," squeaked Piglet.
"My favorite day," said Pooh.”





Тема Re: мина ли?нови [re: Mиpo1]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано28.01.13 16:34





......дааааааааааа....но понякога висят...или плуват...



...Живот...



....Какви цветя са скрити в нашата тъмнина?...

Редактирано от vidiya на 28.01.13 16:58.



Тема Re: мина ли?нови [re: Mиpo1]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано28.01.13 17:04



но това не го решавам аз - моя избор се отнася доколкото визираме форума и дали да напиша дадено нещо или не, а не, че си казвам в даден момент "я малко да съм тъжен", подир това "а сега ще съм радостен".

п.п. което разбира се, не изключва вероятността да движа към шизофрения ели някаква друга психоза, но в крайна сметка няма и какво друго да сторя - така или инак, колкото и да напиня, всеки в даден момент ще разбере, че човешките възможности са лимитирани и никой не може да надскочи съдбата си, и в такъв момент на човек не му остава нищо друго, освен да тегли каиша докато диша и туй то.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Свидетел...нови [re: exaybachay]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано28.01.13 17:21



WITNESSING (Osho)

"When I say be a witness I am not saying become uprooted from life. I am saying live life in all its multi-dimensionality, and YET remain aware. Drink the juices of life, but remember that while you are drinking the juices of life there is a consciousness in you beyond all action, all doing.

"Drinking, eating, walking, sleeping, are all acts, and there is a consciousness in you which simply reflects, a mirrorlike phenomenon. It is not indifference. The mirror is not indifferent to you, otherwise why should it bother to reflect you at all? It is immensely interested in you, it reflects you, but it does not become attached. The moment you are gone, you are gone; the mirror does not remain remembering you; the mirror now reflects that which is in front of it.

"A witnessing consciousness lives in life but with tremendous non-attachment, with great non-possessiveness; it possesses nothing. It lives totally, it lives passionately, but still knowing that 'I don't possess anything.'"


Deva Premal and Miten& Manose

Редактирано от vidiya на 28.01.13 17:34.



Тема Re: мина ли?нови [re: exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано29.01.13 00:12



Де да излъчваше малко тъга... Хм, „задушаващата миризма на блатото от стенания на измамени и вопли на прокудени души “, „прокълнат да скитам в мараня от илюзии“, „толкова е отвратително и ..... гнусно“, „проклета е всяка надежда“, „смачкан от обезсърчение, агонизирам и викам“, „проклинам тази орис на безизходица“.

Ако горното е вярно (а не литерурна тренировка за макимален брой „безизходни“ епитети в един параграф), трудно би писъл после за разни радости и кефения... Нали агонизираше и всичко беше безизходно.

Ако си цялостен в безизходицата, т. е. цялото ти същество е пропито от нея, то всякакви други (излишни) действия просто спират... И се случва нещо коренно различно... Но при повечето хора най-често тези усещания са плитки и половинчати. Всъщност не половинчати, което предполага поне половината да си в тях, ами 1/10 или 1/100.

Пробвай да си прочиташ горния твой „безизходен“ постинг ежедневно и си задавай въпроса ИСТИНА ли е това или нещата са малко по-други? Фалшивото усещане води към фалшиви резултати. Само реалното и цялостното – към реални промени.

П.П. Една позната казва „ужас“ като й се появи бримка на чоропогащника и започва да гони твоите епитети като това се комбинира с размазан грим. Казвам й, че ако й се скъса роклята вече ще й свършат епитетите. А пък ако й се случи това, което нормален човек наистина влага в „ужас“ и „безизиходица“, как ли ще се изрази тогава.



Тема Re: Свидетел...нови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано29.01.13 12:43



Тогава в какво се състои, в какво се изразява не-безразличието на огледалото?

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: мина ли?нови [re: Mиpo1]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано29.01.13 13:01



Не само този постинг, а цялата тема, като я погледна и ми призлява - ще ми се да вярвам, че не е чак толкова зле ситуацията, ала уви е дори още по-неприятна, просто писателския ми талант е недостатъчно красноречив, за да бъде по-видимо.

А инак не знам за какви радости и кефения иде реч - въртящите се човеченца, ми хрумнаха, след поста на vidiya и клипа с фракталните форми, своего рода мандала, първата ми работа така да се каже и реших да я посветя на нея, фактически толкова зле се чувствах, че дори не можех да заспя и те така се роди "идеята".

И нещо друго - мисля, че не постъпваш много разумно с подобни съвети, защото с меланхоличните състояния, човек може да нагази толкова дълбоко, че да се чуди после как да се измъкне и да стигне до медицинска помощ, често пъти без някакъв кой знае какъв ефект, такива състояния могат да продължат не с дни, а с месеци (при мен) и дори години, в някои случаи и цял живот, те да видиш тогава реалните промени и резултати.

Принципно за всичко си прав, но не знам защо не отчиташ паузите - какво коренно различно би трябвало да се случи, това наистина за мен е загадка.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: мина ли?нови [re: exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано29.01.13 13:14



От гледна точка на психодинамиката има прости и ясни закони. Потиснатите сексуални импулси водят до агресия, потиснатата агресия води до депресия. Колкото по-голямо е потискането, толкова по-силна и продължиелна е депресията. Просто, не ли?

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Проекциинови [re: vidiya]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано29.01.13 16:22



Тц...картинката и текста не изобразяват и не говорят за огледало...Става дума, за твоите собствени проекции...


Ще се опитам, да ти обясня:
Когато отидеш на кино и гледаш филм на киноекран, ти не се обръщаш назад, към прожектора. В действителност, на екрана – филм няма – това е само проекцията на сенки и светлина. Филмът съществува, именно отзад, но кой обръща внимание на това..И прожекторът също се намира там.
Зад всичко, което виждаш, стои твоят ум ; умът — е прожектор. Примерно, в любовта.Гледаш към другия, защото той е – екран. Когато обичаш, любимият човек ти се струва прекрасен, несравним.Когато ненавиждаш, същия човек ти изглежда уродлив.Но не осъзнаваш ( обикновено), как един и същи човек, може да бъде и най-ужасен и най-прекрасен..

Единственият начин, е да се научиш да виждаш”ясно” и да не прибягваш към помоща на ума. Умът може да създава само фантазии, мечти..Въпреки, че като се развълнуваш от тях, фантазиите започват да изглеждат като реалност.И понякога дори са, толкова опияняващи, че губиш здравия смисъл. И така, всичко, което виждаш , е просто твоя проекция.Съществуват, толкова светове, колкото и умове, защото всеки ум, живее в свой собствен свят.
Примерно мъжът и жената се гледат един друг, но не могат ясно да се видят. Всеки проектира върху другия образ, който е построил в ума си и който скрива реалното лице на човека, към който гледа.
Всеки от нас, може да бъде обхванат от собствените си проекции, относно ситуациите или хората, които ни окръжават.Това се случва, когато не осъзнаваме напълно очакванията си, желанията си, мненията си, съденията си. Вместо да поемем отговорноста за това, че ги имаме, ние се опитваме да ги предоставим на другите. Проекциите могат да бъдат дяволски или божествени, обезпокояващи или приятни, но, така или иначе, проекциите са – облаци, които ни пречат да виждаме реалноста, такава, каквато е.
Единственият изход е –да разпознаеш тази игра.Примерно, когато съдиш някой, употреби това върху себе си и виж имаш ли и ти това, което виждаш в другите? Уточни си, ясно ли виждаш, или зрението ти е замъглено от това, което искаш да видиш?
Сега може да обърнеш внимание, на картинката и да видиш, как носорога, рисува един и същ пейзаж, използвайки 4-ри собствени проекции върху него

А в тази картинка, какво виждаш?




Редактирано от vidiya на 29.01.13 16:26.



Тема Re: Проекциинови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано29.01.13 16:42



реалноста, такава, каквато е.
т.е. екран - огледален екран?

п.п. картинката е своеобразно творческо изразяване на еволюционната теория.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Проекциинови [re: exaybachay]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано29.01.13 16:53



реалноста, такава, каквато е.
т.е. екран - огледален екран?

Отново..проекция...не проектирай, върху написаното от мен, това, което ума ти е прочел...
картинката е своеобразно творческо изразяване на еволюционната теория.
А като махнеш, Дарвин, от ума си, дали няма да видиш друго?
Медитирай...върху картинката..не бързай...


Ето ти още една, за медитация....


ПП. Номерчето, 48, съм сложила специално за теб...Според Идзин, хексаграмата 48, се казва- "Кладенец".Ти имаш, тази врата, в бодиграфа си, заедно с ключовете, за да я отвориш..Вратата се казва:"Дълбочина", а ключа, с който да я отвориш се нарича :"Чудото на неувереноста". Дарът ти е -находчивост, а неговата сянка- неадекватност...Сидхито-или Божественият ти Дар е -мъдроста..Според теб - ти къде се намираш?

Редактирано от vidiya на 29.01.13 17:14.



Тема Re: мина ли?нови [re: L.L.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано29.01.13 16:56



Проблемът е, че колкото по-дълбоко е изтласкан (подтиснат) проблема, толкова по-големи психични защити го пазят да не излезе на повърността. Идеята е, че проблемът е подтиснат/изтласкан, защото съзнанието не може да го понесе и отработи, затова бива запазен за момент, в който ще може. Стандартно, обаче, скритият проблем става източник на нови проблеми и вместо да се подготви съзнанието за отработване на вече скрития проблем, то се скапва още повече.

Следователно, за да излезе човек то тежка депресия, си трябва външен фактор. За "ежедневните" депресии, човек с що годе критична и здрава психика, може да отработи в някаква степен.

"Бъговете" във психиката, вече се отработват с разни практики. Там си трябва внасяне на код и пренаписване на стария.

___________



Тема Re: мина ли?нови [re: L.L.]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано29.01.13 17:07



А от моя гледна точка, ако един интелигентен човек, не е изпадал в депресия, то неговата интелигентност е много бедна.

Вярно е това за сексуалните импулси, но не е само това - докторите имат един израз "причините са комплексни". В будистката традиция има една максима, че всички чувстващи същества търсят щастие, търсят път за прекратяване на страданието - тази истина е по-фундаментална и непоклатима от божи закон ...... само като се замисля, какъв човек е бил Буда, какво същество. Погледнато в исторически мащаб, до сега човеците са живяли с надеждата за бъдещето, което е подържало тяхната жизненост и ентусиазъм, тъй като мечтите, "великите" неща, голямата радост, всичките желания те първа ще бъдат изпълнени, а настоящето е пропито с нещастие и страдание. Утре е било животворно, но ситуацията с годините се е променила - наскоро четох една лекция на тибетски учител, в която обясняваше, че разказите за богатството и комфорта, в които е живял Буда бледнеят, пред разкоша, в който живее средностатистическия американец, но в действителност, дори бедния българин, живее в по-добри условия от него. В момента, всички онези бленувания и предположения, за "хубавия" живот са изпълнени, а човеците са все така страдащи и нещастни .... всъщност са още по-нещастни, защото сега "утре" не съществува, вече няма какво повече да се иска и да се търси, вариянтите са изчерпани и в това безнадеждно състояние се случава депресията.

Това е в исторически план, но това развитие може да се получи и в рамките само на един живот - насладите, удоволствията и комфорта са не ефикасни средства за утоляване на жаждата, достатъчно е само да ги опиташ, което включва и не подтискане на сексуалните импулси. Дори се наблюдава нещо друго - колкото повече се стремиш да утолиш жаждата, толкова повече тя се увеличава, животът на високи обороти, води към живот на още по-високи обороти, наркотици, алкохол, разюздан секс, екстремни спортове, икономическо и научно развитие, и т.н. са толкова типични за съвременния човек, но всичко това ...... просто не работи и нагазването в депресивните състояния, тепърва предстои и всъщност мащабите вече са големи, но не на всеки му стиска да си обади.

Та - не е толкова просто, ако беше то решението вече щеше да е намерено.




биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни

Редактирано от exaybachay на 29.01.13 17:10.



Тема Re: Проекциинови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано29.01.13 17:17



Виждам разбира се и друго

удавник хваща се за сламка,
но сламката ще се строши.


взето от тук ->



Поглъщам евтиния сандвич,
с питателност на куп лайна.
И знам пропаднал съм отдавна,
пропаднал съм, но к'во от т'ва!
Нима светът не е пропаднал,
нима не е ръждив дъжда?
А който иска да се радва -
аз нямам зъби, но ръмжа!

Празен мозък, съсипани, ограбени
мечти
последен тласък, преди да влезеш в
гроба ти
Сгърчен здраво в малката си тясна
дупка -
пак смърдиш, пак смърдиш!
Молиш някой за целувка -
не вървиш, не вървиш!

Обикновените глупаци
безкрайно искат да не са
поне така обикновени
но пак си бъркат в носа.
И тъй в убииствената скука
опитваш се да си красив
Тъпакът ръфа от суджука
а ти се чудиш кой е крив?

Почувствах се отново празен,
но кой от т'ва ли го боли
и пак гъсеницата лази,
а иска и се да лети.
Спокоен си но май не стига,
доволството да чувстваш ти
със самочувствие на гнида
сред купчината от бълхи.

Към дъното на тъмна сянка
потъваш бавно, но уви
удавник хваща се за сламка,
но сламката ще се строши.
В метила плаваш за утеха
в компания на куп мърди.
Навлечен в болничните дрехи
си мислиш само, че твориш


биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни

Тема Re: Проекциинови [re: exaybachay]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано29.01.13 18:10



Мда..обаче предпочитам да се върнеш при кладенеца, да скочиш в кофата му и да видиш, все пак...какво имаш там...от вътре...Според мен..красиво е ...под кладенеца, как мислиш? Направо, режи, въжето...или..сам троши сламката



ПП.Не можах да сложа на края на кофата, още една цифричка-16. Още една врата, която се казва "Вратата на умението".Хексаграмата и, е -"Свобода".Това значи, че имаш талант за живот и енергия да го проявиш. Обаче ти предпочиташ лъжовния си ентусиазъм, сънищата си наяве и изразяването на таланта си, чрез мечти , проецирайки фантазиите си като факт...В момента просто сам си прожектираш филм, проектиран в главата ти, от любимия ти Дейвид Линч, който си кръстил"Депресия"...Май е време, да излезеш от кино-салона, а?

Редактирано от vidiya на 29.01.13 18:41.



Тема страдание без изходнови [re: exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано29.01.13 18:24



Меланхолия е твърде ефимистчен израз за това, което си написъл (разбира се, ако наистина го усещаш и мислиш както е описано). Но било то меланхолия или нещо друго, няма какво да се притестняваш от съвета ми, защото не виждам как би могло да бъде по-лошо. Вони, агонизираш, няма изход... Не знам за какво измъкване говориш сега и за какви медицински помощи, защото поне доколкто те разбрах, безизиходицата е пълна! Ако е наистина, както си го описъл, ти самият си нагазил вече дълбоко... Моят съвет беше просто да видиш ясно къде точно си.

