Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:07 05.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Мастурбацията като духовна техниканови  
Автор ludiq_poet (непознат )
Публикувано24.12.11 23:27



Ето една една невероятна история , която ми се случи преди доста време ... Малко се чудех дали да я споделя , защото тя е от областта на личната романтика (хах) . Но понеже вие сте ми непознати , а човек пред непознати е склонен да споделя повече , реших да деиствам ...

В младежките си години години бях доста ентусязиран да експериментирам , да изследвам различни неща , търсех нещо ... Един път реших да маструбирам -тогава дресирах змията , бичувах делфина ,дигах мрътвецо , доставях си удоволствие често .В този случаи нямаше какво да правя и бях некак си разочарован от живота , но си викам даи да опитам да маструбирам съзнателно . Бях 4ел от Ошо 4е е добре 4овек да е съзнателен , бях и опитвал да съм съзнателен при някои ситуации -като пия 4аи и други такива Незнаех какво ще стане ...
Тъ седнах малко да полъскам бастуна като се опитвах да съм абсолютно съзнателен ,Това беше първия ми такъв опит. Оказа се че като си съзнателен не усещаш удоволствие Странно Нищо реших д а си продължа с деиствието , по едно време осъзнаването на настоящия момент беше станало мн плътно ,мн интензивно Ма не това е важното , аз си продължих натам съзнателно и точно при семеизпразването ... ПРАС !
Включи се някакъв механизъм - който изтегли въздуха от белите дробове , дишането спря> В същия момент всякаш някаква врата се отвори и аз докато се усетя какво става с мен ,започнах да пропадам надолу ( в себе си).... както си седях
Попаднах в някаква стая в мен ...Беше доста тъмно и не можех да видя дали това е много голямо или мн малко Не си спомням всичко
Ма много добре си спомням ,че дишането не беше просто спряло - защото понякога дори когато си релаксиран и щастлив то се релаксира и забавя , и може дори и да спре , Понякога го задържаш горе или долу ... В този случаи дишането беше изтеглено ... нямаше въздух в белите дробове .. Из4аках малко да видя дали дишането щесе върне от само себе си , но не се върна Нямаше дишане , но нямаше и напрежение от липсата на въздух ...
Състоянието беше мн тъмно безметежно релаксирано непознато студено плашещо - направо фрапиращо Нямаше го и механизма на ума , не просто са спрели мислите...
В някаква стая в тялото се намирах , но не чувствах май самото тяло
Останах в нея 1-2 мин , разгледах я малко, почувствах я и излязох от там ..

Незнам какво е това бездиханно състояние , но за мен това е СМЪРТТА и това е ЦЕНТЪРА
Бил см там за 2 минути
Когато се интересувах от смъртта и питах Миро ,имах предвид това състояние .
За мен смъртта не е лошо нещо Напротив хубаво е , макар и малко фрапиращо ...



Тема Re: Мастурбацията като духовна техниканови [re: ludiq_poet]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано26.12.11 12:06



По твоя въпрос съм забелязал няколко "връзки". Първо наркоманите и секс маниаците имат силно развита предна част на мозъка. Срещал съм израза ,че оргазма е една малка смърт. Забелязал съм,че по-сексуалните хора се свързват с общото информационно поле или получават информация медиумно.Не съм специалист,споделям наблюдения.Според мен състоянието на смърт,достигнато чрез оргазъм се запомня и се пренася в ежедневието,където сме склонни да се опитваме да получим информация отново по този "медиумен" начин. Не съм изследвал какво се случва с дишането и тялото,повече съм изследвал съзнанието. Друга връзка е ,че много сред тези хора успяват да въздействат върху природата,както при маговете.Чувал съм коментари,че чрез мастурбацията се отдава енергия на низши духове,които в замяна разкриват някакво познание,което ласкае егото по интелектуален начин.

La Puerta Del Cielo


Тема Re: Мастурбацията като (повод за) духовна техниканови [re: ludiq_poet]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано27.12.11 13:13



Открих мастурбацията случайно без целенасочено търсене и без специално сексуално желание. Едва вечер при лягане една част от тялото ми беше станала по-твърда и този път от любопитство изследвах малко повече това явление, докато не се случи това, което се случва в такива ситуации. По-важното, обаче, е че, се случи нещо странно следващата седмица. Без причинна членът ми беше възбуден почти непрекъснато. При това без да имам някакви сексуални мисли или желания. Беше чак неприятно физически. Спомням си, че имах уроци да чета и прочие работа и това състояние на перманентна твърдост беше досадно. И както казваха колегите в съседните теми, единственото решение беше „олабването”. Но на следващия ден всичко започваше отначало.

А предните дни и месеци никога не бях имал такъв проблем. По-късно разбрах, че тогава съм показал съзнателно на сексуалната енергия откъде може да излиза и тя от едно показване си направи пътека. Докато по-рано, въпреки че е била в същото количеството, си е стояла кротка не бидейки още яла „забранената” ябълка от Дървото на Познанието. Така че внимателно с ябълките!

Но каквото е имало да става беше станало и духът беше излязъл от бутилката… Ябълките в края на краищата са за това да ги ядем. Опитвах да контролирам ситуацията, но за моето голямо учудване не се получаваше. И колкото да се съпротивлявах, най-късно вечерта свършвах (и съпротивлението) в банята. А и удоволствието не беше истинско на фона многочасовите усилия преди това.

