Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:02 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: защо сме толкова нещастни [re: huanji]  
Автор гeнoвeвa (непознат)
Публикувано05.04.12 17:02



ошовистите не са достатъчно гъвкави

Не мога да се съглася с това заявление!Нека не прозвучи като хвалба, но имам приятели-ошовисти от цял свят, а от България, за съжаление - почти никакви.И мога категорично да заявя, че не познавам по-гъвкави хора от тях!Ненаситното ми любопитство ме е носило по какви ли не духовни групи и общности и това ми дава правото да сравня и оценя.Но...ако поставяме хората, под общ знаменател, ще стигнем до печалната анкета..
ПП. А какво ти пречи за купон и тук?Според моите наблюдения, ти си една от водещите фигури тук..Или бъркам?

Редактирано от гeнoвeвa на 05.04.12 17:08.



Тема Какво правиш за да си щастлив? [re: Хараламби]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано05.04.12 17:06



Бългаският отбор по футбол не е бил отдавна, Бербатов седи на резервната скамейка, студена зима, дълга икономическа криза. Какво му трябва на човек за да е нещастен. Не броя болести и семейни/професионални какафонии специфични за всеки. След няколко месеца посред лято може и друго да отговорят. Но така или иначе, щом са отговорили хората, че са много или малко нещастни, сигурно не са се чувствали добре. И те трябва да го обяснят.

Важното е ти как се чувстваш? Щаслив ли си? Какво те прави такъв и какво ти пречи? И какво ти правиш по въпроса.

Нещастни хора винаги ще има по света и не само в България. Както и такива, които са щастливи и се радват на живота. Които се учат от трудности и използват предизвикателствата за да разберат по-добре живота. Щастието не е нещо фиксирано, както мъдро забеляза Геновева. То е динамично и е израз на това доколко сме в хармония с нас и със света около нас в даден миг.

Може дадено нещастие да ни побутне да направим нещо важно, което да на ни направи после много щастлвиви. Така че нещата са относителни и не се връзвай на моментното състояние на функцията. Но когато интегралът за по-длъг период от време е също отрицателен, е хубаво да се замсилиш и огледаш дали не си се забил в някоя дупка. Ако да, тук е подходящо място за да излезеш от нея.





Тема Re: Самоистината за Щастието [re: гeнoвeвa]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано05.04.12 17:15



за да получиш щастие, е достатъчно да се огледаш наоколо.Във всеки момент, във всяко място, във всяка, дори най-тежка ситуация, всеки човек има всичко, за да може тук и сега да се почувства щастлив.Не е нужно никъде да се ходи – то вече е тук!
Хубаво е



Какво друго те е правило щастлива напоследък?



Тема Re: защо сме толкова нещастни [re: гeнoвeвa]  
Автор huanji ()
Публикувано05.04.12 17:16



А, да, ошовистите са гъвкави по принцип, това е ясно. Понеже пита за клуба конкретно.



На този етап нищо не ми пречи.



Тема Re: Самолъжата за Щастието [re: гeнoвeвa]  
Автор huanji ()
Публикувано05.04.12 17:27



Тези дни имах няколко случки по този въпрос и си мисля, че все пак ние сме горда нация, максималисти, с аристократични претенции и големи очаквания. Но чисто икономически сме на дереджето - обувките му скъсани, но стъпа по търговски...както казваше дядо ми.

Разковничето е в това да се радваме на това, което имаме, на самият живот. Виж индийчетата, голи, боси но с ей такива грейнали очи...





Тема Re: Самоистината за Щастието [re: Mиpo1]  
Автор гeнoвeвa (непознат)
Публикувано05.04.12 17:32



Какво друго те е правило щастлива напоследък?Напоследък - няма! Има - сега! В този миг - усмивката ти!Благодаря за което!



ПП.Как ти бил отговорил на въпроса си зададен към мен?

Редактирано от гeнoвeвa на 05.04.12 18:19.



Тема Re: защо сме толкова нещастни [re: huanji]  
Автор гeнoвeвa (непознат)
Публикувано05.04.12 17:33



Понеже пита за клуба конкретно.Да, конкретно питам и това?





Тема Re: Самолъжата за Щастието [re: huanji]  
Автор гeнoвeвa (непознат)
Публикувано05.04.12 17:36



Не опира ли това, отново до манталитета, Хуанджи?





Тема Re: защо сме толкова нещастни [re: Xapaлaмби]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано05.04.12 19:56



Само ние знаем за LCD телевизори, а тия в Африка пасат трева. Но те се усещат по-щастливи.
па като се усещат по-щастливи, защо все за децата в африка реват из оон, а не за пенсионерите в българия.

Това да не знаеш, че тревата освен да се яде може и да се пуши, да не знаеш, че има и други храни освен трева е същото, като да не знаеш, че има и други коли освен жигули - те за това през тоталитарно резултатите щяха да бъдат други. Според тази анкета се очаква да приема, че неосъзнатия нещастник е по-щастлив от осъзналия нещастието си, ако следва да се разглежда невежеството и идотизма, като мерило за щастието, то тогава из лудниците са най-щастливите хора т.е. един вид да ти предложат да идеш в лудница, за да те озари щастието .... мислиш ли, че ще бъдеш по-щастлив там?

Същевременно, какво ще правим със сравнителните форми - по-щастлив, най-щастлив, може ли да щастието да бъде по- и най- и ако може, тогава как да отговориш с да и не, като то ти трябва отправна точка?

Изобщо бати глупоста - само крадът пари и народа се радва .... сега кой е по-радостен и щастлив, крадеца или народа?

п.п. нищо не заслужавам - няма нужда да го повярвам, вече съм го заслужил



--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: защо сме толкова нещастни [re: Exaybachay]  
Автор гeнoвeвa (непознат)
Публикувано06.04.12 12:41








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.