Струваше ми се, че в някои предишни писания излъчваше радост и любов, но може аз грешно да съм видял, така че извинявай.

Често казано, не разбрах каква е точно причината за тази агония. Пчелите ли ти са умрели, не ти става или някой ти е казъл, че пак ще има край на света скоро? Впрочем, познавам човек, които е точно в това положение, при това 3 в 1 наведнъж, но и той не говори като теб. А би се сменил с радост с теб, стига да можеше.

Но каквото и да е, уважвам усещането ти на страдание и твоя избор. И когато човек истински страда, няма какво да гледаме някакакви малки и незначителни паузи.



Тема бъди в съзвучиенови [re: vidiya]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано29.01.13 18:33



Как може да постваш тук цветя, когато човек и приятел страда... Предполагам че за него нещата, клито попадат на мястото си, са шиповете на страданието. И скритите цветя са тези, които са най-зловнни.



Тема Re: дисонанснови [re: Mиpo1]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано29.01.13 19:01



Добре, ще разтълкувам повествованието си, в картинки:

С първата картинка, казвам, че нещата в Живота, се случват поотделно, но могат да попаднат на точното място,

с втората забелязвам, че ..могат да висят..или да плуват..(картинката образно показва това), както се случва и в Живота,т.е.-имай търпение,

с третата пояснявам, че и от най-тъмните страни на Живота, както и от нашата собствена тъмнина, могат да изникнат и цъфнат - живи цветя..

Вонят, само мъртвите цветя..
Къде видя дисонанс, в общата ни песен? Или съм подхванала механично-припева?

Благодаря за смеха.. чак потрепвам!


С последната картинка..е просто-шега

Редактирано от vidiya на 29.01.13 19:13.



Тема Re: мина ли?нови [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано29.01.13 23:04



Така е. човек, като тръгне да си рови из енергиите и (под)съзнанието, трябва да е подготвен.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: мина ли?нови [re: exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано29.01.13 23:23



А от моя гледна точка, ако един интелигентен човек, не е изпадал в депресия, то неговата интелигентност е много бедна. Това важи не толкова за интелигентните, а за интелектуалните хора. Има тънка разлика и тя е в това, че интелигентността е качество, а интелетуалниченето - действие.
Иначе Айнщайн и Леонардо Да Винчи би трябвало да са прекарали живота си в лечебно заведение, мъчени от зверски депресии.

В будистката традиция има една максима, че всички чувстващи същества търсят щастие, търсят път за прекратяване на страданието - и източникът на страданието, според същата тази традиция е...?

Дори се наблюдава нещо друго - колкото повече се стремиш да утолиш жаждата, толкова повече тя се увеличава, животът на високи обороти, води към живот на още по-високи обороти, наркотици, алкохол, разюздан секс, екстремни спортове, икономическо и научно развитие, и т.н. са толкова типични за съвременния човек, но всичко това ...... просто не работи и нагазването в депресивните състояния, тепърва предстои и всъщност мащабите вече са големи, но не на всеки му стиска да си обади.

Нормално, като се тръгва от потискане и се гледа на секса, като на нещо неестествено или срамно, или вредно, или забранено... закономерно се минава в другата крайност. "На каквото се съпротивляваш, то оцелява."

Та - не е толкова просто, ако беше то решението вече щеше да е намерено. - Просто е и решението вече е намерено. Буда, например, го е нарекъл "Средният път".

Ама има едно особено извратено удоволствие в това да си подхранваме собствените лудости и едновременно да се потрисаме и да им се възхищаваме. От моята лудост по-опасна нема и от моята депресия по-дълбока нема, а?

Тя показва изтънчената ми чувствителност, интелигентност и духовност - как да не се влюби безпаметно в мен човек?

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: мина ли?нови [re: L.L.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано29.01.13 23:41



От другият ти пост: Буда, например, го е нарекъл "Средният път".

Така е. човек, като тръгне да си рови из енергиите и (под)съзнанието, трябва да е подготвен.

Абсолютно. Бих го оприличил като копаенето на тунел: напредваш бавно и внимателно, като укрепваш всяко място до което стигнеш. Ако бързаш прекалено и притупваш нещата, рискуваш тунелът да се срути.

От изключителна важност е човек да е балансиран. Всъщност, балансирането е всичко, то друго няма. Наистина всичко е събрано в понятието "среден път" -баланс на всяко едно ниво, в което пребиваваме, като се започне, разбира се, от физическото.

___________



Тема Re: One Chanceнови [re: exaybachay]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано30.01.13 14:24



One Chance


One step
one glance
one smile
one chance
one word
one answer
and now I'm not a lonely dancer


You will never get the second try
we have only one life…
so deny all lie
Which steals your time.
Because only truth and love revive…


One rant
one breath
one dance
one kiss
one bliss
one pleasure
And you are my sacred treasure


You will never get the second try
we have only one life…
so deny all lie
Which steals your time.
Because only truth and love revive…

Two sweet lips
two unison beats
two burning hearts
two clear souls’
two united parts
two infinite loves
which fly together like beautiful doves


You will never get the second try
we have only one life…
so deny all lie
Which steals your time.
Because only truth and love revive…

…only truth and love revive






Тема Re: Проекциинови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано30.01.13 14:58



Ти имаш, тази врата, в бодиграфа си, заедно с ключовете, за да я отвориш..Вратата се казва:"Дълбочина", а ключа, с който да я отвориш се нарича :"Чудото на неувереноста". Дарът ти е -находчивост,
"Вратата на умението".Хексаграмата и, е -"Свобода".
имаш талант за живот и енергия да го проявиш
.Сидхито-или Божественият ти Дар е -мъдроста
о, да - точно така, говори ми още, говори, тука съм много съгласен с теб и не виждам на какво да противореча. Напълно правилно ме разбираш и анализираш профила ми - толкова надходчив, не, толкова талантлив, не, толкова мъдър, не, направо толкова съм ..... толкова съм ...... толкова съм божествен, че съм неописуем, но все пак съм скромен човек и приемам възхищенията по моята чародейна осанка, защото са искрени и от сърце.

Та макар описанията ти за моята пленителна особа, да са недостатъчно красноречиви - което е по причина на бедността на думите пред заслепителността, която излъчвам - то все пак не се стеснявай и продължавай в същия дух.



биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни

Тема Re: страдание без изходнови [re: Mиpo1]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано30.01.13 15:01



"Къде съм" е предварително постулиран въпрос, но без да си изяснил условностите - как да ти отговоря тогава.

Как би могло да бъде по-лошо - ето как: като се депресираш от депресията (тъй като явно нещо не ти допада думата меланхолия). С тези неясни съвети, да навлезеш в депресията, да станеш депресията, съвсем лесно човек може да се депресира от депресията и тогава става наистина лошо. Звучиш, като психолог, като професор, не като медитатор и приятел - защо така, в мен или в теб е причината?

Депресивните състояния, са съвсем естествени състояния - също като мислите са на приливи и отливи. Човек, който не може да се натъжи в такива дълбочини е скопен човек - фактически не подтискането води до депресия, а ние имаме навика да не допускаме депресията, ние подтискаме прииждането й, като по този начин оставаме половинчати и повърхностни. Гурджиев .... чувал съм за него, че е можел едновременно да плаче с едното си око, а с другото да се усмихва - та Гурджиев често се е позовавал на метафората за каретата, конете, водача и пътника. Използвай и аз тази метафора ще кажа, че каретата идва Отникъде, пътува в Нищото, вози Никой и отива Вникъде. Пейзажите се сменят и понякога се намираме в студенината на пустия мрак - и според мен, ако човек не може да се взре в него, то с другия полюс на състоянията, където се редуват насладата, щастието и духовния екстаз, ще му бъде още по-трудно и невъзможно да се справи. Зарята на медитационните преживявания не трае дълго, но привързаността към тях, автоматично ни праща в подземията на рутината - уви наистина не проумявам урока и не виждам изхода, може би не само, че всичко е илюзия, а най-голямата илюзия е тази за реалността.

Та нямаше за какво да ми се извиняваш - vidiya с лекота ми показва, как бързо ми потъват гемиите, а и аз по принцип си падам малко такъв забутан, и пак с такава лекота ме издърпва в покоя на блаженството. Причината за тази агония - освен, че губя всякакви ориентири - е, че не мога да понеса самотата и без-Аз състоянието. Някак си не мога, а и не искам да приема, че макар да се раждаме и умираме с празни ръце, че макар и да сме винаги сами, то живеенето следва да се прекара в несподеленост и дистанцираност от другите - а, аз фактически живея точно така.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: мина ли?нови [re: L.L.]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано30.01.13 15:05



Е нали четеш психолозите - точно това им е главоблъсканицата, че именно сред интелигентните хора, в средите на науката, изкуството и философията, депресията е най-често забелязвана. Сред простолюдието и слабо развитите страни, депресията почти не съществува. Айнщайн не е прекарал живота си в лечебно заведение, но в действителност накрая му писва от глазуреното величие на науката, а и личния му живот не е много цветущ. Не е изпаднал в баш депресия, тъй като е останал твърде активен. А Леонардо Да Винчи ...... точно той да не е изпитвал депресия?! в Джокондата е толкова видимо, че няма на къде повече, да не говорим за изолирания живот, който е водил.

Просто е и решението вече е намерено. Буда, например, го е нарекъл "Средният път".
т.е. да разбирам, че ти вече си буда?

п.п. в това удоволствие наистина има известен мазохизъм, но когато човек не отговори на медитацията, от къде да влезе, тя сама ще си намери пролука.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Проекциинови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано30.01.13 15:11



Не знам дали съм ти казвал някога, че на моменти си много безмилостна - първо нека прозра как се излиза от кино салона, а после да реша дали искам да излеза от него, инак в обратния вариянт хаоса става само още по-голям.

п.п. инак няма по-ясно огледало за небето, от водата.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Свидетел...нови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано30.01.13 15:42



И с малко закъснение



биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни

Тема Re:Сянкатанови [re: exaybachay]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано30.01.13 16:48



И отново нищо не се видял, на картинката...А от ДВАТА поста, за нея, си извадил, това, което ти харесва - Даровете, които трябва да осъзнаеш.. Самоиронията ти, е абсолютно неуместна.По-добре да беше обърнал внимание, на Сенките , които също споменавам.. На всеки от нас, живота дава право да изберем, как да живеем-в сянка или в светлина ... Сянката (заблудата), в която живееш , се казва - безразличие, или размиване на отговорноста. Свързана е със страха да излезеш от комфорта си и напълно да приемеш промените в живота си, като престанеш да се съсердоточаваш над несъщественото. Когато се съсердоточаваш над несъщественото, ти ставаш безразличен към истински значимите неща в живота си. Оживелият, след Холокоста, писател, Ели Визел, казва:

Противоположноста на любовта, не е ненавист, а безразличие.
Противоположноста на изкуството не е уродливост, а безразличие. Противоположноста на вярата не е ерес, а безразличие.
И противоположноста на живота, не е смърт, а безразличие.

Тайната да излезеш от влиянието, на сянката си, можеш да намериш, в една дума – доверие.Учейки се да се доверяваш на живота си, кладенецът, започва да разкрива тайните си.Животът ти предлага да започнеш първо с доверие, към самата Сянка, а именно – да осъзнаеш, страховете си и да не се боиш от тях. Без да се страхуваш от тъмнината в себе си, пусни кофата, а като я издърпаш – погледни съдържанието и. От кладенеца ще излязат решенията на много твои , така наречени, проблеми.Не се учудвай, колко много светлина, може да излезе от такова тъмно място.Именно в това, се съдържа дарът на твоята находчивост.



Редактирано от vidiya на 30.01.13 16:56.



Тема Re: Любовен Синдромнови [re: exaybachay]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано30.01.13 17:02



Експромт...посвещавам го на, Светулката, с любов:

Нощ
Звезди
Ярка луна
Ръцете ти
Мечта
Агония.

Плач
Сърдечен пулс
Шум
Глас в главата ми
Безмълвен ум.

Омраза
Страх
Отрова в устата
Дълго мълчание ...
Хапя
И сълзи по лицето..

Мълчание ...

Гръм
Дъжд
Мълния
Дълъг разговор
Почивка
Истерика
И нервна криза ...

Болница
Бели престилки
Празна стая
Един документ
Едно изречение
Банален
Любовен
Синдром ...





Тема Re: Свидетел...нови [re: exaybachay]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано30.01.13 17:20




За мен тази снимка е символ на нашия живот: докато се движиш по мрачната тухлена стена на ежедневието, умът ти никога не очаква, че изведнъж в сивата тухлена стена може да види отвор в друг свят... ... Само след няколко секунди вече знаеш, че това е просто една голяма огледална стена, но ... Но! - Ти имаш само тези няколко секунди на детинско радостно вълнение, породено от Мистерията.. И тя ще се съхранява в паметта ти ... Завинаги ...

Редактирано от vidiya на 30.01.13 18:14.



Тема Дай знак, че се е случилонови [re: exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано04.02.13 14:54



Виждам, че не разбираш какво ти казвам. Мелахнолия, депресия и тъга са дребни състояния коренно различни от агония и безнадженост. Още повече, че ти потвърди, че не само че не преувеличаваш, ами било още по-зле. Така че депресия от депресия е нищо в сравнение с постоянна и безнадежна агония.

За това очаквам летален изход в най-скоро време. Който би трябвало да е облекчение за теб и край на агонията. Не писах няколко дена в очакване това да се случи. Впрочем, от астрологическа гледна точка сега е много удобен момент, така че не се чуди много.

Като приятел съм ти подготвил една много хубава тема тук за клуба "In Memoriam" и само чакам потвърждение за събитието. Даже, съм се приготвил да медитирам и да ти помогна при Бардо прехода (това, което се случва след смъртта) за да не стане някоя издънка там и да ми сe яввяваш нощно време за агония и безнадежност в Бардото.

П.П. В без-Аз състоянието просто няма Аз, който да се кахъри. А пък ако има кахърене, това показва, че има един голям и добре закръглен Аз... Но в Бардото, всичко е готовo за него, така че не се кахъри. Очакван си.



Тема Re: дисонанснови [re: vidiya]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано04.02.13 15:16



Последната картинка ми хареса най-много, защото след няколко месеца съм на конгрес по неутронна дозиметрия и сега тъкмо си подготвям презентацията. Впрочем, понеже протоните и електроните са електрически заредени частици (позитивни/негативни) и се детектират много по-лесно. Докато, неутронът, който е неутрален и dosen't give a fuck, e много по-труден за улавяне.

