Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:58 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано06.07.12 08:14



Ти хубаво ми изпрашташ снимки, които демонстрират Любов, Цялостност ....Безкрайност и други , но ако една обикновена жена изпрати такава снимка на един обикновен мъж - това си е направо Покана .. :)
Въпреки, че колкото и да е луда една обикновена жена и да харесва някой, не би му показала никога точно такава снимка ... Да не би да ме каниш за нещо си ??........ :Р ; )

И нещо по сериозно : имам чувството, че деиствията са се обезсмислили при мен ... Заради нуждата от катарзис правих секви неща - зимата (това не съм го казвал) тичах на място ( като в мандала) продължително време - поне 30 40 минути всяка сутрин (а понякога и 1 4ас), после се боксирах , малко подскачане правих и други неща - последното нещо къде правих е танцуване ... Сега се получава много странно нещо - като започна да правя нещо - къпя се или си казвам сега ще танцувам - още в самото начало деиствието не може да бъде извършено ... още щом го почувствам ... и не мога да го правя .... Не мога да деиствам ... А съм привикнал да деиствам ве4е приспособих се - не като преди - да не деиствам и се чудя какво да правя ...
Интересно ли ти е да обсъдиме това ...? : )



Тема (НЕ)ОБИКНОВЕНАнови [re: ludiq_poet]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано09.07.12 14:21



Ако, обаче, една НЕОБИКНОВЕНА жена ти прати снимка или ти каже нещо, това може да значи нещо съвсем друго...

Обикновеният мъж/жена обикновено не разбира какво му казват необикновените хора. Но пък това може да го тласне да махне капаците на очите си и да види света по друг начин...



Тема Re: (НЕ)ОБИКНОВЕНАнови [re: Mиpo1]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано10.07.12 20:25



Аз в момента се опитвам да се организирам, ама незнам кво да правя ... Бая работи има да се променват ... ама най- много ми липсва ясна представа къде съм, нямам ориентация ...
Ако искаш може да ми помогнеш с нещо
Търся начини да се събуждам или квото и да е ... 6то положението е напе4ено ... Да се организирам да станем по съзнателен .. Можеш да ми помогнеш с това
Помним, че преди говорихме за различни видове развитие ... Това, също ме интересува, защото чувствам, че еднопосочното развитие не е хубаво ... Интересува ме да се развивам и у най-разли4ни посоки ... И с това можеш да ми помогнеш ... физическо, умствено, духовно ...
Съгласен съм да ми помагаш със съвети, защото си добър анализатор , но само ако нещата са добре анализирани и аргументирани - А вие фактически ми давате само готови съвети, които не кореспондират с мойто развитие, не са адекватни на мойто положение и битииност ...
АЗ не съм баш обикновен, не съм и необикновен , нито така, нито ина4е, Осукали са се нещата в някаква степен...
Например ако ти кажа виждам това и това ... и ти изброя 3-4 неща и ти ми кажеш според мен това озна4ава еди кво си и требва да практикуваш еди що си ... Аргументирано ... Така съм съгласен да си общуваме ... И така ще съм склонен и отвоерен да споделя много неща ...
Ина4е да ми казваш само техники наизуст не е хубаво
Харесва ми "ЗАЩО", аргументираното .... неаргументираното не ми харесва ... като и това да не ме разглеждат сериозно ...
Мислиш ли, че нещо можеш да направиш и способен ли си на такива анализи. Аз сега се опитвам и без това да се развивам ... АКо знам, че нещо ми помага бих си строшил краката да го правя - зимата съм тичал на място по 30-60 минути , боксирах един чувал пак 30-60 минути Имам воля, но незнам оба4е кво точно да правя ... точната посока ..
и така ...

И Миро, много мерси, че ми отговори ... : ) целувки



Тема Пълната и празната чашанови [re: ludiq_poet]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано11.07.12 21:03



Цецко,

За последните повече от 6 месеца колко неща ти казах на различни места и ти какво направи до сега? Не е важно дали някой е обикновен или необикновен, а дали търси и гледа да се възползва от най-малката възможност или пък все си търси оправдание защо не прави нещо. Както се казва в една приказка, на някой човек и торба злато да му оставиш насред мост по който той минава сам и ... човекът може да реши да пробва как се минава по мост със затворени очи. Докато на други и 1 лв да им дадеш, ще го вложат и ще направят торба злато след време. Ти прецени като кой тип хора действаш.

В твоя случай сега ти искаш помощ, но започваш да поставяш някакви условия... Хм, искаш да учиш някой как да те учи. При все, че ти самият нямаш представа къде си. Не мислиш ли, че е абсурдно.

