Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:29 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема защо сме толкова нещастни  
Автор Хараламби (непознат)
Публикувано03.04.12 19:51



Ей хора, защо сме толкова нещастни ние българите? То бива то може, но да сме на 147 място от 156 страни.

http://www.dnevnik.bg/sviat/2012/04/03/1800697_bulgariia_e_sred_10-te_nai-neshtastni_durjavi_v_sveta/

Не е само до пари защото има много по-бедни страни от нас. Сестра ми казва, че само с любовта може да сме щастливи. А аз й казвам че особено с любовта може да сме много нещастни. А де! Вие какво щяхте да гласувате в анкетата? Да видим дали по случайност най-нещастните са имали късмета да ги питат. И какво е изобщо щастие??????



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Хараламби]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано04.04.12 00:21



Ба да им таковам глупостите - сега за това ли намериха да харчат пари и да ми отчитат дейност.
Първите 4-и коментара под статията са достатъчно красноречиви:
1.Странно що най-щастливите държави са и първи по брой самоубийства на калпак?
Скандинавските самоубийци, най-щастливите самоубийци на света!!
2.Ми да най-нещастни сме затова пък кокошките ни са най-щастливите на света.
3."Най-нещастните държави са и сред най-бедните".
Кратко и ясно.
4."Хората в четирите най-щастливи имат доходи до 40 пъти по-високи от тези в най-нещастните, посочва докладът."
"Авторите подчертават, че икономическият растеж и парите не са единственият определящ фактор."
Авторите са в явно противоречие. Може и парите да не са единствения, но очевидно в голяма степен са определящ фактор.

п.п. хора без работа, нямат си какво да правят измерват щастие - сигурен съм, че са им платили достатъчно, за да се почувстват щастливи.

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: Самолъжата за Щастиетонови [re: Хараламби]  
Автор гeнoвeвa (непознат)
Публикувано04.04.12 11:28



Както и да погледнем, няма никакъв еднозначен отговор, винаги се намират някакви нюанси и уговорки.И аз сега ще подлея масло в огъня, за да дообъркам обърквацията.И разбира се, ще се насоча към ума, който постоянно се опитва да напъха в ръката ми умрял синигер (нали се сещате за това, което хората казват:”По-добре синигер в ръката, отколкото жерав в небето”?) и намира за това какви ли не обяснения.



Първото и най-глупавото заблуждение - Много хора, без дори да си дават сметка, смятат, че щастието е изпълнение на всичките им желания.Щастието – мислят си те – е когато имат вече всичко и нямат за какво повече да мечтаят.Такава е логиката на тълпата, подплатена от логиката на ТВ-то. Какво рекламира телевизията?! Правилно се сетихте – сбъдване на мечти! Купете си това нещо и ще станете с една капка по – щастливи. И няма значение какви са желанията: коли, къщи и сексуални завоювания или научни признания, спасяване на поредния изчезващ вид и прочие романтични блянове.Преследването на желенията - е раздуване на собственото Его, което рано или късно ще се пръсне, оставяйки човека пред факта, че е изживял живота си напразно.Именно Егото е главната, ако не и единствената преграда на пътя към щастието, обаче хората, именно в удолетворяване на егоистичното си „Аз”търсят спокойствие за душата си.Иронично, нали?

Вторият капан, в който се улавят дори по-развити индивиди – е гонитбата за еуфория, за онова ярко преживяване, когато ти се иска, ако не да летиш, поне да подскачаш. А формулата на щастието звучи така: истинското щастие – е непрекъснато редуване на еуфорични сътресения.
Привърженците на еуфоричното щастие се превръщат в някакви екстремисти – търсачи на все по - нови усещания, защото старите, проверени начини за постигане на еуфория бързо се изчерпват и губят своята ефективност.

Както и в случая с преследването на желанията, вечният лов за еуфория - е самолъжа, неизбежно водеща до задънена улица.Това надбягване е хубаво докато не е стигнало прекалено далеч. Но и да се отказваш от еуфорията би било глупаво – ако все пак се е случила, що пък да не си получиш удоволствието.Главното е да се помни принципа за равновесието – по петите на всяка истерия, като тиха сянка следва депресията.

Има още един усложнен вариант на това заблуждение, който касае любителите на езотериката, медитацията и хитричките гъбки.Те ехидно се подсмихват над обикновенната човешка (веществена) еуфория и и противопоставят божествената еуфория, като считат именно нея за въплъщение на истинското щастие.
Но и това не е щастие – това са преходни мигновения ( или, в най-добрия случай – часове) възхитителни, но доста странни преживявания.Да пребиваваш постоянно в подобно състояние е невъзможно, а след него, както му е реда, следва горчивото изтрезняване, когато осъзнатата и преживяна истина се стича като пясък между пръстите, оставяйки след себе си затъпяващото чувство за дълбока загуба.

Тук, между другото, си струва да се разгледа, още един интересен момент – знаете ли разликата между радаст и удоволствие? Всъщност, въпросът ми е малко некоректен, т.к. подразбира спор за термини.Но в дадения случай, става дума за етикети към две различни състояния, за това е нужно да се разбере, къде е едното и къде – другото.

Удоволствие — е онова душевно състояние, което възниква, когато образеца от паметта съвпада с онова, което успяваш да получиш в реалноста.Малко завъртяно звучи, но в действителност е просто.Удоволствието е чувството, възникващо при удачно изпълнение на желанието. Важното е това, че тук става заличаване на реалноста с предварително замисленото и запазаено в паметта желание.Ако реалноста съответства на очакванията, възниква чувството за удоволствие – реалноста е подчинена на нашите очаквания, а в противния случай възниква страдание – отчетливото неудоволствие и разочарование от живота.

То ест, удоволствието/неудоволствието —е полярно чувство, възникващо на почвата на удолетворен или неудолетворен егоизъм.

А радоста — е непосредствено, с нищо не обосновано преживяване на възторг, без никакъв смисъл и значение. Радоста възниква извън всякакъв егоизм, извън очакванията, от нищото Тя постоянно ни охранява, но ние по никакъв начин не можем да я опазим и колкото повече се стремим да го направим, толкова по-бързо тя ни се изплъзва. На никого не можеш да предявиш радоста: тъкмо хлъцнеш за нея и тя вече се е изплезила и изчезнала.

А, еуфорията — е онова рядко стечение на обстоятелствата, когато радоста и удволствието ни настигат едновременно. Еуфорията — е радост, опошлена от удоволствието.Чувството е възхитително, т.к. към чистата безусловна радост тук се набърква егоистичното удолетворение от себе си.

И какво остава?Какво е това – Щастие?

Искам да намеря отговор? Искам да намеря някакво подсказване? Искам да намеря тайната пътечка, водеща към щастието? Признайте си – вие искате същото! Но именно това желание ни лишава от всякаква възможност да го получим.Ако ние търсим нещо, значи сме обречени на провал.

Щастие –няма. То е навсякъде и никъде.Щастието не е това, което можеш да посочиш с пръст.И в същото време, за да получиш щастие, е достатъчно да се огледаш наоколо.Във всеки момент, във всяко място, във всяка, дори най-тежка ситуация, всеки човек има всичко, за да може тук и сега да се почувства щастлив.Не е нужно никъде да се ходи – то вече е тук!

Сериозно. Погледнете наоколо – ние ВЕЧЕ имаме всичко.Нещастни ни прави не отсъствието на нещо, а мятането на безспокойния, страхлив ум, който постоянно сравнява текущата ситуация с това, което имат другите , с това, което е „прието” да имаш за да си щастлив. Умът се вкопчва за своите шаблонни представи и бие тревога всеки път, когато им намира някакво несъответствие.

Жалко, че не мога да го засрелям, без при това, да си разбия мозъка.



За да намериш щастието, трябва да се откажеш от него.

Щастието е –НИЩО!

Сестра ми казва, че само с любовта може да сме щастливи. А аз й казвам че особено с любовта може да сме много нещастни. И що така?! Щото бъркаш нуждата в някой, с любов и по този начин ограничаваш друтия и себе си .Когато разбереш, че нямаш нужда от друтия , тогава обичаш истински и можеш да бъдеш щастлив от това, защото го освобождаваш от себе си и му даваш пълна СВОБОДА!
[

ПП. Да довърша..за любовта де..

Любовта —е абсолютна загадка. Свикнали сме да и се подмазваме: че е светлина, че е щастие, благодат, че е ...Безкрайно е пречисляването на възторзите.Все едно, че любовта е живо същество.Но това не е така – любовта е само чувство.Има влюбени – тези, които обичат.И има възлюбени – тези, които са обичани.В това е истината.А любов, която с яка походка ходи по улиците и наднича в прозорците, няма.Любовта е само дума.Дума, подобна на заклинание, което може да „приспи” човек.

Редактирано от гeнoвeвa на 04.04.12 15:55.



Тема Re: Самолъжата за Щастиетонови [re: гeнoвeвa]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано04.04.12 16:34



Ако хората са нещастни, защото търсят, а българина е най-нещастен, то излиза, че другите т.е. по-щастливите явно са намерили нещо - гледайки показателите на това проучване, ми се струва това, което да им/ ни липсва не е "нищо", а нещо съвсем конкретно.

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано04.04.12 17:44



Мой човек, май гледаме къде другите си харчат парите. Ние онази работа си мерим непрекъснато, а ти щастието да не си мерим. Хайде да не обвиняваме термометъра за високата температурата.

Пари, пари, ама повече пари ли имат от нас в една Палестина или забутана африканска държавица. Друго ще да е. И ти скачаш все едно другите са ти виновни. А ние сами сме сме класирали накрая. Може пък щастливи хора да са тези дето имат време да измерят щастието и на нас.

Какво не заслужваш, щастие ли е? После що сме последни.



Тема Re: Самолъжата за Щастиетонови [re: Exaybachay]  
Автор гeнoвeвa (непознат)
Публикувано04.04.12 17:47



по-щастливите явно са намерили нещо - гледайки показателите на това проучване, ми се струва това, което да им/ ни липсва не е "нищо", а нещо съвсем конкретно.

И кое е това-нещо? Поясни?



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Xapaлaмби]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано04.04.12 18:46



Не, че гледаме къде другите си харчат парите, а че имат какво да харчат - това едното, а другото в забутаните африкански държави не знаят примерно какво е това LCD телевизор т.е. това проучване през тоталитарно щеше да има други резултати.
И не сме се класирали сами накрая, а някой ни е класирал там по някакви си негови мерила/ термометри.

Изобщо не подценявайте Българина - Българин с пари, е като красива жена без задръжки. Едно от нещата, които примерно ми е направило впечатление е как чужденците се учудват на скъпите ни коли и харчилъка - при тях, за да си позволиш кола от 200 хиляди евро, трябва да си обезпечен с десетки милиони евра, нашето народомислие е друго, то е по-скоро циганско "ден за ден", можеш ли днеска (имайки в наличност един милион лева) да си купиш такава кола значи си я купуваш, защото утре можеш да не се събудиш, дори нещо повече, тука затъваме във заеми, за да си позволим скъпи играчки, дори не чакаме да имаме необходимата сума, камо ли да сме обезпечени зад гърба със солидна банкова сметка.

п.п. та гeнoвeвa - дай му на нашенеца пари, пък после го питай щастлив ли е, не е ли.

--------------------
.... не заслужавам!

Редактирано от Exaybachay на 04.04.12 18:48.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор гeнoвeвa (непознат)
Публикувано04.04.12 19:31



Я да те почерпя-безплатно, с едно видео:






Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: гeнoвeвa]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано04.04.12 21:05



Е щом е безплатно, да върна едно кратичко solea изпълнение.




По въпроса за щастието - когато хората чули думата щастие, веднагически станали нещастни, защото така и никой не разбрал, какво е това щастие .... но условно мога да кажа, че това е когато се случи вътрешна усмихнатост пък била тя и на ума.

--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: Самолъжата за Щастиетонови [re: гeнoвeвa]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано04.04.12 23:24



Геновево, Геновево, хубав разбор, но защо сме ние българите така нещастни?? Прокоба ли е, що ли е? Какво излиза, няма щастие, а има само нещастници. Нищо, но ни липсва това нищо. Значи е нещо!

И какво излезе и любов нямало. Дай да се самоубием тогава. Многострадална си Геновево, многострадална. Ще ми налееш ли?



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано05.04.12 00:04



Само ние знаем за LCD телевизори, а тия в Африка пасат трева. Но те се усещат по-щастливи. И не някой друг го е измерил, а ние самите така сме отговаряли. Анкета, мой човек. Ето ти, щастлив ли си? Или за да не гръмне многострадалната Геновева, чувстваш ли се добре, харесва ли ти как живееш в тази кочина? Не те питам имаш ли пари и LCD, а гот ли ти е. И отговаряй честно, защото нещастникът гледа да се хвали пред хората. Ама кой лъже.

Какво ни топли, че по тоталитарно или при Хан Крум сме били добре. Сега е важното.

И стига си се оправдавал само с тези пари. Казах ти че има по-бедни страни и са по-щастливи хората. Ха налей и по едно и да пием за щастието. Може и една хилядарка да дадеш, няма да ти откажа.

Ей, какво не заслужваш бе? Повярвай си, може и да го заслужиш.





