Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:43 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: ДИСКОТЕКА''ТАНТРА-ДАО-ЙОГА-БУДА-ОШО''нови [re: blue orchid]  
Автор huanji ()
Публикувано14.09.12 20:54



Наистина толкова много скачаш, че се ошашавих на кое да отговарям, от десетината теми дето навърза в един пост.

Имам близък човек, който се занимава с Хатори и Мелхизедек и вече много добре различавам почерка. Честно казано не съм искал подробности, понеже не смятам да си сменям пътят в който вече имам добри откровения, пък и камъка си тежи на мястото. Но определено има сила в цялата тази работа и добре се допълваме, само още малко трябва да се понадигна на пръсти...



Сега като се замисля, повечето учители са използвали най- често една ключова техника, или казано по друг начин, за да постигнеш реализация е достатъчен един-единствен метод. Учениците са ходили при различни учители, не за да миксират духовен буламач, а за да имат по- широк поглед и разбиране. Все едно да дойде някой и да каже, бе ти що правиш тази пранаяма по този начин, аз я четох с друго изпълнение. Като ми каже от къде е взел това изпълнение и като имам базовите знания, може да се окаже, че става дума за съвсем различни школи, цели и философия. Такъв пример е тратака. Може да се използва като очистителна практика, както и като част от техниката на раджа-йога. Като и при двата варианта, без нужните знания, резултата ще бъде плачевен.

Относно моите изводи, не съм и помислял, че ще вземеш нещо, още повече, че само тишината има истинска стойност, докато всичко казано е относително. Взаимодействието с теб го виждам винаги като една и съща картина, като клипче. Но няма сега да ти издавам.

Определено прихващам много неща.

п.п. Амбъра не съм го виждал на живо и на практика не го познавам.



Тема Re: ДИСКОТЕКА''ТАНТРА-ДАО-ЙОГА-БУДА-ОШО''нови [re: huanji]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано14.09.12 21:56



ми, всъщност, отговарям само на това, което каза в предния пост. спомних си, като ти обяснявах веднъж за декондиционирането и ти каза, че толкова неща съм наказала, че трябва малко време, за да ги осмисли човек. обаче, на практика аз говорех единствено и само за декондиционирането, а то е простичко нещо. и тогава реших, че просто всичко това ти е много далечно и затова ти изглежда с много неща. на мен ми се случва, когато говоря с някои хора, със системи доста различни от моите :)

много ми е интересно като попадна на обективен факт, който се интерпретира и развива в различни посоки, от различни школи. много ме ръчка да видя какво има отзад, едно нещо ли е, две ли са, три ли са... що така не могат да се разберат, какво обективно стои зад това. не гоня духовна реализация, кво духовно има да му реализирам /смея се/, гоня разбиране, просто защото това ми харесва :)

за да постигнеш реализация в една система е достатъчна самата система - така на мен ми звучи по-правилно :) е, ако тя не е супер бъгясала... /смея се/

разбира се, че ще взема от твоите изводи /нямам предвид тях буквално/, иначе защо да те слушам. аз тези, които не ги слушам не ги и слушам... /смея се/ и съм като гъба. малко натоварва мозъка, представи си на колко нива цъка едновременно. но се свиква и в един момент става като втора природа. готино е, мен ме радва, съдържа елемент на наистина божествена лудост :)

всичко тече, вече дали в прогрес или в упадък е друга тема... :)

Вселената обича Скоростта!


Тема Re: ДИСКОТЕКА''ТАНТРА-ДАО-ЙОГА-БУДА-ОШО''нови [re: blue orchid]  
Автор huanji ()
Публикувано15.09.12 10:44



Но пък е хубаво да има кого да питам за справка като ми се наложи, понеже с книги е трудно и бавно. Освен това, мразя да чета книги.



