Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:27 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Индивидуалният ДУХ, на мъжа и жената, в Тантранови [re: vidiya]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано15.09.12 23:16



Много поучителна история. Благодаря!



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Индивидуалният ДУХ, на мъжа и жената, в Тантранови [re: Mиpo1]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано16.09.12 12:08



Откликвам...така:



Sw Anand Ajad - Tantrika 1996


Tracks
01 The Light of Love 2:22
02 Just Between Earth and Sky 7:56
03 Magic Spell 4:40
04 Devill and Eve 10:24
05 Guido's Song 5:31
06 Earth Mother 4:27
07 Baal Dream 7:38
08 Tantrica 5:20

En Joy!!
Тук и Сега!

Редактирано от vidiya на 16.09.12 12:27.



Тема Re: нови [re: L.L.]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано17.09.12 11:47



Редактирано от vidiya на 17.09.12 14:22.



Тема Вариациитенови [re: Mиpo1]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано17.09.12 13:45



Стана въпрос, че горните практики имат вариации. Или по-точно, написаното до тук е просто едно възможно приложение на тези практики.

Ако човек в момента няма подходящ партньор, може да пробва доста други неща. Тантра Усещането може да се прави напълно облечен и с партньор, който не е задължително да познавате много добре. На повечето Ошо тантра семинари се използва такъв "мини" вариант.

Или пък, срещнали сте жена/мъж, с която/който сте общували вече малко и откривате някакво допадане/синхронност. Вместо да продължавате в приказки до безкрай, хванете си ръцете за 10тина минути и се усетете взаимно в тишина. Може да е в парка, но може и да е насред кафенето. Това е също Тантра Усещане.

Даже едно докосване при ръкостискане и целувка за добър ден може да е Тантра Усещане и Докосване. Без да има сексуален подтекст. В Книга на тайните на Ошо има още куп вариации за Усещане и всеки сам може да ги адаптира и приложи.

От друга страна, когато сте правили тези практики с партньор, това може да ви подтикне да пробвате за партньор Цялото/Битието/Съществуването. Както Усещането и Докосването, но най-вече Тантра Виждането. Да виждате цялостно и със свободно променящ се фокус случващото се в ежедневието... Ще откриете куп неподозирани и интересни неща...





Тема everybody to loveнови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано17.09.12 19:30



Малко нарушавам темата, ама ....





Тема Re: Вариациитенови [re: Mиpo1]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано18.09.12 22:25







Тема Re: everybody to loveнови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано18.09.12 23:14







Тема Re: Тантра Усещане, Докосване и Вижданенови [re: vidiya]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано19.09.12 08:58





Това интервю много ми хареса. Благодаря ти, че косвено "ме запозна" с Даяна Ричардсън. Не срещам често релаксирани и интегрирани жени, заслужава си.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Тантра Усещане, Докосване и Вижданенови [re: L.L.]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано19.09.12 15:37



И аз ти благодаря Ел!

