Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:06 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: свободата от Азанови [re: L.L.]  
Автор exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано27.09.12 17:32



Изказването на мнение само по себе си няма как да е проблем - причината и замисъла на мнението, обозначават дали говорим за проблем, решение, въпрос, споделяне и т.н. Ако няма проблем - няма да се оплаквате, щом няма проблем, срещу какво негодувате тогава ...... нямало проблем, но надуваме гайдата ... това за разнообразие ли, на раздумка малко, за какво или "празни приказки" е може би някаква кастанедска практика.

п.п. инак си права - има вероятност при един отделен форум за Ошо, драскачите в дира, да си останете в дира, на базата на това, че пишете за всичко друго, но не и по тематиката на форума.
п.п. 2 а това всеки да прави каквото си иска - до кога с тези инфантилни утопии?

Редактирано от exaybachay на 27.09.12 17:34.



Тема Re: свободата от Азанови [re: exaybachay]  
Автор huanji ()
Публикувано27.09.12 19:24



Благодаря, че ме включваш към кастанедианците, като за разпасана гайда ми е комплимент.



Мисля, че Миро трябва да запази технически функции и да се оттегли като модератор, в смисъл въобще да не се меси, освен в екстремни ситуации. И да остави на Цялото да решава кое е стойностно и какво искат хората... Това си е неговото предизвикателство и ние не можем да му изминем пътят, а само да го подкрепим, ако реши да стори нещо реално със себе си.



Тема Re: свободата от Азанови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано27.09.12 21:49



Иска да се вози на русалка.





Тема Re: свободата от Азанови [re: exaybachay]  
Автор huanji ()
Публикувано27.09.12 22:06



Остави ни да се забавляваме, ние така искаме. Обещаваме, че няма да спамим в стойностните според Миро теми.



Драскачи викаш, но така демонстираното високомерие по отношение на другите, може да не е на място. В смисъл, че тези хора може да са ти полезни и живота да иска да те срещне точно с тях, а не с добре окопният фелдмаршал(висок чин дадох, да се пише за комплимент). Никога не можеш да кажеш със сигурност кое е правилно. Например, заключената тема за мен беше полезна с няколко странични поста, които нямаше да се случат по никакъв начин в тема на Миро.



Тема Re: свободата от Азанови [re: huanji]  
Автор exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано27.09.12 22:38



В смисъл, че тези хора може да са ти полезни и живота да иска да те срещне точно с тях
добре - ето ти една хипотетична, но аналогична ситуация изградена в/у твоя пример. Закъсваш с колата за бензин - аз минавайки по същия път те виждам и спирам, уж с цел да помогна. Ти обясняваш, че ти трябва просто бензин - а аз почвам да ти меля на главата, що не си си купил дизелова кола или отивам до близката бензиностанция, но ти нося нафтица, вместо бенз.

А пробвай сега да се ориентираш, как би реагирал в такава ситуация - а аз ще констатирам отстрани, че демонстрираш високомерно отношение и че просто не можеш да ми кажеш кое е правилно, защото аз имам дизелова кола и нафтицата ми е полезна, тъй като ще ми свърши работа.

п.п. относно предложението за Миро - виждал съм няколко форума, които са оставени на самотек и намеса на модераторите само в екстремни ситуации. Резултатът винаги е бил един и същ - екстремните ситуации само се множат, а тематиката на форума отива на майната си. Кажи ми, защо да предполагам, че този път ще е по-различно, като допълнително вземем в предвид, че вие не сте заинтересувани от Ошо т.е. от замисъла на клуба?



Тема Re: свободата от Азанови [re: exaybachay]  
Автор huanji ()
Публикувано27.09.12 23:04



Добре, може ти да дадеш нещо на друг, а не той на теб.



Тук сме 7-8 човека, които се познаваме от години. Екстремните ситуации само ние можем да си ги направим, но вече не вярвам на някой да му се занимава точно с това. Виж, ако е някой намножен клуб, да се прескачат из него е друга тема.



Тема Re: свободата от Аза [re: huanji]  
Автор exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано28.09.12 02:17



Тук сме 7-8 човека, които се познаваме от години
а аз, тъй като не познавам никой от вас и като страничен наблюдател ми се струва, че точно в това ви е проблема - че се познавате при това от години т.е. май си пречите един на друг нещо .... нещо, което няма нищо общо с модерирането, атмосферата, клуба, правата на човека и либералния капитализъм.