Когато ми говориш за нещо непознато, имай предвид, че ако не е подредено да хвана основата, няма начин да продължа нататък. Но пък се замислям, че на ниво съзнание функционирам по един начин, докато при изолиране на нормалното съзнание, нещата стават доста по- добре. Т.е. не се знае какво разбирам и не разбирам, защото това, което ще ти кажа е външната ми страна, а вътрешната си е съвсем отделно и от време на време изплува каймака без да го очаквам.



Тема Re: ДИСКОТЕКА''ТАНТРА-ДАО-ЙОГА-БУДА-ОШО''нови [re: huanji]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано15.09.12 12:36



то... :) повече от нещата в прав текст в книгите няма да ги намериш. ровил ли си се в разни организации, обикновено това, което пускат най-достъпно е само периферията. аз съм задавала на този и онзи от по-високи позиции тук-таме въпроса защо ме баламосват с простотии или директно ме лъжат и някои са ми казвали направо, че просто няма начин да е по-различно, защото няма да може да бъде асимилирано от аудиторията. който е по-способен е по-добре дошъл към кръговете доближаващи се до баш кухнята, там и знанието е на по-високи нива. за да бъде допуснат там, обаче, човек трябва да е или с промит мозък /в случая събирателен термин за един куп вътрешни проблемни точки/ или просто предприемчив кариерист с готовност да демонстрира високи нива на комформизъм... той може в последствие да погълне всичко това, да го интериоризира и дори да стане своеобразен лидер, автентичен представител.

наистина, много добре хващаш. аз подобно нещо съм виждала изключително рядко... любопитството и вечната незадоволеност от актуалното състояние е много силен двигател за развитие. между другото, една от характеристиките на здравата личност е именно стремежа напрежението в живота да бъде повишавано, а не понижавано :)


трябва да тръгвам. поздрави! :)

Вселената обича Скоростта!


Тема Re: ДИСКОТЕКА''ТАНТРА-ДАО-ЙОГА-БУДА-ОШО''нови [re: blue orchid]  
Автор huanji ()
Публикувано16.09.12 22:42



Да, явно това ще е тенденцията за в бъдеще, всичко ще е една голяма боза и ако си платиш найсе курса може и да хванеш някоя дреболия.



От друга страна, ако става дума за хора нямащи хабер за какво иде реч, може би това е метода. Не знам, аз си падам по есенцията получена дирекно от някого...



Тема Re: ДИСКОТЕКА''ТАНТРА-ДАО-ЙОГА-БУДА-ОШО''нови [re: huanji]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано17.09.12 12:49



Буламачи и бози винаги е имало и ще има, защото винаги е имало хора, които се отказват от личното си развитие, почват да преподават за пари и слава, а това ги кара да отговарят на очакванията на клиентите.

___________



Тема Re: ДИСКОТЕКА''ТАНТРА-ДАО-ЙОГА-БУДА-ОШО''нови [re: huanji]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (ентусиаст)
Публикувано18.09.12 13:49



Вещици-А?Жена ли си бил в някое друго "земно превъплащение?Чел!!!Хм



Тема Re: ДИСКОТЕКА''ТАНТРА-ДАО-ЙОГА-БУДА-ОШО''нови [re: mo32®]  
Автор huanji ()
Публикувано20.09.12 06:08



Това е капана на учителстването и до сега май няма рецепта как да се излезе от него.





Тема Re: ДИСКОТЕКА''ТАНТРА-ДАО-ЙОГА-БУДА-ОШО''нови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор huanji ()
Публикувано20.09.12 06:13



Доктор Чаушев го казваше, а той беше стара кримка и повече от 50 години се занимаваше само с жени. Хиляди и хиляди са се извървели при него...





Тема Re: ДИСКОТЕКА''ТАНТРА-ДАО-ЙОГА-БУДА-ОШО''нови [re: huanji]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано20.09.12 18:15



Според мен, това е капанът на Егото. Учителстването е като всяка друга дейност, ако се прави с любов и с грижа, тогава фокусът е на правилното място.
Дори и да се съберат повече пари, отколкото човек има нужда, за да преживява, тогава има достатъчно страдание по света, в чието превъзмогване могат да се вложат.

Начини има...

___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.