И пак ще споделя нещо, което ще подкрепя и с видео
И така:
Своят пръв сексуален опит, запомних, като огромно разочарование.
След този първи път, въпреки, че успях да си представя, какво в общото разбиране представлява ”здравият”сексуален живот, не ме напускаше чувството, че секса е нещо много по-дълбоко, отколкото е прието да се приема.За това, не ме вълнуваше истински, не ме поглъщаше и не ме увличаше до такава степен, каквато ми се струваше, че трябва да бъде.
В един момент, разбрах, че правех секс много пъти, но така и не осъзнавах, как действа сексуалната енергия.Тогава реших да започна истинско "изследване" на загадачната материя на секса.Имах мотив, който ме караше да вървя напред, в минутите на разочарование.Става дума за това, че в живота ми се случваха редки моменти на любов, които същественно се отличаваха на общия фон.В такива моменти, ми се струваше, че времето спираше, ставаше еластично.Въздухът и пространството около мен, се разтваряха, представяйки ми нови измерения на чувствените ми възприятия. Аз ставах истински жива, вътрешният разум на моето тяло излизаше на свобода. Не разбирах как и защо ставаше това, но такива моменти ми даваха надежда за това, че в секса има нещо важно, нещо такова, което тепърва ми предстоеше да разбера.
Сега зная, че не съм сама.През годините, срещнах много хора, които бяха изпитали същите разочарования, които бях изпитвала и аз, и си задаваха същите въпроси.Както и аз, и те се чувстваха, в някакъв капан, в затворен кръг, и попадаха в него, всеки път, когато правят любов.И много рядко, в този кръг, се появяваше нещо ново и творческо.Неизбежно в секса се прокрадва скуката и равнодушието.За да съхранят интереса и остротата на усещането, някои пробват секси бельо, секс-видео и играчки, а повечето-просто сменят партньорите си.Обаче тези уловки носят удолетворение не за дълго.Партньорите могат да продължават да се обичат, но тяхното сексуално привличане отслабва и те престават физически да изразяват любовта си.В края на краищата, дори решават да се разделят.Така или иначе, ние всички интуитивно търсим начини за физическото изразяване на любовта си и този наш дълбок стремеж не угасва...
След години иследвания, открих за себе си Тантра – учението за отпуснатото приемане на сексуалната енергия, съвършенно противоположно на общоприетия натиск върху нея.Именно Тантра ми даде това, което аз интуитивно търсех цял живот. Все едно намерих връзка с ключове, които ми отваряха врата, след врата.Пред мен започнаха да се отварят вековните тайни за същноста на сексуалната енергия, които вълнуваха духа ми и които ми носеха неочакван вътрешен покой.
Това беше съвършенно нов език на тялото ми, който ме водеше към възвишеното опознаване на секса и любовта.Благодарение на този език, пред мен се откри нов, непознат свят, в който нямаше място на рутинния секс; напротив – в него разцъфваше творчеството.Аз осъзнах, че многото ми представи за секса бяха пречка по пътя ми и за да науча новият език, трябваше да забравя стария.Много месеци ми се наложи да се провирам през заблужденията, натрапени ми от обществото, за да мога да намеря тихото, безгрижно ъгълче – далеч от тегнещия натиск на оргазма, в постигането на който – както винаги мислех – и беше целия смисъл на секса.
Тантра отстранява от секса значителна част от напрежението, като просто предлага да се отпуснеш, което по удивителен начин, води към усилване на удоволствието и наслаждението.А нали ние всички, в дълбочината на душите си, се стремим към пълнотата на такива преживявания? Но просто не знаем, как да ги осъществим.
Докато експериментирах с Тантра, открих за себе си нов стил за правене на любов.С тях моят сексуален живот, започна да ми носи много повече удоволствие, и освен това, любовта ми стана по-пълна.Целият ми живот стана по-значим.Преди чувствах, че се къпя на плитко, мислейки, че плувам, без да съм уверена за ролята си в този живот, без да зная какво да правя и как да бъда.След като опознах учението на Тантра, живота ми придоби друго значение.Все едно намерих своят дом.Сега знам, че корените на истинското удолетворение лежат в мен самата, те са вътре, а не – отвън.И секса се превърна в начин да се докосна до моята същност, до моят вътрешен свят, до моето безмълвно”Аз”.Секса ми даде много по-голяма дълбочина и смисъл, отколкото всички мои амбиции и постижения.
Тантра ми напомни, че пълното отпускане започва в секса.За съжаление, нашето общество, е забравило искуството на отпускането в много сфери на живота. И особенно в секса, който се е превърнал в источник на безспокойство и стрес, за много от нас.Ние се намираме в менгемето на безкрайното напрежение и страх, свързани със секса.Но когато започнах да се отпускаме по време на половия акт, видях, как много мои безспокойства и нещастия изчезват сами по себе си.Когато се разтварям в сексуалната енергия, тя ми носи вътрешен комфорт, който като светлина, озарява живота ми и той става отпуснат, изпълнен с любов и лекота.Изучавайки секса, по-отблизо се запознах със собственото си тяло и сексуалноста на партньора ми.Като резултат, приех простата истина, в която няма никакъв подтекст – че голотата е свещенна.А с нейното приемане, дойде и увереноста в себе си, основана на приемането на своята същност.Опознаването на Тантра ми даде това, на което винаги съм се надявала, - че любовта и радоста могат от непостижима мечта, да се превърнат в усещана реалност.
Да осъществя тази мечта ми помогнаха два основни источника.Моето многогодишно познание и вдъхновение се основават на две аудио-записи на Бари Лонг, с подзаглавие: ”Правене на любов”.