А относно цветята, на надгробната плоча на Стушо ще отиват много. Да притаим дъх в очакване на събитието.

П.П. Ти потрепваш от смях, а той потрепва от агония! Но краят (неговият) е близо, докато за твоя смях синоптиците не предвещават заоблачаване в близко бъдеще.



Тема Re: Дай знак, че се е случилонови [re: Mиpo1]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано06.02.13 14:54



Виждам, че не разбираш какво ти казвам.
е, ако си кажем честната, то няма и какво да си кажем - вярно е, че не съм разбрал какви глупости си имал предвид, та сега е мой ред да се извиня, ала няма да го сторя, тъй като ....... какви са тези глупости по дяволите, как ги направи такива изводи, дали ги смяташ за поучителни или може би забавни, или пък мъдри не знам, ала за мен са кухина отсекъде.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Ама ти си бил жив ощенови [re: exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано11.02.13 17:52



Уж, агония и безнадежност, пък се оказва "настинка" от тъга някаква обикновенна . Хм, виж как с неправилни диагнози и преувеличаване щях да те погреба за едното нищо. Рдавам се, че си жив (и пълен с надежди).



Тема Re: Любовен Синдромнови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано06.03.13 18:06







биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни

Тема Re: Любовен Синдромнови [re: exaybachay]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано06.03.13 19:20



I am!
I am love's musician playing for joy.
~Rumi





Тема Re: Selahнови [re: exaybachay]  
Автор LikeABird (;))
Публикувано09.12.13 23:57



съдба от кръпки ... разкъсаното сърце, се опитва да пришие късчетата със сълзи.

Обикалям без душа, дните избледняват, а зад затворените си очи вися, толкова самотен - просто си търся дом, във всяко лице, което виждам.




Тема Re: Selahнови [re: exaybachay]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано21.12.14 15:16



Разхождах се горе в планината - посегнах да откъсна цвете, но то откъсна мен и се озовах в постелята на тревите.
Небето ме погледна и рукнаха сълзи.
Не знам защо.
Не мога да те разбера, но всичко бих ти дал.
Не знам какво да направя за теб, бих свалил и ризата от гърба си.
Ах коматче хляб, коматче хляб.
Луната е пълна, косите несресани - наоколо разхвърляни са прашинки в лудешки танц.
Никога не ме напускаш, дори когато те гоня от мрака, идваш пак и пак.
Изтръгваш всяко съмнение, подаряваш ми дихание, оставяш ме без дъх - за това винаги ще си с мен, за това винаги ще съм с теб.
Ти винаги ще си това, което никой не може да ми даде и аз винаги ще съм до теб, и да изгрее слънцето, и да не изгрее - и да изгрее слънцето, и да не изгрее, винаги и винаги .......


Редактирано от Exaybachay на 21.12.14 15:18.



Тема Re: Selahнови [re: Exaybachay]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано21.12.14 15:25



Понякога е много добре, че няма какво да кажем - когато няма как да го кажем, когато не можем да го кажем.
Понякога е много добре, че няма какво да направим - когато няма как да го направим, когато не можем да го направим.
Това е и това е много добре.





Тема Re: Selahнови [re: Exaybachay]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано02.09.16 02:40



Значи какви странни хора са жените - или може би аз съм станал вече достатъчно странен, че не само себе си, ами изобщо никой не разбирам. :Д

Да - разбира се, след толкова време, как влизам само. Извинявам се, за което - но днес просто си замислих, какво нещо е промяната. Така както историята на човечеството е разделена на преди и след Христа, по същия начин историята на моя живот може да се раздели на преди и след Видя. Прости Миро - но дамите са с предимство, все пак.

Току що ми биха шута - за пореден път, значи това уличните псета от квартала не изяждат толкова шутове, колко аз. Какъв мил и приветлив свят само. И защо - защото съм обичал и друга. Защото в сърцето нямало място за повече от един. Защото съм опитвал да запълня празнотата от Видя. Простичко преведени тези клишета - ревнуват от моята любима приятелка. А даже не са я виждали поне - шантава работа.

И сега - как аджеба да обясниш на тези инак прекрасни девойки, които ... не че минават през живота ми, а по- скоро ме подминават, че да наистина в сърцето има място само за един, и това не е някой мъж, а самите те. Как да им обясниш, че щом обичаш, просто обичаш - че обичта е състояние на съществуване, а не мерака да освободиш малко напрежение чрез секс.

В един от последните ми разговори, който проведох с Видя - за съжаление стават все по- редки и по- редки, трябва да й купя цветя на тази мадама, че нещо е разочарована от мен ми се струва - й се оплаках, че след толкова години и на медитиране, и на практикуване, и на четене, и на почивка от всичко това, се чувствам до никъде .... и моля ви представете си, тя ми се изсмя, което ме озадачи и не стига това, а и ми отвърна "че и аз съм до никъде", с което както си е му е реда, хептем ме изуми. Айде нали за мен - ясно, ама пък и при нея да е така, вече е странно, а още по- странен е начина, по който ми го казва: все едно нищо кой знае какво. Какъв човек само, какъв човек - хайде иди се кусури после, че си до никъде. То не остава мегдан за такива негативни размисли. Един вид - сичко е ок, какво си заревал. Та така и стана - от само себе си.

Ала тъй като живея все пак сред хора, то и да не искаш, сравнението се случва - в смисъл, че виждаш как се разминавате, че например ти говориш за круши, те разбират орехи. И покрай тези дами, които все се надявам да стане нещо по същество се замислям - че аз както съм до никъде, всъщност съм отишъл доста далеч, просто поради не знам каква причина, рядко се обръщам назад да погледна. Т.е. мисълта ми е, че не само съм загазил, ами и загазвам все повече - никак, ама никак не може да ми се получи с някое момиче, пък как да кажа ..... хубаво ми е и ми се иска. Всъщност имам усещането ,че май за това съм се родил - не ща това, онова и разни велики неща, просто да си споделим известна тишина, път и чувства с някоя мадама. А аз имам много вече - това е странен феномен, нищо не правиш, пък то пак се случва, изглежда вече не мога да ги спра тези процеси, какво ме очаква не ми се и мисли, дано само да е от пожелателното.

Въобще си няма идея как да постъпя. Викам си, трябва да скрия Видя от живота си - като онази будистка мъдрост, дето като срещнеш Буда по пътя да му резнеш главата. Ок, ама .... аз .... да режа глави .... и то на Видя.... ееееее, егати грозното, честно. Някак не ми се връзва - сега Видя да ми е виновна, как да кажа, хайде нема нужда от будистки наставления. И като я скрия какво - че то рано или късно, все ще се досетят, че "ооо, ма ти не обичаш само мен" ..... ами добро утро.

После друго си мислех - платени момичета. Ок, нали не, че имам бол пари, но това да е проблема - обаче, аз съм по тази готината част, искам сензи, искам тишината, искам взаимност. Пак не става. Изобщо девета глуха - нищо на никъде. А пък какво друго - другото някак не ме вълнува, не ме раздвижда, не го и търся, карам ден за ден и просто чакам заветния миг, и да си вървя. Пък съм младо яре все още, знае ли се - например сто години живот ме чакат още, оле майко и всичките все така, чудо. Не ща. Да се фърля нейде преждевременно - за две неща ми е: едното, че е грубо от моя страна спрямо съществуването; а второто, че ако има нещо вярно с тези прераждания, то пак ше е същия хал, пак се завърта колелото.

п.п. не, че ви ангажирам с нещо - но не отказвам съдействие, никак даже. Минах така, че като си го напиша тука е някак друго яч - може да ми дойде муза нещо, идея някаква, знам ли.



Тема Re: Selahнови [re: Exaybachay]  
Автор МироМодератор ()
Публикувано04.09.16 16:51



2050 г. Земята се е променила много, има обитаеми полети до съседните планети. „Дързост и красота“ отдавна е свършил. Но Стушо продължава да разказва за принцеса Видя... Събира се вече материал за едно Евангелие.

Авторът на това Евангелие обаче явно буксува с години. Заседнал е някъде и ако човек проследи мненията му тук ще види, че не отлепва... Върти се в омагьосан кръг... Колкто и разни хора да се опитвта да му помогнат. Не знам дали причината е същата тази Видя, която в един момент му е помогнала, но след това е станала за него като обсебване.

„Платени момичета и сензи с тишина“. Чудя се как може въобще да хрумне такава идея... Толкова ли е сложно с неплатените? Но ако непрекъснато си им проповявал Евангелието си, нищо чудно да са започнали да ревнуват от него.

А в Евангелието трябва да пише, че ако в теб им сензитивност и тишина, ще я откриеш навсякъде. Включително и в жена, която ще бъде привлечена в теб именно от нея, а не от нещо друго (финикийски знаци и прочие). Така че, каквото сееш и развиваш в теб, такова привличаш.

Ако се чудиш все още как се излиза от буксуване, наблюдавай една кола, която го прави в калта или снега... Щом един произволен шофьор може да го направи, защо не и ти.



Тема Re: Selahнови [re: Миро]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано04.09.16 17:12



Огроооооооомно благодаря Миро - даже бих желал да ми пишеш още поне малко, ако нямаш нищо против.

Огромно благодаря на Видя - огромно благодаря на сестра ми и съвсем не на последно място, огромно благодаря на Ошо.
Невероятни сте всичките!!!


За да не звуча многозначително и същевременно да не разказвам банални истории - подлъгах се, ма този път много, много здраво. Плесницата този път беше силно отрезвяваща.

А защо Видя - да поясня. Да прав си, но надявам се да разбереш. Преди година-две тя ми каза нещо очевадно и подразбиращо се - не търсиш момичета, с които имате общ интерес. Съответно моя интерес е осъзнаването, опознаването на самия мен, медитациите и както се следва, търся момиче, което се интересува от осъзнаване, да опознава себе си и да опитва медитации. Деликатния момент е, че когато заговорим кой какво при кого е пробвал, минал и опитал - то няма как да не спомена и Видя. Тъй като тя е човека изиграл ключавата роля в този ми интерес - нали: не съм ходил по ашрами, не съм ходил при гурута, не съм имал духовни учители - то разказвам каквото си разказват и останалите, че съм срещнал еди коя си жена, че ми е показала това и това, че я уважавам и съм й дълбоко признателен.

Смятам, че е нормално и достойно - не виждам защо да е грешка. Когато ми разказват, че били например при еди кой си гуру, две години, в еди кой си град - даже какви неща ми разкаха за някои местни из дира хора ........ - аз не правя някакви сцени от това, не изпитвам ревност, завист, напротив: изслушвам внимателно през какво са минали, какъв опит имат и т.н.

Редактирано от Exaybachay на 04.09.16 17:14.



Тема Жената, която търсишнови [re: Exaybachay]  
Автор МироМодератор ()
Публикувано05.09.16 14:13



Имах една приятелка, която живя 6 месеца с едно момче увличащо се от будизма. За този период момчето така й беше надуло главата с Буда споменавайки го от хранене до секс, че тя получи остра алергична нетръпимост към Буда (към когото се отнасяше с уважение в началото), а момчето получи аналогичен шут на твоя. Ако обаче Будата е някоя съвременна жена, нещата стават още по-взривоопасни и женската ревност (вкл. и неосъзнатата) може да експлоадира в произволен момент. Така че поне в началото избягвай да говориш много на новата си приятелка за други жени (особено за бивши приятелки), защото тя ще запомни всяка една фраза и ще ги интерпретира по неподозиран за теб начин. За да вървят нещата добре, същественото е приятелката ти да е центъра на вниманието ти.

Извън тези мъжко-женските отношения, честото повтаряне на някакъв учител пък бил той Буда, Ошо или Видя е признак на инфантилност и напомня на това как децата в детската градината се хвалят с чичовците и вуйчовцит е си. Говори за това, което си научил от тези хора. Претвори разбраното във всеки миг. Стани ти огън, който тези учители са запалили в теб.

А сега относно жената, която търсиш, опитай се да ми отговориш на следните 4 въпроса медитирайки преди това:

1. Защо търсиш жена?
2. Каква жена търсиш?
3. Как/къде я търсиш?
4. Какви са анализите и изводите ти от търсенето ти до сега?



Тема Re: Жената, която търсишнови [re: Миро]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано05.09.16 18:27



1. Защото не мога да надмогна привличането си към тях - защото по отношение на секса се чувствам незадоволен. Аз би трябвало да съм го разказвал, но не помня - още първия месец, когато влязох в този форум и почнах ДМ се случи нещо странно за мен. Жените винаги са били особено привлекателни за мен - страхотен магнит са, в смисъл, че може да се каже, че от пуберска възраст съм, като обладан от тях .... а може би без "като", а съвсем буквално. Съответно - секса. В мислите, в тялото, в чувствата, в отношението, в бита ми, в начина на живот е бил неизменно присъстващ. Когато обаче започнах ДМ чак след един месец забелязах нещо, което не бях изпитвал до тогава - че цял един месец, въобще, ама грам даже, нито съм мислил за секс, нито за жени, нито съм се интересувал, нито внимание съм обръщал, нито съм изпитвал възбуда, просто казано: секса го нямаше. Просто беше изчезнал и даже не бях забелязал. Толкова освободен се чувствах, че долових и разбрах поне от малко, защо доста сред видните учители по медитация, не правят секс - те нямат тази необходимост, нуждата я няма, изобщо .... секса е нищо, все едно сега да седна да си играя с играчките от детството ми, с количките, с картинките турбо, на жуменка и прочие, за тези хора явно да правят секс е същото, в смисъл че тогава в онзи първи месец според мен усетих това тяхно състояние.

Но през всичките тези години от тогава до сега, така и не превъзмогнах секса - от край време си давам сметка, че в мен остава нещо неизживяно в това отношение и ме спира за по нататъшно развитие. Да - ок, нали, от тези думи излиза, че гледам на жените, като на сексуални обекти. Нещо, което си ми писал не един път. Но тогава, защо простото правене на секс, пак не ме задолява - не ми решава проблема въобще даже, дори бих казал, че го влошава. Така, че под думата "секс" визирам значително по- широк спектър от животинското чукане. Имам нужда да го изживея по- дълбоко и по- цялостно - фактически обичайния секс, ми омръзва още докато го правя, до степен да бързам да свършваме, че да приключваме с това.

Опитах през всичките тези години да се справя сам - Видя ми е говорила много по темата. Пробвах какво ли не - ала не ми се получава. За това си търся партньорка - основната причина е секса, но пак подчертавам, не само и простото чукане, искам да навлеза по- дълбоко, искам да стигна до състоянието, в което секса да го няма, да присъства само, когато аз го извикам. Онова, което все някак не успявам да обясня ясно е, че наистина не е само секса - просто ми е хубаво и приятно да обръщам внимание на някоя жена, да я обичам, да ми обръща внимание на мен, да ме обича. Но тъй като усещам, че в секса имам проблем, то в случая нямам против да ме разберете малко погрешно и подвеждащо - нека да е така, както всеки път ми натяквате (да защото го усещам като натякване): че аз просто си търся нещо за чукане, поради което съм незрял глупак, неблагодарник и животно. Ок, нека да е така, само и само да го разбера, да го превъзмогна, да успея да схвана съветите ви.

