Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:33 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Тантра Усещане, Докосване и Виждане [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано11.09.12 15:58



ъъъъъъ ..... аз таковата съм далтонист - негрите ги виждам ту червени, ту сини



А това със слуха съм го правил - всъщност, често го правя.
Другото ще се пробва, но това със зрението ......



Тема Re: Тантра Усещане, Докосване и Виждане [re: vidiya]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано12.09.12 04:29



съкровище, във вашата алхимия няма никаква математика. нещо числа, скорости, пропорции, геометрични фигури, нищо, то само посредственост и скука... аз по-добре да си чета 'Петдесет нюанса сиво', и упражнения хубави имало, знаеш ли как сближават... /смея се/

шегувам се, щом ти харесва... :)


между другото, в моите реалии тая вашата алхимия или те халосва по главата с размазваща мощ и то от няма нищо, или убий се от посредствени практики, нищо не може да ти докара същия земетръс. игра в посредствеността, макар на второ ниво.

лично мнение /цунки/

Вселената обича Скоростта!


Тема Re: Тантра Усещане, Докосване и Виждане [re: blue orchid]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано12.09.12 18:45



Първото правило на Тантра: обичай тялото си, бъди му приятел, почитай, уважавай го, грижи се за него, това е подарък от Бога.Отнасяй се добре към него и то ще ти преоткрие големите си тайни.Цялото ти развитие ще зависи от това, как се отнасяш към своето тяло.
Ошо




А надписът върху блузата на моята любима Танра - Учителка, Дайяна Ричардсън, е повече от красноречив

Няма нищо по-забавно от това, да бъдеш тотално отпуснат...в себе си
Цун и от мен



Тема Re: Тантра Усещане, Докосване и Виждане [re: vidiya]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано12.09.12 20:04



Чудесно, че и друг (ти, скъпа Видия) е пробвал тези практики, така чудещите се може да станат по-смели. Стушо се впечатли от бодливата брада, а моето внимание пък се привлече от израза „За мен е абсолютно безразлично, дали любимият ми човек, е сексуално достъпен в даден момент”... Хм, „абсолютно безразлично”...



Интересна е практика с лодката и ще я пробвам преди да кажа нещо. Тази с огледалото – също. Апропо, по чисто анатомични причини, тя е по-нужна на жените отколкото на мъжете.

А относно докосването ми хрумна обратното – като докосвам себе си дали партньорът може да се усети докоснат...



Тема като видим красива жена [re: Exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано12.09.12 20:17



Ей Стушо, говореше по-рано много за Лао Дзъ и като се стигне до прилагането му в живота к’во се получава? „Да гледаме само красивата жена”... В момента, в който създадеш красивото, създаваш и грозното. Тантра (и особено ошовата) е много близо до гледната точка на Лао Дзъ, т.е. да минеш отвъд дуалността.

Така че не само обърни внимание на вътрешностите на тази жена, но и на това, че след 20-40 г, тя ще е остаряла. А след още някоя и друга година ще бъде ядена от червеите. Както и, че в нея всъщност ти се оглеждаш...

И най-важното, което е и част от Тантра Виждането, какво друго виждаш в тази жена освен красиво лице и тяло? Все и нещо друго трябва да си забелязъл....



Тема скучно [re: blue orchid]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано12.09.12 20:31



Миличко, когато на човек му е скучно, значи най-вероятно нещо не вижда. И в случая Тантра Виждането е особено подходящо. Уверявам те, ако опиташ горните практики няма да се сетиш за думата „скука”. Тя обаче идва, когато МИСЛИШ за нещо, което не познаваш. Апропо, спомни си как те налягаше същата скука като станеше дума за енергиите преди години...

Така или иначе, ако ти харесва само нещо да те халосва с размазваща мощ, никой не ти пречи да се халосваш и не те кара насила в скучната сивота. Не забравяй, че времето ти е ценно.





