Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:00 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Тантра Усещане, Докосване и Вижданенови [re: vidiya]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано23.09.12 10:41




Редактирано от vidiya на 23.09.12 10:42.



Тема Re: Тантра Усещане, Докосване и Вижданенови [re: vidiya]  
Автор petu6on (непознат)
Публикувано25.02.13 00:55



Обръщам се към vidya или друг,който може да ми помогне.От скоро чета тантра и много се вълнувам.И аз пробвах какви ли не неща в секса и в момента съм в депресивно отчайващо положение.Написаното от vidya сякаж аз съм го писала,имам предвид душата ми като че винаги е жадувала за това да изразя себе си в секса и любовта.За мен секса е бил винаги нещо много по-дълбоко,нещо като изкуство,но никога не успявах,дори и обикноенния секс ми убягваше.Натрупах много гняв и омраза в себе си и стигнах до дъното.Започнах една духовна програма,но пак нещо не се получава.Сега в тантра намирам отговорите и ви благодаря на всички за споделеното.Въпроса ми е как и от къде да започна.Готова съм на най-малките крачки и на търпение,но ми трябва учител по -подробно да ме насочи поне в началото.Аз вярвам на хора,които на собствен гръб са изживяли моите терзания и реално са намерили пътя.Готова съм на всичко,за да получа тази помощ.Имам много въпроси.Какво първо да чета,какви индивидуални медитации и практики да следвам,кое колко време.Въпроси относно партныра ми и т н.Имам нужда от лична кореспонденция с добронамерен човек.Надявам се и аз да бъда полезна на някой след време.Благодаря.



Тема Re: Тантра Усещане, Докосване и Вижданенови [re: petu6on]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано25.02.13 13:51



БлагоДаря ти.





Тема Re: Тантра Усещане, Докосване и Вижданенови [re: Mиpo1]  
Автор SpasticTangerine ()
Публикувано25.02.13 16:10



това е позволено?





Редактирано от SpasticTangerine на 25.02.13 16:12.



Тема Re: Морала на тантранови [re: Mиpo1]  
Автор compassion ()
Публикувано25.02.13 22:13



"Предимството на слепеца е че той има две опорни точки по пътя си"-SouLmaTe

"Рисувай така че и слепеца да оцени изкуството ти."-SouLmaTe
"Всеки е прав за себе си но и той е седнал както слепците."-SouLmaTe
"Слепеца знае къде отива.А ти знаеш ли на къде те водят очите?"-SouLmaTe
"Нима слепият използва фразата: Не мога да повярвам на очите си?"-SouLmaTe
"Слепеца вървейки чука на райските врати.Ти на кои врати чукаш?"-SouLmaTe

Тихон, да не стане само
-= Ако слепецът прогледне, ще разбере, че на тъмно се спи. =-

И малко за медитация:

"Има хора който говорят за любов а други за секс.На едните се чудя защото се мъчат да опишат с думи нещо което се изживява,а на другите защото описват нещо което трябва да се изживее"-SouLmaTe
"Цял живот чукаше без да спре,но когато смъртта почука за него,разбра че живота го е чукал през цялото време"-SouLmaTe

красив финал:

"Истинската жена трябва да те изпълни а не да те изпразни"-SouLmaTe


И тъжната окултна истина:

Каквото обикновеният човек нарича «любов», често е най-краен егоизъм. Дори любовта на майката, която се грижи за болното си дете, често е само израз на егоизъм, който трепери от страх да не изгуби детето. Истинската любов е винаги продуктивна. Затова днес, колкото и сурово да звучи, почти само човекът на изкуството има понятие от любовта, докато творчески е отдаден на произведението си. Така боговете са създали нашата Земя от любов, като са се отдали на цялото си творчество и така да се каже, са извлекли Сътворението от себе си.

Вземи напиши някой стих накрая, да усетиш, къде е истината. Хайде аз давам тон за песен





Тема Re: поезията на тантранови [re: compassion]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано01.03.13 17:23



Любо, пробвай практиките, за които иде реч в тази тема. Може да откриеш, че всеки миг е стих. И даже не е нужно да оставяш подпис SouLmaTe след него.





Тема Re: поезията на тантранови [re: Mиpo1]  
Автор compassion ()
Публикувано04.03.13 09:14



Така съм ги копнал. Истината не е моя в крайна сметка.

Посвещение

Обичам миговете тайни,
когато вкъщи сме сами.
До теб смирено съм затихнал,
душата ми в очакване трепти.
Разказваш ми история безкрайна,
за мен, за теб, за любовта.
За скърби, радости и болка,
за Бог, Живот и Светлина.
И взирам се от Ад във Рай,
ръцете ти показват ми врата,
отключена с последните акорди,
зад нея чака ни Христа.
Не спирай този миг, те моля,
рисувай вечните ни богове,
от струните на старата китара
разкрий ми висши светове.


Като го съблечем от християнския мотив, си остава голата истина. Няма лошо в практиките, но има доста по простички и не сексуални техники, примерно за постигане на имагинативно виждане. Човек ако размисли технически, ще установи че ако индиец от древни времена е строял стълба към небето, с чук и пирони, днес един европеец може да си прикове ръцете към дъските по невнимание. Особено болезнено е когато го причини на партньора си. Но да приковеш любовта е присъщо на човека, и не е от днес тази практика, случвало се е още преди 2000 години.



+ Re:

Каква илюзия е времето, прекосихме годините за миг. нека Боб Марли обясни защо няма време.






Евентуално пак ще се чуем след... за да познаем че вечността е винаги ТУК И СЕГА

Редактирано от compassion на 04.03.13 13:16.



Тема Re: Ведростнови [re: compassion]  
Автор compassion ()
Публикувано04.03.13 13:26



Преди 5 години, когато заминавах и казах да слуша Бг музика.

:) довиждане, до нови срещи в бъдещето приятели.



Тема Re: поезията на тантранови [re: compassion]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано04.03.13 13:54



"Обичам миговете тайни..." - чудесно казано.

Практиките, за които реч, макар и наречени "тантра" нямат нищо специфично индийско и всеки може да се потопи в тях.

Най-хубавото е, когато партньор ни е Любовта. До следващия миг по нейната пътека. Дали мигът ще трае 10 дена, 10 години или 10 живота, има ли значение...





Тема Re: поезията на тантранови [re: Mиpo1]  
Автор compassion ()
Публикувано04.03.13 15:01



Дано пътеката ни заведе там където улиците нямат имена.

жив и здрав, и Бог да те пази Миро. Хайде, време е да тръгвам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.