Сигурно си чул дзен приказката за един ученик, който отишъл при един учител за да се учи, но започнал да му обяснява надълго всичко за ученето и за нещата от живота. Учителят слушал, слушал и в един момент започнал да налива още чай във все още пълната чаша, която бил предложил на ученика при пристигането му (хм, от много приказки подленият почти не бил отпил нищо). Ученикът аргументирано му задал въпроса „защо” сипва още, а учителят му отговорил, че проблемът не е в сипването, а в това, че чашата на ученика е твърде пълна... Че не е готов да приема... Ти прецени как е твоята чаша.

Ако евентуално има достатъчно място в нея, може да отвориш нова тема озаглавена на нещо от рода „Какво правя за да се събудя” и там да описваш подробно, но без излишни философствания това, което правиш в следствие на нечии (мои) съвети и какво си усетил/видял на различни нива в теб по време и вследствие на това действие. Евентуално може и да задаваш въпроси по темата, но само за практични неща.

Като начало в новата тема може да започнеш с опитностите ти по СТОПа на Ошо. На теб специално ти го описвах, но ако си забравил ето тук едно припомняне:

. След това може да продължиш и с другите неща, за които ти говорех.


П.П. И не забравяй да наблюдаваш непрекъснато нивото на чашата си. Колкото е по-празна, толкова по-бързо ще прогресираш.



Тема Re: Пълната и празната чашанови [re: Mиpo1]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано11.07.12 23:13



Абсурдно, абсурдно ...
Ама ако идем на доктор и той без да ме пита какви точно са ми оплакванията, почне да ми вади инструменти, скалпели и спринцовки ..... Или да ми предписва рецепти и лекарства, ... без изоб6то да ме е попитал(а ако не ме е попитал директно, аз не съм отговорил също неточно така че не се брой ...)
какви са симптомите, оплакванията ,какво ми е било здравословното състояние до сега ... бих избягал веднага от такъв доктор и никога не бих се върнал при него ..!!! Това е нелепо без да ме е попитал какви са ми оплакванията - да ми дава рецепти и лекарстваа ... !!
За себе си той може да е добър, ама за мен не е , ще ми навреди пове4е отколкото аз бих си навредил сам ... Плюс това той не показва никакво уважение към мойта индивидуалност .... Както казва Ошо - има разлика между месаря и шивача... шивача ти ушива панталони , месаря ти реже краката или дава неподходящиВ случая този "доктор" се е вживял" в ролята на месар ... и аз никога не бих му се доверил ....
незнам що говориш за знания, - аз нямам подщи никакви знания ... според мен си разчел неправилно ...
неследвам много ума - дори и да има мисли аз знам , че не съм те ... Понякога има , а понякога няма ... Просто си седя в стаята
Единственото което ме спира да деиствам по активно е, че опитвайки се сам да се развивам( за няколко години) съм пропуснал да направя катарзиса, а това е груба и голяма грешка и си викам щом съм допуснал такава голяма грешка ,не мога да си имам доверие и така ... Това е психическа спирачка ..
и имам и проблем, понеже последните 4-5 години съм опитвал само в тази посока, другите неща съм ги изоставил и заради това нещата са се осукали ...
понеже нямаш много дълбоко виждане за мен, съветите ти са неадекватни... Не могат да не бъдат ... В такъв случай е подобре човек сам да греши



Тема Re: Пълната и празната чашанови [re: ludiq_poet]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано12.07.12 15:38



Само, че изпускаш, че твоите оплаквания вече са изяснени (от самия теб) и точно на тяхна база Миро ти е дал препоръки към не една или две практики - това е особеноста м/у практиките в духовноста и религиите, и всичко светско. Един доктор може да те върже и да ти удари инжекция, но един учител няма как да те върже и да ти удари просветление, това трябва да го направиш сам т.е. не знам дали си наясно, но си поел по път, по който сам си носиш отговорноста, сам си правиш изборите, сам вземаш решение и няма кой друг да го направи вместо теб, колкото и да ти се иска - това е духовността, включително и сам да грешиш.



Тема Твърде пълна чашанови [re: ludiq_poet]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано12.07.12 17:49



.



Тема hehehe чичо Миро ....нови [re: Mиpo1]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано13.07.12 18:44



:P



Тема Едуард Стърнс: Няма по-прост народ от българскиянови [re: konopr]  
Автор Xapaлaмби (непознат)
Публикувано24.07.12 14:02



Може и да е заради това



Това е само мнението на един англичанин. Пребройте до десет преди да го наплюете и оборвате. Звучи неприятно, но пък трябва да признаем, че много верни неща е казал. По-важно е да помислим как да се променим и да покажем добрите черти от националния характер. Такива има със сигурност.



Тема Re: Едуард Стърнс: Няма по-прост народ от българскиянови [re: Xapaлaмби]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано24.07.12 14:55



мда, ще призная, че някои хора имат някакви наченки на писателски талант, но ще трябва да се постараят доста повече, за да им обърна по-сериозно внимание.




п.п в сайта има куп такива измислици.

Редактирано от Exaybachay на 24.07.12 14:56.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.