Тема Re: Самолъжата за Щастиетонови [re: Xapaлaмби]  
Автор гeнoвeвa (непознат)
Публикувано05.04.12 03:14



Геновево, Геновево, хубав разбор, но защо сме ние българите така нещастни??
Представи си, че в българина (пък и не само), има встроена система, аналог на GPS (global positioning system или глобална система за навигация)

И така, този GPS – са човешките емоции и чувства.

Когато усеща радост, човека върви по правилния път към щастливия живот.
Когато е тъжен, поддтиснат, върви в неправилната посока. И неговият GPS казва: «Смяна на маршрута».
Някои хора, до такава степен свикват с това: «Смяна на маршрута», че изобщо престават да чуват своя GPS.

«Смяна на маршрута» - е недоволството, негативните емоции, чувството за нещастие, и други подтискащи емоции.
Така, че, нека да слушаме GPS- а си. Ако целта е избрана невярно, дори да тръгнеш по правилния път, GPS- а ти ще” крещи”: «Смяна на маршрута».



Ще ми налееш ли? Няма да ти налея! Ще ти подлея-масло в ламбичката, че фитила ти пуши:

Веднъж, един стар котарак, срещнал малко котенце.Котенцето бягало в кръг и се опитвало да хване опашката си.
Старият котарак стоял и гледал, а котенцето се въртяло, падало, ставало и пак гонело опашката си.
- Защо гониш опашката си? — попитал стария котарак.
- Казаха ми - отвърнало котето - че опашката ми, е моето щастие и аз се опитвам да го хвана.
Старият котарак се усмихнал, така както умеят да се усмихват само старите котараци и казал:
- Когато бях млад, на мен също ми казаха, че щастието ми е в моята опашка.И аз бягах много дни и се опитвах да я хвана.
Аз не ядях, не пиех, и само бягах след опашката си.Падах без сили, ставах и отново се опитвах да я хвана.В един момент се отчаях и тръгнах.
Просто тръгнах, накъдето очите ми видят.И знаеш ли, какво забелязах изведнъж?
-Какво? — учудено попитало котето.
- Забелязах, че накъдето и да тръгна, опашката ми, винаги върви с мен.
За това казвам, че щастието е -НИЩО, което да гоним и преследваме. Защото ТО, както и любовта - са вече тук,в нас и точно, както и ние, са навсякъде и никъде.

Не ме съди, Хараламби, не ме съди.

Всеки от нас си представя своето щастие и избира единиците за неговото измерване по своему.Когато го виждаме в тонираните стъкла и кожения салон, си купуваме престижна кола.Усещайки щастието си във вярата и всесилния покровител, ние се молим.А знаейки, че е щастие, когато ръката ти е в друга ръка и целият свят е за двама, ние търсим любов.Всеки си има – своето щастие и всеки си представя своето щастие по различен начин, защото:

… Щастието не е живот без грижи и тъга, щастието е състояние на душата.

Многострадална си Геновево, многострадална.. Да, така звучи, Геновева в „Под игото” на Вазов.Но майка ми, давайки ми това име, е събрала в него имената на двете ми баби( Гена и Ева), за да не се сърдят.Така, че, аз съм - доволна и няма как да гръмна, както казваш в съседния си пост. А щастието е винаги на страната на доволния от себе си човек.
Като искаш да си щастлив –бъди такъв.Аз съм щастлива, защото нямам време, да помисля, че съм нещастна.Когато се грижа за щастието на другите, намирам – собственото си.Уверена съм, че ме обичат, такава, каквато съм или въпреки това, което съм.Зная, че живота подарява в най-добрия случай един-единствен неповторим миг, и тайната на моето щастие е в това, този миг да се повтаря колкото се може по-често.

Струва ми се, че главния атрибут на щастието, е усмивката.Усмихни се, Хараламби и да бъде светлина, в ламбичката ти, от моето масло!

Редактирано от гeнoвeвa на 05.04.12 03:49.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Xapaлaмби]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано05.04.12 08:32



И не някой друг го е измерил, а ние самите така сме отговаряли. Анкета, мой човек...И отговаряй честно, защото нещастникът гледа да се хвали пред хората. Ама кой лъже.
Последно?



___________



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Хараламби]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано05.04.12 08:40



Много просто - манталитет. Имаме една поговорка: "Много добре, не е на добре." И като питаш някой как е, той ти отговаря "горе-долу".

Българинът не смее да каже, че е добре/че е щастлив, дори и да се чувства така, защото е суеверен, да не загуби постигнатото, а от друга страна се притеснява съседите да не му завидят...

"Не е важно аз да съм добре, важно е Вуте да е зле."

И не на последно място, нещастни (и прости) хора лесно се управляват. Макар че е доказано, че колкото по-интелигентен е човек, толкова по-трудно се чувства щастлив. Но нашето не е от интелект, а от манталитет, както казах...

И последно: всяко общество е съставено от отделни хора. Затова човек може да се погрижи за собственото си настроение, а не злобно да обвинява другите, как му го развалят постоянно. Малко повече усмивки - безплатни са, а вършат много работа.



П.П. В тоя клуб има кой да ни весели.

___________



Тема Re: Самолъжата за Щастиетонови [re: гeнoвeвa]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано05.04.12 10:29



Само ти говориш за щастието (но нищо за защо сме толкова нещастни българите!). Щастието е много относително нещо... Ако мен ме прави щастлив едно нещо, то не е задължително и при теб да е така. Въпросът е в това, че човекът е алчно и неблагодарно същество и ето защо за него няма пълно щастие. Някои ще кажат, че не е така... че човек се стреми винаги към най-високия връх, но аз ще кажа, че в този си стремеж да грабим с пълни шепи, много често изпускаме именно онези неща, които ни правят истински щастливи.

Ако трябва да кажа лично за себе си... прави ме щастлив самия факт, че съм жив. И разни дребни неща. Ако трябва да изброявам всяко едно, което малко или много допринася за това мое щастие, времето няма да ми стигне. Твоята усмивка допринася сега.



Направих откритие. Пита ли са в анкетата вечерта. Като преспим и може да видим света другояче.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: mo32®]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано05.04.12 10:30



Какво последно?



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: mo32®]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано05.04.12 10:42



Манталитета е, да. Но съгласи се, че ако всички бяха отговорили „горе-долу” щяхме да сме по средата. Ние сме си направо нещастни. Имаме нещастен манталитет.

За усмивките съм съгласен.





Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: mo32®]  
Автор гeнoвeвa (непознат)
Публикувано05.04.12 16:18



Благодаря, Мо! Точно така, мислех да отговоря на Хараламби, на настойчивия му въпрос:"Защо българите са толкова нещастни?"Разковничето е точно в манталитета.По стечение на обстоятелствата, живях достатъчно дълго извън страната.И веднага ми направи впечатление, как се отговаря на въпроса:"Как си?"И последва непомалко учудващия отговор:"Много добре!"При това-категорично и явно заявен.Тогава се сетих, как при нас отговарят и как веднага-следва оплакването от какво ли не.За това не се учудвам от резултата на тази анкета.Явно не са били питани тези, които са променили манталитета си.Сигурна съм, че и в България и и по света, има българи, с нов отговор, на въпроса:"Как си?"С усмивка:



ПП.Воайорствам отдавна в този клуб.Просто защото обичам Ошо и това е едно от малкото бългърски места, където да намериш нещо стойностно, свързано с живота и учението му.Ти казваш, че тук, в този клуб - е весело.А на мен доста често ми ставаше тъжно.Радвала съм се на начало на хубава тема, но тя завършваше, типично по български:"Почваме во славу, свършваме за упокой.."Имаш ли обяснение на това?

Редактирано от гeнoвeвa на 05.04.12 16:23.



Тема Re: Самолъжата за Щастиетонови [re: Xapaлaмби]  
Автор гeнoвeвa (непознат)
Публикувано05.04.12 16:31



Само ти говориш за щастието (но нищо за защо сме толкова нещастни българите!)
Щастлива българка съм и не влизам под общия знаменател на нещастните българи.А защо са толкова нещастни?Поддържам мнението на Мо, с което виждам, че и ти си съгласен - манаталитета е такъв, но мисля, че вече търпи значителна промяна.
И го доказвам с

и се радвам и на твоите.Те ме правят щастлива - и сега!Благодаря!

Редактирано от гeнoвeвa на 05.04.12 16:55.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: гeнoвeвa]  
Автор huanji ()
Публикувано05.04.12 16:51



Имаш ли обяснение на това?

Обяснението е просто, ошовистите не са достатъчно гъвкави. Или поне някои основни фигури.



А всъщност би могло и купон да става с малко повече свежи личности.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: huanji]  
Автор гeнoвeвa (непознат)
Публикувано05.04.12 17:02



ошовистите не са достатъчно гъвкави

Не мога да се съглася с това заявление!Нека не прозвучи като хвалба, но имам приятели-ошовисти от цял свят, а от България, за съжаление - почти никакви.И мога категорично да заявя, че не познавам по-гъвкави хора от тях!Ненаситното ми любопитство ме е носило по какви ли не духовни групи и общности и това ми дава правото да сравня и оценя.Но...ако поставяме хората, под общ знаменател, ще стигнем до печалната анкета..
ПП. А какво ти пречи за купон и тук?Според моите наблюдения, ти си една от водещите фигури тук..Или бъркам?

Редактирано от гeнoвeвa на 05.04.12 17:08.



Тема Какво правиш за да си щастлив?нови [re: Хараламби]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано05.04.12 17:06



Бългаският отбор по футбол не е бил отдавна, Бербатов седи на резервната скамейка, студена зима, дълга икономическа криза. Какво му трябва на човек за да е нещастен. Не броя болести и семейни/професионални какафонии специфични за всеки. След няколко месеца посред лято може и друго да отговорят. Но така или иначе, щом са отговорили хората, че са много или малко нещастни, сигурно не са се чувствали добре. И те трябва да го обяснят.

Важното е ти как се чувстваш? Щаслив ли си? Какво те прави такъв и какво ти пречи? И какво ти правиш по въпроса.

Нещастни хора винаги ще има по света и не само в България. Както и такива, които са щастливи и се радват на живота. Които се учат от трудности и използват предизвикателствата за да разберат по-добре живота. Щастието не е нещо фиксирано, както мъдро забеляза Геновева. То е динамично и е израз на това доколко сме в хармония с нас и със света около нас в даден миг.

Може дадено нещастие да ни побутне да направим нещо важно, което да на ни направи после много щастлвиви. Така че нещата са относителни и не се връзвай на моментното състояние на функцията. Но когато интегралът за по-длъг период от време е също отрицателен, е хубаво да се замсилиш и огледаш дали не си се забил в някоя дупка. Ако да, тук е подходящо място за да излезеш от нея.





Тема Re: Самоистината за Щастиетонови [re: гeнoвeвa]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано05.04.12 17:15



за да получиш щастие, е достатъчно да се огледаш наоколо.Във всеки момент, във всяко място, във всяка, дори най-тежка ситуация, всеки човек има всичко, за да може тук и сега да се почувства щастлив.Не е нужно никъде да се ходи – то вече е тук!
Хубаво е



Какво друго те е правило щастлива напоследък?



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: гeнoвeвa]  
Автор huanji ()
Публикувано05.04.12 17:16



А, да, ошовистите са гъвкави по принцип, това е ясно. Понеже пита за клуба конкретно.



На този етап нищо не ми пречи.



Тема Re: Самолъжата за Щастиетонови [re: гeнoвeвa]  
Автор huanji ()
Публикувано05.04.12 17:27



Тези дни имах няколко случки по този въпрос и си мисля, че все пак ние сме горда нация, максималисти, с аристократични претенции и големи очаквания. Но чисто икономически сме на дереджето - обувките му скъсани, но стъпа по търговски...както казваше дядо ми.

Разковничето е в това да се радваме на това, което имаме, на самият живот. Виж индийчетата, голи, боси но с ей такива грейнали очи...





Тема Re: Самоистината за Щастиетонови [re: Mиpo1]  
Автор гeнoвeвa (непознат)
Публикувано05.04.12 17:32



Какво друго те е правило щастлива напоследък?Напоследък - няма! Има - сега! В този миг - усмивката ти!Благодаря за което!



ПП.Как ти бил отговорил на въпроса си зададен към мен?

Редактирано от гeнoвeвa на 05.04.12 18:19.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: huanji]  
Автор гeнoвeвa (непознат)
Публикувано05.04.12 17:33



Понеже пита за клуба конкретно.Да, конкретно питам и това?





Тема Re: Самолъжата за Щастиетонови [re: huanji]  
Автор гeнoвeвa (непознат)
Публикувано05.04.12 17:36



Не опира ли това, отново до манталитета, Хуанджи?





Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Xapaлaмби]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано05.04.12 19:56



Само ние знаем за LCD телевизори, а тия в Африка пасат трева. Но те се усещат по-щастливи.
па като се усещат по-щастливи, защо все за децата в африка реват из оон, а не за пенсионерите в българия.

Това да не знаеш, че тревата освен да се яде може и да се пуши, да не знаеш, че има и други храни освен трева е същото, като да не знаеш, че има и други коли освен жигули - те за това през тоталитарно резултатите щяха да бъдат други. Според тази анкета се очаква да приема, че неосъзнатия нещастник е по-щастлив от осъзналия нещастието си, ако следва да се разглежда невежеството и идотизма, като мерило за щастието, то тогава из лудниците са най-щастливите хора т.е. един вид да ти предложат да идеш в лудница, за да те озари щастието .... мислиш ли, че ще бъдеш по-щастлив там?

