Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:22 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: налей по едно сеганови [re: Exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано19.12.11 22:11



По-друго си е на латиснки, а

? Някак си е по-дълбоко (вдълбано в мрамора или не знам в какво си). На мен ми харесва, когато философите са приспани и само Стушко говори.



Тема Re: Новороденичъкнови [re: Mиpo1]  
Автор ludiq_poet (непознат )
Публикувано20.12.11 08:49



в момента чувствам ,че ситуацията при мен е екстремна
трябва нещо да направя зада си влеза у владение
от много отдавна не се е получавала такава ситуация - да се чувствам оцеляващ , да има некакви структури от вътре , които да не ги владея ...
Чувствам се оцеляващ ... и не мога да повярвам ... И незнам какво да правя ..

Аз дори см изхвърлил всякакви мисловни конструкциии , които биха могли да ми помогнат в тази ситуация , дотолкова съм свикнал аз да см си господар ...

Трябва да се оправи ситуацията , първо е оцеляването , после всичко останало . Може да ти пиша на лични Можеш ли да дадеш някакви съвети от тази гледна точка ,защото работата е много напечена ...???
Разсъжденията за моркова може да ги оставиме за покъсно ..

Редактирано от ludiq_poet на 20.12.11 09:40.



Тема Re: Новороденичъкнови [re: ludiq_poet]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано21.12.11 17:50



Е, да видим какво ще НАПРАВИШ. Според мен не си изхвърлил всичките си мисловни конструкции и работата още не е напълно напечена, защото иначе щеше веднага да си в 100% действие. Точно както е човек, който си е потопил главата под водата и в един момент не му стига въздуха.

Казах ти ясно на други места какво да направиш, но ти все още се помайваш... Все още нещата са "разсъждения" за теб... Ако голямото действие ти е трудно, започни с малкото, но го прави безупречно. Защото това ще ти даде сили и виждане за следващите стъпки.

Ако твърде много се помайваш, виждаш какво е заглавието на темата и Тя има план да гони. Ще пием по една студена вода за теб, ще направим по една медитация в тоя чест, някой ще изяде моркова, а ти ще продължиш в следващото прераждане от същото положение. Но без да е сигурно, че там ще има някой да те прегърне приятелски и да те чака търпеливо, както се намират тъдява такива хора.





Тема Re: Новороденичъкнови [re: Mиpo1]  
Автор ludiq_poet (непознат )
Публикувано21.12.11 20:42



Не мога да се впуска в 100 % деиствие защото съм развил афинитет към женската си половина - пасивната първо

от друга страна ти казвах 15 пъти 4е имам неуспешни 4-5 опита сам да правя катарзисна програма - мандала , джабарска , ходене плуване ... смях

от друга страна ти казах 4е последната 1 година съм прекарал у наи разнородни борби и негативизми ... човек бързо разбира 4е не може да се бори с подсъзнанието , но докато го разбере с волята му е свършено и започва да се усеща слаб незначителен , А и самото опитване да правиш пасивна медитация без катарзис , води до разо4арование , депресия .. тъга ...

4увствам се слаб и незначителен , и преди се чувствах така но в малки количества - заради факта на ли4ността -Личността се чувства силна заради масивното укрепване на миналото , Докато ако тази опора се премахне почваш да се чувстваш слаб . В момента не мога да се местя в спомените , мечтите , логиките Това което си мислиш ,4е философствам много ,е пълна глупост . Ако можех бих използвал упоиките на спомените и философииите . Но не мога и гледам в живота си по 18 4аса на ден какво се слу4ва ... Ех ако можех да философствам или да ме4тая , 6тех да го правя поне по 4 4аса на ден ... Направо завиждам на обикновените хора

слабостта , лекомислието и нещастието са си масивни коловизи при мен

Както виждаш зада4ата е напе4ена Не е толко просто колко си мислиш
Аз не см обикновенно уравнение 3x + 5 = 8 Ако беше толко просто аз и сам да съм си го решил немаше да питам .
Aко можеш даи някаква система при тия сложни обстоятелства ...
Изобщо не ми излизаи с тоя номер ,4е аз не см готов да деиствам .... много пъти см си казвал 4е почвам да деиствам и се провалям накрая и това ми създава негативен образ ... Така 4е ако измисляш някаква система тя трябва да е много финна ,. Трябва да взема пасивността(женствеността) ми под внимание . Трябва да деиства и за разбиване на образите на не6тастие , слабост . Трябва и дае ЦЯЛОСТНА СИСТЕМА за развитие .. Ама да не е с максиламално усилие Аз бих бил готов да деиствам при подходящата система
Можеш ли да измислиш такава система ??

