Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: свободата от Азанови [re: L.L.]  
Автор exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано26.09.12 00:50



Взема да изчакам още малко, току виж си пояснила повечко.

Пука ми за атмосферата
добре, отказала си се да казваш на Миро каквото и да е било директно, ма защо отказваш на мен те това се чудя - сега трябва да гадая какво имаш предвид с тази атмосфера (клубна предполагам или ....), кажи как си я представяш, какво е твоето разбиране за приемлива атмосфера, какво и/ или кой ти пречи, за да я създадеш.

Твърдиш, че си се отказала, още преди да дойда в клуба, явно заради въпросното грубо отношение, но все пак що се отнася до клуба за тази една година не съм видял, някакво грубо отношение от страна на Миро към теб т.е. не ми се вярва, че Миро би бил толкова неблагоразумен, та да се държи грубо с теб в клуба - доколкото съм те засичал изобщо из дира, не виждам за какво изобщо би се отнесъл грубо с теб. Та до преди да дойда в клуба може да е било едно, но след като съм в клуба, можеш преспокойно да си пишеш и споделяш това, което желаеш, а ако Миро се отнесе грубо с теб, аз лично ще се отнеса, умножено по колкото пъти пожелаеш грубо с него, като само ще те помоля предварително да ми кажеш, какво разбираш под грубо отношение ..... че да не се окаже, че и аз съм толкова груб (а може би и повече)

и щеше да превърнеш клуба в нещо, което ненавиждаш
по скоро е под въпрос, колко дълго изобщо щеше да просъществува един такъв клуб - как да ти кажа, моите разбирания са едни такива малко опаки, според мен Ошо трябва да бъде търсен, а не предлаган. (същото се отнася за всички значими учители). А впечатленията ми, като цяло за България е, че тука не се търси това - в най-добрия случай, чакат някой да им предложи, но пазарлъците ...... на пазара.



Тема Re: Ошо за свободатанови [re: exaybachay]  
Автор jumbles ()
Публикувано26.09.12 10:02



май ти е сложно, надявам се не невъзможно да комуникираш чрез чувствата си
прочитайки един текст-разбрах, че мислиш, но не разбрах ... чувстваш ли



Тема Re: свободата от Азанови [re: Mиpo1]  
Автор jumbles ()
Публикувано26.09.12 10:13







Тема Re: "писане за Ошо"нови [re: Mиpo1]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано26.09.12 11:12



Миро, разбирам да имаше публика, че да има смисъл от целия този театър, пък то, на всичко отгоре, не само че пишем 4-5 човека, ами се и познаваме повечето на живо.

Последния път като се засякахме на семинара на Мариела, се прави 2 дни че не се познаваме, дори нямаше смелост в очите да ме погледнеш, сега ми пращаш целувки...

Ясно е, че работата не опира до Ошо, нито до правилата в клуба, а до това, че се познаваме и определено изпитваш неудобство от общуването си с мен, не ти е приятно да пиша тук и с това да ти напомням за твоите реални действия, които са далеч от нещата, които пишеш.

И аз не пиша по темите. Стана ми интересно за Лапин, защото е нещо, което съм коментирал отдавна, а после видях, че човекът се е развил в интересна посока, както и начинът, по който се е състарил, което противоречи на приказките му за Тантра и практиките, които стоят зад нея.

Ти се почувства косвено засегнат, само ти си знаеш защо и аз ти се извиних, на теб и на останалите, които са обезпокоени от моите не-духовни и материалистични констатации. Но това не те успокои, а и не може да те успокои, та продължи.

Ще си позволя да дам приятелско предложение: изкарай си всичко. Ама не тук, а като си дойдеш, обади ми се, нека излезем само двамата и да проведем един мъжки разговор. Може да не помогне, ама поне да пробваме да се разберем. Аз ще ти кажа, честно какво мисля, ти ще ми кажеш какво мислиш и ще караме натам.

Помисли и сам си реши, аз повече няма да споменавам това предложение, само аз и ти ще знаем какво и дали е станало.



___________



Тема Re: свободата от Азанови [re: Mиpo1]  
Автор huanji ()
Публикувано26.09.12 15:49



За мен свободата е много повече от свобода от аза, но в такъв случай с теб ще си говорим по твоето определение.



За да си въздействаме с теб, освен, че виждаме един в друг себе си, е добре да проучваме и кое точно се активира. При мен е великото честолюбие. Такъв ми е периода, че трябва да ги решавам тези въпроси и затова ми е активно. Имам си майка и баща с водещи програми - честолюбие. Чудничко направо.

Винаги съм казвал, че трябва да се изправим пред ситуации в които нямаме избор, за да се променим. Сега само мога да го потвърдя.

За мен реалното действие е да ти подам ръка на вътрешно ниво, но още не съм узрял да го сторя. Много по- лесно е да ти тегля една критика. На този етап виждам какво правя и на къде ми е пътят, т.е. как се откланям от него. Като искрено се надявам да успея в един момент да трансформирам себе си в подходящата насока.