Същевременно, какво ще правим със сравнителните форми - по-щастлив, най-щастлив, може ли да щастието да бъде по- и най- и ако може, тогава как да отговориш с да и не, като то ти трябва отправна точка?

Изобщо бати глупоста - само крадът пари и народа се радва .... сега кой е по-радостен и щастлив, крадеца или народа?

п.п. нищо не заслужавам - няма нужда да го повярвам, вече съм го заслужил



--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор гeнoвeвa (непознат)
Публикувано06.04.12 12:41







Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано06.04.12 15:59




ПП. Нищо, че не разбираш руски...пак ще разбереш...



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано08.04.12 16:14



Хе, хе, нашият нещастник - най-осъзнатия нещастник! Така ли го изкара? Стига си повтарял това тоталитарно време, свърши се, мой човек. Да не си някое комуне, все натам го буташ.

Много просто за сравнителните форми. Гладен си цял ден и изяждаш едно хубаво кебапче. Щастлив ви си. Аз изяждам 3 със салата и бира. И съм по-щастлив. Съседа + всичко това има и хубава кака на коленете - още по-щастлив е. А Ошо е просветлен и е най-щаслтлив. Чат ли си?

Кой ти краде парите на теб? Нашият манталитет е, че все некой друг ни е виновен. За това има толкова много нещастници.

3 усмивки





Тема Re: Какво правиш за да си щастлив?нови [re: Mиpo1]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано08.04.12 16:31



Като ме питат "Как си?", отговарям "Не се оплаквам". Верно, че много се оплакват, но то си е за тях. После защо са нещастни. Нещастните хора:
1. мразят работата си.
2. постоянно се тревожат за пари.
3. нямат активни хобита.
4. имат блуждаещи умове.
5. скучаят.
6. си мислят, че предметите могат да ги направят щастливи.
7. завиждат и другите им са виновни.
8. не харесват града и страната, в които живеят.
9. не се харесват.
10. не харесват Ошо.

Какво правя? Усмихвам се. Тройка





Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Хараламби]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано08.04.12 23:02



"Клуб на неудачниците"- е филма, с който благодаря за темата.Няма да го коментирам, но в него има много отговори на това, за което говорим тук. Ще допълня само, че филма е снет по действителен случай и програмата, за която става въпрос в него предизвиква фурор през 90-те...



...и поздрав, с едно от страхотните парчета във филма, пу-пу-това е моето:

ПП.Ще споделя....с кеф саундтрака, ако на някой му се прииска..
Имаме всичко, което в този миг да ни накара да се усмихнем

Упссс...върнах се, да си заплюя и това...Непоправима съм

"В действителност, всяко нещо, което се превръща в рутина-става досадно.За това, тревата, в градината на съседа...ни се струва по зелена..Винаги".

Редактирано от vidiya на 08.04.12 23:55.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Xapaлaмби]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано09.04.12 00:44



Много просто за сравнителните форми.
много просто и за нашенеца - има пари и е щастлив, има повече пари и е повече щастлив, има много, много пари и е много, много щастлив ... чудна логика а?


Сега има ли нашенеца пари, за да е щастлив, колкото събратята си западняци или нема - според теб? Или следва да е щастлив и само с едното кебабче?

--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано09.04.12 10:33



Щастието, само по себе си е безформено.То се променя, в зависимост от ситуацията.То е винаги в движение.То е – процес, а не –предмет.Това е -динамика, а не някаквомъртво, ясно обозначено явление.Щастието е непредвидимо, непредсказуемо.То е – свобода!Можеш да предскажеш живота на един затворник, но не можеш да предскажеш живота на свободния човек.Той никога не знае, какво ще му донесе утрешният ден, не знае как ще действа утре, защото никога не се ръководи от миналото.За свободният човек, бъдещето никога не е продължение на миналото.
А нещастието - е форма, притежаваща отчетливост и ясност, защото можеш да му дадеш определение.
Отново фиксираш понятието си за щастие...Разбери, най - после: То вече е в теб! Усмихни му се




Редактирано от vidiya на 09.04.12 11:26.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано09.04.12 11:25



И отново не става дума за мене, нито за понятието щастие.

Помислете само - заставате пред целокупния български народ и заявявате нещо от рода, че е нещастен, защото не умее да се радва на единственото си кебабче .... нали, мисля че е ясно и не иска кой знае колко размисъл.

Да не говорим, че от друга страна, като чете човек това проучване, то излиза, че почти целия свят плува в щастие - има съвсем малко изключения, в които влизаме и ние. Значи вече сме на прага на второто пришествие, само не знам джизъса ли ще ни инспектира, че да не преминем дверите на рая без да разберем.

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано09.04.12 11:33



Помислете само - заставате пред целокупния български народ и заявявате нещо от рода, че е нещастен, защото не умее да се радва на единственото си кебабче .... нали, мисля че е ясно и не иска кой знае колко размисъл.
Като част, от този народ, изразявам собственото си разбиране за щастие -нещастие...Ако на теб, едно кебапче не ти стига, аз ще съм щастлива да споделя с теб-моето.



Редактирано от vidiya на 09.04.12 11:39.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано09.04.12 11:47



Лесно ти е на тебе, защото не обичаш кебабчета - лесно ми е и на мене, защото нямам нужда от много кебабчета, но нашите две кебабчета няма как да стигнат за целия ни народ.

Ако става дума за моето разбиране - тъй като виждам, че тръпнете от очакване това да чуете, няма какво да кажа толкова. Щастие няма, няма и нещастие - има приятни и неприятни моменти, ситуации и обстановки. В случая - момента в българия трудно спада към приятното, поради куп обективни обстоятелства и причини, не виждам с какво да виня нашенеца, че вижда това ...... вярно, ако си затвори очите може би ще бъде безмерно щастлив.

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано09.04.12 14:25





И едно специално великденско предложение:

А дали са щастливи-нещастни...зад маските си?Отговора е винаги-личен, не -наш

Редактирано от vidiya на 09.04.12 14:36.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано09.04.12 14:43




Обикновените глупаци
безкрайно искат да не са
поне така обикновени
но пак си бъркат в носа.
Почувствах се отново празен,
но кой от т'ва ли го боли
и пак гъсеницата лази,
а иска и се да лети.
Спокоен си но май не стига,
доволството да чувстваш ти
със самочувствие на гнида
сред купчината от бълхи.


п.п. но инак оценката на някой си може да определи не само аз какъв съм, но и цял един народ - колко чудно, че аз мога да определя този някой .....

--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано09.04.12 15:29



Нали вече ти казах, че има страни които са МНОГО по-бедни от нас и хората се оказват по-щастливи там. Не ядат кебаче ами мухлясала коричка хляб.

Виж това


България е на 55то място по заплата, но на 147мо място по щастие. Така че не е много пари, много щастлив.





Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Xapaлaмби]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано09.04.12 16:12



Не става дума просто дали парите са причина за щастието.

Ето ти друг пример - в началото човека вярвал, че бил център на вселената и бил щастлив, после разбрал, че нема такива номера и станал нещастен. Сега илюзията, наивноста и самоизмамата да ги броя ли за щастие или не - и ако да, що за щастие е това? В африка просто не знаят за блаженствата по света и става под въпрос, след като се вземат за база за сравнение, дали те наистина са щастливи или просто си МИСЛЯТ, че са щастливи - да взема един африканец да го разходя из света и после да го върна в африка, дали после отговора ще му е същия, както преди разходката?

Много тънка става тука границата м/у пари и щастие.

Ето и другата страна, а именно богатия запад - хипотетично само да си представиш как многото им пари изведнъж падат на нашия стандарт и иди ги питай щастливи ли са, не са ли.

И от двете страни някак си не виждам баш тази независимост м/у пари и щастие, на която държите.


п.п. изобщо такива анкети и становища за мен са несъдържателни - както знаем практиката е доказала, че на теория всичко е възможно. Та на теория за един щастието няма нищо общо с парите, но за друг човек недвусмисления му отговор на въпроса щастлив ли е или не, ще се определи точно от финансовото му състояние. Та тези дръжки, където парите нямали нищо общо с щастието и, че щастието е най най в живота ни, някак си увисват, когато ти поиска някой всичките пари - нали си щастлив без пари, че отърви се от тях, дай ми ги, аз нямам против да натрупам още нещастие, ще нося като се налага и чуждия кръст.



--------------------
.... не заслужавам!

Редактирано от Exaybachay на 09.04.12 16:12.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано10.04.12 12:44



Светулке, успокой топката...Виж, какво ти давам..за закуска

Да ти е сладко!



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано10.04.12 22:01



Абе ти колко африканеца знаеш? Или си мислиш, че ги знаеш, както те си мислели че са щастлививи. И афркинаците пътуват и знаят за света - глобализация, мой човек.

Прочети изследването, никой не ти говори за независмост. Май говорим без да четем. А, и българинът знае винаги всичко. Сигурно за това се оказва че е нещастен.

Намерих един отговор за мен за това изразено нещастие. На чашка се хвали много нашенеца. Ей и ти написа сега "Колко сме щастливи" и как другите не знаели за това. Хвали се, хвали се и накрая... се разплаче от мъка над някоя капиталистическа анкета.

Не са ни анкетите виновни...

Радвам се, ако ти си щастлив и анкетата е грешна.





Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: konopr]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано10.04.12 22:08



Да сме в 10те най-нещастни страни много мрънкане ще да е паднало. Не знам каква е причината.... Но не ми се вярва анкетата да е пълна глупост.





Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Xapaлaмби]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано10.04.12 22:21



Не са ни анкетите виновни...
не казвам, че анкетите са виновни, а че са празна работа - уви явно не мога да ти обясна, че ада за едни е рай за други и обратно, като си решил да вярваш на анкетата, че ние сме сред най-нещастните нации по света, умувай тогава над въпроса "защо е така", убеден съм, че все някой ден ще намериш задоволителен за теб отговор. (ако вече не си де)

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано10.04.12 22:24




някой ден ще угасне фенерчето, ще питате тогава за мене, ама ....... (:

--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано10.04.12 22:55



някой ден ще угасне фенерчето, ще питате тогава за мене, ама ....... (:

Хах, Светулчице...няма нищо вечно..


ПП.Този многозначителен поздрав, малко ме озадачи..престоя на влака ми, на твоята гара е все пак, само минута?!![Всъщност-МИГА..е важен


Редактирано от vidiya на 10.04.12 23:02.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано10.04.12 23:54



Този многозначителен поздрав
нима светлината на светулката е многозначителна

- просто си свети .... за компания, да изпушиш една цигара с нея, да си споделите мрака на ноща, да те отнесе в страната на сънищата, няма нищо дълбокомислено и с изключителен замисъл, та да се озадачаваш, поздрава е самото значение.

--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано11.04.12 12:26



Шегувам се

Знам, какво ми казваш и ти благодаря!Свети!!!



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Xapaлaмби]  
Автор konopr ()
Публикувано11.04.12 12:46



Тук материално сме по-зме отколкото в много страни, но все пак мисля, че мрънкането ни е свалило десетки позиции по-надолу от реалното.

Въросът ,е как да разберем дали някой не мрънка прекалено, пък всъщност не е нещастен или пък дали ние не се вайкаме или мрънкаме без всъщност да сме нещастни и само да се заблуждаваме по този начин, че сме нещастни





Тема Български инстинктнови [re: Exaybachay]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано14.04.12 13:34



Убийствата отново зачестиха. Ние, хората, започнахме да решаваме всичко по-най примитивния начин. Може би защото живеем в примитивна държава. Животът ни е примитивен. Кучешки. Нападаме, когато сме гладни.

Тази проява на животински инстинкти не е случайна. Вместо да се развиваме, се озлобяваме. Материален живот. Никакви ценности. Лъжем дори най-близките си. Правим глутници само когато искаме да вземем нещо. Когато сме недоволни. Обединява ни само злото. За разлика от животните не можем да имаме доверие на водача си. Мразим лидерите. И тях ги предаваме дори още преди те да се предадат. Всеки иска да е господар. Никой не може да е подчинен. Разбираме от много неща. Най-вече от чуждото. Раждаме се с висше образование. Специалисти сме по всичко. Крадем. Парите в държавата ни все не ни стигат. Намираме по-добро приложение на европейските, отколкото на личните. Посягаме към чуждите. Първо на съседа. После на работодателя ни. Ако можем, докопваме държавните. Разполагаме с две, а харчим двеста. Живеем на кредит. Трудно се намира човек без заем. Трудно се намира изобщо човек. Кризисни времена. Времена на боклуци. Трупаме ги с години. Чистим ги за един ден. Страхуваме се от края на света, а всеки ден правим крачка към финала. Тровим храната си, а после търсим лек за болестите. Искаме да погледнем в бъдещето, а не градим настоящето. Пишем злобни коментари в нета, а се надяваме да развием доброто в децата ни. Псуваме по мъжки, а очакваме да се отнасят с нас като с жени. Мразим зверски, а се нуждаем от любов. Имаме патриотичен дух, но предпочитаме тялото ни да живее в чужбина. Раждаме се в България, а живеем като в "Булгаристан". Наричаме се българи юнаци, а накрая се оказва, че сме простаци. Забравили сме да благодарим, обаче очакваме благословия. Мразим богатите, а ламтим за богатство.

