Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:18 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Агресиятанови  
Автор Сарита ()
Публикувано22.01.12 19:34



във времена на бездуховност, предизвикана от принизяване до степен оцеляване на масата от хора.
Поставям заглавието така, като теза и във връзка с нея една снимка, която намерих в нета, свързана с простести в Румъния.
Лично мен ме покруси.



Какъв е начинът да се запазим сега - в този момент?
Днес просто си пуснах на Емил Димитров "Ако си дал" и изплаках сълзи, пречистващи и отмиващи.



Тема Re: Агресиятанови [re: Сарита]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано22.01.12 22:08



Какъв е начинът да се запазим сега - в този момент?
След като натупаш хубаво ченгето, се покриваш, така че да не те намери никогаш.

п.п. всъщност не разбрах, какво те покруси?



Тема Re: Агресиятанови [re: Exaybachay]  
Автор specular (ентусиаст)
Публикувано23.01.12 02:14



Сигурно, че в Румъния хората не са овце като тук :)



Тема Re: Агресиятанови [re: Сарита]  
Автор shshtt (ентусиаст)
Публикувано23.01.12 07:28



Щом когато се чувстваш застрашен ставаш агресивен, то значи че ако пребориш страха ще нокаутираш и агресията.
Някак си обаче ще ми е неудобно да го кажа очи в очи на бабата на снимката. Нейните страхове, че няма да има утре какво да яде са съвсем основателни.
Но щеше да е гот просто да си стои кротко на протеста без да рита.
Т.е. трябва малко повече да се владеем и да контролираме страха.
Агресията по-често избива в думи отколкото в дела. И макар това да е по-леката форма, пак си е агресия. Аз съм много агресивна според близките ми и още не съм се научила на контрол. Предполагам че доста хора са така.
Агресията ще си е в нас и около нас още много време и малкото което можем да направим по въпроса (според мен) е да се опитваме да се контролираме.

:)


Тема Re: Агресиятанови [re: Сарита]  
Автор voyageur (член)
Публикувано23.01.12 12:19



съществува подтисничество,което води до бунтарство.налице са действие и следствие.ако се излекува диагнозата " добър християнин",може и да има развитие.аз нямам нищо против необходимата агресия и жертви в името на общото благо.между другото в половината свят има размирици.проблема може да се счита за глобален. едно неразумно човечество сме ние



La Puerta Del Cielo

Тема Re: Агресиятанови [re: Сарита]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано23.01.12 16:30



Примерите за агресия, особено силна и крайна, показват колко са необятни човешките възможности и как може да се "заоре" в която и да е посока. Някой може да каже, че по-простите хора са агресивни, но наскоро гледах архивни видео кадри за това как нацистите в концлагерите изповат големи булдозери за да преместват стотици човешки тела от газовите камери. И всичко това е ставало в една от най-развитите страни в Европа и света (на чийто език е писъл Гьоте), през 20 век и не е било изолирано явление... Така че никой не е застрахован.

А германците са започнаили по същиете причини на бедност след финансовата криза от 1929. За добро или за лошо в Румъния и България, хората нямат германската ефективност и сила.

Какво да се прави? Агресивността се навива като пружина. Един ден една врътка за едно, друг ден за друго и накрая може да има неподозирани и неконтролируеми последици. Така че това, което може да правим е да наблюдаваме тези врътки и какво е състоянието на пружината ни... В ошовата Динамична медитация, във втория етап особено, човек може да разхлаби доста такива врътки без да ги насочва към някого и без да наняся вреда на други хора. Човек може да е абсолютно спокоен преди медитацията, но ако я прави както трябва, може да изкара нещата дълбоко от подсъзнаието си. И като започне да ги изкарва става по-буден за тях в ежедневието.



Тема Re: Агресиятанови [re: Mиpo1]  
Автор Сарита ()
Публикувано25.01.12 15:34



Аз не практикувам медитация.
Не може ли и по друг начин да се изкарват причините за агресия от подсъзнанието?



Тема Re: Агресиятанови [re: shshtt]  
Автор Сарита ()
Публикувано25.01.12 15:36



Според мен не е нужно да потискаме агресията си, а да намираме адекватни буфери за нея, където свободно да я леем, без да навреждаме на никого.



Тема Re: Агресията [re: Сарита]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано25.01.12 18:04



Може - с психотерапия.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Агресиятанови [re: Сарита]  
Автор huanji ()
Публикувано26.01.12 09:58



Причините си излизат, просто човек не може да ги забележи. А дори и да ги забележи, не може нищо да направи. Медитацията е бавен процес и е подходяща при едни по- спокойни условия и начин на живот.

Но по- интересни са причините за агресията. Тя е свързана най- вече с недоволство от ситуацията или пък с желанието за контрол. В случаят с Румъния, хората са агресивни защото са гладни. Тези хора биха унищожили всички политици, които са ги докарали до там, което е локална агресия. Но има агресия породена от духовност. И за съжаление тази агресия може да е много по- всеобхватна, защото тя е срещу различните. Един "духовен" човек може да унищожи половината свят по религиозни или сродни причини.

Като пример в това отношение, в този клуб преди няколко дни модератора ми сложи вечен бан, защото потвърдих казани от друг думи, които се явиха малко критични спрямо Ошо. Това е също вид агресия, която трябва да бъде осъзната и касае точно духовните неща. Както казваше Кайли пукнатината на това ниво, на едно по- високо е пропаст. И човек тръгвайки по пътя трябва да е наясно с тези принципи, защото много хора са се провалили тотално, понеже им е дошла в повече духовността.

Ако имаш желание, курс по ребърдинг би свършил работа. Практика на определени упражнения, която след време ще изчисти сърдечната област. В смисъл като се установиш в сърцето да почувстваш лекота и през деня да усещаш спонтанни приливи на блаженство и ведрина. Тогава вече може да се направи неща.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.