Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ошо за свободатанови [re: huanji]  
Автор unity ()
Публикувано05.10.12 00:40



Напротив, разбрах те, ама прескачам през темите



Тези хубави неща, за които споменах, май са най-струващите си, които съм преживявала



Тема Re: свободата от Азанови [re: exaybachay]  
Автор huanji ()
Публикувано05.10.12 09:15



Ей, отвори се най- после.



Напълно си прав и няма да споря с теб, че съм хаймана и каквото ми в главата, туй ми и на устата. Още не мога да свикна с тези обществени споразумения, според които на мен не могат да ми говорят директно и аз нямам право да говоря направо, а е допустимо единствено подмолно злобеене и тънко зловредене.

Дори Буда е смятал, че морал и съвест можеш да си позволиш едва след като се просветлиш. Както всяко нещо, това не е буквално, а идва да каже колко е рисковано да придиряш на обществото и как то ще иска от теб да не бъдеш себе си, докато те направи само малък чарк в голямата месомелачка.

Мъдреца е казал – живей така, както езика между зъбите. Търся начин и ти благодаря, че ми партнираш(без да се възгордяваш от позицията на мършояд).
Миро обаче налага своят ограничен модел на възприемане на света и се стреми да отстрани всяка конкуренция. Не знам кое е по- добре да се поддържа голямата лъжа за тантра или да се говори истината. Което не противоречи на Ошо. Или?

До къде води цялата работа зависи само то нас и това е собствената ни способност да трансформиране, което няма нищо общо с външните изяви. Нещата може да не се случват и всеки да си остане в скафандъра, или с малко повечко енергия, да се постигне разчупване. Като тази енергия има много измерения.



Тема Re: Ошо за свободата [re: unity]  
Автор huanji ()
Публикувано05.10.12 09:23



Определено съм сигурен, че е така. Макар да е ясно, че миналият опит е стълбата към небето...



Очаквам днес нещо, па да видим.



Тема Re: свободата от Аза [re: exaybachay]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано05.10.12 10:08



Та и аз съм се подразнил в някои отношения на Миро, но това публично джафкане на лична основа ...... и то всеки път все това, все едно и също ......

Когато има проблем и той не се решава, от време на време ексалира и периодично се проявява, при това по един и същ начин, както си забелязал. За да се реши проблема, трябва и двете страни да имат желание за това. Под две страни имам предвид Миро от една страна и моя милост, от друга.

В началото се чудех защо така му се дразня, но видях, че има и други хора с различен от моя темперамент, които му реагират по подобен начин. Миро си има дарба, която всъщност е много полезна точно за практиката - общуването с хора, които изключително много ни дразнят удря директно егото и ако човек правилно се възползва, може да извлече максимална полза.

Опитвал съм се да реша тоя вътрешен конфликт, къде само за мен си, къде с предложение към Миро и си продължавам да си работя. Да, съгласен съм, че е грозно и неприятно за "публиката", но гледайки подобни конфликти, осъзнах, че духовните практики обхващат всичко, а не само красота и възвишеност. Има си грозен период, катарзис, през който всеки минава периодично.

Искам да кажа, че се извинявам на теб и на останалите, които се дразнят, гледайки споровете ни с Миро. Използвайте ги - те отключват нещо у вас. По добро решение не мога да ви предложа. Можете и да не четете, но това не решава проблема. Аз ще се опитам да проявя повече разбиране и по-малко да се дразня и заяждам, което не означава да не си казвам мнение, когато сметна, че има какво да кажа.

Последното нещо, което бих направил е, да се съобразявам с нечий измислен вътрешен комфорт, който се представя като възглед на Ошо, и се налага в публичен форум. Няма да се конфронтирам, но няма и да си мълча. Смятам, че всяка гледна точка обогатява, дори и когато (а може би най-вече) човек не е съгласен с нея. Не практикувам по Ошо, но имам известен опит с даоските практики, които са много близки до тантрическите и донякъде до йогийските и индийските практики. Освен това, колкото и остро да се изразявам, говоря от позицията на реален практически опит и на човек, който не само чете или се възхищава, а ежедневно практикува, пробва, изследва, търси. Има хора тук, който ме познават и надявам се, че съм оставил същите впечатления у тях и могат да потвърдят моите думи.

Понякога едно "Царят е гол" е много полезно, стига човек да иска да види нещо по-различно от това, което му е приятно и комфортно.



___________

Редактирано от mo32® на 05.10.12 10:13.



Тема Re: Ошо за свободатанови [re: huanji]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано05.10.12 10:16



Дано да е хаирлия и да ти се случи, туй, що чакаш и желаеш!



___________



Тема Re: Ошо за свободата [re: huanji]  
Автор unity ()
Публикувано05.10.12 23:56



Важен е миналият опит, така е! Нямам намерение да го отричам или изоставям напълно, напротив - ще си се облегна него:)

А за другото - толкова отдавна се каня, но импулс ми се появи чак в края на миналата година. Очарована съм, очаровани сме:) И си мислим как само това му стига на човек. Не, че ще оставим другите неща, просто си даваме сметка за това. Останалите неща и пътища пак хубави, ама резултатите или на парче, или хич ги няма. И изведнъж виждаш, че някъде, някак, нещата се случват, ама наистина. И в какво е чара? В следното: няма фокус върху личност, върху абстрактен гуру; няма неясни ритуали, които си дръжен да приемеш, нито отвлечени медитации; няма шанс да се рееш в психичното до откат, мислейки си, че си постигнал просветление. Няма изискване за приемане на нещо, което не искаш да приемеш, нито ако нещо не ти допада, ти се казва, че не го приемаш, защото ти е неудобно за егото и пр. дивотии. Няма идеология, няма корист. Какво има? Само чиста практика. И то ефективна. Практика в тялото. А след това извеждане на енергията навън - даване. А това, което случва, разбира се, не е само в тялото.
Но не може да се опише.


Случи ли се туй, що чакаше?:)



Тема Re: свободата от Аза [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано06.10.12 08:25



Има хора тук, който ме познават и надявам се, че съм оставил същите впечатления у тях и могат да потвърдят моите думи.

Йъп! Порвърждавам!

При теб напълно липсва неприятното усещане за пропаст между думи и действия. А дано и занапред да е така.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Ошо за свободата [re: unity]  
Автор huanji ()
Публикувано06.10.12 12:12



Към такива хубави работи се присъединявам без остатък...и без коментар.



Да, готови сме. Всичко си идва на мястото.



Тема Re: свободата от Азанови [re: L.L.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано06.10.12 14:30



Зная, че го казваш с най-чисти и добронамерени подбуди и ти благодаря. Само че аз винаги когато пиша в мненията си за "потвърждение", го правя с голяма доза самоирония и сарказъм.

Даоските, а въобще и всички практики, повишават способността ни за самонаблюдение и нямаме нужда от подобни потвърждения, но подължаваме да ги търсим по силата на навика... А навиците трябва да се осъзнават и преодоляват, като това си е моя начин.

Ти си наясно, де.



___________



Тема Re: свободата от Азанови [re: huanji]  
Автор exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано07.10.12 18:53



Още не мога да свикна с тези обществени споразумения
че то дали е изобщо възможно да се свикне с тях?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.