Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Подходи за опознаване на Смърттанови [re: konopr]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано22.12.11 17:24



И твоето разделение е хубаво, но на мен ми беше интересно чисто практичски по-детайлното такова. Защото сигурно има и други подходи и методи, за които не сме писали досега.

Смяташ, че Смъртта не идва винаги и, че нещо, което е родено, може никога да не умре? Без да коментираме какво става СЛЕД това.



Тема май ще пием по една студенанови [re: ludiq_poet]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано22.12.11 17:29



Пак философстваш напразно и мислиш, че някой друг ще ти свърши работата.





Тема Re: морков (еко&био)нови [re: ludiq_poet]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано22.12.11 17:33



Понеже не се ангажира ясно, може да си я гледаш сега само от снимката.



Тема Re: май ще пием по една студенанови [re: Mиpo1]  
Автор ludiq_poet (непознат )
Публикувано22.12.11 18:43



В поста ми , директно те питам , можеш ли да измислиш една по сложна система или не можеш . Имаш ли интелигентност за това или нямаш ? Приемаш
ли предизвикателството или не го приемаш . Не те питам некви други неща.

Защо се опитваш да се отклониш от въпроса ?

Поне си признаи , щом не можеш . Но ти даваш съвети на хората от много време , идва един по труден слу4аи и ти нямаш какво да кажеш Ако не можеш да се сетиш какво следва от това ,аз съм го написал с големи букви .И ако не можеш да решиш по сложното , каква е гаранцията ,4е и при по просто си прав Няма такава Може би си добър във физиката , ама при съветите не си .

Това 4е се опитваш да отклоняваш темата и не приемаш отправеното ти предизвикателство си е самопризнание .



Тема Re: май ще пием по една студенанови [re: Mиpo1]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано22.12.11 18:54



Миро и на мен, ако не ми кажеш как да не ми е студено, не се смятай повече за интелигентен, умен и полезен, ще разглася навсякъде, че си фашист, комунист, демократ, будист, християнин, готвач, таксиметров шофьор, барман и всичко друго, което можеш да се сетиш.

п.п. същото, ако не ми дадеш и система, с която да стана богат - ма да не е с максимално усилие, искам да е така по-ларж, сал да си лежа и да ми капат парички.



Тема Re: налей по едно сеганови [re: ha!]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано22.12.11 19:05



Пък казваш че...
че влъците есента отлитат на юг ли - ми кво да ги правиш животинките, като им замръзнат ушите



Кое, че съм просветлен ли имаш предвид - ей сега ще ти обясна, аз наистина съм просветлен, но трябва да вкарам някои допълнения. Думата просветлен идва от прост + светлина - фактически, когато си тотално прост, вътре в теб нема нищо, псулютната кухина, дори не си прост като гъбена чорба, защото в нея все пак има гъби, а в мен и това няма, та когато си толкова кух и прост, то няма какво да пречи, не съществуват прегради за светлината, и така изпростях до просветление. Да ти кажа не е кой знае какво - аз не мога да си обясна, от къв зор хората дират просветление, то голема скука това и разбираемо е, като нема нищо, как да се чувстваш освен леко тъповато. Дори некъв бръмбар да се излъже да ми влезе у глава, та полети, полети седне да се огледа, постои и си рече - бе кво праа аз тука баси кухото я да си върва.

И те така - даже при мен изненадата не е като ми кажат "ей виж са къв си прост", а е кога ми рекът "еййййй ма колко си умен", викам си де па я видяха таа умност ората у мене, аз я търса, па то кухина .... вътрешна такава. Аз ако бех умен - ехееееее тогава да видиш, ич немаше и да питам, а направо като влЪците ше да праа, ма на и за това акъля ми не стига.

п.п. ич не знам кое, как, що - ма като ми е стукь и ми се губи желанието за медитация.



Тема Re: Новороденичъкнови [re: ludiq_poet]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано22.12.11 19:38



като държиш на пасивните подходи пробвай четене на духовна литература, визуализация, будно ходене до кенефа и квото още се сетиш.... просто си фокусирай ума - това все още го можеш предполагам - върху мисълта че всяко от посочените действия спомага за изчистването на физическото и енергииното ти тела от материалните и духовни утайки.

аз си оставям подсъзнанието да бълва....на сън.Всеки сън сънуван след 7 сутринта се оказва полезен .....

пс и аз съм развила афинитет към женската си половина - пасивната първо ама за да сработи системата си трябва и физическо натоварване-мин 2 часа на ден-лимфната система няма собствена помпа и ползва мускулните съкращения за да изтласква отпадъците към изхода

Трябва да деиства и за разбиване на образите на не6тастие , слабост .-Тия образи отпадат автоматично когато енергията тече хармонично през тялото

