Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано18.06.12 10:47



Ако имах, свой собствен свят, в него всичко би било несериозно.Нищо не би било, това, което е в действителност, защото всичко би било това, което не е, и обратно, то не би било това, което е, а би било, каквото и да било.



Неееееееее..не кафето те ободрява сутринта...не кафето

- ДА!!!

Well I guess I'll see you next lifetime
Baby we'll be butterflies
I guess I'll see you next lifetime
That sounds so divine

I guess I'll see you next lifetime
I guess I will now
I guess I'll see you next lifetime
Wait, wait a little while



Редактирано от vidiya на 18.06.12 12:15.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано18.06.12 14:29



Е , аз освен кафе и евентуално някакви практики за въртене на енергията, нямам други средства за ободряване сутрин. А и все още неразбирам напълно тия неща с енергията как точно се правят , в процес на израстване съм ...

това, защо не ми дава да си сложа изображения за аватар ...?
несериозното отношение е хубаво ...
тази снимка е още по хубава : )



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано19.06.12 14:34



Не можех да разберем кво имаше предвид с тази снимка , ако си спобна да обясниш , направи го ...
Според мен вие в този клуб ако човек ви казва не някакви заучени и готови неща , няма да му обърнете никакво внимание ...
Значи ако не см себе си няма да ми обърнете внимание хахаха не мерси
Приличате малко на социално оринтирани хора ...
хаха



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано19.06.12 15:02



Не можех да разберем кво имаше предвид с тази снимка , ако си спобна да обясниш , направи го ...
Какво да те правя..ще ти кажа.....
Снимката демонстрира-Любов, Цялостност,позицията на краката, рисува знака за-Безкрайност...много символики, можеш да ВИДИШ в нея.
Избрах, специално двойка с кожа в цвят на кафе-за да символизират кафето.И надписа, който сложих под нея, че не кафето, ободрява, означава, че всъщност-Любовта ни ободрява, всеки МИГ!





Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано19.06.12 16:28



Обръщам ти внимание, Цеци, дори споделям..Ето, днес бях в парка, сутринта и медитирах..
Мястото и атмосферата наистина са много предразполагащи. Полека, краката ми сами тръгват и започвам да вървя бавно. Минутите се нижат и стъпките ми постепенно оформят кръг в редките треви и опадалите листа. Старая се да не обръщам внимание на мухите и да задържам позицията на тялото и ръцете, но това е невъзможно и трябва почти непрекъснато да махам с ръце. За щастие няма комари, които в случая, биха ме направили на игленик. Само 2-3 се мотаят около мен, но лесно ги отпъждам. За нещастие има някакви много малки мушици, толкова малки, че в началото не можах да ги видя. Та те хапят толкова болезнено, че болката е непоносима, а зачервените белези, които оставя ухапването им, се задържат по 2-3 дни, както установих в последствие. Колкото и странно да изглежда, неудобствата и постоянното ангажиране на вниманието с насекомите, ми помагат да забравя за тревожните си мисли и да се отпусна. Усещам как вече главата ми е почти празна. Остава само вниманието към нещата около мен – насекомите (на първо място), дърветата, планината, лекият полъх на вятъра… Постепенно светът се оформя около мен. Случвало ми се е и преди, но не предполагам, че е толкова красив, толкова вълнуващ и естествен. Дърветата се издигат величествени навсякъде около мен, заселили стръмния склон на планината. Някакво хладно спокойствие се излъчва от тях, спокойствие, което се стеле бавно наоколо и обзема цялото пространство. И странно как това усещане (защото то е усещане) едновременно се излъчва от някакъв невидим център, в който се намират всички дървета, и в същото време е застинало неподвижно, сякаш във вечността.
Но така е с всичко. Листата на дърветата, поклащани едва-едва от леките и непостоянни повеи на вятъра, шумоленето, което се чува, покритите с мъх камъни, излъчващи хладна зелена влага далечния отсрещен склон на планината, сенките… Всичко е толкова спокойно, тихо и естествено. Толкова… А близкият ручей? В началото той е едно натрапчиво, постоянно бърборене. Сега вече е музика, шепот, който ме носи някъде много, много далеч. Но дали ме носи далеч? Колко далеч бих могла да достигна навътре в себе си? Погледът ми неволно се спира на него. Заглеждам се във водата и лудия й бяг надолу. Постепенно сякаш движението спира и реката застива като на снимка. И в същото време тя продължава да се движи, да тече. Тази течаща вода се излива миг след миг, час след час, ден след ден и това движение продължава вечно. Движението във вечността, повтарящият се миг след миг еднакъв момент, прави реката едновременно да тече във времето и да е застинала в безкрайност. Сякаш ушите ми се отпушват и очите ми се отварят, но не виждам и не чувам нищо, по начина, по който съм свикнала да го правя. Вече не чувам и не виждам заучените мисли, оценки, възприятия...Застивам. Застива и света около мен и в същото време продължава да се движи, но той се движи и в мен и това движение сякаш произлиза от мен, каквото и да е това “мен”. Сякаш аз съм изворът на всичко и целият свят се излива, тече и вълнува в мен, а мен ме няма. Вече няма мухи, няма дървета, няма планина, вятър, облаци… Има една постоянна свързаност с всичко това и усещането за неподвижност, която тече. Сякаш аз самата съм изпълнена с една неподвижна и в същото време вълнуваща се, течаща вода.
Денят е облачен и се чудя дали няма да завали. Вече няма значение, никакво значение. Дори дъждът тук, в този момент, би бил един естествен завършек на цялата красота и величие на природата. Величие, което е отражение на простотата и логиката на Мисълта, с която е създадена. В един момент облаците се разпръскват и слънчевата светлина залива гората. Сенките отстъпват място на меките и приятни слънчеви отблясъци. Изведнъж сякаш всичко оживява по нов начин, различен от живееното в сенчестата влага на гората. Усещанията се засилват още повече. Сенки и светлина, шумолене и тишина, повей и безветрие, земя и вода… Всичко се прелива едно в друго хармонично и без остатък. Всичко се прелива в мен.



Редактирано от vidiya на 19.06.12 16:34.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано19.06.12 17:11



ако имаше и малко снежец ...... досущ Шолохов.





Тема Re: Кафе за събужданенови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано19.06.12 17:41



Айде да не те почвам на руска литература...

Кой ти е любимия персонаж на Шолохов?(подозирам, че си чел само"Разораната целина", ама може и да бъркам)..човещинка



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано19.06.12 22:09



Не, за романите му така и не събрах кураж - само един том разкази съм чел .... после се чувствах болезнено тъжен цяла година.



Тема Re: защо сме толкова нещастнинови [re: Хараламби]  
Автор konopr ()
Публикувано22.06.12 15:04







Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор konopr ()
Публикувано22.06.12 21:36



не ти ли се струва малко ограничаваща възможността да срещнеш "истинската си природа" само веднъж?
другото, което са фалшиви неща, какво е и за какво се случва, не си ли си задавал този въпрос? и защо да е фалшиво след като се случва?
това че то не ти върши работа е достатъчно да го наречеш фалш а?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.