Нямаме идентичност, но се идентифицираме с всичко. Не пазим съкровищата си, но очакваме другите да ги защитават. Вярваме в чудеса, но когато ги имаме, ги оскверняваме. Кланяме се пред Господ, обаче не спазваме Божиите заповеди. Ходим на църква, но предпочитаме да дарим пари на близката кръчма. Молим се за здраве, обаче взимаме здравето на ближния си. Посягаме дори на Божиите предшественици. Черкуваме се, а крадем от мощите на Свети Йоан Кръстител. Кръщаваме се, а не се държим, като християни.

Идва Великден.

Ако Господ беше жив, отново щяхме да го разпнем.

http://www.svetlaivanova.com/



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: konopr]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано14.04.12 13:38



Абе щом мрънка значи си е нещастен откъдето и да го погледнеш.



Тема Re: Български инстинктнови [re: Xapaлaмби]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано14.04.12 15:49



Да и това е само в България

по света такива неща нема и не се случват - изобщо много си досетлив, нападаме когато сме гладни ...... па да вземе да друснем едно хоро, когато сме гладни, а? или може би да нападанем, когато сме сити?

И така като гледам, все още не си си отговорил на въпроса "защо сме най-нещастни" - само констатираш, че сме нещастни, ама защо .... или ако е по-лесно, защо другите са така щастливи?

--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: let us jOin, the puzzle - O ur puzzleнови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано14.04.12 19:26



Да и това е само в България по света такива неща нема и не се случват
Аз нямам твоето разбиране. Просто виждам, че да си се представяш като мислещо тяло, получаващо единственно материален земен опит, е допустимо само в началото на Пътя.Продължавай да медитираш и ще видиш и разбереш повече.
И бих махнала от инстинкта, етикета-български, защото когато очите ти мигат, не правиш това сам.Те продължават да мигат сами по себе си –това е-инстинкт и го имат всички хора.(спомни си любимита си медитация-Гуришанкар – какво отработва тя?)
Инстинкта винаги ни води към другите; неговото удолетворяване винаги зависи от някого, а не от нас. Инстинкта олицетворява власта на безсъзнателната ни природа....за това смятам, че написаното от Светла Иванова, не се отнася само и единствено за бълтарите.



И един Ошовски великденски поздрав:

I AM A DRUNKARD !
You may believe it or not, but I am a drunkard. You can look into my eyes and you can see it -- I. am drunk with Jesus.

And Jesus is a wine; he is not a man, he's an intoxication. And once you have tasted of him, then nothing of this world will ever be meaningful to you. Once the meaning from the beyond enters into your life, this whole world becomes futile, immaterial, insignificant.

Jesus is like the second painting, Buddha comes closer to the first painting. Of course it is very silent, but the opposite is missing -- and without the opposite, music cannot be created. Buddha has a single note, he is not an orchestra.

Jesus has opposite notes meeting, merging and creating a harmony, a symphony. Buddha is silent, without revolution. Jesus is silent, with a deep rebellion around him.

This has to be remembered. Only then you will understand how to penetrate into They very heart ...
OshO



Тема Re: let us jOin, the puzzle - O ur puzzleнови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано14.04.12 19:40



Инстинкта? - не разбирам какъв инстинкт, че и да съм му сложил етика български?

И какво е написала Светла Иванова - то цял сайт, не ми се чете всичкото?

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: let us jOin, the puzzle - O ur puzzleнови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано14.04.12 19:52



Поста на Хараламби, на който си отговорил, се казва:Българския инстинкт, а текста е на Светла Иванова.

Пак не внимаваш!

Редактирано от vidiya на 14.04.12 20:01.



Тема Re: let us jOin, the puzzle - O ur puzzleнови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано14.04.12 20:38



Пак не внимаваш!



--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: Български инстинктнови [re: Exaybachay]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано15.04.12 00:07



Животните като са гладни се нападат, а хората търсят храна. Но както казва Светла, май не останаха много хора.

Не знам защо сме толкова нещастни. Но явно сме.



Тема Re: Български инстинктнови [re: Xapaлaмби]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано15.04.12 00:51



Ахам - и животните не търсят храна, те се нападат само, защото са гладни, а па хората не видят ли, че бананите растат по дърветата, е ти Рила, е ти Пирин, яж банани, защо да стоиш гладен еле па да нападаш други хора.

Не знаеш защо сме толкова нещастни, не знаеш защо другите са толкова щастливи, ама инак знаеш, че е така - на това му казвам необорима логика.

Е тогава в този дух и аз знам нещо - на теб ти се иска българина да е най-големия нещастник.

п.п. а инак като все ми я споменаваш с такъв авторитет Светла разтиква ли още бентлито - все пак Жоро Тасев и той сиромах човек, от колко ли неща се е лишил горкия, за да й го купи.



--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re:На където, На когото...нови [re: Xapaлaмби]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано15.04.12 10:57





Редактирано от vidiya на 15.04.12 11:05.



Тема Re: Не само-Български инстинктнови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано15.04.12 11:28





Редактирано от vidiya на 15.04.12 11:44.



Тема Re: let us jOin, the puzzle - O ur puzzleнови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано15.04.12 11:42








Тема Re: Български инстинктнови [re: Exaybachay]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано16.04.12 18:08



И ти имаш вид на нещастен човек, но не знам дали е само заради пари или за друго. Ние сами сме се посочили като нещастни в анкетата, не ни е сложил някой друг.

Не искам ти да си нещастен, нито останалите ни сънародници. Усмихни се, човече. Усмивката е по-ценна от банана.





Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Xapaлaмби]  
Автор konopr ()
Публикувано17.04.12 21:06



и аз понякога така си мисля

,
но нерядко от двама еднакво щастливи хора единият мрънка повече, понеже му е навик и токувиж някой анкетиращ се появил и направил анкетата



Тема Re: Български инстинктнови [re: Xapaлaмби]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано18.04.12 14:23



Нека ти разкажа един анекдот - може и да го знаеш.

Така чух .....

Един еврейски факир много се разстройвал от неприятности - както всеки човек. Неговото голямо безпокойство се причинявало от знанието, че другите били щастливи - той поглеждал другите хора и виждал, че се усмихват, а като погледнел в себе си виждал страдание, той си мислел, че целия свят е щастлив, даже разпитвал хората, както в тази анкета и всички отговаряли, че са щастливи и явно само той бил нещастен.
Така веднъж на вечерната си молитва, не издържал и се обърнал към Бог:
- не те моля да не ми пращаш нещастия, защото ако заслужавам нещастие, разбира се, ще го получа, само те моля да не е толкова много.Като се огледам в света, виждам само смеещи се, усмихнати хора, само аз съм нещастен. Всички изглеждат весели, само аз съм тъжен, блуждаейки в мрака. Какво толкова съм сторил? Моля те направи ми една услуга - дай ми нечие, чуждо нещастие, в замяна на моето. Позволи ми да сменя нещастието си с нечие чуждо, чието пожелаеш, аз ще го приема.

Същата нощ заспал и видял странен сън - видял огромен дом с милиони закачалки.Влизали милиони хора и всеки носел на гърба си връзка с нещастия. Виждайки толкова нещастие, той се изплашил, бил озадачен - връзките на другите хора много приличали не неговата, размерите и формата им съвпадали, факирът бил много объркан. Винаги виждал съседа си усмихнат и всяко утро като го попитал "как е", отговарял "прекрасно", а сега този човек носел същото количество нещастия.

Видял политици и техните подръжници, учители и техните ученици, мъдрите и невежите, богатите и бедните, здравите и болните - всички носели еднакъв товар. Факирът изгубил дар слово - за пръв път виждал това, дотогава бил виждал само усмихнатите лица на тези хора.

Внезапно стаята се изпълнила с гръмовен глас - "закачете своите връзки" Всички включително и факирът изпълнили нареждането - всички побързали да се избавят от своите проблеми, никой не искал нито секунда повече да носи своите страдания. Тогава се чул друг глас - "а сега нека всеки от вас избере тази връзка, която му харесва". В паниката си факирът бързо се хвърлил към своята връзка, докато не я взел някой друг, защото всички връзки изглеждали еднакво. Помислил си, че е най-добре да вземе своята връзка - в крайна сметка, нещастията в нея му били познат. Познатото страдание е по-малко страдание, то е вече известно страдание. Оглеждайки се наоколо забелязал, че и всички останали се хвърлили към своите връзки с нещастия - нито един от тях не избрал друга, освен собствената. Тогава той попитал:
- защо бързате толкова да си вземете своите връзки.
- изплашихме се - досега вярвахме, че всички останали са щастливи, а само ние сме нещастни - отвърнали те.

Когото и да попитал в този дом, всеки отвръщал, че до този момент вярвал, че всички останали са щастливи.
- ние дори мислехме, че ти си щаслив. Ти ходиш по улиците с усмивка на лицето, никога не сме допускали, че и ти носиш в себе си връзка с нещастия.

От любопитство факирът попитал:
- защо взехте отново своите връзки, защо не ги сменихте с други?
- днес всеки от нас в молитва към Бог, поиска да замени своите нещастия, но когато видяхме, че всички други имат подобни връзки се изплашихме - никога не сме си представяли нещата така. За това решихме, че е най-добре да си вземем собствените връзки, че са ни познати, защо да попадаме в нови нещастия, след като отдавна сме свикнали със своите стари нещастия.

п.п. колко малко трябва да се драсне по повърхноста на човек, за да се види неговото (не)щастие, неговата действителност - рутинното нещастие, когато привикнеш към дадено нещастие, нима е щастие. Продължавайки да се усмихваш отвън, независимо от вътрешното безпокойствие, този нелеп начин да се скрие страданието - това е игра на щастие, а не щастливост. Нима някой е по-нещастен от друг - Българина виждайки щастието на другите или опитите на другите да се покажат щастливи, пазещи се от голямото унижение, загуба и поражение, пред признанието, че са нещастни .... все тая, игричките на егото се повтарят от безброй калпи на съществуванието, една анкета може да бъде аршин за егоизъм, но е невъзможно да бъде мерило за щастие.
Та, като искаш усмихвай се, като искаш валидация за твоето щастие и усмивка, моли се на другите да се усмихват - като смениш фасада на един дом, за мен това не го прави по-уютен.

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: Български инстинктнови [re: Exaybachay]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано20.04.12 11:05



Продължавайки да се усмихваш отвън, независимо от вътрешното безпокойствие, този нелеп начин да се скрие страданието - това е игра на щастие, а не щастливост.

Има някаква амбивалентност по отношение на щастие-нещастие.

От една страна много хора се правят на щастливи. Виждал съм напълно отегчени хора, които изкуствено грейват като се извади фотоапарат, а после пак угасват.
Миналата година, като бях на море, имаше едно момче, което постоянно мрънкаше, а още на втория ден получи някакво хранително неразположение. Но пък ръсеше рани статуси у Фейса, какъв як купон било, как всички трябвало да му завиждат...

От друга страна, повечето хора искат да бъдат съжаляване. Не дай си Боже да седнеш до някой и той почва с едни излияния на тема "Горкичкия Аз", които край нямат. Заразително е...

Естествено би било, човек, ако има проблем, да се оплаче, но след това да потърси решение, а като е ОК, да се радва на живота. Истината е, че ние не сме естествени, нито в реакциите си, нито в нивото на енергия, с което разполагаме. Причината за хроничното мрънкане е прекалено ниското ниво на жизненост.

___________



Тема Re: Български инстинктнови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано24.04.12 10:22



Ако пуснеш една кокошка върху купчина жито, тя пак ще рови с крака, за да избере зрънце. Всеки избор е напъване. Докато ровиш, за да избереш, пропускаш и разпиляваш онова, което е на повърхността, пред очите ти. Толкова много изритани зрънца щастие, за да "избереш" едно!




Наслаждавай се!

Редактирано от vidiya на 24.04.12 12:01.



Тема Re: Благодаря!нови [re: Exaybachay]  
Автор гeнoвeвa (непознат)
Публикувано24.04.12 14:51



днес ....
е същото, като вчера ...
както винаги............гледам хората в очите...........а в отраженията им – виждам себе си.......

дори ми се струва, че именно заради това, все по-често, мълча ...
оценявайки поведението му, виждам моите качества, както лошите, така и добрите ...
стремителните мисли, за тези качества ме отвличат, от самият събеседник...на мен вече не ми се иска, като преди, да му кажа, какво мисля за него ..
за какво, след като и аз имам –ТОВА ......
имам.......... иначе, как аз разбирам и осъзнавам - ТОВА ..?
сега... моите огледала, говорят само за мен ... да... точно те ме карат да работя всеки ден над себе си ...
именно за това, ти благодаря ... благодаря, за това, че ти още веднъж ми напомни за моето "лошо"...днес, благодарение на теб, ще забия в затворения сандък на това "лошо", още един пирон ..... благодарение – на теб.