Ако не можеш да измислиш такава система , изобщо си премахни допусканията ЧЕ СИ ИНТЕЛИГЕНТЕН
Ако не можеш да измислиш система за моя случаи значи ТИ ИЗОБЩО НЕ СИ УМЕН ...
Даваш безсмислени съвети при прости слу4аи ,това не е трудно

това е моето предизвикателство затеб
приемаш лиго


ПП ако приемаш даи знак да изпратя пове4е информация за мен , а конкретната система ще я мислиш после

Редактирано от ludiq_poet на 21.12.11 20:46.



Тема Re: морков (еко&био)нови [re: Mиpo1]  
Автор ludiq_poet (непознат )
Публикувано21.12.11 20:44



И какво ако тази девоика ми харесва ....?



Тема Re: Новороденичъкнови [re: ludiq_poet]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано21.12.11 22:29



Всъщност съм се объркал, правилния въпрос към теб, не е какво разбираш под медитация - въпроса е, защо изобщо си се подхванал с такива практики?



Тема Re: налей по едно сеганови [re: Mиpo1]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано21.12.11 22:34



А бе по-друго си е на санскрит, ма викам айде да не прекалявам



Добре ай да оставим филосфите и обади имам тука един проблем основен от дете - много, ама много, наистина много мразя студа, всяка зима ми е преминаване през кръговете на ада. Ти като си там в Франция - предполагам имате зима, върла такава, гадна, мраз, киша, вятър, като как се справяш със студа ... в смисъл като изживяване, възприемане, не какви дрехи си купуваш.

Защото заради скапаното ми настроение от студа, взе и медитацията да не ми върви - а дори и сънуването, ма не в кастанедския смисъл, а в обществено възприетия, да си легна, да си понанкам, да се наспа едно хубаво, че като се събудя да седна да си почина малко. Вечер не мога да заспа до три през ноща, денем не мога да стана до обяд - то всичко ти убито братче, какви ти медитации и това е 99% съм сигурен от студа, зимното време не е моето време.



Тема Re: Смърттанови [re: Mиpo1]  
Автор l Love the easy chics ()
Публикувано22.12.11 11:16



Страха от смъртта се появява с укрепването на Аз-а, някъде на прехода от детска възраст към пубертет


Смъртта като съветник е добра идея затова пиша някаква кратка история долу, която може да бъде възприета като метафора да речем.
Пуша цигари от бая години болен,здрав нищо не ме спира всекидневно си пуша сериозно количество цигари и не мисля да спирам, да знам че е глупаво, знам че е вредно за здравето, но ще продължа да си угаждам и да се глезя пушейки, нищо че цялото ми тяло напоследък взе да се противи на тая отрова и се задухвам вече от тези цигарки....
Вървя си сам в парка и вадя поредната цигарка од джоба и си паля, но в този момент някой,нещо ме удря в ръката и аз си изпускам цигарта на земята, не мога първоначално да видя кой какво понеже ми идва удара отстрани и отзад. Ядосвам се веднага и паля-емоционално веднага....а бе как някой ще ми бута цигарата - ей сега се изтрепахме ако ще да са и отряд нинджи...сега ще видят...обръщам се рязко кръгом и отзад отляво на няколко метра от мен стои смъртта...поглеждам е бесен и ядосан в "очите" и моментално разбирам, че на нея-смъртта не и дреме за мен ама грам не и дреме - тя е напълно безмилостна към моя милост-има такова студено безизразно и беземоционално лице, че и е абсолютно все тая за мен и моя живот....
Изтрезнях моментално и на секундата се разделих с лигавщината си, угаждането си, ядосването си....въобще всички глупости до една изпаднаха от главата ми и изтрезнях моментално.....да скоро спрях да пуша, смъртта ме посъветва и глупавия навик се стопи от само себе си.....



Тема Re: Смърттанови [re: l Love the easy chic]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано22.12.11 14:16



Егаси колко било лесно като си с връзки



Тема Re: налей по едно сеганови [re: Exaybachay]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано22.12.11 14:18



Много пишете бе, и дълго и умно
За студа, и за други неща. Объркана съм, защото това с което "спрях" студа, аз го наричам медитация. Пък казваш че...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.