Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:08 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: защо сме толкова нещастни [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано06.04.12 15:59




ПП. Нищо, че не разбираш руски...пак ще разбереш...



Тема Re: защо сме толкова нещастни [re: Exaybachay]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано08.04.12 16:14



Хе, хе, нашият нещастник - най-осъзнатия нещастник! Така ли го изкара? Стига си повтарял това тоталитарно време, свърши се, мой човек. Да не си някое комуне, все натам го буташ.

Много просто за сравнителните форми. Гладен си цял ден и изяждаш едно хубаво кебапче. Щастлив ви си. Аз изяждам 3 със салата и бира. И съм по-щастлив. Съседа + всичко това има и хубава кака на коленете - още по-щастлив е. А Ошо е просветлен и е най-щаслтлив. Чат ли си?

Кой ти краде парите на теб? Нашият манталитет е, че все некой друг ни е виновен. За това има толкова много нещастници.

3 усмивки





Тема Re: Какво правиш за да си щастлив? [re: Mиpo1]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано08.04.12 16:31



Като ме питат "Как си?", отговарям "Не се оплаквам". Верно, че много се оплакват, но то си е за тях. После защо са нещастни. Нещастните хора:
1. мразят работата си.
2. постоянно се тревожат за пари.
3. нямат активни хобита.
4. имат блуждаещи умове.
5. скучаят.
6. си мислят, че предметите могат да ги направят щастливи.
7. завиждат и другите им са виновни.
8. не харесват града и страната, в които живеят.
9. не се харесват.
10. не харесват Ошо.

Какво правя? Усмихвам се. Тройка





Тема Re: защо сме толкова нещастни [re: Хараламби]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано08.04.12 23:02



"Клуб на неудачниците"- е филма, с който благодаря за темата.Няма да го коментирам, но в него има много отговори на това, за което говорим тук. Ще допълня само, че филма е снет по действителен случай и програмата, за която става въпрос в него предизвиква фурор през 90-те...



...и поздрав, с едно от страхотните парчета във филма, пу-пу-това е моето:

ПП.Ще споделя....с кеф саундтрака, ако на някой му се прииска..
Имаме всичко, което в този миг да ни накара да се усмихнем

Упссс...върнах се, да си заплюя и това...Непоправима съм

"В действителност, всяко нещо, което се превръща в рутина-става досадно.За това, тревата, в градината на съседа...ни се струва по зелена..Винаги".

Редактирано от vidiya на 08.04.12 23:55.



Тема Re: защо сме толкова нещастни [re: Xapaлaмби]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано09.04.12 00:44



Много просто за сравнителните форми.
много просто и за нашенеца - има пари и е щастлив, има повече пари и е повече щастлив, има много, много пари и е много, много щастлив ... чудна логика а?


Сега има ли нашенеца пари, за да е щастлив, колкото събратята си западняци или нема - според теб? Или следва да е щастлив и само с едното кебабче?

--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: защо сме толкова нещастни [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано09.04.12 10:33



Щастието, само по себе си е безформено.То се променя, в зависимост от ситуацията.То е винаги в движение.То е – процес, а не –предмет.Това е -динамика, а не някаквомъртво, ясно обозначено явление.Щастието е непредвидимо, непредсказуемо.То е – свобода!Можеш да предскажеш живота на един затворник, но не можеш да предскажеш живота на свободния човек.Той никога не знае, какво ще му донесе утрешният ден, не знае как ще действа утре, защото никога не се ръководи от миналото.За свободният човек, бъдещето никога не е продължение на миналото.
А нещастието - е форма, притежаваща отчетливост и ясност, защото можеш да му дадеш определение.
Отново фиксираш понятието си за щастие...Разбери, най - после: То вече е в теб! Усмихни му се




Редактирано от vidiya на 09.04.12 11:26.



Тема Re: защо сме толкова нещастни [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано09.04.12 11:25



И отново не става дума за мене, нито за понятието щастие.

Помислете само - заставате пред целокупния български народ и заявявате нещо от рода, че е нещастен, защото не умее да се радва на единственото си кебабче .... нали, мисля че е ясно и не иска кой знае колко размисъл.

Да не говорим, че от друга страна, като чете човек това проучване, то излиза, че почти целия свят плува в щастие - има съвсем малко изключения, в които влизаме и ние. Значи вече сме на прага на второто пришествие, само не знам джизъса ли ще ни инспектира, че да не преминем дверите на рая без да разберем.

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: защо сме толкова нещастни [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано09.04.12 11:33



Помислете само - заставате пред целокупния български народ и заявявате нещо от рода, че е нещастен, защото не умее да се радва на единственото си кебабче .... нали, мисля че е ясно и не иска кой знае колко размисъл.
Като част, от този народ, изразявам собственото си разбиране за щастие -нещастие...Ако на теб, едно кебапче не ти стига, аз ще съм щастлива да споделя с теб-моето.



Редактирано от vidiya на 09.04.12 11:39.



Тема Re: защо сме толкова нещастни [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано09.04.12 11:47



Лесно ти е на тебе, защото не обичаш кебабчета - лесно ми е и на мене, защото нямам нужда от много кебабчета, но нашите две кебабчета няма как да стигнат за целия ни народ.

Ако става дума за моето разбиране - тъй като виждам, че тръпнете от очакване това да чуете, няма какво да кажа толкова. Щастие няма, няма и нещастие - има приятни и неприятни моменти, ситуации и обстановки. В случая - момента в българия трудно спада към приятното, поради куп обективни обстоятелства и причини, не виждам с какво да виня нашенеца, че вижда това ...... вярно, ако си затвори очите може би ще бъде безмерно щастлив.

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: защо сме толкова нещастни [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано09.04.12 14:25





И едно специално великденско предложение:

А дали са щастливи-нещастни...зад маските си?Отговора е винаги-личен, не -наш

Редактирано от vidiya на 09.04.12 14:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.