Преди няколко години, ограничих общуването си...търсех – тишина...спокойствие...след отсъствието ми, кръга на общуването ми намаля..и стремително се приближаваше към нулата..
към нулата... неприятно съчетание...но, това не ме безпокоеше...аз загубих тогава, един от най-скъпите в живота ми хора..това беше единственното обстоятелство, което ме безпокоеше...единствената важност, която завладя мозъка ми..........................
изгубвайки Човека, аз изгубих светлината ...моят свят - запълни пустиня, но не с пясък, а с празнота ...
навярно за това, станах странница ..........странница търсеща красота, във всичко....което »мълчи»...природата, книгите, музиката, фотографиите, киното и т.н....това ВСИЧКО – ме погълна....ТОВА е ураган с невероятна сила, който помага да унищожиш «лошото»в себе си до самия му корен....Със силата и могъществото си, той те кара да се бориш за живота си, а това е най-доброто лекарство, за борба с лошите мисли...след време, когато урагана си отиде, забелязваш, че около теб започва да никне трева....радвайки и се, с благодарност към урагана за донесените семена, ти започваш да строиш своят оазис...от невероятна светлина и красота, който ти, обезателно – ще подариш..!!!
само с мисълта: не за себе си, а за някой (може, дори несъществуващ), ще ти стигнат силите да го довършиш...повярвай ми.
******************************************

Радвам ви се – на всички.. Нека се «изпълваме» един-друг и си даряваме най-светлото, което имаме – искреност, например.





ПП.Като благодаря-на теб, визирам, всички наоколо...

Редактирано от гeнoвeвa на 24.04.12 14:53.



Тема Re: Български инстинктнови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано24.04.12 23:37



Да относно кокошките е така, нооооооо .... при петлите е малко по-друг яч. (:

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: Благодаря!нови [re: гeнoвeвa]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано24.04.12 23:42



Аз малко не разбрах за какво ми благодариш - ако е, защото си видяла в мое лице някакво твое лошо .... да знаеш, че ми подейства много "озаряващо".

п.п. а който няма светлост, какво да дари ... че искреноста му, явно няма да е толкова искряща. (не, че препирам да се пиша дарител, ала все пак)

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: Благодаря!нови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано24.04.12 23:49



а който няма светлост, какво да дари ... че искреноста му, явно няма да е толкова искряща. - това как ми заприлича на Шекспир, не е истина! Заклевам се в 3 действия и един епилог!



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Български инстинктнови [re: Exaybachay]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано26.04.12 11:51



Петлите ровят и кукуригат.



Тема Re: Български инстинктнови [re: Xapaлaмби]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано26.04.12 14:34







Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Хараламби]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано03.05.12 08:08







Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: vidiya]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано03.05.12 11:46



Колко ли хора разбират че щастие с пари не се купува. Като гледаме изследването май не са много в родната ни България.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Xapaлaмби]  
Автор jumbles ()
Публикувано03.05.12 12:03



колко хора мислиш не бъркат щастието със задоволство, да речем
бе тва са глупости



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: jumbles]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано03.05.12 15:28



Щастие или задоволство - все тая като те попитат живота ти до тук правли те доволен/щастлив. Глупости са филологическите спорове на фона на очевидното.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Xapaлaмби]  
Автор jumbles ()
Публикувано03.05.12 16:41



пфууу, то един път да прецизирам шантавите думи и айде, то пък нямало значениече


щастлива съм, доволна съм, благодарна съм ... та кое е очевидното и ... споко бе, няма да спорим
тебе кво не ти е наред, че си се напънал кат тротинетка такъв, всъщност



Тема п.п.нови [re: jumbles]  
Автор jumbles ()
Публикувано03.05.12 16:50









Тема Re: п.п.нови [re: jumbles]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано03.05.12 17:13



усмивки на тротинетка





Тема Re: п.п.нови [re: Xapaлaмби]  
Автор jumbles ()
Публикувано03.05.12 17:55



ихаааа ... Благодаря!

я си льопна и моите три



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Xapaлaмби]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано03.05.12 18:19



И как отсъди, че хората из чужбина разбират това?

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Xapaлaмби]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано03.05.12 18:21



Щастие или задоволство - все тая като те попитат живота ти до тук правли те доволен/щастлив
Това на изхода на гробищата след погребение ли се случва или на излизане от сватбена церемония?

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор jumbles ()
Публикувано03.05.12 18:37



ти пък не би да си насериозно заинтерисован къде



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано03.05.12 20:09



Каква чужбина те мъчи, мой човек? Отпусни се най-после.





Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано03.05.12 20:13



Прочети изследването и ще разбереш.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Xapaлaмби]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано03.05.12 20:21



чел съм го и не се споменава нищо подобно от анкетираните - та?

--------------------
.... не заслужавам!

Редактирано от Exaybachay на 03.05.12 20:21.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: jumbles]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано03.05.12 20:22



аз съм сериозно заинтересован относно достоверноста на анкетата - разбираш ли, трябва да я приемем на доверие, което на мен просто не ми се нрави.

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор jumbles ()
Публикувано03.05.12 20:57



не разбирам ... що трябва да я приемаш някак си ... не може ли просто да не я приемаш
отпуснете бе, хора



баси, как живеете





Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: jumbles]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано03.05.12 21:03



Е все пак имаме тема т.е. нали анкетата разискваме.


п.п. мерси - такива бедра от камък да съм, ще ме отпуснат

.... или май напрегнат

--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор jumbles ()
Публикувано03.05.12 21:17



е ми спамете пък, кой ви чука по главите да разисквате



п.п. ма, моля ... пък во ще те направят бедрата ... абе ти тях ли засече ... ми то - мъже бе, кво се чудя



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: jumbles]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано03.05.12 22:34



Гледах го втори път - значи не знам защо така, може и да е някакъв операторски трик, но половината екран зает от бедра



п.п. най-големите спамери са политиците - каквато и тема да се развие покрай тях е задължително спамерска.

--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано04.05.12 11:26



Щом не се споменава сигурно не е на сватба и на погребение. Я си кажи напрво че те не разбират да правят анкетите и че ние най-добре ги знаем тези неща. И кои са тези че да ни показват ние какви сме.





Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Xapaлaмби]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано04.05.12 15:58



Я си кажи направо, тези които ни казват какви сме, кого анкетираха?

п.п. слепотата и невежеството не е оправдание - такива измишльотини, как западни социолози и професори обикалят из сомалия и разпитват хората с умиращите им от глад деца, дали са щастливи или не, и те им отговарят "всичко шест - страхотен кеф си правим по цял ден", са чисто съчинение на свободна тема. Само си представям, как прибягвайки м/у куршумите, анкетиращите питат либийците "вие щастлив ли сте или не", и либиеца им отговаря "голям фън батка - глей кво става" и продължава да пуца. Нали, малко разсъдливост да проявиш няма да е зле, преди да почнеш да вярваш на всякакви малоумщини и абсурди, че по същия начин има хора, които чакат денят на страшния съд или убиват в името на Аллах, защото им е обещал, че така ще отидат в рая.



--------------------
.... не заслужавам!

Тема отговорътнови [re: Хараламби]  
Автор konopr ()
Публикувано05.05.12 12:05





Редактирано от konopr на 05.05.12 12:05.



Тема Re: отговорътнови [re: konopr]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано05.05.12 21:24



Това изследване ми хареса - има един-два по-съществени пропуска, но като цяло е по-обосновано. Сега, ако някой избабца едно такова изследване или анкетиране на българите в чужбина, и да си дойдем вече на думата - кое, как е, защо е, поради какви причини и прочие.

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: отговорътнови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано06.05.12 16:23







Тема изследването на твоето щастиенови [re: Exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано06.05.12 20:16



Стушко, важно е изследването на твоето щастие. Кое, как и поради какви прични...

А това за големите маси от хора е съществено дотолкова доколкото ти се идентифицираш с тях и с определени техни виждания. Хм, има ли такива в това изследване?

Времето се оправи, медитираш ли вече?





Тема Re: изследването на твоето щастиенови [re: Mиpo1]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано06.05.12 21:10



Стушко, важно е изследването на твоето щастие.
моето щастие не го знам - простичко казано, страхът от смъртта някак си винаги ме "подпира". Докато тегне смъртта над живота ми, щастието което знам не е никакво щастие - да предполагам, че не малко хора биха се почувствали безмерно щастливи, ако влезят под моята кожа, но докато съм заобиколен от смъртта и изпитвам страх от нея, щастието и нещастието винаги ще са едни такива летливи понятия.

А това за големите маси от хора е съществено дотолкова доколкото
това е съществено за темата, не за мен - такива изследвания и анкети за мен са профанщина, та относно нея пиша, а не дали сме щастливи или не, дори да беше, че сме най-щастливата нация на света, пак същите неща щях да пиша.

Времето се оправи, медитираш ли вече?
но аз не съм спирал - дори стана така, че като се оправи и спрях непланувано, и неочаквано дори за мен, та за това пуснах съседната тема.

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано07.05.12 10:15



За Бай Ганьо другите нищо не разбират и са балами и невежи и само той разбира. И все някой гледа да го прекара и излъже. Сигурно, защото той е свикнал на това. Да те открехна, въпроси в социологически анкети не са задават от професори, а от от анкетьори. и войната не е била навсякъде в тези страни. Другите са ни виновни за нашия си манталатит.



Тема Re: отговорътнови [re: konopr]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано07.05.12 10:20



Да това трябва да е. В нас трябва да се вгледаме а не да се сърдим на другите.





Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор jumbles ()
Публикувано07.05.12 10:27



странно, ти с очи ли слушаш





Тема Re: изследването на твоето щастиенови [re: Exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано07.05.12 14:10



Смъртта
Да, Смъртта е важно нещо и си заслужава да й обръщаш повече внимание. Заповядай в съседната тема за нея, където има още много важни неща да се осветят. Ако стоиш безучастен, страхът ще ти прави компания през цялото време. А знаеш, че накрая Смъртта задължително ще дойде.

Анкетите
Докато пишеш срещу анкетите изпускаш себе си. И това да разбереш по-добре твоето щастие.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Xapaлaмби]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано07.05.12 22:04



блаа-блаа-блаа и не ми отговори на въпроса - инак аз съм ти бил виновен.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: jumbles]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано07.05.12 22:05



е не, ама ..... визуалното прихвана погледа ми





Тема Re: изследването на твоето щастиенови [re: Mиpo1]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано07.05.12 22:06



Докато пишеш срещу анкетите изпускаш себе си.
докато пиша относно анкетата, пиша в контекста на темата - какво общо има това с изпускането на мене си?



Тема Re: изследването на твоето щастиенови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано08.05.12 12:31




Blue Chip Orchestra - Enigmania (2000)






Тема Re: изследването на твоето щастиенови [re: Exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано08.05.12 14:34



Медитирай и виж.



Тема Re: изследването на твоето щастиенови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано09.05.12 01:21







Тема Re: изследването на твоето щастиенови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано09.05.12 22:43









Тема Re: изследването на твоето щастиенови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано10.05.12 14:30





Ето и неговият блог:

Това, би ти било интересно(не се оправдавай с превода, имаш частен симултантен преводач)

Редактирано от vidiya на 10.05.12 15:02.



Тема Re: отговорътнови [re: Xapaлaмби]  
Автор konopr ()
Публикувано11.05.12 12:27



не бих казал че съденето е забранено, но ако има съдене, това е удобен момент човек да се пробва да разбере или осъсзнае защо се случва съденето.





Тема Re: отговорътнови [re: konopr]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано15.05.12 13:34



сърдене, не съдене.





Тема Re: отговорътнови [re: Xapaлaмби]  
Автор konopr ()
Публикувано15.05.12 15:00



Нещо много бързо чета напосладък


Иначе си е доста тегава работа да се сърдиш или обидиш и да сечувстваш обиден, но не е забранено разбира се, тук пак си важи и това което казах по-горе за съденето



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Хараламби]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано14.06.12 17:20



Кво става диваци Как е .. : )



Тема Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано14.06.12 22:10



Добро утро, Цеци!


Лично аз, пия "кафе",за събуждане...

"Ако имате храна в хладилника си, дрехи на гърба си, покрив над главата си и място, където да спите, то Вие сте по-богати от 75% от хората по света.

Ако имате пари в банката, в портфейла си и скътани някъде в дома Ви, то Вие сте от осемте процента богати хора в света.

Ако тази сутрин сте се събудили здрави, то Вие сте по-благословени от един милион хора, които няма да преживеят тази седмица.

Ако никога не сте преживявали опасностите на войната, отчаянието на затворничеството, агонията на изтезанията или болките на глада, то Вие сте по-привилегировани от 500 000 000 души на планетата.

Ако можете да прочетете това съобщение, то Вие сте по-щастливи от 3 милиарда души по света, които не могат да го прочетат изобщо.

Ако можете да вдигнете глава, да се усмихнете и сте наистина благодарни, Вие сте щастливи, защото повечето хора го могат, но не го правят.

Ние всички ще бъдем много по-щастливи и доволни, стига да можехме да разберем и оценим това, което имаме. Да сме благодарни за него и да се съсредоточим върху положителните страни от живота си, вместо постоянно да се оплакваме и вглеждаме в лошите неща, които ни се случват!"