В монолозите си, той издига революционен подход за разкриване на мъжката и женска природа и предлага съвършенно ново виждане на любовта и правенето на любов.От начало, бях прекалено невежа и горделива, за да призная, че всъщност не умея да правя любов.Аз се върнах към тези записи, примерно пет години, след като ги бях чула.За тези години, бях "изстискала" от секса всичко и се чувствах опустошена.И тогава, отношението ми към тези записи се промени. Аз ги слушах с благодарност, защото знаех, че в секса и любовта определено има нещо, което още не съм постигнала.Дълбоката и подробна информация, която даваше Бари Лонг, промени живота ми.Следвайки определени препоръки и постоянно експериментирайки, аз успях да разпозная своите сексуални условности и да започна да се боря с тях.За мен тези записи, станаха важна основа, чрез която открих нов опит в контакта с гениталиите.Нещо повече, записите ми помогнаха да разбера и буквално, да попия думите на духовния ми Учител, Ошо, който също говори за постигането на духовност чрез секс.Запознанството ми, с двамата Ошо-санясина - Учителите ми, Пуджа и Раджа (Дайяна и Майкъл Ричърдсън), продължава да допълва моя Път.



По - голямата част от живота си, посветих на търсенето - очакването, на "Онзи, идеален, единствен МЪЖ" И го намерих!!! В СЕБЕ СИ!!! Защото:

Нито едно живо мъжко тяло, не е моя втора половинка. Мъжът, втората половинка от мен, си е в мен. Разбира се, че той се проявява чрез плътта. Но това не е всеки мъж, който има тяло, и не някакъв единствен мъж.Той е в тялото на всеки мъж, когото съм обичала.Той се проявява през всички тях, в голяма или малка степен.Моят чудесен, прекрасен МЪЖ, е енергиен принцип.Той се проявява и изчезва през различни тела.Това е винаги, един и същ МЪЖ , една и съща любов, но мъжете са различни.В последната ми връзка, той се прояви необичайно силно, през тялото на моя партньор. Но аз виждам, че това е нещо, което се проявява през тялото му – онова неописуемо чувство за единство , както и чувството ми, че съм любима и оценена – а не просто неговото тяло.Преди, мозъка ми, би си помислил, че това, което се проявява през неговото тяло, си е неговото тяло. И мозъка ми, бе ме излъгал, така както лъже всички хора на тази земя.

Аз също се проявявам - излъчвам, през тялото си. Аз съм ЖЕНА, за всеки мъж, който ме е обичал.Аз също се проявявам през тялото си, но не съм тяло.,И аз сияя през тялото си, за този, който може да ВИДИ това, до тогава, доката аз или той, не изгубим това ВИЖДАНЕ, започвайки да възприемате телата си, а не онова, което излъчваме чрез тях.Тогава любовта или привличането, започват да увяхват.
С други думи, истината за любовта е в това, което се излъчва чрез тялото, а не в самото тяло.
Никакви две тела, не могат да бъдат заедно дълго.Те са винаги в движение.Това, което се проявява чрез тялото – е постоянно, а самото тяло – не е постоянно (грубо казано-променя се, остарява и умира).Мъжете и жените, които възприемат тялото като тяло, не могат за дълго да запазят виждането за това, което се излъчва през тялото и тогава телата трябва да се разделят.Само непрекъснатото ВИЖДАНЕ на онова, което се проявява чрез тялото, може да задържи две тела заедно в любов и истина. И ако едното от тях, започне да се колебае в това виждане, телата се разделят.Това, че две тела остават заедно, без онова, което се излъчва през телата им – точно това е фалшивата любов на нашата цивилизация.
Аз се проявявам чрез тялото си, заради самата себе си. И чувствам любовта си и я наблюдавам.Това е моята любов, моят собствен Безлик, енергиен МЪЖ, който никога няма да ме напусне заради това, че се проявява чрез друго тяло и въпреки това,че се проявява само през нечие тяло.Той си е в мен, половинката от моята - Цялостност.

Сега, вадя от торбата, едно от любимите ми видия, което бих нарекла-"Тантра - нежното докосване". Обяснението в материала е тлкова подробно и точно, че няма какво да допълня.


Ние всички търсим любов, но любовта, преди всичко, е в контакта със себе си.

И този контакт, променя съдбата , паметта , поведението в живота – само в това е и същноста на развитието ни.Никакви други постижения, не могат да заменят „щастието от свободата и опознаването на себе си”. Всичко останало, е завуалиран страх, инстинкт за оцеляване и адаптиране.Истинската сила, същината на творчеството, е мъдроста, да бъдеш СЕБЕ СИ. От цялата си душа, пожелавам на всички, да не спират да се себеопознават.Успех !

Редактирано от vidiya на 19.09.12 16:07.



Тема Re: everybody to loveнови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано20.09.12 18:04








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.