Тема какво прави една целувканови [re: mo32®]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано26.09.12 19:30



Мо, ако не те бях целунал, това още колко време щеше да го държиш и да ми пишеш разни странни неща с години по темите и аз да се чудя. Признавам, не съм подозирал важността на моя поглед за теб. Впрочем, други хора пък ми се сърдят като ги гледам и май все няма угодия. Като всичко това е било толкова важно, защо не дойде при мен да ме питаш веднага? Или да ми се обадиш на другия ден по телефона? Забележи "комуникационните" различия - ако беше някой ошовец, щеше да го направи директно и веднага и отдавна да сме го забравили.

Няма нищо умишлено в това, че не съм те поздравил теб специално. Кой знае, сигурно и някой друг не съм поздравил или не съм му обърнал повече внимание... За твоя информация баща ми почина 2 седмици преди семинара и мислите ми определено бяха другаде (трябваше да свърша куп неща за малко време). Добре, че на Ванката му хареса да превежда.

Няколко пъти ти го казвах, но май не ме чуваш: не съм ти засегнат, нито ти се сърдя, нито пък има за какво. Позволи ми да го повторя пак за да няма недоразумение и да не го носиш това до следващото прераждане: не ти се сърдя и говори за каквото искаш, вкл. критикувай ме на воля. Само, ако пишеш тук в клуба, да е някак си в контекста на клуба. Писал съм толкова теми, може да влезеш във всяка една и да ме критикуваш конкретно за каквото намериш за добре. Отсега казвам, обаче, не се чувствам виновен за световната финансова криза.

Има обаче един друг аспект, който е свързан със случая. Просто се оказва, че имаме различни интереси. За теб всичките тези практики, за които говорим в клуба, са главно фитнес и методи за здраве/вечна младост, докато за мен включват много повече неща. Пък и ти нямаш никакъв интерес да научиш за тези други неща (твое право е) и за мен е просто безинтересно да общуваме. Разбери, в това няма лично, уважавам твоите интереси, но се опитай да видиш, че моите са по-различни.

Още повече, КПДто на общуването с теб е някак си много ниско: ще изпишеш 5 постинга въртейки се около целта докато накрая изплюеш камъчето. Случаят с Лапин сега е просто пореден пример. В темата изписа 3 постинга, но там имаше само 1 въпрос (за бодибилдинга) и аз ти отговорих. Това, което го казваш сега, не го каза там и аз не мога да ти чета мислите! Отделно, все пишеш, че нещо не те интересува и все продължаваш да пишеш за него. Моят съвет е да формулираш ясно въпросите си и когато са насочени към мен винаги съм ти отговарял. Разбира се, имай предвид, че всички сме заети хора и нямам време и интерес за безкрайни дискусии (а пък за празни спорове - хептен).

Така че за да се виждаме на живо, трябва тук общуването да ни е заинтересовало. Да има за какво да говорим. Струва ми се съвсем нормално и естествено. Иначе е загуба на време и за двамата. Ако бяхме сега на живо, не виждам какво повече от това да ти кажа.

Ако има все още нещо неясно, питай тук, на бележки, и-мейли или където искаш. Няма нужда да се чака, нещо което може да се изясни веднага.





Тема Re: свободата от Аза [re: huanji]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано26.09.12 20:14



Интересно, какво повече има за свободата, защото цялата концепция за свобода идва именно от Аза? Когато не се отъждествяваш с него, въпросът за свобода (пък и за честолюбие) престава да съществува.

Що се отнася до честолюбието, защо не пуснеш отделна тема за него? Не теоретична, а точно както говориш тук съвсем екзистенциално. Ако искаш може и в други клубове да го направиш и да го видиш от различните гледни точки.

Защо е нужно да отлагаш в бъдещето подаването на ръка след като може да го направиш още сега? Аз разбира се ще я приема, но даже и да не приемах, самият жест смятам, че ще ти хареса. Може би няма да хареса на честолюбието, но от него полза няма.





Тема Re: "писане за Ошо" [re: бeз ycилиe]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано26.09.12 20:14



Да, чадо мое





Тема Re: "писане за Ошо" [re: Mиpo1]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано26.09.12 21:18



И кога, дай доказателство де!





Тема Re: какво прави една целувка [re: Mиpo1]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано26.09.12 21:24



Хм, шубе те е да се срещаш на живо. Откъде си сигурен, че няма да спечелиш нещо? И задължително ли трябва предварително да си убеден, че нещо полезно ще има от евентуална среща? Живееш в представите си за това, "което ще е", а не си тук и сега. Не знаеш какво ще стане на една среща и не можеш да знаеш. Ето човекът ти предлага да се видите, ти бегаш - това е шубе. Робуваш на предразсъдъци.

Никаква свобода от "аза" не се е случила при теб, продължаваш да си робуваш на позите, на страховете, на нуждата от внимание и уважение. Всичките ти приказки за свобода са просто празно философстване без реално покритие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.