Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Videos and music related to Oshoнови [re: vidiya]  
Автор Цар Изроуд ()
Публикувано08.01.13 03:01



Не е луд, който яде два зелника, луд е, който му ги дава.



Тема Re: Videos and music related to Oshoнови [re: vidiya]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано08.01.13 15:50








Тема Re: Videos and music related to Oshoнови [re: vidiya]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано08.01.13 18:33



...Ако бихте могли да бъдете откъснати от всекидневният ви живот, заключени в единична килия, поне за седмица, то много скоро бихте усетили в себе си дълбока болка.Когато няма какво да правиш и нищо не отвличао съзнанието ти, болката бързо излиза на повърхността.
Интересното е, че една от задачите на медитацията е – да позволи на болката да излезе на повърхността на нашето съзнание, за да бъде преобразувана.
Всичко, което е нужно за това, е готовност да чувстваш болката ...и ще стане чудо...




Редактирано от vidiya на 08.01.13 18:36.



Тема Re: Videos and music related to Oshoнови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано08.01.13 18:53



Всеки момент е един и същи момент, мястото през, което минаваме пак и пак - познатата до болка повторяемост, невъзможността да се измъкнеш от оковите на вечното тук-сега. Надявайки се търсим новото и свежото, но така и не го намираме - надеждата отпада, търсенето спира, предаваме се на тук-сега, но онова-което-е не е красиво, не е ведро, не е блажено, не е истинно, то е просто илюзия, игра на сенки, отражение без съдържание.

И докато съм, всеки момент ще е така - не, че нещо липсва, а има нещо в повече.





Тема Re: I whish there were visiting hours in heavenнови [re: exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано08.01.13 19:26



- Ало, здравейте! Мога ли да говоря с Бога?
- Здравейте! Съединявам ви!
- Здравей, Душа моя! Внимателно те слушам!
- Господи, идва Нова Година!Моля те, изпълни желанията ми!
- Разбира се, скъпа, каквото поискаш! Но първо ще те съединя с отдела за изпълнени желания : опитай се да разбереш, какви грешки си допуснала предишните пъти!
… Метален глас в слушалката : «Изчакайте,моля, сега ще ви съединим с оператора от отдел желания »
… Чакам…

-Приветствам ви! Какво бихте желали да разберете?
-Здравейте! При вас ме прати, Господ, и каза, че преди да си поръчам нови желания, би било добре да изслушам предишните си.
- Ясно, момент...А, ето! Всички желания на душата.Слушате ли ли ме?
- Да, внимателно.
- Започвам с предидущата година :
1)Омръзна ми тази работа! (изпълнено: работата омръзнала !)
2) Мъжът ми не ми обръща внимание! (изпълнено: не обръща! )
3) Ох, да имах малко пари ! (изпълнено: пари–малко!)
4) Приятелките ми са —тъпи! (изпълнено: те са –тъпи!)
5) Да имах поне някакво апартаментче! (изпълнено: на 10-ят, последен етаж, с течащ покрив.Помоли, за някаква си! )
6) Да имах, някаква малка количка! (изпълнено: получи «Трабант » )
7) Ох, поне в отпуската си, да отида някъде (изпълнено: при свекървата, на лозето, имала нужда от работна ръка )
8) Как може, никой да не ми подарява цветя! (изпълнено: не подарява!)
Да продължавам ли? Тук има за четене, примерно, за една година!
— Не, не, разбарх всичко!!!Свържете ме с Твореца!
— Господи, всичко разбрах!!Ще проследявам всяка своя мисъл, дори, най-мъничката!!Моля, ТЕ, да ми изпращаш винаги позитивни мисли! Моля те, да ми помогнеш да разбера, че ти винаги ми помагаш и изпълняваш всичко! А сега искам, да помисля, както трябва.Може ли да се обадя по-късно?
… смях в слушалката…
- Разбира се, скъпа!?Когато искаш!

P.S. В молитвите си, не се оплаквай на Бога, че всичко е лошо.Той може да помисли, че ти още не знаеш, КАКВО, в действителност, е Лошо, и ще ти покаже това.Кажи на Господ, че всичко ти е наред! Тогава той ще помисли:” Е-ееее, скъпа, ти още не знаеш, какво наистина е ХУБАВО...”