за размисъл
Ако нямахте различни чакри, Цялото щеше да бъде Брилянтна Бяла Светлина, сбор от абсолютно всички енергии, нива и съзнания, без време и пространство. Чакрите ви помагат да възприемате точно определени честоти от Цялото в даден момент. Представете си да имахте телевизор, на който да гледате всички програми по света, едновременно. Аналогията е много близка, макар и несъизмеримо по-малка, що се отнася до чакра- системата.
Когато сте фокусирани в своята коренна чакра, на фокус е физическото тяло. Вие се идентифицирате и съответно изследвате неговите нужди и особености, специфичните преживявания, които можете да имате единствено чрез него. И забравяте в по-голяма или по-малка степен за всички останали свои аспекти. Когато се идентифицирате с емоционалната си чакра, вие сте в своето емоционално тяло и на преден план са вашите емоции, нужда от емоции, нужда от емоционални преживявания и т.н. Тогава сте подвластни или много свързани с астралните планове на Творението, с реалността от емоции в и около вас. Съответно се свързвате и канализирате по-лесно и по-мащабно енергиите от тези емоционални/ астрални планове. Същото се отнася за предишното или следващото ниво, за което ще говорим. През вашата втора чакра общувате с другите чрез емоционалните си тела и усещате, оценявате, преживявате другите и света чрез тях. За вас най-важно, на това ниво на съзнание, е как другите се държат към вас и каква емоция излъчват, съответно и вие как се държите с тях и какво излъчвате. Когато сте фокусирани повече в чакрата на слънчевия сплит, светът е доста ментален за вас, но трябва да запомните, че менталните планове стигат и обхващат в себе си не само земните, планетарни нива, но проникват през соларните, галактическите и вселенските (тялото на Мелхизедек), а в личен план това са останалите чакри до коронната, макар тези следващи, ментални пластове да стават все по-фини, по-рафинирани, по-чисти, безформени и абстрактни. Слънчевият сплит е интересна чакра, която може да ви предложи много приключения и преживявания и затова многозинството от вас я преживяват в момента, заради Възнамерения План на Душата. Там се преплитат и някои емоции, които се просмукват от емоционалната чакра (или по-скоро чакри, защото говорим само за главните такива, но имате много такива в и около физическите/етерните си тела), както и пробляскват наченки на космическия разум в много първични проявления, които вие наричате „обичайното човешко мислене“. Това, което наричате его, в неговите нисши аспекти, е смесица (или затворено, повтаряемо превключване) от една в друга от тези три чакри. В един момент сте (възприемате се като) по-физически, в следващия сте по-емоционални, после по-ментални – при всеки всеки един от тези елементи е в различни съотношения, но най-общо вие премигвате през тези области от чакра системата си. На по-фини нива, егото (изцяло позитивното, пречистено от всички несъзнателни проявления) се изразява чрез сърдечната, гърлената, третото око и коронната чакра.
Чакрата на слънчевия сплит има нуждата да дели света. Светът не може да бъде разделен, освен чрез концепциите, които създавате. И тези концепции са основа на цялата вселена, тя служи, за да могат различни концепции да бъдат преживени на различни нива и по различен начин. Може би сте чували виждането „Каквото горе, такова и долу“ – то е валидно в много области и е много ясно изразено, чрез херметическата концепция, която се стреми да обхване менталните проявления на вселената от най-чистите и високовибрационни, до по-тежките и нисковибрационни. Светът е едно, но погледът към него при всеки е различен. Рамките и границите в него се излъчват от вас. Възприемането ви е обусловено от мисли и емоции
Архангел Метатрон / ченълинг
mahatmaon.com

Редактирано от reborn2008 на 22.12.11 20:57.



Тема Re: Новороденичъкнови [re: reborn2008]  
Автор ludiq_poet (непознат )
Публикувано22.12.11 22:00



доста материал за размисъл си написала ....

все пак

трябва да прочета нещо за това 1) какви са реалните нужди на системата - тялото има нужда от движение , хранене , почивка , слънце , тъмнина , вода ....
ума има аналогични нужди ...
човек се пита кое е реална нужда , кое аз си го измислям , по колко кога и такива неща КАКВО ще правиме с ПРАВЕЩИЯ ....
и 2) как да се съчетават работата на различните центрове ... без да стане галимация
Но наи важното е една дилема . Видях я и в твоето писание .... ама като я разреша за себе си ще кажа кво то4но е Бърка ми у мозъка от доста време
Заплетено е ...
:)



Тема топлонови [re: Exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано23.12.11 15:46



Относно езиците, важното в такъв случай е да бъде изказването на ДРУГ неизползван в ежедневието език. Който по този начин е девствен и думите на него имат много по-голяма сила за изказващия ги. Няма значение дали е латински, тибетски, английски, санскирт или български. Когато пристигнах във Франция попаднах в група на ученика на П. Дънов Михаил Иванов (с кодово духовно име Омраам Микаел Айванхов). И той в продължение на 40г беше научил хиляди французи от сформираното от него френското Бяло Братство да пеят дъновистките песни на български и им беше обяснявал езотеричния смисъл на разни български думи. И като разбраха от коя страна идвам и ... ме гледаха почти като Господ слязъл от Небето задавайки ми въпроси за смисъла на тази и онази (духовна) българска дума.

Студено е навън, но вътре може да си затоплиш. Както в къщата си, така и в тялото и сърцето си. Поне на мен усещането за вътрешната енергия ми помага много. По-рано бях зиморничав, но след енергийните практики, топлината се разнася навсякъде по тялото, което дава усещане за вътрешен комфорт. Дискомфорт е, когато на една част е топло, а на други (крайниците и прочие) не толкова. И тялото не се усеща хармонично и няма желание за медитация.

Така че трябва да разнасяш топлината и да я хармонизираш навсякъде. Примерно в загрята равномерно стая или вана. Морков знаещ как да те стопли също върши работа, но всичко това е временно. Но най-добре е с енергийните практики, за които сме писали много в клуба и с които разработваш вътрешната си енерго-канализационна система. Бонусът на последните е, че помагат също и за медитацията, защото тази същата енергия е горивото и за духа ти.



Тема Re: май ще пием по една студенанови [re: ludiq_poet]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано23.12.11 16:02



Язе съм прост човек и не разбирам много оти ми задааш таквива сложни въпроси. Не ти давам съвети, а те почерпих с един морков, ма като не го искаш, ше зема да го схрускам. Я ям кво ми се яде и праа кво ми се праи и ми е добре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.