2. Тука ще ми е по- лесно да обясня. Както казах вече - аз обичам самотата си, обичам усамотението, обичам пространството, откритото пространство, това е МОЯТА атмосфера, това съм аз. Пробвал съм не един път, както е обичайно, да съм постоянно с някое момиче - цял ден, всеки ден, седем дена в седмицата, целогодишно и бога ми, убедил съм се напълно, че такъв начин на взаимоотшенията абсолютно не е за мен. Не знам как "трябва" да е, как е нормалното, но това при мен е ненормалното - моето "трябва" е друго. Тя си има своя живот, дом, бит, ежедневие - аз си имам моите. И просто понякога се срещаме - правим секс, правим медитации, ядем торти, ходим на плаж,на почивки, на екскурзии, танцуваме, пеем, просто седим в мълчание и т.н. каквото правим, и после всеки се прибира у тях, да си пие млякото, че стана късно и мама ще се кара. Такова момиче търся - да си ходим на гости, а не да живеем цял живот заедно докато смъртта ни раздели. Подразбира се, че трябва да има същия интерес и любопитство към медитацията - а не да се опитвам да я убеждавам, че не съм сектант, който иска да я вкара в някаква секта, да й промие мозъка и прочие щуротии, каквито толкова пъти са ми признавали.

3. По този въпрос съм зле и няма какво да кажа толкова - не съм човек с някакви особени финансови възможности и в обща сметка, времето ми е уплътнено с грижа за прехраната: все работа. За последната година ходих два пъти на дискотека - ами че то аз съм одъртял вече. Каква дискотека - те деца там, мога да съм им баща. Не пътувам много, почти никак даже, а живея в малък град, в който всичките си знаем кирливите ризи, както се казва. Та от нямане на къде търся във форуми, по нета. И всъщност особеното е, че когато ида някъде на почивка нещо - то ми става едно друго такова, че не ми е баш до жени, в смисъл, разнообразието, като се смени средата.

4. Попадам на интересни жени - всъщност бих се похвалил, че ги привличам, ама само малко се хваля. Но има едно голямо но - всичките до тук са в някаква още по-голяма катастрофа от мен. Просто толкова дълбоки проблеми имат, че чак се плаша - какво става с този свят, не знам, ама въобще не е на добре. Къде изнасилени, къде систематично малтретирани, къде брутално унижавани, с проблеми в семейството, изобщо ..... направо да ти призная, че по едно време чак ми дотежа. А още по- лошото е, че влагат неистови усилия, да загърбят проблемите си, да не им обръщат внимание, да ги изтикат някъде встрани - което води до едни ексцесии, с които аз не смятам себе си за достатъчно зрял и опитен човек да се справя. Залитат от едната крайност в другата, настроенията им се сменят драстично от нищо за по- малко от минута - и така здраво ми сипват, че не е за приказване. То да му се отще на човек, от секс, от взаимност, от всичко. Ала все пак са интересни, като хора - интелигентни, начетени, в повечето случаи красавици, така да се каже имат съдържателност , има безброй теми, по които е приятно да се общува с тях.

Коя е забележката, която най- често ми отправят - пък и аз го виждам. Например, казва ми така - обичам те, харесвам те, такъв какъвто си, ала не мога да те понеса. Много особено се получава, когато стане дума за медитациите - съжалявам, но до сега нито една от тях, не ме е стигнала по този параграф. Може ли - последно беше, две години практикувала медитации, и защо: защото били много добри за отслабване. Което .... аз даже не знам какво да кажа, как да реагирам. Била се вталявала. Аз като почна да им говоря за медитации - то немее. Понякога се разплакват, понякога се плашат, понякога ми застават на нож - но винаги до сега са ми признавали, че не могат да повярват, какво им се случва, какво чуват и как им влияя ... при все че са изчели повече литература от мен и в почти всички случаи, са срещали повече медитатори от мен. Но Миро заклевам се човек - много са далеч, не че аз съм в дълбокото, но те са ..... не на повърхността, а до кокалчетата. И се затварят - наистина се плашат, пък като се затвори човек, няма какво да направя, просто всяко действие и дума се възприема, като насилие и то си е насилие. Това го разбирам, защото все пак съм бил на същия хал - но да се отворя към вас не е било ваша задача и вашо постижение, това аз съм го решил и не виждам как може да е по друг начин. И сещаш се до какво се стига - ти ли ще ми даваш наклон в живота; за какъв се мислиш; няма да играя по твоята свирка. Ами ок - разбира се нямам против, ала .... и продължение няма как да стане. На мен ми е мечта да срещна медитаторка, която да е по- опитна от мене, но наистина съжалявам - като не си, не си и ако това ти наранява егото, мога да ти помогна да се справиш, но не мога аз да заиграя по твоята свирка, като не можеш медитацията, аз какво да направя сега, да клекна и да кажа "ами добре - води ме". И даже всъщност няколко пъти така и направих - и те сами се убеждават, че ..... то няма нищо, само въображение, само мисли, че медитира, то не медитира, то мисли.

Имам готовността и за този компромис - не е задължително да се занимава с медитации, ок, ала стига да може да приеме, че аз се занимавам. Бях попаднал на едно такова момиче - не й пукаше, каза ми прави каквото си искаш, нямаш грижи, нямам предразсъдъци към тези неща. Но с нея не се получи, защото "прекалено много си приличаме" - били сме прекалено еднакви, пък то противоположностите се били привличали и го заяви категорично, че нямаме шанс, бе абсолютно убедена в това.

И това е.



Тема Re: Жената, която търсишнови [re: Exaybachay]  
Автор mirovoy-126396Модератор ()
Публикувано08.09.16 00:05



1. „Изучаване“ и „разбиране“ е по-добре отколкото „преодоляване“. И за целта като си с жена ПРЕДИ, ПО ВРЕМЕ и СЛЕД сексуалния акт наблюдавай и разглеждай какво става в теб (и в нея). Не бързай с някакви действия. Вместо да свършаш бързо за да приключи всичко, не започвай въобще активни действия, а медитирай бидейки в нейно присъствие. Релаксирай и се наслждавай. Обясни й, че не бързате, може да се галите и усещате. Ако с една жена можете да прекарате достатъчно време (разбирай поне часове) голи заедно без непременно да правите веднага секс, значи вероятно може да има „хляб“ във взаимоотношенията ви. Ако обаче не можете, със сигурност отношенията ви ще са от плитките.

2. Не е нужно непременно да се жените или да прекарвате цяла година заедно, но ако не може и 24 часа да си с нея, а опознаването е набързо и за Бог да прости, не се чуди че резултатът от общуването е повърхностен. Хм, когато нещо ти хареса, може да искаш и цяла година, пък и повече.

3. Големите финанси ще привличат жени, които са фокусирани именно във финансите у мъжа. Така че се смятай за късметлия, че от раз си ги отсял. По дискотеки и кръчми ще е трудно да намериш медитативни жени. Нета е олицетворение на живота. Но ако търсиш медитатвини жени, отиди на места (реални или виртуални), където хората медитират.

4. Естествено, не мисли, че всички ходят по духовните групи именно заради медитациите. По мои наблюдения поне 50% ги посещават заради социалните контакти, но ако и ти ходиш там заради жена, а не заради същността на учението, явно и ти ще си от тях. Ако жените ти се струват „до кокалчетата“, не забравяй, че ти си ги избрал такива. Човек привлича дълбочина у другите, аналогична на неговата. И ако искаш по-дълбоки, просто развий твоята дълбочина.

Подходящата жена ще намериш обаче, когато спреш да търсиш. А това ще стане, когато си центиран и релаксиран в себе си... Но преди това търси на воля... Докато изчерпиш „търсенето“. Пряк път и трикове няма.



Тема Re: Жената, която търсишнови [re: mirovoy-126396]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано08.09.16 20:58



Да - може би преодоляване не е съвсем уместна дума. Да медитирам вместо бързо да свършвам ..... ти знаеш ли как се възприема от жени, които си нямат бегла идея от медитиране - директно биваш определен, като психопат или "нещо такова". Може би не обяснявам добре - знам ли се и аз. Но има резон във съвета за не избързването със секса и голото общуване ..... е стига да не съм нарочен за ойларипи де.

Ала тука ме приби - какви женитби бре човек. Първо се чудиш от къде ми било хрумнало за платените момичета - а сега женитби. Че то едно и също - женитбата просто е по- дългосрочна инвестиция, а и капиталовложението е доста по- солидно. Аз за това си мисля за платените момичета - че защо не. Вместо да се бъхтя и цял живот да внасям пари в онзи така наречен "семеен бюджет", по- добре аз да си разпределям разходите, че и на капак наистина ще отиват по предназначение, без излишни харчове. Пък ако ми хареса, пак същото - може да искам да съм редовен клиент. И това си има едно голямо предимство - тръгваш си, когато искаш и сметката платена: няма адвокати, няма разводи, няма дела, на никого нищо не дължиш.

По тази третата точка, ще ти кажа следното. Благославям те - или пък проклинам, няма разлика - като дърта циганка, да дойдеш на моя хал, че да разбереш, как се привличат жени, когато ти липсва финансовия чар. Нали късметлия съм бил - тъй че пожелавам ти, ма баш същия късмет, като моя.

И накрая - да, вероятно имаш право, не крия, че и според мен, "вината" да срещам такива жени си е изцяло моя, дали го осъзнавам или не, е друг въпрос, но ..... впрочем това ме сеща за един лаф, не знам дали си го чувал: защо всички българи отиват в ада - щот бахти удобните казани за лютеница. :Д Та закономерността е подобна.

п.п. това ще го запомня "докато изчерпиш търсенето" - в момента не разбирам кое след кое следва: изчерпване на търсенето и центрирането; но ще го запомня!

Благодаря ти за обърнатото внимание Миро ... (или мировой - ако това ти е новия ник) - аз все не те разбирам добре, но индиректно проумявам някои неща чрез теб. Мерси за което.



Тема Re: Жената, която търсишнови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано09.09.16 13:46



Всяка мисъл е изпратена енергия в бъдещето ; всяка крачка е дума запечатана в кадър ; всяко действие е епизод, отправна точка ; всеки ден е написана и прочетена глава с безценен вътрешен смисъл ; всяко решение е стъпало. .
Всеки избор който правим внася своят принос в написването на книгата на живота ни…
Какво ще се случи в бъдещите глави зависи от това как ще напишем днешните , какво ще вземем и какво ще пуснем от преживяните.
Пиши красиво :)


Редактирано от vidiya на 09.09.16 13:50.



Тема Re: Жената, която търсишнови [re: vidiya]  
Автор timberwolf ()
Публикувано09.09.16 19:16



Пиши красиво :)



Нямаше да знаем дали нещо е красиво или не ако Ева не беше яла от плода на Дървото за познаване на доброто и злото и не беше дала и на Адам да яде от него. Някои твърдят, че това е било окончателното загубване на знанието за духовния свят и потопяване в материалния, отварянето на физическите очи и осланянето на възприятията като начин на функциониране в него. тогава почваме да мислим в морални категории и механизмът на преценката става средството за "справяне" в света.

В "Последния самурай" Катсумото казваше нещо в смисъл, че човек може да прекара целия си живот в търсене на съвършения вишнев цвят и едва в предсмъртната си агония го осени прозрението, че те всички са съвършени...

("Страдащият" да осмисли този Дзен коан, щото ако не знае- вярването в много специалната любов, която е единствена и неповторима и нищо друго няма значение е опита на егото да осуети разгръщането на способността ти да обичаш.)



Тема Re: Жената, която търсишнови [re: Exaybachay]  
Автор mirovoy-126396Модератор ()
Публикувано09.09.16 20:39



Да медитирам вместо бързо да свършвам ..... ти знаеш ли как се възприема от жени, които си нямат бегла идея от медитиране - директно биваш определен, като психопат или "нещо такова"
Въпросът ми е ти какво правиш с такива жени? Не се ли усещаш, че бидейки с тях, търсиш под вола теле.

Ала тука ме приби - какви женитби бре човек.
Никъде не съм те агитирал за женитби, а казах точно обратното, че НЕ е нужно. Сега ще допълня и по друг начин, а именно, че за няколко часа или дена (пък, и месеца, и години) не можеш да опознаеш една жена, Женското началото и въобще медитирането.

Аз за това си мисля за платените момичета - че защо не. Вместо да се бъхтя и цял живот да внасям пари в онзи така наречен "семеен бюджет", по- добре аз да си разпределям разходите, че и на капак наистина ще отиват по предназначение, без излишни харчове.
Е, какво научи досега от платените момичета? Освен, че ти излизало по-евтино... Стушо, живот в който се стремиш всичко да ти излезе максимално евтино, е обречен на мизерия. Ако обичаш някого, просто го даряваш... Без непременно да броиш стотинките и левчетата. Правиш го за собствено удоволствие, а не за да внасяш пари някъде.

Учене на медитация с проститутки ми се струва аналогично на учене на висша математика с тях. Не знам, може да греша, опровергай ме, ако е така.

как се привличат жени, когато ти липсва финансовия чар. Нали късметлия съм бил - тъй че пожелавам ти, ма баш същия късмет, като моя.
Казах горното нещо, защото съм видял живота от различни страни, вкл. и от твоята. Но ако не разбираш, дерзай, няма друг начин за да се убедиш. Досега с нито една жена не съм обсъждал в началото на запознанствата ни финансови въпроси, включително и в бедните ми студентски и други години. Мен са ме интересували други неща у нея, както и съм търсел жени, които се интересуват от тези други неща. Най-малкият намек да конвертираме отношенията ни в пари би ми показало, че няма какво да правим заедно. За това пак ти повтарям, че ми се струва, че търсиш под вола теле.

защо всички българи отиват в ада - щот бахти удобните казани за лютеница. :Д Та закономерността е подобна.
Има много и различни българи. Сега чета Задочните репортажи на Георги Марков (чудесна книга, която препоръчвам на всеки) и се убеждавам за сетен път в това. Та, има българи, за които лютеницата не е най-важното.

това ще го запомня "докато изчерпиш търсенето" - в момента не разбирам кое след кое следва: изчерпване на търсенето и центрирането; но ще го запомня!
Колкото повече се центрираш, толкова повече ще изчерпваш търсенето. Но и колкото повече го изчерпваш (виждаш, че същественото не е навън), толкова повече ще се центрираш навътре.