А на Митко-БлагоДаря и за следващата му книга:"Епохата на безсмъртието".
Приятно събуждане и на теб!



ПП.Щом и по хляба го пишат вече…значи светът действително се променя.


А хлябът, както знаем, е важен за народа.


Ето го пълният текст на етикета:

“От години човек чете и търси книги за силата на Мисълта, за силата на Подсъзнанието, книги за Любовта, как да опознае Себе си и Истината за света.

След всичко това, човек би трябвало да е силен, знаещ, безкрайно търпелив и обичащ.

Не харесвам всичко, което открих в Себе си.
Със сигурност можеше да изглеждам и по-добре.
Би трябвало да изпитвам повече толерантност и любов и да отделям повече време за близки и приятели.
Мисля, че когато го правя, защото Трябва или защото така са ни Учили, това е всъщност моето Его – този хищен стар другар.

Реших.

Приемам се такъв, какъвто ме е създала Вселената.
Давам Доброта, защото Искам, а не защото Трябва.
И Благодаря.
Понеже ми харесва на Земята, ще си оставя невзети уроци, за да ме пратят пак обратно и пак в България.
Навсякъде другаде би ми било скучно.”

"...Виж ти как хората живеят тук, в големи квадратни кутии, които наричат къщи, за да се подслоняват от "дъжда" и "снега", с дупки по стените, за да могат да виждат навън. Движат се в по-малки кутийки, боядисани в различни цветове, с колела отстрани. Те се нуждаят от тази кутиена култура, защото всеки възприема себе си като затворен в кутия, наречена “тяло”, с ръце, крака и пръсти, с които да държат моливи и инструменти. Те владеят езици, защото са забравили как да общуват помежду си, имат очи, защото са забравили да виждат. Странна малка планета. Приятно ми бе да те посетя. Скоро се връщам у дома…"

Ричард Бах

Каквото и да е извинението да не последваме мечтите си, време е да спрем да вярваме в него.

Редактирано от vidiya на 14.06.12 23:49.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано14.06.12 23:01




Редактирано от Exaybachay на 15.06.12 00:08.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано15.06.12 00:07



В живота понякога идва време, когато трябва да се освободиш от всичката безсмислена драма и хората, които я създават, и да се оградиш с приятели, които те разсмиват толкова яко, че забравяш всичко лошо и се фокусираш само над доброто. В крайна сметка, животът е прекалено кратък, че да не го живеем щастливи





Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано15.06.12 00:11



усмивката топли като слънце, свети като луна.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано15.06.12 00:19



"Когато чуя някой да казва, че животът е труден, винаги го питам: В сравнение с какво?" - Сидни Харис[не го знам кой е, ама добре го е казал]


"Лесно е да простиш на дете, което се страхува от тъмното; истинската житейска трагедия е, когато възрастните започнат да се страхуват от Светлината." - Платон
И от мен:
Най-добрият подарък е... времето, споделено с хора, които обичаш !(Честит ми Нов Миг!!!)
ПП
Виж това:
Аз съм Вашето Его.....или послание от един болен мозък :)......някой вижда ли себе си тук???
Моля за насоки и думи,с които хората да могат да разберат за съществуването на Егото и за нещата,които ги побутват към неправилни,нездравословни действия и виновникът за влошената комуникация между хората в глобален мащаб!!!

Сънуваш,че навлизаш в необятните простори на сияйния небосклон.Сънуваш,че нямаш земя под краката си и си се издигнал нагоре,нагоре в йерархията на хорските прищевки.Сънуваш и когато внезапно се сгромолиш от високо и в незнанието си изгубиш пътя.

Терзаеш се,когато разбереш,че всичко се върти в кръг и кръгът те е засмукал да обикаляш и ти като луд в орбитата му.

Знаещ,виждащ и всеобхватен си когато застанеш в центъра,където няма центробежни сили и поток от забързани хаотични,било то движения праволинейни в една посока(но все пак кръг)

Спокоен си,центриран и всевиждащ/разбиращ как е устроен светът,какво води до суматохата,до наранените сърца,до липсата или влошената комуникация между хората,когато си спрял дори за миг в центъра,откъдето можеш спокойно да наблюдаваш всичко без да си част от хаоса и суматохата.

Трудно ще накараш една частица от центъра да се завърне пак в орбита,както и е трудно да привлечеш частица от хаоса в центъра,тъй като правотата и редът за частицата в орбита са именно там,а истината и виждането за частицата в центъра си е в центъра.

До тук добре-всеки е прав за себе си и вижда истината по свой начин,но когато става въпрос за това-дали това,което прави една частица я прави болна,нещастна и нервна е истина,която работи и дава резултати като продуктивен начин на живот и разбиране на Бог(сиреч на себе си)?

Светът е пълен със слепци,доволно унищожаващи себе си.Светът е пълен с хора опустошаващи всичко наоколо просто с отношението си към заобикалящите ги неща.

Как да разбереш себе си?Как хората да започнат да се разбират?Как да се подобри живота?Как?

1-С желание/изблик за работа върху себе си и разбиране на това от какво сме изградени,какво ни ръководи,стереотипи,железни принципи,очаквания,огромно/неосъзнато Его,неспирно бръщолевещ мозък.С разбиране,че щом можем в един момент да размишляваме и наблюдаваме мислите си-това означава,че ние не сме нашият мозък-ние сме нещо по-голямо,което може да наблюдава нещо по-малко като например мозъкът си.

2-Изначален/принципен начин на мислене и подход към всяка ситуация:

-Аз не споря-аз обсъждам в търсене на истината и съм готов да благодаря и извлека нещо полезно,ако другият с когото разговарям изрече истината.

-От всяка среща с всеки(без значение кой) искам да извлека поука,да придобия опитност.

3-Ще внимавам в словата си!!!

..............................

.....

....

Ама......защо да правя тези неща?Така съм си добре.

-дишам учестено с горната част на дробовете си

-винаги някой ми е виновен за нещо

-семейните ми отношения са доста посредствени дори никакви...особенно с най-близките

-на средна възраст съм,а вече страдам от няколко болести

-не осъзнавам изобщо с какво се храня и колко храна поемам наведнъж

-като си легна вечер 1 000 000 мисли прескачат в главата ми и умът ми е неспокоен

-искам,искам,искам....обаче не искам да давам нищо!!!

И аз съм си много добре така и дори цялото ми обкръжение също като се замисля!!!

-дядо ми и баба ми си заминаха на по 60 годишна възраст

-вуйчо е пълен алкохолик

-брат ми е наркоман

-нашите са разведени(било то и ментално)

-детето ми седи постоянно пред телевозира или лаптопа

-половината ми роднини едвам ходят от болки в ставите и не само

-не работя това,което ме влече и обичам-работя само за пари

-случват ми се само гадни неща,в гадна държава и гаден свят.Всички искат нещо от мен.

Обаче на...седнал тука някакъв...развивал се духовно,опознавал себе си,медитирал,говори ми за някакво Его,за Бог...тоя е луд за връзване....аз в ниаккъв случай няма да му признавам тези по-горните неща,които написах....Аз съм си супер и това е...Няма аз да излеза глупавия я!!!

Няма значение,че ясно виждам спокойствието,уравновесеността,тихия тон,здравото му тяло...тоя явно нещо е загазил в някоя секта или църква!!!

Аз съм си добре така.И тъй като съм си супер и здравословно и всякакси-изобщо няма да го слушам какво ми обяснява....

НЕ!!!АЗ ТАКА СЪМ СИ ДОБРЕ!!!

АЗ СЪМ ВАШЕТО ЕГО

АМИН

Добре де...викам си в едни момент сам на себе си.Как е възможно животът ми като цяло(здраве,комуникации,спокойствие,хармония) да са толкова зле на практика, а някой в мен така да се опълчва и да ме заслепява докато в един момент не се самоунищожа?

Докога това нещо в мен ще бъде сляпо за хубавите неща,които се случват на хората развиващи се духовно и докога аз ще си кисна в това блато?

Наистина ли водя разговор с Егото си?

Какво е Его?

Как работи то?

Каква е целта му?

Мисля,че е очевадно...

А всъшност се иска една единствена крачка.

Аз обичам себе си!

Започвам!

Осъзнах!
Radoslav Raev
Според мен няма как някой да види себе си тук!Тези,които го четат или са го преминали това или са в орбита!И все пак може би някой случайно изхвърлен току що от орбита,попаднал ненадейно в центъра преди няколко часа ще намери нещо за себе си надявам се...

Редактирано от vidiya на 15.06.12 00:31.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано15.06.12 00:44



1.Ще получиш тяло. Дали ще го харесваш или мразиш, то ще си бъде твое през цялото време, докато си на тази земя.
2.Ще усвояваш уроци.Записан си в целодневното неофициално училище наречено Живот. Всеки ден ще имаш възможността да усвояваш в това училище. Те може да ти харесат, а може и да ти се сторят неуместни и глупави.
3.Няма грешки, има само уроци.Израстването е процес на проби и грешки: експериментиране. "Провалените" експерименти също са част от процеса, както и онзи експеримент, който в края на краищата се оказва "успешен".
4.Урокът се повтаря, докато се научи.Един и същ урок ще ти бъде представян по различни начини, докато го научиш. Тогава продължаваш със следващия.
5.Усвояването на уроци няма край.Няма част от живота, през която да не се налага да усвояваш уроци.Докато си жив, винаги има уроци, които трябва да бъдат научени.
6."Там" не е по-добре от "Тук".Когато твоето "там" стане "тук", ти просто ще откриеш друго "там", което пак ще изглежда по-добре от "тук".
7.Другите за теб са само огледала.Не можеш да обичаш или да мразиш нещо у някого, освен ако в него не виждаш отразено това, което обичаш или мразиш у себе си.
8.От теб зависи как ще изживееш живота си.Разполагаш с всички инструменти и ресурси, които са ти необходими. Как ще ги използваш, зависи единствено от теб. Изборът е твой.
9.Отговорите от които имаш нужда, са в теб самия.Отговорите на въпросите, поставени от Живота, носиш в себе си. Трябва само да гледаш, да слушаш и да вярваш.
10.Ще забравиш всичко това.
--- Чери Картър-Скот ---

п.п. да обада и аз един дека не го знам кой е



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано15.06.12 12:23





Greetings and love :)

Yes Yes, Only a love free from attachment brings health and wholeness ...

Let it BE a love free Weekend to One and all ...

_______ love n light __

Редактирано от vidiya на 15.06.12 12:48.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано15.06.12 13:08



И един любимец:
Да обичаш – това означава да бъдеш направен от сълзи и въздишки, от пламък и вярност, докато станеш купчина пепел.
У. Шекспир





Тема Re: Кафе за събужданенови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано15.06.12 14:59




I put a spell on you


I put a spell on you
'Cause you're mine

You better stop the things you do
I ain't lyin'
No I ain't lyin'

You know I can't stand it
You're runnin' around
You know better daddy
I can't stand it cause you put me down

I put a spell on you
Because you're mine
You're mine

I love ya
I love you
I love you
I love you anyhow
And I don't care
If you don't want me
I'm yours right now

You hear me
I put a spell on you
Because you're mine
Наистина ме уцели-централно-обичам това парче..Напомни ми фраза от един филм:
- Много ли ти липсвах?
- По твоята улица минаха 64 коли, от тях, 19 - зелени.

Марк Леви "Седем дни от творението"
-----------------------------------
Тъгата е много по-честна, отколкото искуствената жизнерадостност, която днес е на мода: фалшив каркас на празноглавия оптимизъм, прикриващ отчаянието, свило гнездо, във всяко сърце.
БлагоДаря ТИ....за магията!
От мен, пожеланието, да не ти липсвам, защото съм-тук и сега:

Редактирано от vidiya на 15.06.12 15:36.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано15.06.12 15:27



Тъгата е много по-честна, отколкото искуствената жизнерадостност, която днес е на мода: фалшив каркас на празноглавия оптимизъм, прикриващ отчаянието, свило гнездо, във всяко сърце.
ейййй най-накрая - винаги успяваш, пък било то и със закъснение, да изразиш точно това, което искам да кажа, "онова-което-имам-предвид".
Мерси!

п.п. и за другото мерси - винаги съм мислел, че оригинала е на Кридънс



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано15.06.12 15:50



Какво би могъл да даде един човек, на друг, освен капчица топлина?И какво би било, повече от това?



музиката е от "In the Mood For Love"-един любим филм...за мен
А това е, прохлада, в летния ден:

...музиката ...е мястото на нашата случайна среща ...чувствам те с кожата си, без да се оглеждам,, всяко мое вдишване е безумно и безкрайно...вдишвам те и знам, че продължавам себе си...звуците ни разтварят многомерно..диво, с топлия поток на нашето сплитане...пространството мирише на любов...аз вдишвам времето...жадно, крайно необходимо...и ни продължавам в един миг...толкова нежно...непоносимо...те пресъздавам от два паралелни танца...чувствай ме....ние сме-ЕДНО.

