Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:11 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема вяранови  
Автор Strooo (непознат)
Публикувано03.11.11 21:59



Какво е вярата за вас? Трябва ли да вярваме? Защо? Кога? Вярвам че това е важно.

Здравейте.



Тема Re: вяранови [re: Strooo]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано03.11.11 23:49



Вярвам че това е важно.
Кога? -
Защо? -
Трябва ли да вярваме? -
Какво е вярата за теб? -

А здрасти.



Тема Re: вяранови [re: Exaybachay]  
Автор Strooo (непознат)
Публикувано04.11.11 00:20



Шмекер.

И все пак?
Вярвам че вярата е важна защото си мисля, че май всички вярваме в нещо. Или греша?? Аз вече показах в какво вярвам.



Тема Re: вяранови [re: Strooo]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано04.11.11 01:42



Здрасти



Вярата (хр: символът на вярата), според мен, загражда пространство - модела, границите и приоритетите. Идентификацията с нея (хр: самата вяра) премества там центъра на времето, създавайки реалност, даваща определени възможности за изживяване/опознаване на себе си.

казано малко по-различно. Може би, ако замениш на някои места Вяра със знание/знаене/познаване на себе си.. ще се избистри..т.е. когато вярата стане знаене...т.е. "ако имаш вяра колкото едно синапово зърно.."

Ти как усещаш вярата?





Тема Re: вяранови [re: Strooo]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано04.11.11 13:18



Аз вече показах в какво вярвам.
че съм шмекер

- де да бях, но мерси за похвалата.

Не знам, аз не те разбрах - вярваш във вярата или вярваш във важноста на вярата, или в това, че май всички вярваме в нещо ........ или и трите на куп
Според теб, ако едно от трите се окаже куцо, ще си сгрешил ли тогава или не?



Тема Re: вяранови [re: Beдpocт]  
Автор Strooo (непознат)
Публикувано04.11.11 13:23



Може би бъркам, но като че ли вярата е различна от знание/знаене. Даже почти е противположна. И въпреки всичко е осезаема. Усещам нещо че е така но бога ми не знам защо е така. Вярвам че е хубаво да се правят добри неща. Но ако ме питаш защо и ...колкото повече мисля толкова повече не знам. Но да вярвам го! Убий ме но не знам дали имам вяра колкто едно синапово зърно. Много ли трябва да вярвам или съвсем малко за това? Кой я има? Разбираш ли колко е протиположно?





Тема Re: вяранови [re: Exaybachay]  
Автор Strooo (непознат)
Публикувано04.11.11 13:34



Отзад напред. Че май всики вярваме в нещо. И че за това вярата е важна. А дали вярвам във вярата?? Май става много оплетено.



Често греша и не се притеснявам да го призная. Но нали може да се вярва и когато всичко се окаже куцо. Не е ли това парадоска на вярата?




Тема Re: вяранови [re: Strooo]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано04.11.11 14:08



Ако вярата е провоположна на знание, как ще направиш добрите неща ... нали ти лиспва знанието.

Инак да наистина - парадокса на вярата е, че тя е цяло съмнение, дали грешиш в делата си или не, дали знаеш или не, важното е да си вярваш там на каквото ти е скимнало.

Цялата ти чуденка идва от там, че някой ти е говорил или си чел, видял, чул възхваляването на вярата - ако се сетиш източника няма да се чудиш повече.

Редактирано от Exaybachay на 04.11.11 14:08.



Тема Re: вяранови [re: Exaybachay]  
Автор Strooo (непознат)
Публикувано04.11.11 14:43



Имах предвид че като знаеш, не ти е нужно да вярваш. Или греша? Вярваш ли че 2+2=4? Вярванне и знаене са различни, нали.
Чуденката ми идва от това че се улавям че вярвам в много неща. А като се замисля за причните и ... Да, някой може да ми ги е говорил. Но вярвам и това е факт. И с умерена вяра ще кажа че ми харесва.
Ти не вярваш ли в нищо?



Тема Re: вяранови [re: Strooo]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано04.11.11 15:09



Ами причините сам ги казваш - факт е, че вярваш, но не прикривай с вярата си факта, че вярваш, защото ти липсва знаене, когато човек не знае нещо то той изпитва страх, боязън и му е много по-добре просто да вярва в същото нещо.

Вярвайки в нещо, то тогава не вярвам в нещо друго - тогава как е възможно да не вярвам в нищо, това ще означава, че вярвам в нищо ........

Не виждам грешка нито във вярата, нито в невярата, нито в знаенето, нито в липсата му - щом имаш умерена вяра това е супер, това означава, че имаш поглед, преценка, проявяваш трезвост, но ........ ако не си се напивал, трезвоста ти ще е просто фактологична, а не опитност, докато караш само на трезва глава, винаги ще се учудваш дали си трезвен и ще питаш другите дали не грешиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.