или мировой - ако това ти е новия ник
Това е бъг на ДИРа, когато имаш ник съвпадащ с този на някой друг потребител и системата ти го променя с логин името, което при регистриране единствено се проверяваше за уникалност. Така че не му обръщай внимание.

аз все не те разбирам добре
Знам много добре, че не може сега да разбереш всичко добре и още повече от раз. Но и знам, че е хубаво да си чул някои неща, който да могат да поникнат, когато прекопаеш и напоиш градината си.



Тема Re: Жената, която ....нови [re: Exaybachay]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано10.09.16 00:34



"...Когато се уплашиш, ме извикай!
Където да съм, твоя глас ще чуя,
защото все ще слушам тишината... " Д.Дамянов


Безделието, което се компенсира с писане в дира приключи - в живота и в реалността, а не във виртуала са истинските неща.

Благодаря ти Миро, благодаря ти за включването timberwolf (макар, че не те познавам) - благодаря ти Видя!!!

Редактирано от Exaybachay на 10.09.16 00:37.



Тема колко ли ощенови [re: Exaybachay]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано08.12.18 15:58



Когато изгубваш жаждата си за живот и енергията да се бориш за едното нещастно оцеляване; когато си толкова разочарован, че си разочарован, дори от самото разочарование; когато си толкова уморен и изтощен, че нямаш сили, даже да изкрещиш; и единствено чакаш края, но си такъв карък, че нямаш и късмета да те тресне нещо, та да се свърши; или поне от очаяние да се побъркаш достатъчно, че да те приберат в лудница и да те тъпчат с хапчета до несвяст - значи името ти е exaybachay и живееш на едно място, което го наричат България.


Редактирано от Exaybachay на 08.12.18 15:58.



Тема Re: колко ли ощенови [re: Exaybachay]  
Автор МироМодератор ()
Публикувано08.12.18 17:46



Така и не разбрах защо все още не си го сменил това (външно) място след като не ти харесва. След това сигурно те чакат и разни вътрешни неща за промяна.



Тема Re: колко ли ощенови [re: Миро]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано08.12.18 23:54



Защото съм с ограничени възможности Миро.
Здравей,

Сякаш не ме познаваш - сякаш не съм разкрил във форума, колкото се може повече от живота ми, именно за да бъдете наясно за обстоятелствата (във всеки смисъл на думата), в които се намирам: тъй като все пак съм ви гласувал доверие за неща, които са ми от значение.

Аз не мога просто ей така да си хвана багажа и например да зарежа една жена, която най- малкото ми е бърсала бебешкия задник - най- малкото. Другата ми баба се придвижва вече само с бастун, който е голям почти, колкото патерица. И двете ми баби са самички вече - чакат смъртта, само на мен ми споделят това, да не мислиш, че е случайно.

Сетне - аз се опитвам да си организирам бита до някакъв рационален минимум, до някаква рутина, за да имам повече време и пространство за медитация. Повече ангажименти, повече цели, повече желания, повече следене на часовниковите стрелки мен ме разсейват и то много, даже ме изпиват.

После - аз съм си мизантроп. Хората са ми глупави - погледни само колко пъти, дори теб съм наричал глупак. Като се замисля, освен трите жени - майка ми и двете баби - към всеки друг съм отправял тази дума. Нали ви разказвах, че съм опитвал да работя в екип - един път, че не мога да търпя да ме командарят хора само, защото получавам някаква валута от тях; и втори път, да работя заедно с хора, за които се чудя хора ли са или чакали в човешка кожа.

И още - при такъв проклет характер аз си останах неграмотен човек. Обучил съм се и умея достатъчно добре един занаят, една професия - всичко останало, което съм работил е било, колкото да изкарам някакви пари за някакво време, нищо повече. Вярвах, че с пчелите ще успея да си създам живот, при който ще съумявам да си плащам каквото ми изисква държавата, да си плащам нуждите от първа необходимост (храна, ток, отопление, дрехи) и някой друг лев да ми остава, да си купя книга, да ида веднъж в годината десетина дена на море. Да не навлизам в подробности - точно на теб ти става ясно и от това, което написах.

Е не става - баси. От година на година даже по- зле, не мога да повярвам - попиляха ни пчеларите тази година. Търча - не само аз, но да не пиша в множествено число - по институции, търча по служби, търся си правата, опитвам се да си отстоя моето, което ми е по закон, опитвам се да направя нещо градивно най- вече. Отвсякъде бастията. Аз как да предвиждам какво ще се случва след три- пет еле повече години при днешния динамичен свят. Все си мисля, че от ЕС ще наложат малко по- строг контрол, че играта на политици, мутри, олигарси и прочие големи богаташи ще вземе да отпуска малко фандък и за сиромашкия български народ - да не сме все в негативните статистики. Какво е това чудо не мога разбера - то вече на геноцид ми прилича. Тази година двама по- млади колеги от мене вдигнаха бялото знаме - може ли със 150 кошера едвам да си докарваме минимална работна заплата. Даже няма и толкова - редица разходи в нашето счетоводство не ги броим за разходи. Може ли над пет години стана къдели вече не ходих, какви ли не жалби, писма, молби и прочие документи пускахме, защото тъпите алчни държавници не си мърдат пръста за един прост канал, който ще ни събори къщите на половин село - ще ни избие тука, къщата ми стана басейн, мази, дворове, дори и в някои стаи на първия етаж, вода да си ебе майката, целогодишно. Хората в съседната къща е невъзможно да живеят на първия етаж - до колене е вода.

Ти си човек учен, с твоите знания професии да искаш - съвременен човек така да се каже. Пчеларя е човек простосмъртен, човек идващ от древността, човек примитив - гледа животни. Кой ти гледа животни в днешно време - кой ти го брои това за знание, за умение, за нещо ценно и необходимо. Производителя е девета дупка на кавала вече. Остарявам вече, болести ме газят, мотивацията и енергията ми е вече друга - аз като не съм такъв лаком за пари някак и интензивността на стимула ми е друга, не знам как да го обясня. Да хукна подир парите - за мен това е непонятно. Значи аз няма да отида в чужбина, за да потърся медитатори, за да потърся центрове, къде преподават медитация, да потърся конкретни личности - ако щеш, дори и теб - ами ще хвана пътя, за да търся пари ..... това ми е .... как да го кажа .... обидно може би, против мен, нетипично, не съм аз.

Не знам вече как да постъпя - а бедите ми се стоварват една подир друга, сякаш с камион ми се стоварват, "беди на едро". Ебахти злощастието шибано братче.



Тема Re: колко ли ощенови [re: Exaybachay]  
Автор МироМодератор ()
Публикувано09.12.18 16:28



Въпросът е доколко ТИ САМ си ги поставяш ограничения на самия себе си. И четейки това, което ми пише сега, пък и по-рано, забелязвам доста такива. Т.е. теми-табу, които ти сам си поставил пред себе си фиксирайки се, че в тези направления ти няма да се развиваш. А животът на Земята и във физическото тяло е именно да развиеш определени качества и да преминеш отвъд куп ограничения и стереотипи.

Повече ангажименти и цели те разсейвали, другите хора ти пречели… Ти се самофиксираш като мизантроп и като неграмотен, но по-скоро излиза, че НЕ ИСКАШ да се променяш и да се учиш. Възможно е Цялото да ти поставя тези външни трудности именно за да те накара да се размърдаш най-после. Но ти си упорит в твоята застиналост и разбира се страдаш. С Цялото/Господа на глава обаче няма да излезеш и докато не чуеш какво ти се казва и не направиш съответните промени, ще страдаш… Страданието е индикатор за липса на хармония с Околното.

Същото важи и за пътуването/преместването в друг град, страна или континент. Не е задължително, но ако дадено място не ти харесва и не може да го промениш, преместването е реална опция. Представи си за момент, че ги нямаше тези твои две баби – щеше ли тогава да се преместиш другаде след като не ти харесва сегашното ти място? Имам усещането, че това с двете баби е просто претекст и извинение. Апропо, ако те треснеше нещо или те приберяха в лудницата, както каза уж с надежда по-рано, тогава кой ще се грижи за бабите ти?

Така че използвай ситуацията да се огледаш и да чуеш какво ти казват Силите. А Те със сигурност ти казват нещо.

П.П. И не мисли, че ако умреш сега ще минеш метър. В следващия живот ще продължиш оттам, откъдето си спрял в сегашния.



Тема Re: колко ли ощенови [re: Миро]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано10.12.18 17:34



Факта е, че "следващия живот" е в сферата на вярването при мен, всичките тези теории: живот след смъртта, прераждане, вечен живот, райската градина или пъклото; лежат на една и съща основа при мен, хипотези извън моя опит. Единствения рационален аргумент, който намирам е, че в съзнанието ни има спомени от някакво друго време, пространство и личност - пряка опитност, с което също нямам, но явно има начини да се придобие известна такава. Ок, но все пак първо, че нямам такава опитност т.е. налага ми се да приема на чисто доверие; и второ в случай, че не мога да проверя достоверността на преживените спомени - пак ще трябва просто да вярвам.

Не съм навит така, което също може да се нарече самоограничение, но ..... наистина отказвам да приема нещо толкова сериозно и значимо просто на вярване. По този въпрос дали ще вярвам на теб, на Буда, на Ошо, на майка ми, на логиката, на текстове от древността или на най- съвременни научни изследвания, и открития за мен няма разлика - нямам в ръцете си факти, само теория. Ако ти имаш някакви факти бих те изслушал, но не очаквай да ти повярвам. Това не е тема табу, а вярване, за което съм си поставил табу - без факти да не вярвам. В информативен аспект съм се интересувал, търсил и чел не малко по темата - не отричам твърденията на някои хора, но не мога и да повярвам, докато нямам своя опитност. Налице са много по- рационални и произтичащи от опита аргументи в полза на противоположното предположение - умираме и толкоз - които са много по- основателни, а и повече, като количество.

Не ме разбирай погрешно - не пренебрегвам останалото, което ми написа, но по въпроса за прераждането ми се иска да постигнем поне някакъв ясен консенсус, защото се получава голямо разминаване м/у нас, тъй като ти често намесваш прераждането в разговора.



Тема Re: колко ли ощенови [re: Exaybachay]  
Автор МироМодератор ()
Публикувано13.12.18 18:36



Мда, получава се голямо разминаване между на нас по въпроса за прераждането. Аз го сложих в послеписа и между другото, а ти само за него пише всякаш е най-важното нещо за теб. Каква чудесна биберона е за да се отплеснеш и да си затвориш очите за останалото! Което си е твое право.

Прочети си предишните писания в тази тема, където все плачеш за едно и също, докато не намериш някое биберонче да се отплеснеш и самозабравиш. И после всичко се повтаря отново и отново в омагьосан кръг, който някои наричат Самсара и, в който ти сигурно пак не вярваш, макар че си непрекъснато в него.



Тема Re: колко ли ощенови [re: Миро]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано23.12.18 23:34



Ами щом се получава толкова драстично разминаване, защо въобще ми обръщаш внимание? Да те питам нещо - какъв ти е проблема с мен? Да съм искал да звъниш на Зои? Да съм искал твоето мнение и съдействие? Ако да - то моля те прости ми, било е неволно и несъзнателно, не ми обръщай повече внимание.

Защо пиша тука ли - не е заради теб, Миро. Тука винаги съм се изявявал, като този, който възприемам, че съм - единственото виртуално пространство, в което винаги съм бил, този който усещам, че съм. За това пиша. И заради Ошо пиша. Щото, ако беше жив сега, краката си щях да счупя да бягам към него - имам нужда от такъв човек. Естествено и заради мен си пиша, най- вече. Щото съм объркан, обезсилен и наплашен. Щото се чувствам изразходен и отчаян.

Нека ти разкажа нещо за моя мазохизъм. Ако изпитвах въз повечко милост към мен, ще се самоубия още сега - само, че аз съм гад проклета и ще се оставя да се влача в дерзания и мъки, до края на дните и нощите ми. Може би ще се пропия или ще залитна в наркотиците, защото е трудно да се понесе на трезва глава всичко това, което чувствам, но пък все ме яде това, че искам да посрещна смъртта буден. Искам да видя какво ще се случи в момента на окончателното умиране ..... разни наивни мечти, но какво да направя.

Виж - обичам те и оценявам (доколкото ми е възможно) каквото се опита да направиш за мен, макар че честно казано не си направил нещо особено, ала все пак опита и беше добронамерен. Хубаво е. Харесвам те. Което е странно впрочем - щото наистина те намирам за много задръстен тип, но поради някаква неясна за мен причина, все пак те харесвам. Но моля те - остави ме и не ми обръщай повече внимание ....

Или нека го кажа по друг начин - по мое виждане ти си изключително рядка птица, не крия, че изпитвам известна завист дори. Няма да ти разказвам в подробности колко форума обиколих и с колко хора разговарях из виртуала, но ей бога ми, такъв сладкодумец, като теб не срещнах, заклевам се!!! С изключение на един старец, но него ще го оставя извън коментара ми. Факта е, че не видях нито един човек, който би могъл да се съревновава с твоя изказ. Но .... но. Не търся препирни, нито философски надпревари - днес изгубил, утре спечелил, разни мними постижения, с нищо не ме хранят.

Благодаря - ако това очакваш - че си се обадил на Зои, но нямаше нужда. Аз съм се заклел пред себе си, че докато тя е жива, няма да посегна на живота си - сетне не знам, не ми се живее повече, нищо не ме интересува и нищо не искам, усещам че стигнах предела на възможностите си, и повече от това не виждам как. Дявол да го вземе. Тъпа история. Ако има прераждане - каквото и да значи това - нека следващия да му бере гайлето, аз повече не мога и ми писна.



Тема някой да знае ....нови [re: Exaybachay]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано22.04.20 13:39



... ако нечия душата се държи за теб, как може да бъде пусната да си отиде?



Тема Re: някой да знае ....нови [re: Exaybachay]  
Автор Miro123Модератор ()
Публикувано23.04.20 13:23



Зависи в какво състояние е душата. Ако е на бавно умиращ близък, може да му се казват многократно, даже и да е полусъзнание или безсъзнание, неща в следните направления:
- колко много го обичаме и колко сме му благодарни;
- да се отпусне, релаксира и да не се съпротивлява, ако Господ/Силите/Цялото искат да го вземат. Че си е свършил работата в този живот и може да си тръгне;
- че е обгърнат от светлина, любов, радост, спокойствие…



Тема Re: някой да знае ....нови [re: Miro123]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано23.04.20 22:16



Зависи в какво състояние е душата.
Алцхаймер, вече в доста напреднала фаза - от зимата насам процеса се ускори значително, от седмица и нещо рязко се влоши допълнително, а от вчера премина някаква граница, не знам точно каква, но мисля, че вече е късен стадий на болестта.