Вземете се разведете най-накрая - интуицията ми подсказва, че ще ви подейства добре.

А инак все пак - не сте заинтересувани от Ошо, не сте заинтересувани от методите, практиките и техниките му, но сте силно заинтересувани от атмосферата в клуба ......

п.п. ...... нали



Тема Re: свободата от Аза [re: exaybachay]  
Автор huanji ()
Публикувано28.09.12 07:41



Взаимодействие в действие. Не е решение, да изгоним едните, че другите да се затрият в скука тук.



И в същото време да говорим за Ошо...



Тема Re: Ошо за свободата [re: jumbles]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано28.09.12 10:33




Хората дълбоко се страхуват от свободата, макар да говорят за нея. Но моят личен опит показва, че много малко хора искат свобода – защото те подсъзнателно знаят, че свободата ще им донесе много проблеми, с които не са готови да се срещнат.


Нормално е човек да се страхува от нещо непознато. "Свободата" за която публично се говори, е просто нечие желание как да се случват нещата, твърде субективно и изкуствено, за да е реална свобода.
За мен свободата е извън човека, един голям и, може би невъобразим, поток към който да се включим.
Що се отнася до проблемите, не мисля че има човек, който е готов да посрещне проблемите, които едно непознато нещо би му донесло. По-скоро може да има желанието, смелостта и дисциплината да посрещне непознатото, но няма как да е подготвен. Свободата се случва постоянно и се променя постоянно, няма как да се подготвим за постоянната промяна, освен да я изживеем.

По-добре е да си останат в уютния затвор. Там е по-топло.
По себе си и по други хора съм видял, че в момента, в който дадени практики проработят, неизменно се появява страхът. И се дърпаме и искаме да се върнем към познатия "затвор".

Малцина са онези, които искат да поемат на поклонение или да навлязат в дълбоката тишина на сърцето, или да поемат отговорността за любовта…
Честно, метафорите са романтични и лично за мен - тъпи. Опита ми е следния - заработят ли практиките, човек получава повече енергия на разположение. Може да случи да не знае какво да я прави, да я използва за старите си навици и да я пропилее и други подобни.
Не случайно свързват наличието на повече енергия с отстраненост и по-страстните натури се плашат, че няма място за его-любовта във всичките й проявления. Будистите прикриват тази студенина зад състрадание, тантристите и суфите за любов (към живота, бога) и т.н. Но студенината е там и е представлява утихване на страстите, безпристрастност. Няма място за първоначалните мотиви, поради които всеки тръгва по съответната духовна пътека - търсене на любов, да си повиси самочувствието като се промени (без да иска да се променя, а само да стане по-готин) и т.н.

Свободата е просто възможност да намерите дефиниция за себе си, истинска, автентична индивидуалност, и радостта да направите света около вас малко по-добър, малко по-красив…

Никой не може да промени света около себе си; можем да променим света, който създаваме в главите си, като променим себе си. Не искам дефиниции, имам прекалено много. Искам тотално изживяване, възможност за цялостно възприятие и знание отвъд думите. А много по-простичко казано, искам да бъда здрав, жизнен, да мога да поемам отговорност за действията си и със смелост да следвам теченията на Съдбата, независимо къде ще ме отведат.

___________



Тема Re: Ошо за свободата [re: mo32®]  
Автор unity ()
Публикувано28.09.12 11:43



"Не случайно свързват наличието на повече енергия с отстраненост и по-страстните натури се плашат, че няма място за его-любовта във всичките й проявления. Будистите прикриват тази студенина зад състрадание, тантристите и суфите за любов (към живота, бога) и т.н. Но студенината е там и е представлява утихване на страстите, безпристрастност."

Абе това си е чисто и просто обект на психологията и е нещо супер просто: Едни хора са отворили кутията с емоции и си позволяват да бъдат емоционални, други не могат, защото ги е страх какво чудовище ще излезе отвътре. Първите често злоупотребяват с емоционалната си сила (защото емоционалността е голяма сила!), а вторите си играят играта: "Аз съм над тези неща, затова не реагирам емоционално, студен съм, защото съм просветлен". Дръжки. Нито едното е добро или лошо, нито другото. И в общоприетия смисъл нито топлина, нито студ има в будисти и суфи. Отстранеността не студенина. Студени са блокиралите. Нито пък любовта е пламъци и огньове. Да си отстранен не зависи от това каква същност имаш - емоционална или не.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.