Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:40 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано15.06.12 00:11



усмивката топли като слънце, свети като луна.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано15.06.12 00:19



"Когато чуя някой да казва, че животът е труден, винаги го питам: В сравнение с какво?" - Сидни Харис[не го знам кой е, ама добре го е казал]


"Лесно е да простиш на дете, което се страхува от тъмното; истинската житейска трагедия е, когато възрастните започнат да се страхуват от Светлината." - Платон
И от мен:
Най-добрият подарък е... времето, споделено с хора, които обичаш !(Честит ми Нов Миг!!!)
ПП
Виж това:
Аз съм Вашето Его.....или послание от един болен мозък :)......някой вижда ли себе си тук???
Моля за насоки и думи,с които хората да могат да разберат за съществуването на Егото и за нещата,които ги побутват към неправилни,нездравословни действия и виновникът за влошената комуникация между хората в глобален мащаб!!!

Сънуваш,че навлизаш в необятните простори на сияйния небосклон.Сънуваш,че нямаш земя под краката си и си се издигнал нагоре,нагоре в йерархията на хорските прищевки.Сънуваш и когато внезапно се сгромолиш от високо и в незнанието си изгубиш пътя.

Терзаеш се,когато разбереш,че всичко се върти в кръг и кръгът те е засмукал да обикаляш и ти като луд в орбитата му.

Знаещ,виждащ и всеобхватен си когато застанеш в центъра,където няма центробежни сили и поток от забързани хаотични,било то движения праволинейни в една посока(но все пак кръг)

Спокоен си,центриран и всевиждащ/разбиращ как е устроен светът,какво води до суматохата,до наранените сърца,до липсата или влошената комуникация между хората,когато си спрял дори за миг в центъра,откъдето можеш спокойно да наблюдаваш всичко без да си част от хаоса и суматохата.

Трудно ще накараш една частица от центъра да се завърне пак в орбита,както и е трудно да привлечеш частица от хаоса в центъра,тъй като правотата и редът за частицата в орбита са именно там,а истината и виждането за частицата в центъра си е в центъра.

До тук добре-всеки е прав за себе си и вижда истината по свой начин,но когато става въпрос за това-дали това,което прави една частица я прави болна,нещастна и нервна е истина,която работи и дава резултати като продуктивен начин на живот и разбиране на Бог(сиреч на себе си)?

Светът е пълен със слепци,доволно унищожаващи себе си.Светът е пълен с хора опустошаващи всичко наоколо просто с отношението си към заобикалящите ги неща.

Как да разбереш себе си?Как хората да започнат да се разбират?Как да се подобри живота?Как?

1-С желание/изблик за работа върху себе си и разбиране на това от какво сме изградени,какво ни ръководи,стереотипи,железни принципи,очаквания,огромно/неосъзнато Его,неспирно бръщолевещ мозък.С разбиране,че щом можем в един момент да размишляваме и наблюдаваме мислите си-това означава,че ние не сме нашият мозък-ние сме нещо по-голямо,което може да наблюдава нещо по-малко като например мозъкът си.

2-Изначален/принципен начин на мислене и подход към всяка ситуация:

-Аз не споря-аз обсъждам в търсене на истината и съм готов да благодаря и извлека нещо полезно,ако другият с когото разговарям изрече истината.

-От всяка среща с всеки(без значение кой) искам да извлека поука,да придобия опитност.

3-Ще внимавам в словата си!!!

..............................

.....

....

Ама......защо да правя тези неща?Така съм си добре.

-дишам учестено с горната част на дробовете си

-винаги някой ми е виновен за нещо

-семейните ми отношения са доста посредствени дори никакви...особенно с най-близките

-на средна възраст съм,а вече страдам от няколко болести

-не осъзнавам изобщо с какво се храня и колко храна поемам наведнъж

-като си легна вечер 1 000 000 мисли прескачат в главата ми и умът ми е неспокоен

-искам,искам,искам....обаче не искам да давам нищо!!!