Съответно сещаш се, че в това състояние обгръщането е от параноя, кошмари и халюцинации, предимно зрителни, но особено силни, ясно изразени и устойчиви. Може да се каже, че вече е отвъд моите и без това скромни възможности, да внеса поне някакво успокоение и релаксация - на практика при пристъпи, когато изпадне в шок, без помоща на медикаменти вече нищо не мога да направя, съвсем безсилен съм.

И не бих питал, ако тялото не бе изключително здраво, различни доктори по други поводи изразиха учудването си от здравословния статус що се отнася до физиката - без да съм инициирал мнението им. Но на противопожната крайност стои въпроса с психиката, Алцхаймера е безпощаден в разрухата на съзнанието. Не знам, колко още има, но според мен ще продължава да живее, макар и с тотално повредена психика - което де факто ще рече, "какво приказваш - какво чува", за "какво вижда" категорично се разбра, че вече няма как без още едни очи до себе си.

Редактирано от Exaybachay на 23.04.20 22:17.



Тема Re: някой да знае ....нови [re: Exaybachay]  
Автор Miro123Модератор ()
Публикувано24.04.20 22:26



Дядо ми преди много години беше в подобно състояние. Тогава даже още не се говореше за Алцхаймер и не го бяха диагностицирали, но по-късно осъзнах, че това трябва да е било. Впрочем, имаше същите симтоми, за които говориш. Майка ми и баща ми се грижеха за него, а аз го виждах периодически идвайки си от София как деградира. Накрая баща ми го заведе на вилата, защото в апартамента вдигаше много шум с халюцинациите си за съседите.

Последният път, когато го видях беше станал като животно… И ми беше много жал за него… Даже ми мина на ум да му топна главата в един варел с вода за да му съкратя мъките, но разбирах, че това не трябва да се направи така. След 3 дена, когато баща ми го е нямало там, той беше счупил прозореца и избягал. Баща ми го търси с дни в околностите разпитвайки всички. Намериха останките му след 2 седмици на поне 5-6 км от вилата.

Според мен за такива случаи трябва да има евтаназия, но в България, както и в повечето страни от Европа тези неща не са още регулирани.



Тема Re: някой да знае ....нови [re: Miro123]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано25.04.20 04:22



Същото предстои и при нас, за сега уж стабилизираме някак положението - и нямам предвид възстановяване - но се вижда, че няма да е за дълго. И пак така, постоянно иска да тръгва на някъде, където и да бъде все страх, все усещане за враждебно място, иска да избяга, да се скрие. Знам, че за такива случаи не остава друго освен да се хоспитализират трайно и аз все още не давам, но в крайна сметка какъв друг избор ще ми остане. :(( Определено бих предпочел смъртта, какъв смисъл да продължава, съзнанието е раздробено, каквото трябва да фунционира в мозъка просто отказва, само се измъчва, ужасни мъки, нищо друго: параноя, раздразнителност, тревожност, неспокойствие, агресия, истерия, паника, депресия, изобщо целия ад.

Вчера ми вика - живота за мене свърши. Добре, така е, но ..... как беше "понякога, дори всички условия да са подходящи, пак не можеш да умреш". На 90 години е, а все още ходи, дори без бастун - в смисъл тя въобще няма такъв - кръвно, холестерол, каквито показатели се изследват, всичко бетон само психиката. Кога ще е то ...... след още пет- шест години на зеленчук в някой хоспис. Защото както и да го мисля - и аз, и останалата рода - наистина не виждам как да се грижим за нея, като се влоши още. В състоянието, в което я намерихме онзи ден .... майка и татко бяха аут, аз не можах да повярвам какво виждам, пък камо ли те.

Не знам - аз наистина се надявам и моля, да я удари било инфаркт, било инсулт, изобщо нещо, така че да се свърши. Всичко друго е само още мъчение за нея.



Тема Re: някой да знае ....нови [re: Exaybachay]  
Автор Miro123Модератор ()
Публикувано26.04.20 19:09



Това, което е за нея, явно не може да го промениш. Гледай обаче за себе си как да не подлуднеш и какво може да научиш от тази ситуация, която със сигурност няма да е вечна.



Тема Re: някой да знае ....нови [re: Miro123]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано28.04.20 10:30



Не знам какво може да се научи от такава ситуация - и ситуацията, и научаването е, как не можеш да погребеш мъртъв човек. Обичайно все си пожелаваме дълъг живот, ма за какво му е на човек, останал без ума си.



Тема Re: някой да знае ....нови [re: Exaybachay]  
Автор Miro123Модератор ()
Публикувано29.04.20 23:40



Остави баба си, гледай себе си, какво ти може да научиш. Преданият на делото на Ошо винаги има какво да научи от всяка ситуация, защото Цялото я е подготвило специално за него.



Тема Re: някой да знае ....нови [re: Miro123]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано17.06.20 21:27



То ти си знаеш, ма за мен не е така - уж да се учим от всяка ситуация, а какво да научим от ситуацията със старите ни родители ..... да гледаме себе си, пък те да се оправят.



Тема Миронови [re: Miro123]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано13.08.23 18:10



Привет,
ако случайно стигне поста до теб - ако може, бих искал да разговарям с теб, да те питам нещо конкретно.

Поздрави!



Тема Re: Миронови [re: Exaybachay]  
Автор Miro123Модератор ()
Публикувано20.08.23 23:18



Питай, какво чакаш.



Тема Re: Миронови [re: Miro123]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано26.08.23 15:39



Имал ли си от онези сънища, в които се събуждаш - почти всеки човек е преживявал това, най- често в детска възраст; надявам се сещаш за какво говоря?

Та въпроса ми е - ако си имал такива, ако имаш някаква опитност с това явление, то как излизаш от съня, как се събуждаш? Питам, защото на мен преди години ми се случи, но останах много дълго време в това състояние и към днешна дата изглежда съм натрупал страх. В съня се бях стресирал адски много и едвам запазих някакво спокойствие - честно казано не се сещам друг път да съм бил толкова уплашен, колкото тогава.



Тема сън и пробужданенови [re: Exaybachay]  
Автор Miro123Модератор ()
Публикувано27.08.23 13:37



Описанието ти се е получило неточно „Как да се събудя от сън … в който се събуждам“. Пък и нали си се събудил, а и са минали години, какво толкова.

Сън (какъвто и да е) е когато вниманието ти хванато в някакъв (външен) обект. Будност е точно противоположното – вниманието е в теб, угасил си телевизора. Пробуждането е процесът на насочване на вниманието от вън навътре. И с трикове не става.

Повечето хора целия си живот прекарват в сън, а ти се разтревожил за един микро епизод от него. Истинското разтревожване и истинският страх е когато осъзнаеш, че от един епизод на съня през нощта, преминаваш в друг през деня и така безкрай… Безкрай!



Тема Re: сън и пробужданенови [re: Miro123]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано27.08.23 14:40



Описанието ти се е получило неточно „Как да се събудя от сън … в който се събуждам“. Пък и нали си се събудил, а и са минали години, какво толкова
Знам, че звучи неточно, но е точно така Миро. Явно не си имал такова "сънуване" и ..... може би си мислиш, че си въобразявам нещо. Да описвам с подробности, едвали има смисъл, а и в момента пак не се чувствам добре, та ще стане още по- объркано, ако се опитам.

И все пак - какво толкова наистина. Особено положение е това .... В действителност подозирам, че 99.99% от хората, ако имат същото преживяване, вече да са го забравили до сега и едвали ще се стресират нещо. Не знам защо се случи така с мен, бил съм в не малко рискови/ стресиращи ситуации и считам, че ако не нещо повече, то поне съм се справил прилично, обаче това ми разказа играта!

Какво толкова ...... Сам съм се питал Миро и бих казал, че ме хвана кошмарен страх, че може никога да не излезя от този сън. Какво що вътре в съня, след около три часа се събудих - и се оказа, че съм спал около 15-20 минути и бях, като пребит, ама адски изтощен. И от тогава ме е страх да заспя, което започна вече да се отразява и на здравето ми. По цели нощи и дни не спя - надявах се, че от някъде ще изкочи зайчето дето се вика, ала само ставам по- зле. И сега се опитвам да взема някакви мерки, около мен искат по лекари да ме водят, аз не се давам все още, защото .... как да обясня това на медици, ще кажат биполярно разстройство и хайде с гадните хапове. Не искам това! Сънищата аз ги правя, това събуждане в съня аз го правя, цялата тази бъркотия е моя, не вярвам в хапчетата, трябва аз да се балансирам, аз да се осъзная, това искам.

А още по .... сега, като ти кажа и ще ме питаш "ти майтапиш ли се с мен", ала е факт, какво да направя, като е така, както го разказвам. Та - освен, че се научих как да се събуждам в съня, то се научих и как да не допусна да се случва спонтанно. Но това не е ок, лудница е всеки път преди лягане да се настройвам, да не се събуждам в съня. Пък и не съм уверен в себе си, знае ли се, все някога пак може да се случи. А онова, което до преди това никога не се бях замислял е, че като се учиш как да влизаш в сънищата, то редом с това трябва да се учиш и как да излизаш - а това идея си нямам как става и никъде никаква информация не съм намирал по въпроса, то просто се случваше от самосебе си, да остана буден в съня около пет минути, айде десет да са, но не повече и излизам от съня, но в конкретния случай отидоха часове и .... стана тя, каквато стана.

Благодарско, че все пак се отзова!



Тема Re: сън и пробужданенови [re: Exaybachay]  
Автор Miro123Модератор ()
Публикувано28.08.23 14:59



Това което си нарекъл „събуждане в съня“ се нарича „осъзнато сънуване“. Забележи, то си е пак „сънуване“, макар че е много по-реално.

И какво става като заспиш след тази случка? Колкото и да не искаш да заспиваш, със сигурност тялото ти заспива рано или късно. Не виждам да си написал, че се повтаря страшната ситуация. Пък и си се събуждал всеки път. Къде точно е проблемът?

Не знам дали си чувал, че има хора, които в един момент ги е хващало хваща страх, че като заспят, няма да се събудят от нормалното спане. И изглежда логично, защото няма никаква гаранция. Въобще, човек може да си създаде страх (съвсем реален) от какво и да е. И ако се огледаш около теб, почти всеки човек в даден момент си е създавал фобия от нещо (кола, вода, високо, тъмно, вътрешна енергия и прочие).

На мен ми се струва, че проблемът при теб не е осъзнатото сънуване и събуждането от него (пробвай да медитираш в осъзнатото сънуване и рано или късно ще се събудиш), а във фобията, която неволно си си изградил.



Тема Re: сън и пробужданенови [re: Miro123]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано28.08.23 17:11



На мен ми се струва, че проблемът при теб не е осъзнатото сънуване и събуждането от него (пробвай да медитираш в осъзнатото сънуване и рано или късно ще се събудиш), а във фобията, която неволно си си изградил.
Да! но считам, че ако знам как да се събуждам, то ще преодолея фобията си. Не мога да разчитам на преценката си, но според мен фобията ми е 50: 50/ рационална: ирационална.

Прощавай, че ще бъда многословен, но нека разкажа малко по- подробно.

Това осъзнато сънуване на мен ми се е случвало още, като малко дете. Като деца, че и тинейджъри, абитуриенти да речем, все се е случвало да си споделим с приятели за това явление и не бих казал, че има някаква съществена разлика м/у различните разкази, колкото им се е случвало на другите, толкова и на мен. Така че дотук всичко си е в нормата, образно казано. Нека само вметна, че не съм забелязал нещо да е оказвало влияние в/у това сънуване - в случая по- конкретно визирам наркотиците, знаеш разказвал съм във форума, че съм вземал наркотици навремето, но нито са ми причинявали такива събуждания в съня, нито нищо по темата.

Когато обаче се запознах с вас и започнах да медитирам, това осъзнато сънуване започна да се случва значително по- често. Значи, ако допреди медитациите трябва да се разровя в паметта си, дали тази година съм имал такъв сън или не, то след като започнах практиките, кажи/ речи че всеки месец имах осъзнато сънуване. Та тогава си казах - щом едно нещо се случва, нека разгледам по- отблизо какво е това явление. Нали ..... не бягай, не се бори, внимавай, приемай. Та какво, що съм намирал из книгите, почнах да пробвам най- различни неща и се оказа, че даже лесно се научавам как да се събуждам в съня - и все си мисля, че съм споделял това някъде тук из форума, но може и да се бъркам.

Но! - какво да правя в тези сънища, дори в самите тях съм се чудил. Чувал съм, че можеш примерно да си въобразиш Моника Белучи и да правиш секс с нея - няма да отрека, че идеята ме привличаше в някаква степен, но ..... какъв смисъл, за това ли ще медитирам и ще правя практики, и ще се събуждам в съня. Така, че нищо повече от самото събуждане не съм се опитвал да правя! И така спрях да се занимавам с това. Ако се случи - да се случва, ако не, още по- добре. И то все си случваше понякога, но спонтанно т.е. без моето намерение.

И така годините си вървяха, кога се събудя, кога не, не обръщах внимание на това явление, не ме интересуваше повече. Ала един следобед, преди около 5-6 години лятото, бях легнал да подремна малко, че се бях уморил доста от работа и тогава се случи този конкретен сън, във който какво се случи, ако искаш в друг пост ще разкажа по- подробно. Но останах много дълго в него, никога преди това не ми се е случвало да остана в това състояние с часове. И за това считам, че все пак фобията ми е 50% рационална, защото - колко време може да се изкара така, за времето вътре в съня говоря? Ти знаеш ли - защото аз не знам и никъде не намерих информация по въпроса. Това бяха 2-3 часа, ами ако са 2-3 години? Никак не ми се вярва, че ако изкарам толкова време в будно сънуване, после като се събудя, ще си бъда ок.

Има огромна разлика във възприемането на времето, когато си буден в съня и, когато не си буден, а само си спомняш. И във двата случая може да се получи разминаване м/у часовниците (часовника съня и часовника извън съня) но при второто е само мъглив спомен, докато първото, когато си буден в съня, то тези часове са вече .... не знам как да го напиша, екзистенция, вече имаш пълното преживяването на тези часове. Казвам ти - когато си спал половин час измерено по часовник в стаята, а в осъзнато сънуване си прекарал три часа, психиката ..... извинявам се за израза, наистина не знам как да го обясня, но става на кайма, на ... пълна бъркотия и глава тежи, много, боли дори.

От тогава спрях всякакви практики, всякакви медитации, книги, видеоматериали, всичко. Започнах всичко наобратно - да НЕ съм спокоен, да НЕ съм релаксиран, да НЕ съм медитативен. Поддържайки дадено ниво на напрежение, това събуждане не се случва. Това бих казал е основната тънкост за съзнателното събуждане в съня - спокойствието и вниманието, без тях намерението да се събудиш не сработва. Така, че колкото съм по- спокоен, толкова е по- голям риска пак да ми се случи такова събуждане в съня - и за това правя обратното, а нощем обикновенно чакам докато нуждата да се наспя не ме гътне от самосебе си. От тогава досега не съм имал нито едно осъзнато сънуване!!! Но стана безсъница, стана перманентно себеподтискане и тормоз и психически, и физически, ако щеш и душевен.