Редактирано от vidiya на 08.01.13 19:30.



Тема Re: This Momentнови [re: exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано08.01.13 19:48



Настоящият момент, в живота, е всичко, което имаме.Онова, което смятаме за минало – е пазената в ума следа от миналото Настояще.Бъдещето е –въображаемо Настояще, мислена проекция.Нашият ум, може да съществува, или в миналото, или в бъдещето.Но животът ни се случва само – СЕГА,
В Този Момент:



ПП.Пътят, с името" После", те води в страната "НИКЪДЕ".

Редактирано от vidiya на 08.01.13 20:01.



Тема Re: I whish there were visiting hours in heavenнови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано08.01.13 20:51



"Жив е Той. Името му е ал-Хайй: Вечно живия. Защо да се давя в несекващи страхове и притеснения, и вечно да съм спъван от забрани и ограничения? Той е безгранично милостив. Името Му е ал-Уадуд. Достоен за хвала е Той. И аз Го възхвалявам с всичките си думи и дела, естествено и леко, както дишам. Името Му е ал-Хамид. Как изобщо мога да богохулствам и злословя, след като дълбоко в себе си знам, че Бог чува и вижда всичко? Името Му е ал-Башир. Невъобразимо красив.
Ал-Джамал, ал-Кайюм, ал-Рахман, ал-Рахим. В глад и наводнение, изтерзан и жаден, ще пея и танцувам в Негова прослава, докато нозете ми се подкосят, докато се свлека и сърцето ми престане да бие. Ще направя на пух и прах себелюбието си, докато не се превърна в прашинка, в нищо, в пътник из чистата пустота, в прах от прахта на великото Му съзидание. Прославям с признателност и радост, без умора Неговото величие и всемилост. Благодаря Му за всичко, което ми е дал и което ми е отказал, понеже единствен Той знае кое е най-доброто за мен"




п.п. най-големия сблъсък не е, когато разбереш, че не знаеш какво искаш, какво да си пожелаеш от Бог, а когато разбереш, че няма какво да му предложиш - а най-вероятно няма и как да имаш.



Тема Re: This Momentнови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано08.01.13 20:52



Дори и себе си не можем да притежаваме, как тогава ще имаме настоящия момент - невъзможно, кой е този, който ще има настоящия момент? Това "сега" е пак проекция - има само едно действително сега и то е безмоментно, сега е безвремие, не можем да го вземем, не можем да го оставим и със сигурност не можем да го сграбчим.





Тема Re: This Momentнови [re: exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано08.01.13 21:37



Представи си, айсберг...Над водата, е това, което виждаш в суетата на деня...Това е бледо сравнение, с онова, което човек може да види, в дълбочината на живота...


PS: Виж какво си мисли, този слон:

А по същество, мислите, като продукт на несъществуващ орган, наречен, ум, са газовете на мозъка.Така, че, избави се от мозъчния си метеоризъм, като дадеш, едно"оф" на ума...защото, мозъчните газове, понякога са доста по-зловонни, от тези, които се събират в стомаха
Присъствай, в мига, без да очакваш, че следващият ще бъде по-пълен, от ТОЗИ, СЕГА Цун...и Гун...

Редактирано от vidiya на 08.01.13 21:52.



Тема Re: This Momentнови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано08.01.13 21:53



Знаеш всеизвестния анекдот за слона и слепите мъдреци, но най-вероятно не знаеш анекдота за мъдрите, слепи слонове и хората, та ...

Шест мъдри, слепи слона обсъждали какви са хората. Не успели да стигнат до единно мнение и решили да определят какъв е човекът с директен опит.
Първия мъдър, сляп слон почувствал човека и заявил : "хората са плоски”.
Останалите мъдри, слепи слонове след като и те почувствали по същия начин човека се съгласили. (:

п.п. а инак - опитвам това с изключването на ума, ала .......



п.п. 2 ейййй, че лаленца - много обичам лалета, а тези са чуднички, мерси. А следващия миг и по-следващия, и т.н. ще са все така празни, като сегашния - няма нищо за очакване, освен последния звън на камбаната.

И едно поздравче - само заради лалетата , а не заради работата .....



(не, че не ти уважам труда де)

Редактирано от exaybachay на 08.01.13 23:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.