И аз съм си много добре така и дори цялото ми обкръжение също като се замисля!!!

-дядо ми и баба ми си заминаха на по 60 годишна възраст

-вуйчо е пълен алкохолик

-брат ми е наркоман

-нашите са разведени(било то и ментално)

-детето ми седи постоянно пред телевозира или лаптопа

-половината ми роднини едвам ходят от болки в ставите и не само

-не работя това,което ме влече и обичам-работя само за пари

-случват ми се само гадни неща,в гадна държава и гаден свят.Всички искат нещо от мен.

Обаче на...седнал тука някакъв...развивал се духовно,опознавал себе си,медитирал,говори ми за някакво Его,за Бог...тоя е луд за връзване....аз в ниаккъв случай няма да му признавам тези по-горните неща,които написах....Аз съм си супер и това е...Няма аз да излеза глупавия я!!!

Няма значение,че ясно виждам спокойствието,уравновесеността,тихия тон,здравото му тяло...тоя явно нещо е загазил в някоя секта или църква!!!

Аз съм си добре така.И тъй като съм си супер и здравословно и всякакси-изобщо няма да го слушам какво ми обяснява....

НЕ!!!АЗ ТАКА СЪМ СИ ДОБРЕ!!!

АЗ СЪМ ВАШЕТО ЕГО

АМИН

Добре де...викам си в едни момент сам на себе си.Как е възможно животът ми като цяло(здраве,комуникации,спокойствие,хармония) да са толкова зле на практика, а някой в мен така да се опълчва и да ме заслепява докато в един момент не се самоунищожа?

Докога това нещо в мен ще бъде сляпо за хубавите неща,които се случват на хората развиващи се духовно и докога аз ще си кисна в това блато?

Наистина ли водя разговор с Егото си?

Какво е Его?

Как работи то?

Каква е целта му?

Мисля,че е очевадно...

А всъшност се иска една единствена крачка.

Аз обичам себе си!

Започвам!

Осъзнах!
Radoslav Raev
Според мен няма как някой да види себе си тук!Тези,които го четат или са го преминали това или са в орбита!И все пак може би някой случайно изхвърлен току що от орбита,попаднал ненадейно в центъра преди няколко часа ще намери нещо за себе си надявам се...

Редактирано от vidiya на 15.06.12 00:31.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано15.06.12 00:44



1.Ще получиш тяло. Дали ще го харесваш или мразиш, то ще си бъде твое през цялото време, докато си на тази земя.
2.Ще усвояваш уроци.Записан си в целодневното неофициално училище наречено Живот. Всеки ден ще имаш възможността да усвояваш в това училище. Те може да ти харесат, а може и да ти се сторят неуместни и глупави.
3.Няма грешки, има само уроци.Израстването е процес на проби и грешки: експериментиране. "Провалените" експерименти също са част от процеса, както и онзи експеримент, който в края на краищата се оказва "успешен".
4.Урокът се повтаря, докато се научи.Един и същ урок ще ти бъде представян по различни начини, докато го научиш. Тогава продължаваш със следващия.
5.Усвояването на уроци няма край.Няма част от живота, през която да не се налага да усвояваш уроци.Докато си жив, винаги има уроци, които трябва да бъдат научени.
6."Там" не е по-добре от "Тук".Когато твоето "там" стане "тук", ти просто ще откриеш друго "там", което пак ще изглежда по-добре от "тук".
7.Другите за теб са само огледала.Не можеш да обичаш или да мразиш нещо у някого, освен ако в него не виждаш отразено това, което обичаш или мразиш у себе си.
8.От теб зависи как ще изживееш живота си.Разполагаш с всички инструменти и ресурси, които са ти необходими. Как ще ги използваш, зависи единствено от теб. Изборът е твой.
9.Отговорите от които имаш нужда, са в теб самия.Отговорите на въпросите, поставени от Живота, носиш в себе си. Трябва само да гледаш, да слушаш и да вярваш.
10.Ще забравиш всичко това.
--- Чери Картър-Скот ---

п.п. да обада и аз един дека не го знам кой е



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано15.06.12 12:23





Greetings and love :)

Yes Yes, Only a love free from attachment brings health and wholeness ...

