Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:01 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Имаш нужда от шамари!нови [re: Mиpo1]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано26.09.12 21:29



Остави ги тези лигави "целувки", поддържащи умствената заспалост и лицемерни пози на "любов" и "хармония".

На теб са ти нужни шамари. По тиквата, по плешивото теме, зад врата... Трябва да ти бият и чимбери, да ти мачкат ушите от време на време... И това може да се окаже всъщност. Любов! Много по-истинска от тази, съдържаща се в лицемерните и позьорски "целувки".



Тема Re: свободата от Азанови [re: Mиpo1]  
Автор huanji ()
Публикувано26.09.12 22:13



Свободата в Йога е всъщност свобода от материята с всичките нейни проявления - егофициента(аза), умът, васаните(обусловеностите), кармите и ако щеш прераждането.

Едно е да кажа, не се отъждествявам, съвсем друго да се случи наистина. Не говоря за даден момент, а за трайно положение.



В момента съм зает с други умствени деятелности и не бих бил стойностен нито в подобна тема, нито в подаването на ръка от душА. Но така или иначе това ще си дойде.



Тема Re: Имаш нужда от шамари!нови [re: бeз ycилиe]  
Автор huanji ()
Публикувано26.09.12 22:15



Е не, това с чимберите и мачкането на ушите и на комшийте им дойде много(от смях)...





Тема Re: свободата от Азанови [re: exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано26.09.12 22:51



В конкретния случай, смятам, че атмосферата в клуба е застояла, тегава. Липсва й не само дълбочина, ами и всякакъв живец. Джъмбълс и Тотори малко я разведряваха и раздвижваха с музиката, която пускаха (съвсем културно само в една тема, забележи). Това, че аз не съм пускала музикални поздрави не означава, че не се радвах на техните. И не смятам, че това пречи с нещо на тематиката на клуба. Но не - на модераторът му пречи. Ами ок - аз това, което търся ще си намеря, това, че няма да е тук и че клубът ще стане една идея по-безинтересен с пореднните "съкращения" на и без това орязания тематичен асортимент не е никакъв проблем. Просто ще си говорите по-малко хора и по-рядко.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: свободата от Азанови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано26.09.12 23:26



Седи тука, че ей сега ще се разсърдя що не си ме включила в темата с поздравите.





Тема Re: свободата от Азанови [re: huanji]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано27.09.12 00:11



Специално за теб:



И за да не провокирам чувствителната чувствителност към наличието на разнообразие на модератора и Екзай: клипчето може да се ползва, като тема за медитация. Да почувстваш какво е да си в "обувките" - в случая "опашката" - на русалка. (Направи ми впечатление, че нямат щипки за нос, каквито имат синхронните плувкини.)
Та, който иска, може да се вчувствява няколко дни и после да сподели усещания. А който не иска е добре дошъл!


...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 27.09.12 00:12.



Тема Re: свободата от Аза [re: L.L.]  
Автор exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано27.09.12 15:46



Ами ок - аз това, което търся ще си намеря, това, че няма да е тук и че клубът ще стане една идея по-безинтересен с пореднните "съкращения" на и без това орязания тематичен асортимент не е никакъв проблем.
е след като не е никакъв проблем, защо го правиш на проблем не мога да разбера?

Ето сам тотори какво е споделил във въпросната тема:
"Всьщност в интерес на истината..Миро отдавна требваше да изтрие и трите ми теми.....мога освен да му благодаря за тьрпимоста но и бих го разбрал напьлно ако вси4ко това из4езне. "

В следващия си пост ни казва, че съзнава своята глупост, което е интересно - човекът съзнаващ своята глупост и пуснал темата, не само че благодари, но и явно има необходимото разбиране, за да не се цупондри, ала на други, които не ги интересува ни клуба, ни модератора, ни Ошо, нещо си им бърка в здравето. Значи - съвсем спокойно можете да поканите тотори да ви заформи в клуб кастанеда една дискотека "кастанеда-магия-шаманизъм", щом толкова ви липсва въпросната атмосфера. Забележи, че тотори до сега не е казал и една дума срещу решението на Миро - имайки в предвид неговата скромност и разбиране, предполагам, че няма да ви откаже поканата.

Обърни внимание, че все пак форумът не е Ошо, а целия дир - и този форум съдържа различни клубове със съответната тематика т.е. в случая е ненужно, да влизам примерно в клуб авто-мото и да се оплаквам, защо не си разведряват атмосферата с тема за медитации и Ошо .... при това дори няма да пречи с нещо на тематиката на клуба.

п.п. само с едно нещо мога да се съглася - че този клуб, с този модератор са на малко неподходящо място. Според мен си трябва един съвсем отделен форум, а не клуб в дира - един отделен форум във връзка с Ошо, където Миро да си прехвърли всичкия материал и теми, върху които се е потрудил по един или друг начин, и където бих подкрепил пак той да е модератор, а тука да остане едно свободно от Миро и темите му, поле за изява на онези, които смятат, че им пречи в разбирането на Ошо и споделяне на практическата си опитност от прилагане на методите му.

Нооо уви - не мога да навия Миро за едно такова начинание, а самия аз едно, че не съм запознат с изпълнението на подобни задачи, второ, че просто не ми се занимава. Та за сега положението ще е такова - тегаво и застояло, вариянтите ви в обща сметка са два, за единия ви дадох линк къде можете да си отнесете оплакванията, за другия сами знаете, че можете да се обърнете към адмистрацията на дира ..... трети вариянт не се сещам за сега, ако се присетя нещо, ще ви го предложа веднагически. Но и на мен тази атмосфера, която искате ми разваля послевкусието след кебабчета и бира - та мерси от нея, но просто няма нужда.



Тема Re: свободата от Аза [re: exaybachay]  
Автор huanji ()
Публикувано27.09.12 16:48



Кастанеда се разупиха - не се трие, теми за вицове, за клипове, Бате Петку на първа линия и т.н. Определено стана забавно.



Но те са по дисциплината и е нормално да го ударят на живот, докато тук са по свободата и разупеността и е нормално да го ударят на рестрикции...



Тема Re: свободата от Аза [re: huanji]  
Автор exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано27.09.12 17:00



Е и?

п.п. толкова забавно ви станало в Кастанеда клуба, че идете да ревете в Ошо клуба т.е. какво общо има едното с другото ...... камионче на детето?
п.п. 2 инак да, нормално е с Кастанеда, забавното и удрянето на живот, да закъснявате - похвално е, че сте се сетили все пак.



Тема Re: свободата от Аза [re: exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано27.09.12 17:15



Аз ли го правя на проблем?

Откога изказването на мнение е проблем? А, да, забравих - ако не се говори за Ошо е проблем... е, в случая не би трябвало да се тълкува, като такъв, имайки предвид, че модераторът се отъждествява с Ошо...

Колкото до идеята за отделен форум - и за клуб Кастанеда се изказваха същите приказки, и има такива форуми, и пак който пише в клуба в Дир.Бг. пак си пише там. Нищо ново под слънцето - за всеки "неговия" клуб все не е оценен по важност, все не е достатъчно голям или прекалено отворен, все има навлеци и пришълци, които говорят, каквото те искат, а не каквото ти очакваш от тях... на базата на това, че ти си СЕРИОЗЕН, а другите... не.

Нооо уви - не мога да навия Миро за едно такова начинание, а самия аз едно, че не съм запознат с изпълнението на подобни задачи, второ, че просто не ми се занимава. - И като започнаха едни оправданияяяя.... та цяла неделя! Е, поне знаеш към кого да се отнесеш.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.