Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано15.06.12 20:03



Цеци, вероятно си пропуснал да видиш всички линкове, които съм дала...Става дума за книжката на Димитър Божанов"Кафе за събуждане".Изгледай този линк:

...и ще ти стане ясно и за кафето и за събуждането...
Друго - казваш " Добро утро " и пиеш кафе в 10 часа през ноща ... хах интересно : )
Опитвам се, да се държа будна, Цеци, но не винаги успявам.
Между нас няма различия и аз не мога да кажа, че познавам себе си.Знам, че съм неописуема и неопределима.Далеч, зад границата, до която се простира умът, лежи безкрайноста.Тази безкрайност, е моя дом, тази безкрайност – съм аз.И тази безкрайност, е също -Любов.
Уча се от грешките си, препинателните знаци на живота, без които, както и в текстовете, не би имало никакъв смисъл...



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано15.06.12 20:10



А не мислиш ли, че се ограждаш със стени, не за да се заградиш от хората, а заради това, да разбереш, на кого до такава степен това не е безразлично, че би могъл да мине през тях?



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано16.06.12 14:54



Просветлението е най-дълбокото нещо , лесно е да го използваш като довод , ама нямаш право ...
Не може да казваш на някой да се събуди ,ако ти самата не си се събудила ... Не се ли опита да направиш точно това...?
Иначе всеки, който е заспал е в процес на събуждане ...
Какви са твойте начини да се държиш будна , кажи некой ефикасен прийом ...
напоследък се чудя какво да правя
: )



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано16.06.12 14:57



най- големия ми проблем е, че винаги като се движа навън сред света , после см у безобразно състояние ,не мога да се позная , иначе общувам дом с майка ми - всеки ден по 20-30 минути



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано16.06.12 18:39



Цеци, просветлението ще го оставя за някой друг....
Не може да казваш на някой да се събуди ,ако ти самата не си се събудила ... Не се ли опита да направиш точно това...?

Вероятно не си ме разбрал..защото не виждам да съм ти казала:Събуди се...

Пожелах ти, Добро утро, в десет през ноща и ти казах, че пия кафе, за събуждане...т.е.-четях книжката на Димитър Божанов и ти предложих линкове, за да я видиш и ти, ако имаш желание за това, разбира се...
Какви са твойте начини да се държиш будна , кажи некой ефикасен прийом ...
Нямам такъв, Цеци..Тук има по-знаещи, може и да ти подскажат някакъв..За мен-буден или осъзнат, означава,да бъда внимателна към себе си и към окръжаващото ме, във всеки миг, тук и сега..Бедата ми е в това, че не всеки миг се справям..т.е.-приспала съм се...и той е отлетял, заедно с неговата важност.Когато един много близък човек, ми правеше забележки, че не съм внимателна или- не съм будна, и ми пожелаваше- да бъда будна и да медитирам, му се дразнех, защото си въобразявах, че внимавам и медитирам усърдно...Трябваше ми много време, поне малко да осъзная, какво точно е имал пред вид, а то е, че всеки наш миг, заслужава вниманието си, а медитацията е естественото ми състояние, а не практика, водеща към това..


Опитвам се да Видя невидимото, да повярвам в невероятното, да постигна-невъзможното

Редактирано от vidiya на 16.06.12 19:20.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор konopr ()
Публикувано16.06.12 18:40



и вкъщи може споко

, само че на мен ми се струва скучно и бавно, но това е само лично мнение, абе разнообразието, обикновено разчупва нещата
а това със събуждането що си мислиш че става само веднъж и край?



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано16.06.12 20:04




Аз мислех, че миговете в живота ми, следват един след друг, построявайки се в редица, като миговете от живота, за които си спомням, а това е все едно, да се опитваш да хванеш времето за опашката..Не остава нищо друго, освен да чувстваш ставащото - в този МИГ и Сега.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано16.06.12 22:51



ах какъв си чародей - замая ме, изгубих се, няма ме, няма и да се търся, танцувам в ЕДНО. (:





Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано16.06.12 22:51



хубава картина :Р :)



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: konopr]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано16.06.12 23:04



събуждане не е ли да видиш самото съзнание , истинската си природа, "себето което сияе в сърцето "
или каквото и да е там ... мисля , 4е като "срешнеш" това пове4е неможе да го забравиш ... и фактически да срешнеш истинската си природа може да се случи само веднъж ... иначе другото са си фалшиви неща , не може да разчиташ на тях, да се хванеш за тях ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.