Тогава още не се бях занимавал с даоски практики и не знаех нищо за въпросните сексуални енергии (теорията не я боря). Но за щастие тъкмо се бях запознал с Ошо (Раджниш по това време). Та, след 1 седмица си дадох сметка, че всъщност се съпротивлявам и се боря. И че съм несъзнателен особено при олабването. Бях чувал метода, който Ошо съветваше при пушеше, а именно да се пуши съзнателно и без да се съди. Да се изследва. Не бях пушил, но сегашната ситуация беше удобен повод да видя как действа принципът на този метод. Още повече, че ми харесваше и го „усещах” интуитивно.

Следващият път като отидох в банята, реших да прекарам повече време изследвайки. Приех ситуацията. Каквото е – такова. И не бързах. Е, и когато не бързаш, пак свършваш, но ми хрумна да продължа пак още сега вместо да чакам утре. Понеже имаше по-малко напрежение, можех да наблюдавам повече. Да осъзнавам какво става… Спомних си и историята, която Ошо разказваше за дядото на Г. Гурждиев. Малкия Гошко (Гурджиев) обичал да яде някакви горски плодове, от които имал винаги след това разстройство. И понеже не спирал да го прави, при следващата диария дядо му му донесъл една голяма кошница от тях. И въпреки, че на Гошко не му се ядяло, дядо му му казал да яде за да разбере. Та и аз въпреки, че не ми се правеше втори път, реших да "изям още една кошница".

След 3 дена приемане и съзнателно мастурбиране и ... ми мина желанието за олабване. Не само за тогава, но и за следващите години до сега. Понякога, 1-2 пъти в година, мога да го направя с изследователска цел, но будността променя всичко.

Не след дълго се запознах и с даоските практики и видях и друг начин за преместване на въпросната сексуална енергия. Апропо, в даоските соло практики има възбуждане, но няма свършване, а вътрешно поемане и трансформиране на сексуалната енергия. Човек може съзнателно веднъж да се олаби и веднъж да абсорбира сексуална енергия и после сам да прецени кое му по-харесва. Не е нужно кой знае каква будност за да избереш това, което не свършва.

Най-важното е, че подходът на Ошо, който тогава научих, се оказа безценен, защото после съм го прилагал многократно след това във всякакви други ситуации.



Тема Re: Мастурбацията като духовна техниканови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано27.12.11 13:40



Ако чрез мастурбация се получаваше познание, повечето от мъжете на Земята, щяха да са много учени. Ако включим и тези, които мастурбират докато са в сексуален контакт с жена (т.е. използват я вместо ръката си), то епохата на Просвещението щеше да е перманентна.

Същественото при мастурбацията е, че се докосваш и си играеш с големи естествени сили в теб. Не че има нещо лошо в това действие само по себе си, но ако ти стане навик да си палиш запалката всеки път, когато ти е студено, нищо чудно газта да свърши един ден. Другото важно е, че като освобождаваш несъзнателно тази силна енергия и тя може да усили разни несъзнателни чувства и емоции и теб. Които после да искат още „газ” и т.н. Това е преводът на нормален език на изказването ти за „низшите духове”.

Но човек може и да се кефи, както му харесва да обърне по 100 гр. ракия или вкусна манджа. Така или иначе там, където има много енергия и много (не)харесване е чудесно място за медитиране.

Хм, остави наблюдението върху другите хора, а пробвай върху теб и сподели твоето наблюдение. Все пак е на една ръка разстояние.





Тема Re: Мастурбацията като духовна техниканови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (член)
Публикувано27.12.11 21:47



Може би не беше удачна гледната ми точка.Не че не е вярна,но не беше за този разговор.Няма да отклонявам темата и да се опитвам да те накарам да разбереш за какво говоря.

La Puerta Del Cielo


Тема Re: Мастурбацията като духовна техниканови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано28.12.11 14:57



Ако не съм те разбрал правилно, което е напълно възможно, обясни какво си имал предвид. Няма лошо темата да бъде отклонявана.



Тема Re: Мастурбацията като духовна техниканови [re: Mиpo1]  
Автор ludiq_poet (непознат )
Публикувано31.12.11 17:09



Ч н Г ... да си жив и здрав ;)



Тема Re: Мастурбацията като духовна техниканови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (член)
Публикувано31.12.11 17:30



Гледната ми точка по този въпрос е различна от това, което обсъжда клуба. Незнам как да обясня,това което написах.Нека информацията остане така,без да я обсъждаме.

La Puerta Del Cielo


Тема гледните точки - всеки допринасянови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано03.01.12 13:11



Както прецениш. Но няма фиксирана гледна точка, а всеки допринася със своята. Ти ако искаш да се въздържиш да помогнеш - твоя воля.



Тема Re: Мастурбацията като (повод за) духовна техника [re: Mиpo1]  
Автор ludiq_poet (непознат )
Публикувано06.01.12 16:29



незнам , защо не казваш нищо, за това което съм описал
това състояние ми се виде много релаксирано и много интензивно едновременно ... и непознаваемо ...
то не идваше от тялото , ума от познатите неща
И как може аз да си измислям , че ми се е изтеглил въздуха от белите дробове ..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.