Тема Re: Тантра Усещане, Докосване и Виждане [re: Mиpo1]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано12.09.12 21:57



„За мен е абсолютно безразлично, дали любимият ми човек, е сексуално достъпен в даден момент”.
Имах пред вид, че мога мисленно да прегръщам и целувам, любимото си същество, без да го виждам, т.е. да не е физически при мен и при това, да получавам истинско удоволствие.Например, мисленно докосвайки се, един друг, сме провокирали протичането на сексуалната ни енергия и сме се съединявали в едно цяло, в духовно - енергиен план.. Разбира се, че реалното практикуване е за предпочитане, когато обстоятелствата го позволяват..

Съгласна съм, че думата-безразлично- в случая, е пресилена...По-скоро, след практиките, се чувствам по-малко зависима от отсъствието му, защото преди това, беше точно обратното...

How can happiness feel so wrong?
How can misery feel so sweet?

А относно докосването ми хрумна обратното – като докосвам себе си дали партньорът може да се усети докоснат...
Да! Във фрагмента от Ошовата лайф медитейшън, който постнах в поста си към приятелката ми, Синята Орхидея, става дума, точно за такова докосване...

Редактирано от vidiya на 12.09.12 23:08.



Тема Re: като видим красива жена [re: Mиpo1]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано13.09.12 01:17



Така че не само обърни внимание на вътрешностите на тази жена, но и на това, че ..... след още някоя и друга година ще бъде ядена от червеите
Как да обърна внимание, изобщо не разбирам какво значи това?



Тема Re: Тантра Усещане, Докосване и Виждане [re: vidiya]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано13.09.12 03:23



аз по принцип много не влизам тук и съм се абонирала да получавам мейли, когато някой ми отговори, така че, ако не греша това ти мнение е третото в отговор на моето :)

ако аз правя подобни прескоци, то това не би ми говорило, че се чувствам отпуснато в себе си, а напротив... но разбира се ти си друга личност и не бива току-така да правя подобни заключения, аз не те познавам и това би било чисто предположение :)


съгласна съм, разбира се, макар явно да не симпатизирам на ошовата тантра. въпреки това приемам, че моето тяло ми е подарък от Луцифер и използвайки го по най-добрия начин, на който съм способна, аз се движа с почит и любов към Него. не виждам разлики, на това периферно ниво :)

Вселената обича Скоростта!


Тема Re: скучно [re: Mиpo1]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано13.09.12 04:04



аз съм си играла на много строителни площадки, такава ми е специалността, та съм си правила съпоставките и сравненията в това отношение отдавна. виж, за мен би било интересно да ги обсъдя с някой, да обменим опит с някой, който се вълнува от темата, стига той да е разумен представител на вида и да може да говори смислено :)

що се отнася до дефектите на реконструктивната ти памет, не смятам, че има някаква стойност това въобще да се обсъжда, защото общо перцептивно поле между теб и мен така и не бе открито, след положени усилия от моя страна. не за друго, забавно беше... /смея се/



искам да ти напомня, че аз подобно на други, които са ти го заявявали тук директно, енергиен донор няма да ти ставам :)

желание да заглаждам дефектирала когнитивна и метакомуникация също нямам, както не веднъж всече съм ти показвала :)

разбира се, ти можеш да си се лиготиш и цапотиш, колкото си искаш, но имай предвид, че нямам абсолютно никакво желание да ти слушам дрънканиците, дето си касаят нещо от твоите представи за нещо си, дето и аз не знам какво е, а и не искам да знам. щото не ме интересува :)

за енти път ти казвам: не си добре дошъл в личното ми пространство :) занимаваш ме с глупости и ми губиш времето. затова нашето виртуално общуване категорично приключва точно в този момент.

оттук нататък дали ще общуваме по друг начин - това бъдещето ще го покаже, аз обичам да сърфирам :)

***
и между другото, това не на теб го казвам, обичам да ползвам тежка терминология, защото от масова култура ми се повдига :)

Вселената обича Скоростта!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.