Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Смърттанови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано07.12.11 17:01



писах доста неща за себе си (но не тук) с цел да видим дали някои е "видял същия хълм " - защото ако е видял същия хълм , зна4и е минал по същия път ...
но това няма зна4ение ..
.
"Хълма"-е индивидуален..С риск да се повторя, пак ще кажа, че ДМ, е създадена за индивидуална трансформация..Най-важното е как медитирането се отразява пряко в живота ти, а не "хълмовете", които изкачваш по време на практиката..
Да, правила съм и мандала...но според мен, нея можеш да включиш в по-късен момент..Казах ти, че обичам всички ошовски медитации, но за навлизане в медитационния процес-въобще, горещо ти препоръчвам, именно рецептата в по-горния ми пост..



Редактирано от vidiya на 07.12.11 17:04.



Тема Re: Маринованенови [re: vidiya]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано07.12.11 17:29



Почваме с бабите и дядовците, после идват родителите. Най-трудно е обаче с много близките хора на нашата възраст (особено от противоположния пол), както и с деца ни... Да приемем, че Цялото може да си "вземе някой" още утре... Въпрос особено удачен за мариноване.

П.П. Внимавай какво пишеш, защото Смъртта не играе хоро, а гледа какво пишем тук и си води бележки, кой да е следващия.





Тема Re: Маринованенови [re: Mиpo1]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано07.12.11 19:30



В живота няма нищо безусловно, за изключение на смърта.Всичко е неопределено, само смърта е безусловен факт.Всичко останало е случайно – може да се случи, но може и да не се случи...само смърта не е случайна.Смърта е абсолютно определена.Всички ще умрем.


Да приемем, че Цялото може да си "вземе някой" още утре... Въпрос особено удачен за мариноване.
Смърта е тук и сега...Отпусни се

П.П. Внимавай какво пишеш, защото Смъртта не играе хоро, а гледа какво пишем тук и си води бележки, кой да е следващия

Хоро не играя, но ТЯ ми партнира в екстатик-денс....А откак съм се пръкнала на тоя свят, съм в гест-листа и

Докато мислех, че се уча да живея, аз се учих - да умирам.(Леонардо да Винчи)

Редактирано от vidiya на 07.12.11 20:06.



Тема Re: Маринованенови [re: vidiya]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.12.11 20:15



Малко "кастанедианство"

: преди често се сещах за една фраза на дон Хуан, че воинът разглежда себе си, като вече мъртъв - и действа от тази позиция. И преди се чудех дали не е пресилено това - чак пък вече мъртъв...? А неотдавна попаднах в ситуация в която се усетих точно така - като вече мъртва - и тогава проумях колко товар се стовари от плещите ми само при мисълта, при осъзнаването на това просто нещо, че вече съм мъртва - и колко нови възможности се откриха внезапно!

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Маринованенови [re: L.L.]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано07.12.11 20:27







Тема Re: Смърттанови [re: Mиpo1]  
Автор konopr ()
Публикувано07.12.11 20:32



човек дори и да познае и да се сблъска лице в лице със смъртта, пак това не е гаранция, че ще се освободи от страха, поне в моменти на слабост и не достатъчна осъзнатост.
Когато съм се плашел от смъртта през последните години съм се хващал, че съм позаспал, иначе човек ако я потърси около себе си в дълбочина, може да се почувства, сякаш тя току що се е случила. Тя е ново начало общо взето, което може да се превърне в постоянното начало, като тука много ми приляга словосъчетанието, което Ошо използва "безкрайно начало".

Но разбира се такива спокойни наблюдения върху смъртта сякаш няма как да са налице, ако човек не се е сблъсквал един или повече пъти очи в очи с нея.

А когато човек го е страх от нея тя обикновено все остава в бъдеще време и все никога не се случва, живот след живот - човек усеща как умира примерно на края, но точно като дойде смъртта и него вече го няма, за да я преживее. Това според мен се случва, защото доста от вниманието е погълнато от отиващия си живот и очакванията за това, какво ще се случи после, силно са свързани с него.

Аз имам няколко случки които рязко много промениха впечатленията ми за тва явление, едното го чувствам като втори рожден ден, след това имам още един по открояващ се да кажем трети рожден ден, който сякаш ме накара следващите пъти, които чувствам като раждания да не ги броя вече, ама знае ли човек какви раждания го очакват. Но за тези случки по-натам, че си е писане. А при тебе как протичат и са протичали нещата по отношение на личната ти смърт умирал ли си съзнателно и кога и как за първи път? Интересното тука е, че въпроса е абсолютно равен на "раждал ли си се съзнателно?"



А по темата е добър следния с Джонката Деп.

Редактирано от konopr на 07.12.11 20:36.



Тема а стига с тва маринованенови [re: L.L.]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано07.12.11 20:45



че вече съм мъртва


L.L. момиче - когато си мъртва не се усмихвай де ...... бъди наистина мъртва, недей да шикалкавиш.



Тема Re: Смърттанови [re: vidiya]  
Автор ludiq_poet (непознат )
Публикувано07.12.11 21:09



госпожице ,

понеже ми написа 102 не6та

една песен като поздрав

просто така ...

http://vbox7.com/play:2bc358d3

Редактирано от ludiq_poet на 07.12.11 21:13.



Тема Re: а стига с тва маринованенови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.12.11 21:15



А ти откъде знаеш какво е да си мъртъв?



Объркването ни идва оттам, че се отъждествяваме само и единствено с това тяло, с тази форма. Така че, когато кажем "смърт" виждаме неподвижен труп и нищо повече. Само че смъртта е много повече от това, тя е много повече процес, отколкото състояние.

И не мисля, че като си кажа "спри да разглеждаш смъртта" и умът ми тутакси, ей на ще се прехвърли, като послушно паленце върху нещо друго.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Смърттанови [re: ludiq_poet]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано07.12.11 21:22



Благодаря ти, Цецко!








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.