Редактирано от vidiya на 15.06.12 16:21.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано15.06.12 17:05



Ти за какво събуждане говориш ... ? Защото това събуждане за което аз знам и за което мистиците говорят може да ти се случи само веднъж ... на мен това не ми се е случило - други събуждания не са смислени, те са си част от съня ... При теб това случило ли се е ..???
Друго - казваш " Добро утро " и пиеш кафе в 10 часа през ноща ... хах интересно : ) :P



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано15.06.12 17:45



друго нещо което ми е интересно има ли хора , които не излизат от къщата си ... не се движат навън . Защото аз не излизам от нас си ... седя си само дом.
Според вас възможно ли е човек да се развива добре без да се движи сред света ...Има ли хора , които "играят такъв договор" сред вас. Интересуват ме и идеи как човек да се развива без да се движи сред света ... Мерси : )



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано15.06.12 20:03



Цеци, вероятно си пропуснал да видиш всички линкове, които съм дала...Става дума за книжката на Димитър Божанов"Кафе за събуждане".Изгледай този линк:

...и ще ти стане ясно и за кафето и за събуждането...
Друго - казваш " Добро утро " и пиеш кафе в 10 часа през ноща ... хах интересно : )
Опитвам се, да се държа будна, Цеци, но не винаги успявам.
Между нас няма различия и аз не мога да кажа, че познавам себе си.Знам, че съм неописуема и неопределима.Далеч, зад границата, до която се простира умът, лежи безкрайноста.Тази безкрайност, е моя дом, тази безкрайност – съм аз.И тази безкрайност, е също -Любов.
Уча се от грешките си, препинателните знаци на живота, без които, както и в текстовете, не би имало никакъв смисъл...



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано15.06.12 20:10



А не мислиш ли, че се ограждаш със стени, не за да се заградиш от хората, а заради това, да разбереш, на кого до такава степен това не е безразлично, че би могъл да мине през тях?



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано16.06.12 14:54



Просветлението е най-дълбокото нещо , лесно е да го използваш като довод , ама нямаш право ...
Не може да казваш на някой да се събуди ,ако ти самата не си се събудила ... Не се ли опита да направиш точно това...?
Иначе всеки, който е заспал е в процес на събуждане ...
Какви са твойте начини да се държиш будна , кажи некой ефикасен прийом ...
напоследък се чудя какво да правя
: )



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано16.06.12 14:57



най- големия ми проблем е, че винаги като се движа навън сред света , после см у безобразно състояние ,не мога да се позная , иначе общувам дом с майка ми - всеки ден по 20-30 минути



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано16.06.12 18:39



Цеци, просветлението ще го оставя за някой друг....
Не може да казваш на някой да се събуди ,ако ти самата не си се събудила ... Не се ли опита да направиш точно това...?

Вероятно не си ме разбрал..защото не виждам да съм ти казала:Събуди се...

Пожелах ти, Добро утро, в десет през ноща и ти казах, че пия кафе, за събуждане...т.е.-четях книжката на Димитър Божанов и ти предложих линкове, за да я видиш и ти, ако имаш желание за това, разбира се...
Какви са твойте начини да се държиш будна , кажи некой ефикасен прийом ...
Нямам такъв, Цеци..Тук има по-знаещи, може и да ти подскажат някакъв..За мен-буден или осъзнат, означава,да бъда внимателна към себе си и към окръжаващото ме, във всеки миг, тук и сега..Бедата ми е в това, че не всеки миг се справям..т.е.-приспала съм се...и той е отлетял, заедно с неговата важност.Когато един много близък човек, ми правеше забележки, че не съм внимателна или- не съм будна, и ми пожелаваше- да бъда будна и да медитирам, му се дразнех, защото си въобразявах, че внимавам и медитирам усърдно...Трябваше ми много време, поне малко да осъзная, какво точно е имал пред вид, а то е, че всеки наш миг, заслужава вниманието си, а медитацията е естественото ми състояние, а не практика, водеща към това..


Опитвам се да Видя невидимото, да повярвам в невероятното, да постигна-невъзможното

Редактирано от vidiya на 16.06.12 19:20.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор konopr ()
Публикувано16.06.12 18:40



и вкъщи може споко

, само че на мен ми се струва скучно и бавно, но това е само лично мнение, абе разнообразието, обикновено разчупва нещата
а това със събуждането що си мислиш че става само веднъж и край?



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано16.06.12 20:04




Аз мислех, че миговете в живота ми, следват един след друг, построявайки се в редица, като миговете от живота, за които си спомням, а това е все едно, да се опитваш да хванеш времето за опашката..Не остава нищо друго, освен да чувстваш ставащото - в този МИГ и Сега.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано16.06.12 22:51



ах какъв си чародей - замая ме, изгубих се, няма ме, няма и да се търся, танцувам в ЕДНО. (:





Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано16.06.12 22:51



хубава картина :Р :)



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: konopr]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано16.06.12 23:04



събуждане не е ли да видиш самото съзнание , истинската си природа, "себето което сияе в сърцето "
или каквото и да е там ... мисля , 4е като "срешнеш" това пове4е неможе да го забравиш ... и фактически да срешнеш истинската си природа може да се случи само веднъж ... иначе другото са си фалшиви неща , не може да разчиташ на тях, да се хванеш за тях ...



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано17.06.12 12:07



харесват ли ти Simply Red ... :P http://www.youtube.com/watch?v=izOdvBmTDh0

а за това другото момче http://www.youtube.com/watch?v=izOdvBmTDh0 преди с тази песен отивах на училище

:)



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано17.06.12 15:03



Да! Особенно, в това парче, както и текста на песента:


Усещаш ли, как ме стопли, когато сподели...

Редактирано от vidiya на 17.06.12 15:06.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано17.06.12 15:18



искам да питам нещо ... какво всъщност трябва да се случи с катарзисната техника? - имам усещане за това - че човек трябва да изчисти манипура , сърцето , центъра на ума ... едновременно Вярно ли е усещането ми? ..
това е въпрос към всеки, който наистина знае ... И колко време ..? И колко време да кажем , гнева трябва за да се релаксира ... защото Ошо казва, 4е щом гнева бива изхвърлен , човек е станал зрял ... 1 месец ли е нужно за гнева ..?!

Друго което искам да питам ама незнам точно как да формолирам въпроса - като почнеш да правиш нещо , някаква деиност - имам усещането, че започват да се редуват центровете от вътре ... като мине определено време центъра които работи се сменя ... центъра на деиствията, на емоциите ...Къпеш се, 10 минути е само деиствие ... после се задълбочава и така .. Колко са тия центрове .. Какъв е принципа на тяхната смяна и през колко време . Гледам, че техниките на Ошо са подщи всички раделени на 15 минутни интервали и аз си мисля, че е 15 минути ...

питам - ама в мен нямам въпроси , нямам знания ...нямам думи , предполагам , че и при вас е така ... ..., преди казах на Миро, че дори и Ошо го няма в мен ...
: )



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано17.06.12 15:23



хах ... :Р



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано17.06.12 15:27



питам - ама в мен нямам въпроси , нямам знания ...нямам думи , предполагам , че и при вас е така ... ..., преди казах на Миро, че дори и Ошо го няма в мен ...
: )

Ако питаш мен, отговарям с -ДА!!!





Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано17.06.12 16:04



тоест и при теб е така ...
мале ебаси работата наистина усетих стопляне ... :) това твойта емоционална реакция ли е?? ... хах
сещам се и какво казва Свами Рама, (не е дословен цитат) : Вие си мислите, 4е търсите медитация, а всъщност си търсите подходящ партнъор ...
хаха човек си мисли едно , а нещата са други ...



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано17.06.12 16:25



мале ебаси работата наистина усетих стопляне ... :) това твойта емоционална реакция ли е?? ... хах
Просто..медитирах...Ако разбирахме силата на нашите мисли, никога нямаше да мислим негативно.





Да вървим дълбоко в съществото един на друг, не е страшно.В твоят водоем,аз отразявам - СЕБЕ си.

Редактирано от vidiya на 17.06.12 17:22.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано17.06.12 20:18



И какво направи само си помисли нещо позитивно за мен и почувствах сгряване ли ...или какво ...
гледам нема никой в клуба , това да не е заради лятото ... или не обичат така да се включват у дискусии
някой въпроси са доста интересни и трябва да им се даде отговор, ако некой е в състояние за това де ...
знаеш ли някой от посетителите на клуба , да си седи пове4е дом без да излиза навън
чичо Миро къде е , кво праи : )
А Видия ти добро дете ли си ... :Р хаха : )

Редактирано от ludiq_poet на 17.06.12 20:23.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано17.06.12 21:08



Цеци, трудни въпроси задаваш..Не мога да отговоря от името на другите...Живота е реален, само тогава, когато-СМЕ...в него СЕГА


Имай търпение..все някой, ще ти отговори..

Редактирано от vidiya на 17.06.12 21:09.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано18.06.12 10:03



Цеци, трудни въпроси задаваш.. - Може да се измислят и по-трудни въпроси ... но ако не ми се отговори на по-лесните няма да поставя по- трудните ... иначе така като гледаш последните ми съобщения са все несериозни ... Това за сега е хубаво - ако си сега може би нещата биха се изяснили



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано18.06.12 10:47



Ако имах, свой собствен свят, в него всичко би било несериозно.Нищо не би било, това, което е в действителност, защото всичко би било това, което не е, и обратно, то не би било това, което е, а би било, каквото и да било.



Неееееееее..не кафето те ободрява сутринта...не кафето

- ДА!!!

Well I guess I'll see you next lifetime
Baby we'll be butterflies
I guess I'll see you next lifetime
That sounds so divine

I guess I'll see you next lifetime
I guess I will now
I guess I'll see you next lifetime
Wait, wait a little while



Редактирано от vidiya на 18.06.12 12:15.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано18.06.12 14:29



Е , аз освен кафе и евентуално някакви практики за въртене на енергията, нямам други средства за ободряване сутрин. А и все още неразбирам напълно тия неща с енергията как точно се правят , в процес на израстване съм ...

това, защо не ми дава да си сложа изображения за аватар ...?
несериозното отношение е хубаво ...
тази снимка е още по хубава : )



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано19.06.12 14:34



Не можех да разберем кво имаше предвид с тази снимка , ако си спобна да обясниш , направи го ...
Според мен вие в този клуб ако човек ви казва не някакви заучени и готови неща , няма да му обърнете никакво внимание ...
Значи ако не см себе си няма да ми обърнете внимание хахаха не мерси
Приличате малко на социално оринтирани хора ...
хаха



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано19.06.12 15:02



Не можех да разберем кво имаше предвид с тази снимка , ако си спобна да обясниш , направи го ...
Какво да те правя..ще ти кажа.....
Снимката демонстрира-Любов, Цялостност,позицията на краката, рисува знака за-Безкрайност...много символики, можеш да ВИДИШ в нея.
Избрах, специално двойка с кожа в цвят на кафе-за да символизират кафето.И надписа, който сложих под нея, че не кафето, ободрява, означава, че всъщност-Любовта ни ободрява, всеки МИГ!





Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано19.06.12 16:28



Обръщам ти внимание, Цеци, дори споделям..Ето, днес бях в парка, сутринта и медитирах..
Мястото и атмосферата наистина са много предразполагащи. Полека, краката ми сами тръгват и започвам да вървя бавно. Минутите се нижат и стъпките ми постепенно оформят кръг в редките треви и опадалите листа. Старая се да не обръщам внимание на мухите и да задържам позицията на тялото и ръцете, но това е невъзможно и трябва почти непрекъснато да махам с ръце. За щастие няма комари, които в случая, биха ме направили на игленик. Само 2-3 се мотаят около мен, но лесно ги отпъждам. За нещастие има някакви много малки мушици, толкова малки, че в началото не можах да ги видя. Та те хапят толкова болезнено, че болката е непоносима, а зачервените белези, които оставя ухапването им, се задържат по 2-3 дни, както установих в последствие. Колкото и странно да изглежда, неудобствата и постоянното ангажиране на вниманието с насекомите, ми помагат да забравя за тревожните си мисли и да се отпусна. Усещам как вече главата ми е почти празна. Остава само вниманието към нещата около мен – насекомите (на първо място), дърветата, планината, лекият полъх на вятъра… Постепенно светът се оформя около мен. Случвало ми се е и преди, но не предполагам, че е толкова красив, толкова вълнуващ и естествен. Дърветата се издигат величествени навсякъде около мен, заселили стръмния склон на планината. Някакво хладно спокойствие се излъчва от тях, спокойствие, което се стеле бавно наоколо и обзема цялото пространство. И странно как това усещане (защото то е усещане) едновременно се излъчва от някакъв невидим център, в който се намират всички дървета, и в същото време е застинало неподвижно, сякаш във вечността.
Но така е с всичко. Листата на дърветата, поклащани едва-едва от леките и непостоянни повеи на вятъра, шумоленето, което се чува, покритите с мъх камъни, излъчващи хладна зелена влага далечния отсрещен склон на планината, сенките… Всичко е толкова спокойно, тихо и естествено. Толкова… А близкият ручей? В началото той е едно натрапчиво, постоянно бърборене. Сега вече е музика, шепот, който ме носи някъде много, много далеч. Но дали ме носи далеч? Колко далеч бих могла да достигна навътре в себе си? Погледът ми неволно се спира на него. Заглеждам се във водата и лудия й бяг надолу. Постепенно сякаш движението спира и реката застива като на снимка. И в същото време тя продължава да се движи, да тече. Тази течаща вода се излива миг след миг, час след час, ден след ден и това движение продължава вечно. Движението във вечността, повтарящият се миг след миг еднакъв момент, прави реката едновременно да тече във времето и да е застинала в безкрайност. Сякаш ушите ми се отпушват и очите ми се отварят, но не виждам и не чувам нищо, по начина, по който съм свикнала да го правя. Вече не чувам и не виждам заучените мисли, оценки, възприятия...Застивам. Застива и света около мен и в същото време продължава да се движи, но той се движи и в мен и това движение сякаш произлиза от мен, каквото и да е това “мен”. Сякаш аз съм изворът на всичко и целият свят се излива, тече и вълнува в мен, а мен ме няма. Вече няма мухи, няма дървета, няма планина, вятър, облаци… Има една постоянна свързаност с всичко това и усещането за неподвижност, която тече. Сякаш аз самата съм изпълнена с една неподвижна и в същото време вълнуваща се, течаща вода.
Денят е облачен и се чудя дали няма да завали. Вече няма значение, никакво значение. Дори дъждът тук, в този момент, би бил един естествен завършек на цялата красота и величие на природата. Величие, което е отражение на простотата и логиката на Мисълта, с която е създадена. В един момент облаците се разпръскват и слънчевата светлина залива гората. Сенките отстъпват място на меките и приятни слънчеви отблясъци. Изведнъж сякаш всичко оживява по нов начин, различен от живееното в сенчестата влага на гората. Усещанията се засилват още повече. Сенки и светлина, шумолене и тишина, повей и безветрие, земя и вода… Всичко се прелива едно в друго хармонично и без остатък. Всичко се прелива в мен.



