Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:51 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Ошо за свободата  
Автор jumbles ()
Публикувано24.09.12 10:34



Хората дълбоко се страхуват от свободата, макар да говорят за нея. Но моят личен опит показва, че много малко хора искат свобода – защото те подсъзнателно знаят, че свободата ще им донесе много проблеми, с които не са готови да се срещнат. По-добре е да си останат в уютния затвор. Там е по-топло. А и какво ще правите със свободата? Докато не сте готови да бъдете търсачи, изследователи, творци… Малцина са онези, които искат да поемат на поклонение или да навлязат в дълбоката тишина на сърцето, или да поемат отговорността за любовта… Променете цялата ситуация като станете креативна личност! Просто намерете своята радост в живота, намерете онова, което бихте искали да сътворявате, намерете какви бихте искали да бъдете… Свободата е просто възможност да намерите дефиниция за себе си, истинска, автентична индивидуалност, и радостта да направите света около вас малко по-добър, малко по-красив…



Тема Re: Ошо за свободата [re: jumbles]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано24.09.12 11:30



Мхм, добре, че Ошо го е казал... и колко неудобно...



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема сладко :) [re: jumbles]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано24.09.12 12:16



някои хора никога няма да дораснат за аржентинско танго :) :))

дори и да се танцува именно в дискотеката, пак няма да имат дори очи да видят, уши да чуят и съзнание да уловят... аз се смея, но е в действителност тъжно, като при тази скованост и тантра се опитват да завпрягат... :)))

бум-бум - разбийте си мускулната броня, господа! като го знам Ошо, все ще му се намери и някоя разработка върху Райх... /смея се/



а, ти наистина си сладкишче :) аз май ти го казах вече :) и като ме зарадва със свободния си дъх, ми се иска да те

. може би ще ти е мъничко твърде динамично, но ако ти допадне просто вдишай, има игривост и живот в това. на мен ми допада, затова ти го и поднасям :)))


аз няма да играя в тази тема, защото в моята религия има едно правило и то е да се съобразявам с домакина. домакина в случая е мода, така че аз ще се съобразя с ниската му потентност и няма да го изтощавам излишно, тук. пък и все пак не се знае знае ли се и може да му се наложи да си пази силиците за реала. реала е не по-малко интересно място за срещи от виртуала... /смея се/


обичам да е красиво, твоето движение беше красиво, благодаря :)))

Вселената обича Скоростта!


Тема Re: Ошо за свободата [re: L.L.]  
Автор jumbles ()
Публикувано24.09.12 12:17



сбърках, не биваше да уточнявам чие е ... заслужаваше си да се види дали би ми се размахал отново пръст или просто текста би заминал в небитието





Тема Re: сладко :) [re: blue orchid]  
Автор jumbles ()
Публикувано24.09.12 12:22





обаче бъркаш, не Миро е домакина тук



Тема Re: сладко :) [re: jumbles]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано24.09.12 12:51



да, това подлежи на интерпретация, така е :)

вампирите от ниските прослойки се хранят с конфликти, за тях трябва или рязко кол в сърцето или пълна изолация... :) разбира се, така е в моя свят, в твоя сън, за разлика от моя, нещо друго може да бъде по-смислено. възможно е, защо не :)))


виж

, аз си знаех, просто си знаех, абсолютно си знаех... :))) мога да му подуша потока от километри... /търкалям се от смях/


Хубав ден ти желая!

Вселената обича Скоростта!


Тема Re: сладко :) [re: blue orchid]  
Автор jumbles ()
Публикувано24.09.12 13:06



респект за толерантността и широтата

Благодаря ти:)

хубав ден и на теб!





Тема Re: Ошо за свободата [re: jumbles]  
Автор exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано24.09.12 13:20



Не одобрявам такива теми - цитатът не е тема, това е приом предимно на християнските форуми и разни тийн клубчета, където се чудят на какво да се възхищават. Няма мнение, няма позиция, няма казус - нищо няма, просто един гол цитат.



Тема Re: Ошо за свободата [re: exaybachay]  
Автор jumbles ()
Публикувано24.09.12 13:33



гол за теб-за друг не ... надявам се

но пък и да е просто само цитат, някой споделя усещане, среща в себе си нещо ... дава ... наднича из зад стената и открива някаква част от себе си
какво му е лошото или все трябва се надцакваме с думите

Редактирано от jumbles на 24.09.12 13:34.



Тема Re: Ошо за свободата [re: jumbles]  
Автор exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано24.09.12 13:39



Нищо не споделяш - цитатът човек и сам може да го прочете, това са си думи на Ошо, не твои т.е. това, което липсва в случая си ти: какво искаш да кажеш, какво си открил за/ в себе си, какво е предизвикало в тебе, усещане, мисъл и т.н.

п.п. сам по себе си цитатът не е тема - инак по литература всички щяхме да имаме шестьорки само.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.