Let it BE a love free Weekend to One and all ...

_______ love n light __

Редактирано от vidiya на 15.06.12 12:48.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано15.06.12 13:08



И един любимец:
Да обичаш – това означава да бъдеш направен от сълзи и въздишки, от пламък и вярност, докато станеш купчина пепел.
У. Шекспир





Тема Re: Кафе за събужданенови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано15.06.12 14:59




I put a spell on you


I put a spell on you
'Cause you're mine

You better stop the things you do
I ain't lyin'
No I ain't lyin'

You know I can't stand it
You're runnin' around
You know better daddy
I can't stand it cause you put me down

I put a spell on you
Because you're mine
You're mine

I love ya
I love you
I love you
I love you anyhow
And I don't care
If you don't want me
I'm yours right now

You hear me
I put a spell on you
Because you're mine
Наистина ме уцели-централно-обичам това парче..Напомни ми фраза от един филм:
- Много ли ти липсвах?
- По твоята улица минаха 64 коли, от тях, 19 - зелени.

Марк Леви "Седем дни от творението"
-----------------------------------
Тъгата е много по-честна, отколкото искуствената жизнерадостност, която днес е на мода: фалшив каркас на празноглавия оптимизъм, прикриващ отчаянието, свило гнездо, във всяко сърце.
БлагоДаря ТИ....за магията!
От мен, пожеланието, да не ти липсвам, защото съм-тук и сега:

Редактирано от vidiya на 15.06.12 15:36.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано15.06.12 15:27



Тъгата е много по-честна, отколкото искуствената жизнерадостност, която днес е на мода: фалшив каркас на празноглавия оптимизъм, прикриващ отчаянието, свило гнездо, във всяко сърце.
ейййй най-накрая - винаги успяваш, пък било то и със закъснение, да изразиш точно това, което искам да кажа, "онова-което-имам-предвид".
Мерси!

п.п. и за другото мерси - винаги съм мислел, че оригинала е на Кридънс



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано15.06.12 15:50



Какво би могъл да даде един човек, на друг, освен капчица топлина?И какво би било, повече от това?



музиката е от "In the Mood For Love"-един любим филм...за мен
А това е, прохлада, в летния ден:

...музиката ...е мястото на нашата случайна среща ...чувствам те с кожата си, без да се оглеждам,, всяко мое вдишване е безумно и безкрайно...вдишвам те и знам, че продължавам себе си...звуците ни разтварят многомерно..диво, с топлия поток на нашето сплитане...пространството мирише на любов...аз вдишвам времето...жадно, крайно необходимо...и ни продължавам в един миг...толкова нежно...непоносимо...те пресъздавам от два паралелни танца...чувствай ме....ние сме-ЕДНО.

Редактирано от vidiya на 15.06.12 16:21.



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано15.06.12 17:05



Ти за какво събуждане говориш ... ? Защото това събуждане за което аз знам и за което мистиците говорят може да ти се случи само веднъж ... на мен това не ми се е случило - други събуждания не са смислени, те са си част от съня ... При теб това случило ли се е ..???
Друго - казваш " Добро утро " и пиеш кафе в 10 часа през ноща ... хах интересно : ) :P



Тема Re: Кафе за събужданенови [re: ludiq_poet]  
Автор ludiq_poet (новак)
Публикувано15.06.12 17:45



друго нещо което ми е интересно има ли хора , които не излизат от къщата си ... не се движат навън . Защото аз не излизам от нас си ... седя си само дом.
Според вас възможно ли е човек да се развива добре без да се движи сред света ...Има ли хора , които "играят такъв договор" сред вас. Интересуват ме и идеи как човек да се развива без да се движи сред света ... Мерси : )




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.