Страх ме е да не се случи пак - страх ме е, че мога да остана много по- дълго време от 3 часа в съня, никога не съм и подозирал, че е възможно да се "разтегли" времето чак толкова ... и спирам коментара си дотук, че докато пиша ми дойде новина, която ..... (и има деликатна връзка със тази история)

Ей мамка му :////////////////////////////////////////////////////////////



Тема Re: сън и пробужданенови [re: Exaybachay]  
Автор Miro123Модератор ()
Публикувано28.08.23 21:45



От описаното от теб разбирам, че за тези 5 години лошото усещане не ти се случвало повторно. И по всичко личи, че си развил класическа фобия. Би било друго, ако многократно си имал едни и същи неприятни усещания.

Всяка фобия почива на реални усещания или както ти казваш е 50% рационална и 50% ирационална. Примерно при мен във 2ри клас като ни учеха да плуваме и когато ни казаха да се пуснем по водата, явно не съм бил разбрал, че трябва да задържа дишането (а не да дишам под водата като Ихтиандър) и като вдишах на 2 пъти вода, развих фобия от вода, където не усещам дъното и от плуване. И така над 10 г! И както всяка фобия и тази я преодолях по обратния път – да влизам постепенно и подготвен в това състояние и да видя, че няма страшно.

Ти се питаш дали ще се събудиш, а аз се питах като се хвърля във водата дали ще изплувам (струваше ми се, че ще налапам вода и ще потъна). Но лека полека минах пътя, който ще трябва да минеш и ти сега.

При мен помощта бяха упражнения в плиткия басейн, докато ти за сигурност или си навий часовник да те събуди, или някой да бъде до теб и ти да знаеш, че ще имаш сигурност, че ще те събуди. Въобще фобията се преодолява с някакви "патерици" и ти виж какви биха ти били най-удобни. Но що за живот е това да не може да се отпуснеш и да заспиш сладко.



Тема Re: сън и пробужданенови [re: Miro123]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано29.08.23 01:01



От описаното от теб разбирам, че за тези 5 години лошото усещане не ти се случвало повторно.
Да! - само един път беше и това е.

И по всичко личи, че си развил класическа фобия.
Доколкото мога да се самоанализирам и доколкото съм запознат с фобиите, то и според мен най- вероятно си е класическа фобия.

...или си навий часовник да те събуди, или някой да бъде до теб и ти да знаеш ....
това няма да работи - времето в съня тече различно, макар да не е задължително.


Благодаря, че не ме излъга!!! Много хора на твое място биха се изкушили да се направят на знаещи и смело да раздават съвети, но ти запазваш обективност - благодарско, за което наистина.

Към момента съм си поставил за цел да си възстановя режима - кога лягам, кога ставам. Това на първо време. А когато вече съм в нормален ритъм, честно казано не знам какво да направя и не мога да го мисля от сега, ще го мисля тогава. И в този контекст - не бих искал да губя всякаква връзка с теб, а от не съвсем сигурни източници разбрах, че на дира не му остава много. Но нямам никакви твои координати, откакто се знаем само тук мога да те намеря. Ако искаш остави ми на лични, нещо - фейс профил, вайбър, телеграм или каквото и да е. Ако не искаш - няма дерт, няма да съм ти обиден или да се почувствам пренебрегнат, или да те намразя, или нещо такова.

Но имам нужда да разкажа съня и ще го направя сега, та можеш и да не четеш нататък. Всичко това аз го правя, от- до т.е. включително и излизането от съня. Така, че има логика решението, което ми е необходимо, да е в същия този сън. И допускам, че може би го виждам, но! .... но, но, но обратната връзка. Винаги липсата на тази обратна връзка ме тормози. Няма някой Ошо, когото да попитам. Дори някъде в началото, като влязох в този форум си спомням, че споделих опасенията си, че и да съм в комуната на Ошо, не виждам какво да го питам. И през годините въобще, като съм се замислял, все не съм откривал достатъчно смислен за мен въпрос, че да занимавам човек, като него. Но в този случай, баш ми е необходим такъв човек, защото имам какво да го питам, защото с невежеството си забърках нещо, което ми се отразява негативно във всяко едно отношение, включително и на здравето ми.

Разхождах се по едни добре познати крайморски скали. Картините във съня, като цяло бяха сглобени от любимия ми черноморски курорт - Къмпинг Юг, на два километра южно от Китен, редовно ходехме до града пеш и то по плажовете. Любимото ми място, като дете искрено плачех, като се прибирахме от там. Посещавал съм го сигурно поне десет пъти. Детска мечта ми беше да направя толкова пари, че да го купя само за мене си и там да живея, толкова обичах това място. Та разхождах се над скалите вляво на плажа. На тази "сцена" се събудих вътре съня. Какво се случва не го контролирам, картините ту са по- устойчиви, ту се променят хаотично. Като цяло обектите, които наблюдавам никога нищо не предизвикват в мен, филм на ужасите да гледам сигурно ще се стресна повече, отколкото ако видя някакъв демон или друго фантастично чудовище в съня си. То през цялото време, като осъзнаваш, че това са просто сънища и не изпитваш някакви отличаващи се емоции, все едно ти е какво виждаш, какво наблюдаваш.

Така, че просто разглеждах и се разхождах. Плажа, чадърите, имаше хора, морето беше идеално за къпане. Ресторант - спомен от Златни Пясъци. Вътре пълно с хора. Виждам мои роднини на една маса, те ме виждат и стават да ме посрещнат. Но аз просто минавам покрай тях, а те се чудят защо ги подминавам, дори без да им отвърна. Доста често ми се е случвало това - обектите в осъзнатото сънуване искат да разговарят с мен, включително табуретка, колело и перде. И всеки път изразяват тъгата си, че ги пренебрегвам. В този ми сън беше само с роднините, които сънувах. После се разходих малко в посока противоположна на морето. Имаше някакво селище в далечината, но беше обвито в мъгла. Хоризонта или периферията да го наречем, въобще си беше обвита в мъгла. Не исках да ходя там. Поради някаква причина мъглата ме притесни - казах си ..... да речем, че е като вътрешен глас, та казах си, щом те притеснява то просто не ходи там; съвършенно добре съзнавам, че е сън и няма какво да ме притеснява някаква мъгла, но тъй като съм на твърде непозната и странна територия, то нека не дърпам дявола за опашката, емоцията се появи, така че нека се спра.

Върна се картината с морето и плажа. Трудно ми е да определя, аз ли я върнах или се върна от самосебе си т.е. то пак съм аз, но доколко намерението ми е било съзнателно или подсъзнателно, не мога да преценя. Но картината се бе "оцветила" от емоционалната вълна. Морето сега не беше спокойно. И по плажа не беше спокойно, макар и значително по- пуст, хората сякаш си тръгваха.

И тука има една особеност, която ..... която не съм анализирал достатъчно добре, че да я разкажа, но така или инак съм почнал да пиша. Скоростта и "позицията" на мислите в съня протича много по- динамично и бих казал хаотично. Почти всички мисли са около теб - и не говоря само за картините и обектите, които виждам. Говоря и за мислите, които не виждам, които нямат зрително отражение, но са си тук, навсякъде около мен. А мисълта, която съзнавам, която тече ..... то как да кажеш, че тече в главата, като то това всичкото се случва в главата ти, трябва да го напиша: мисълта, която тече в ума ми, докато съм буден в сънуващия ми ум. Звучи абсурдно, но цялата история си е абсурдна, така че моите искрени разбирания, към който се е хванал да ми чете психичните отклонения. Та потокът на мисълта в ума ми тече мнооого, много бавно, то почти не мисля, дори не бих казал, че мисля, а че "говори" един вътрешен глас.

Защо се опитвам да уточня това. Защото за части от секундата, ме проряза като светкавица, като лазер или, като меч, един сноп от мисли. Тази динамика в будно състояние пак се случва понякога, всички знаем как за секунда- две могат да ти минат сумати и мисли, но в осъзнатото сънуване скоростта и обема на мислите могат да бъдат значително повече. Първо беше, че почна да ми прави впечатление, че съня продължи по- дълго от предишните осъзнати сънувания, които съм имал. Плътно последвано от мисълта, че сънуването може да продължи с години. Мисълта/ досещането, че никога не съм се запитвал, като как аджеба излизам от тези състояния. Като казвам мисли, нямам предвид само думите, а изобщо - опасения, настроение, емоции, страх, много, наистина много "неща" накуп, за части от секундата и така ме преряза, че даже физически се усети: от дясното ми рамо, към левия ми бъбрек, отпред, не откъм гърба.

Паниката вече е тук! Дори, като пиша това и настръхвам. Паниката се надигна сериозно, вълната идваше. В следващия момент виждам, че мъглата се е приближила значително повече към мен, кръга/ сферата се стесняваше. Всички обекти и картини започнаха да се сменят все по- често. До сега атмосферата в съня беше по- светла, вече е сумрачна. Дишането се ускори, започнах и да треперя, не разбирах какво се случва и какво става, но си дадох сметка, че нещо бъркам и, че не трябва да допускам паниката да ме обсеби. Не знаех какво да направя, но трябваше веднага да започна да го правя, инак щях да изпадна в истерия, вече го чувствах. Спрях да мисля, спрях да наблюдавам каквото и да е, очите ми са отворени, но на практика не знам какво виждам. Започнах да "ходя", да се движа. Съсредоточих си вниманието в/у усещането за ходене. Не ме интересуваше да си виждам краката, да виждам въобще нещо, просто и само ума ми следваше стъпките, долкото ми е възможно, но нищо друго. Повървях така м/у 10- 20 минути. Забелязах, че дишането ми се е успокоило. Започнах да си следвам дъха, да правя нещо, като випасана. Не спирах "разходката", оставих я някак си по инерция един вид, чувството за движение ми трябваше. Но сега си следях само дишането. Така мина около половин час.

Картините се кротнаха. Аз се успокоих до степен поне да не съм паникьосан. Паниката наистина я нямаше вече. Но тревогата ми беше голяма, огромна. Бога ми, мина толкова много време и толкова много неща, а аз продължавам да съм в този сън. И мъглата не си отиваше. Тя все така обвиваше хоризонта. Сега какво? Тръгнах да обикалям. Пак скалите. Плажа. Ресторанта. Спирам се, гледам мъглата, селища има някакви в нея, виждат се движещи се фигури. Така обиколих няколко пъти. Нищо не се случваше. Страхувах се, такъв страх никога не съм изпитвал. Защо не излизам от съня, какво обърках, какво пропускам. Не разбирам. Времето течеше. Отчаян съм.

Реших да пробвам нещо. Сетих се за онези сънища, в които чувството за свободно падане те събужда. Трябваше да го предизвикам и единствения начин, за който се сетих е - да направя опит за самоубийство. Ще скоча от скалите. Чувството в този момент беше отвратително, мега гадно. Аз, че съм суисиден характер, но не исках да се самоубивам баш сега, още повече пък в сън. Но .... нищо друго не ми хрумна. Така, че отдалечих се от ръба на скалите. За момент събирах кураж. Мамка му, съзнателно самоубийство в осъзнато сънуване. Какво правя. Баси шита. Не искам да го правя. Засилих се, тичах и скочих със затворени очи. Ей много гадно се чувствах в този момент. Идеше ми да повърна.

Скочих, ала подсъзнанието не даде. Оказах се на крака пред двореца в Балчик - по ония мраморните пътеки, там бях.

Идеално. Втасах я съвсем. Даже и да искам да се самоубия в съня, самото ми съзнание извърта нещата. Ок, нямаше нужда от всичко това и така си знам, че не познавам съзнанието си, че не аз него, а то мен контролира. Баси скапаната история. А времето течеше, минаха поне два часа. В този момент се натъжих. Не бях паникьосан, не бях в истерия, не бях дори и разтревожен - тъжен бях, натъжих се много. Оставих се да плача. Просто искам това да свърши и макар да съзнавам, че аз го правя, то не знам как да излеза от този кошмар. Нищо не разбирам мамка му. Картините бяха напълно спокойни, мъглата си беше все още там, зелената трева, морето.

Ами не знам и няма какво да направя. "Седнах". С кръстосани крака. Най- известната поза за медитация - лотос мисля, че я наричат някои. Не, че съм се стремил/ старал или преднамерено избрал тази поза. Просто така "седнах". Ясно ми е, че съм загазил - ясно ми е, че ме е страх - ясно ми е, че съм невежа в този момент - ясно ми е, че може би ще пострадам сериозно от тази случка, че си нямам никаква представа къде са границите, и колко още може да продължи това - ясно ми е, че може би ..... че може би и няма да излезя жив, а ако изляза, то ще съм отключил някаква шибана психична болест, заради която ще трябва да ме приберат в лудница доживот.

Така, че нямаше какво друго, не се сещам и не знам - "седнах" и започнах да медитирам. Може би това е моят край, край с мен, не съм в задънена улица, а в затворена сфера и врата няма, изход не съществува. Какво друго ми остава да правя заключен в съня - единия вариянт е да се оставя емоциите да ме завладеят, другия вариянт медитирай до смърт и каквото ще да става; ясно е, че ще избера втория. Може би е по- правилно да напиша медитирам в кавички, защото - какъв медитатор съм аз по дяволите, чувал съм и аз за медитиране, ала минало през едното ухо, излязло през другото. Но колкото и каквото да е, както и да го нарека, то "седнах", полузатворих очи и започнах да следя дъха през носа си. Само през носа.

Тука вече ми е трудно да преценя, колко време прекарах в следенето на дъха, но се събудих.

п.п. като се събудих бях толкова смазан и изтощен, и изразходван, и въобще когнитивните ми функции ..... че ми се искаше да плача, ала не можех. Брутално ужасно зле се чувствах.



Тема Re: сън и пробужданенови [re: Exaybachay]  
Автор Miro123Модератор ()
Публикувано29.08.23 14:23



Не се страхувай, ако ти се случи пак да влезеш в осъзнато сънуване. Просто в началото „стой на плиткото“, т.е. не прави нищо особено, не разсейвай вниманието си навън. Остави Мониките Белучи (разбирай всякаквите желания) на спокойствие. Нека вниманието ти си стои в теб независимо от декора на съня. Този декор няма голямо значение, с времето може да се научиш да го ползваш като огледало за собственото си подсъзнание. В един момент ще се събудиш от само себе си без да е нужно да правиш някакво специално усилие. Всеки човек се събужда.