Редактирано от vidiya на 19.06.12 16:34.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано19.06.12 17:11



ако имаше и малко снежец ...... досущ Шолохов.





Тема Re: Кафе за събужданенови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано19.06.12 17:41



Айде да не те почвам на руска литература...

Кой ти е любимия персонаж на Шолохов?(подозирам, че си чел само"Разораната целина", ама може и да бъркам)..човещинка



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано19.06.12 22:09



Не, за романите му така и не събрах кураж - само един том разкази съм чел .... после се чувствах болезнено тъжен цяла година.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Хараламби]  
Автор konopr ()
Публикувано22.06.12 15:04







Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор konopr ()
Публикувано22.06.12 21:36



не ти ли се струва малко ограничаваща възможността да срещнеш "истинската си природа" само веднъж?
другото, което са фалшиви неща, какво е и за какво се случва, не си ли си задавал този въпрос? и защо да е фалшиво след като се случва?
това че то не ти върши работа е достатъчно да го наречеш фалш а?



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано06.07.12 08:14



Ти хубаво ми изпрашташ снимки, които демонстрират Любов, Цялостност ....Безкрайност и други , но ако една обикновена жена изпрати такава снимка на един обикновен мъж - това си е направо Покана .. :)
Въпреки, че колкото и да е луда една обикновена жена и да харесва някой, не би му показала никога точно такава снимка ... Да не би да ме каниш за нещо си ??........ :Р ; )

И нещо по сериозно : имам чувството, че деиствията са се обезсмислили при мен ... Заради нуждата от катарзис правих секви неща - зимата (това не съм го казвал) тичах на място ( като в мандала) продължително време - поне 30 40 минути всяка сутрин (а понякога и 1 4ас), после се боксирах , малко подскачане правих и други неща - последното нещо къде правих е танцуване ... Сега се получава много странно нещо - като започна да правя нещо - къпя се или си казвам сега ще танцувам - още в самото начало деиствието не може да бъде извършено ... още щом го почувствам ... и не мога да го правя .... Не мога да деиствам ... А съм привикнал да деиствам ве4е приспособих се - не като преди - да не деиствам и се чудя какво да правя ...
Интересно ли ти е да обсъдиме това ...? : )



Тема (НЕ)ОБИКНОВЕНАнови [re: ludiq_poet]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано09.07.12 14:21



Ако, обаче, една НЕОБИКНОВЕНА жена ти прати снимка или ти каже нещо, това може да значи нещо съвсем друго...

Обикновеният мъж/жена обикновено не разбира какво му казват необикновените хора. Но пък това може да го тласне да махне капаците на очите си и да види света по друг начин...



Тема Re: (НЕ)ОБИКНОВЕНАнови [re: Mиpo1]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано10.07.12 20:25



Аз в момента се опитвам да се организирам, ама незнам кво да правя ... Бая работи има да се променват ... ама най- много ми липсва ясна представа къде съм, нямам ориентация ...
Ако искаш може да ми помогнеш с нещо
Търся начини да се събуждам или квото и да е ... 6то положението е напе4ено ... Да се организирам да станем по съзнателен .. Можеш да ми помогнеш с това
Помним, че преди говорихме за различни видове развитие ... Това, също ме интересува, защото чувствам, че еднопосочното развитие не е хубаво ... Интересува ме да се развивам и у най-разли4ни посоки ... И с това можеш да ми помогнеш ... физическо, умствено, духовно ...
Съгласен съм да ми помагаш със съвети, защото си добър анализатор , но само ако нещата са добре анализирани и аргументирани - А вие фактически ми давате само готови съвети, които не кореспондират с мойто развитие, не са адекватни на мойто положение и битииност ...
АЗ не съм баш обикновен, не съм и необикновен , нито така, нито ина4е, Осукали са се нещата в някаква степен...
Например ако ти кажа виждам това и това ... и ти изброя 3-4 неща и ти ми кажеш според мен това озна4ава еди кво си и требва да практикуваш еди що си ... Аргументирано ... Така съм съгласен да си общуваме ... И така ще съм склонен и отвоерен да споделя много неща ...
Ина4е да ми казваш само техники наизуст не е хубаво
Харесва ми "ЗАЩО", аргументираното .... неаргументираното не ми харесва ... като и това да не ме разглеждат сериозно ...
Мислиш ли, че нещо можеш да направиш и способен ли си на такива анализи. Аз сега се опитвам и без това да се развивам ... АКо знам, че нещо ми помага бих си строшил краката да го правя - зимата съм тичал на място по 30-60 минути , боксирах един чувал пак 30-60 минути Имам воля, но незнам оба4е кво точно да правя ... точната посока ..
и така ...

И Миро, много мерси, че ми отговори ... : ) целувки



Тема Пълната и празната чашанови [re: ludiq_poet]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано11.07.12 21:03



Цецко,

За последните повече от 6 месеца колко неща ти казах на различни места и ти какво направи до сега? Не е важно дали някой е обикновен или необикновен, а дали търси и гледа да се възползва от най-малката възможност или пък все си търси оправдание защо не прави нещо. Както се казва в една приказка, на някой човек и торба злато да му оставиш насред мост по който той минава сам и ... човекът може да реши да пробва как се минава по мост със затворени очи. Докато на други и 1 лв да им дадеш, ще го вложат и ще направят торба злато след време. Ти прецени като кой тип хора действаш.

В твоя случай сега ти искаш помощ, но започваш да поставяш някакви условия... Хм, искаш да учиш някой как да те учи. При все, че ти самият нямаш представа къде си. Не мислиш ли, че е абсурдно.

Сигурно си чул дзен приказката за един ученик, който отишъл при един учител за да се учи, но започнал да му обяснява надълго всичко за ученето и за нещата от живота. Учителят слушал, слушал и в един момент започнал да налива още чай във все още пълната чаша, която бил предложил на ученика при пристигането му (хм, от много приказки подленият почти не бил отпил нищо). Ученикът аргументирано му задал въпроса „защо” сипва още, а учителят му отговорил, че проблемът не е в сипването, а в това, че чашата на ученика е твърде пълна... Че не е готов да приема... Ти прецени как е твоята чаша.

Ако евентуално има достатъчно място в нея, може да отвориш нова тема озаглавена на нещо от рода „Какво правя за да се събудя” и там да описваш подробно, но без излишни философствания това, което правиш в следствие на нечии (мои) съвети и какво си усетил/видял на различни нива в теб по време и вследствие на това действие. Евентуално може и да задаваш въпроси по темата, но само за практични неща.

Като начало в новата тема може да започнеш с опитностите ти по СТОПа на Ошо. На теб специално ти го описвах, но ако си забравил ето тук едно припомняне:

. След това може да продължиш и с другите неща, за които ти говорех.


П.П. И не забравяй да наблюдаваш непрекъснато нивото на чашата си. Колкото е по-празна, толкова по-бързо ще прогресираш.



Тема Re: Пълната и празната чашанови [re: Mиpo1]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано11.07.12 23:13



Абсурдно, абсурдно ...
Ама ако идем на доктор и той без да ме пита какви точно са ми оплакванията, почне да ми вади инструменти, скалпели и спринцовки ..... Или да ми предписва рецепти и лекарства, ... без изоб6то да ме е попитал(а ако не ме е попитал директно, аз не съм отговорил също неточно така че не се брой ...)
какви са симптомите, оплакванията ,какво ми е било здравословното състояние до сега ... бих избягал веднага от такъв доктор и никога не бих се върнал при него ..!!! Това е нелепо без да ме е попитал какви са ми оплакванията - да ми дава рецепти и лекарстваа ... !!
За себе си той може да е добър, ама за мен не е , ще ми навреди пове4е отколкото аз бих си навредил сам ... Плюс това той не показва никакво уважение към мойта индивидуалност .... Както казва Ошо - има разлика между месаря и шивача... шивача ти ушива панталони , месаря ти реже краката или дава неподходящиВ случая този "доктор" се е вживял" в ролята на месар ... и аз никога не бих му се доверил ....
незнам що говориш за знания, - аз нямам подщи никакви знания ... според мен си разчел неправилно ...
неследвам много ума - дори и да има мисли аз знам , че не съм те ... Понякога има , а понякога няма ... Просто си седя в стаята
Единственото което ме спира да деиствам по активно е, че опитвайки се сам да се развивам( за няколко години) съм пропуснал да направя катарзиса, а това е груба и голяма грешка и си викам щом съм допуснал такава голяма грешка ,не мога да си имам доверие и така ... Това е психическа спирачка ..
и имам и проблем, понеже последните 4-5 години съм опитвал само в тази посока, другите неща съм ги изоставил и заради това нещата са се осукали ...
понеже нямаш много дълбоко виждане за мен, съветите ти са неадекватни... Не могат да не бъдат ... В такъв случай е подобре човек сам да греши



Тема Re: Пълната и празната чашанови [re: ludiq_poet]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано12.07.12 15:38



Само, че изпускаш, че твоите оплаквания вече са изяснени (от самия теб) и точно на тяхна база Миро ти е дал препоръки към не една или две практики - това е особеноста м/у практиките в духовноста и религиите, и всичко светско. Един доктор може да те върже и да ти удари инжекция, но един учител няма как да те върже и да ти удари просветление, това трябва да го направиш сам т.е. не знам дали си наясно, но си поел по път, по който сам си носиш отговорноста, сам си правиш изборите, сам вземаш решение и няма кой друг да го направи вместо теб, колкото и да ти се иска - това е духовността, включително и сам да грешиш.



Тема Твърде пълна чашанови [re: ludiq_poet]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано12.07.12 17:49



.



Тема hehehe чичо Миро ....нови [re: Mиpo1]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано13.07.12 18:44



:P



Тема Едуард Стърнс: Няма по-прост народ от българскиянови [re: konopr]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано24.07.12 14:02



Може и да е заради това



Това е само мнението на един англичанин. Пребройте до десет преди да го наплюете и оборвате. Звучи неприятно, но пък трябва да признаем, че много верни неща е казал. По-важно е да помислим как да се променим и да покажем добрите черти от националния характер. Такива има със сигурност.



Тема Re: Едуард Стърнс: Няма по-прост народ от българскиянови [re: Xapaлaмби]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано24.07.12 14:55



мда, ще призная, че някои хора имат някакви наченки на писателски талант, но ще трябва да се постараят доста повече, за да им обърна по-сериозно внимание.




п.п в сайта има куп такива измислици.

Редактирано от Exaybachay на 24.07.12 14:56.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Хараламби]  
Автор blood2 ()
Публикувано24.07.12 15:06



Защото сме нещастници. Нещастник е човек, който може много, много повече, но не го получава защото не му се дава от властта или други обстоятелства да го получи и причините са все външни.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: blood2]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано24.07.12 15:10



а споко - ей сега Харито ще дойде да ти обясни, че не си прав, вадейки от безброй пресъхнали кладенци ....... празни кофи.





Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Exaybachay]  
Автор blood2 ()
Публикувано24.07.12 15:17



Нещастник си когато родителите не ти дадат самочувствие.
Нещастник си когато учителите не те научат на нещо полезно с което да изкарваш пари.
Нещастник си когато лекарите не те излекуват и не те направят красив като другите.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: blood2]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано24.07.12 18:11



блъди, слънце златно, приятелю, излез от това бе мамка му!
намери си някоя куца, саката, малоумна, каквато и да е, която те боготвори!
стига ти си обичал ,нека малко теб да те обичат, та белким се замислиш и повярваш че има защо



:)

Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: shshtt]  
Автор blood2 ()
Публикувано24.07.12 19:34



Любовта се дава и се подарява, а не се иска и взима насила.

Редактирано от blood2 на 24.07.12 19:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.