Като свикнеш да влизаш и излизаш от осъзнатото сънуване и спреш да се тревожиш, наблюдавай фините знаци от Силите/Цялото/Господа в тоя контекст. Както сам забеляза ти не си направил нищо особено за да влезеш в тези състояния, а въпросните Сили те водят и ти отварят врати. Научи се да ги слушаш… И прави всичко постепенно, релаксирано и усмихнато. Стресът от случката от преди 5 г показва, че си оплел като пиле в кълчища.

В будно състояние, ако усещаш напрежение от тези минали състояния, вместо хапчета, си направи една Динамична медитация като душ за душата си. Във 2рия етап (катарзиса) изхвърли всичките вътрешни боклуци, които си насъбрал.

Ще те върна към това което започнах от преди няколко дена: дали е нормален сън, осъзнато сънуване или будно ежедневно състояние, същественото е не това, което виждаш (било то плажове, морета или формите на Моника Белучи), а Виждащият. Вместо навън, вниманието ти ще започне да се привлича като с магнит навътре…

В профила ми тук има и-мейла ми.



Тема Re: сън и пробужданенови [re: Miro123]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано03.09.23 21:58



Не пиша, защото опитвам да събера себе си.
Един от най- близките ми хора, реши да отнеме живота си. Сполетяха го редица злощастни събития и накрая така стана. Мъка ми е в момента и за това не пиша.

Колебаех се въобще дали да споменавам за това, но хем да знаеш защо липсвам, хем че това е човека, от който научих за Ошо.

Благодаря за коментара, няколко пъти го прочетох - знам си аз, защо те търся и ти благодаря.



Тема Re: сън и пробуждане... на езика на Кастанеданови [re: Exaybachay]  
Автор Miro123Модератор ()
Публикувано30.09.23 00:09



Понеже не ползваш други езици, ето ти нещо на български, което може да ти помогне (в случая на езика на Кастанеда).





Тема Re: сън и пробуждане... на езика на Кастанеданови [re: Miro123]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано01.10.23 21:44



Благодаря за видеото и, че си се сетил за мен. Изгледах го два пъти. Но .... то моят въпрос по- скоро е, защо да си помагам. Нали. Защо въобще да продължавам. И разочароващото е, че все още не съм намерил отговор. Даже не съм сигурен, дали го търся вече. За това създадох тази тема, за това съм цитирал Еклесиаст. Не знам в кой точно момент се породи този въпрос в мен, знам само че е много отдавна, може би още, като дете. Опитах се чрез книгите на Ошо и не бих казал, че съм постигнал някакъв резулат, различен от онзи глас/ аз в мен, който към днешна дата бих кръстил Ошо, защото поне имат нещо общо в риториката, има някаква пресечна точка. Та онзи Ошо в съзнанието ми, още тогава ми беше нашепнал "ок не знаеш, но от друга страна, защо пък да бързаш - така или инак края ще дойде, това е най- сигурното нещо на този свят, в някакъв момент ще умреш, така че какво си се разбързал". Звучи малко, като Ошо, как мислиш?

Та да се върна към настоящия момент. Давам си сметка, че нито тука не пиша, нито на Зои съм се обаждал, но ще ви помоля и двамата да проявите разбиране, че това не е от пренебрежение или повърхностно отношение. Просто обстоятелствата така се стичат, че бога ми нямам време да се обърна, както се вика. Докато малко се съвзема да си стъпя на краката - работа имам да свърша. Едно, второ, трето, което пак влошава състоянието ми, опитвам се да балансирам, давам малко стоп, като се окопитя, айде пак задачи, пак се влоша и така. Нито хранителния режим успявам да си възстановя, нито нормалния ритъм на наспиване да възвърна, други хронични болежки почнаха да ми се обаждат, не щеш ли и сухожилия на ръката взех, че разпънах много лошо. И за това не се обаждам, какво да ви занимавам, какво да ви лея сълзи и сополи, и двамата протегнахте ръка, за което съм ви благодарен, подсказахте ми какво и що да направя, така че на първо време гледам да постигна някакви положителни резултати, та тогава да ви чуя пак. Очертава се тоя месец да имам повече свободно време, стига да не изникне нова неизвестна, та да се съсредоточа повечко в/у състоянието ми, да се посъбера малко.

И все пак. Тъй като оценявам жеста, нека разкажа в кратце какво друго се случва с мен. Няколко дена след като се чух последно с теб и Зои, един следобед просто ми писна. Все болки, все терзания, нищо не се оправя, не издържам, честно ти казвам. Факт е, че ми дойде да си пръсна черепа и да се приключи, дори заръчах на сестра ми, ако нещо стане с мен, да пише на Зои, че съм мъртъв. И за това сложих пред себе си, всичко или нищо, щото нямам намерение повече да търпя - впрочем и двамата все ми говорите за търпение, ала в някакъв момент търпението вече не е ок. Ако един нож или игла, или трън, ти влиза все по- дълбоко и дълбоко в тялото, въобще не е ок да търпиш. Та както ми дойде да се гръмна - легнах на пода и заех стойка за лицеви опори. Да. Почнах пак да тренирам. Не помня дали съм ви споделял, но преди да се запозная с вас, имах качествен и добър опит със спорта - разбира се, не визирам професионални нива.

От над 20 години не съм тренирал. А пък всъщност съм човек, който има вяра в спортуването. Опитвал съм го, пробвал съм го много усилено и старателно, изчел съм маса информация свързана със спорта - не визирам новините в спорта, спортен ежедневник, не това; имам предвид кое, как е оптимално да се тренира най- общо казано - и съм постигал чудесни резултати от тренировките. Така че вярвам, че сега знанията и опита, който имам по темата, ще сработят - трябва да сработят, не намирам причина да не се получи. Тренировъчния режим по някакъв начин вкарва и физиологичните, и психологичните процеси в ритъм. Впрочем винаги ми е правило впечатление, че в древността много философи са се занимавали и с някакъв спорт. Сократ и Диоген са атлети, Буда и Махавира са се занимавали с йога - ок, знам че йогата не е спорт, но както и да го погледнеш йога си е систематично тренировъчно натоварване на тялото ..... във всеки съвременен спорт загряват със упражнения, които ги има в йогата, всичките упражнения, така че и Буда, и Махавира, и Патанджали са своеобразни И атлети. Все съм се чудил, в кой момент от историята се е получил този разрив м/у атлетите и интелектуалците, но от моя перспектива такъв конфликт не съществува, дори е обратното - спортуването и разсъждаването (нека добавим и медитирането) се допълват, те си помагат един други, няма логика и естествена причина да си пречат.

И сега малко по- малко раздвижвам кокаляците, и чета тонове нова информация - бога ми колко неща са се променили за тия 20 години, не е истина. На моменти си правя кефа на егото, как към днешна дата съм се оказал прав по редица казуси, за които съм спорил със не един или двама спортисти, професионални спортисти дори. Много е хубаво, че науката е започнала да обръща все по- сериозно внимание на спорта. Не знаех, че имало цели университите вече, в които проучват и преподават, най- различни аспекти касаещи по един или друг начин спорта. Изумен съм какви неща се откриват по баш научен, академичен път, било за натоварванията на различни групи мускули, било за обмена на веществата в тялото, за техниката на упражненията, за възстановяващите процеси, за хранителни режими, страхотно е честно, даже ме е яд, че само заради спорта сега не съм на 20 години, защото мога да оптимизирам тренировката си в пъти спрямо онези времена. А аз обичам това чувство Миро, обичам чувството на огън в тялото си, чувството как се възстановяваш, как се адаптира, как расте, подвижността, гъвкавостта, енергията, да, може би така е най- правилно да се каже, чувството на енергия, на жизненост, на разход и генериране. И покрай всичката тази информация, която чета сега, имам новини, които мисля, че биха представлявали интерес за Зои. Ала гледам първо да се представя добре по отношение на моето здраве, като й се обадя да имам и нещо хубаво да й кажа.

Та това е за сега. Радвам се, че си се сетил за мен.



Тема Re: сън и пробужданенови [re: Exaybachay]  
Автор Miro123Модератор ()
Публикувано05.10.23 00:09



Не е задължително да пишеш тук и още по-малко да ми даваш отчети какво правиш. Тези отчети е важно да ги правиш на себе си, пък и на Силите, които са те пуснали в този свят (все някога ще ти ги поискат). Така че ако искаш да пропиляваш остатъка от живота си в очакване
той да свърши – това е твое право и избор е. Чувал съм, че най-различни същества от фините светове са готови да се родят в тяло на много сакат човек, защото така може да се развиват. На теб са ти дали доста повече неща, но ако искаш да ги пропиляваш, както казах вече, твое право е и след всичко писано наоколо няма какво да добавя.

Не спортът е важен, а това да се грижиш за физическото си тяло. Ако дадена спортна дейност или друга физическа активност ти помага – хубаво, прави ги. Когато се чувстваш добре във физическото тяло, може да започнеш да усещаш и по-фините неща отвъд него. Но що за вяра е тази твоята в спорта като 20 г. не си го правил…



Тема Re: сън и пробужданенови [re: Miro123]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано05.10.23 15:02



....няма какво да добавя
Мисля, че това го изяснихме още преди години. Ти вярваш в разни метафизични истории, които впрочем ми се струва, че са зачестили в риториката ти - докато изглежда аз съм с една идея по- рационален и скептичен, защото никак не ми се отдава да вярвам в такива неща: сили, светове, богове .... не мога да го разбера този език, превода ми се губи и то много сериозно.

Но що за вяра е тази твоята в спорта като 20 г. не си го правил…
Фактически, когато се обърнах към спорта, причината беше пак здравословното ми състояние. Случи се година- две след казармата - кръста и въобще гърба ме болеше доста, и не отминаваше. В някакъв момент разбрах, че физиотерапевтите използват тъкмо натоварвания със тежести, за да възстановят здравето на пациентите. И така се почна - отидох в местната фитнес зала, в която имахме професионални спортисти и им рекох, че искам да ме научат как да изпълнявам правилно "мъртва тяга".

Впоследствие ми стана интересно и продължих с тренировките, след като си оправих гърба - факт е, че до ден днешен не съм имал някакви по- сериозни проблеми с кръста. В кратце разказано, онова на което акцентирах и ме вълнуваше най- много бяха режимите за хипертрофия. Така тренирах и изучавах най- различни процеси в продължние на около пет години. Но последните една- две се оказах пред фалит, поради причина, че просто не ми стигаха парите за храна. Бях станал масивен и мускулест, а да се поддържа тази форма и да продължиш да прогресираш храната е от фундаментално значение - без храна няма как да стане и говорим един път за огромни количества, нужни са към 4000 калории дневен прием, и втори път за качество, защото със "джънк фууд" е невъзможно да се получи.

Сетне с времето не откривах някакъв смислен прозорец, че да се занимавам повече, защото работата ми е свързана с много физически труд и, то като си уморен последното нещо, с което ти се занимава е още физическо натоварване. Към това се добавя, че и на практика не съм имал някакви по- сериозни проблеми със здравето, като цяло все съм чувствал добре. И за това не съм тренирал толкова години.

Сега обстоятелствата така се наредиха, че намирам някакво решение в тренирането и е факт, че вече имам осезаемо подобрение и позитивни резултати - а все още не съм хванал щангите и дъмбелите. Дойде ми малко шокиращо, колко ужасно много брутално съм изгубил силата си. Никога не съм бил толкова слаб, никога! Не можах да повярвам, как не мога да направя, дори пет лицеви опори, още на третата сигнала от мозъка към мускулите се изгубва нейде по трасето. Но постепенно лека по лека се получават нещата. От всички показатели, които ме интересуват в момента, единствено все още ми куца режима на наспиване - не мога да вляза в ритъм. Кога заспивам, кога се събуждам е много променлива величина, но пък поне наистина се наспивам.

Апропо - знам, че не е задължително да пиша тук и с теб, но това ми помага. Ако с нещо те натоварвам и се чувстваш дискомфортно, можеш да го кажеш в прав текст, няма гайлета. Сиреч и ти не си длъжен да ми отговаряш, и да ми съдействаш.



Тема дух и Цялотонови [re: Exaybachay]  
Автор Miro123Модератор ()
Публикувано06.10.23 22:14



Ако беше рационален, тази тема нямаше да я има. Искаш да спортуваш – спортувай (но ти философстваш надълго за спортуването), искаш да сънуваш осъзнато – сънувай, искаш да умираш – умирай, искаш да живееш – живей. А ти искаш едно и през цялото време правиш нещо друго... И се оплиташ като пиле в кълчища… Отстрани приличаш на муха, която иска да излезе през отворения прозорец, но през цялото време се удря отново и отново в стъклото до изнемощяване, вместо да излети през отвора.

Във всички духовни системи, вкл. и при Ошо, има две общи положения, които може да са изразени с различни думи и по различни начин, но по същество са аналогични:

1. В човешката природа освен физическо тяло, емоции и ум има и една друга същност, която може да я наречеш дух, център, медитационно състояние и прочие и която е централна и основна. Когато е в нея, човек е в хармония и мир със себе си и със света около него. Естествено, това е процес като покълването на едно зърно и разцъфването на цвете и за това хората, които се обръщат към дадена система го правят, защото са усетили вече покълването у себе си и имат нужда от напояването, наторяването и светлината на съответната система (разните практики, методи и медитации).

2. Колкото повече човек навлиза в горната духовна същност, толкова повече се усеща свързан със Заобикалящото го, Цялото, Бога, Силите… И от това произтичат много промени в неговото поведение… И това не е вяра, а реално усещане.

Ако горните 2 положения са ти непонятни, се пита защо четеш и се интересуваш от Ошо? Вдигай щангите (няма лошо) и не си губи времето с горните неща, ако за тях нямаш никакви усещания. Аз никъде не те карам да ми вярваш. Споменавам ти тези „мистериозни“ или метафизични за теб неща, в случай, че някой ден ти покълне зрънцето… Да знаеш за какво иде реч, а не да се чудиш (защото в първия момент промяната може да ти се стори странна).

За сега виждам, че твоят Бог е спорта (все пак ти каза, че вярваш в него), но както и класическият християнин, така и ти предпочиташ повече да говориш за него отколкото да го следваш.

Когато човек е в центъра си и следва Цялото нищо не го натоварва. Ако искам да чета или пиша тука – правя го, ако не искам - не го правя. Животът не е чак толкова сложен.



Тема Re: дух и Цялотонови [re: Miro123]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано07.10.23 20:55



За сега виждам ....
Дори не си видял, че съм със разпънати сухожилия, а бързаш да ме нахраниш какво съм бил философствал и да правиш разни тотално неадекватни, и скъсани с действителността заключения.

Но мерси все пак, приятно изкарване с "горните духовни същности", долните на които съм представител, очевидно ти предизвикват някакъв дискомфорт и те натоварват, докато си в ненатоварщия център.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.