Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: вярата като чашка (без мезе)нови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано14.11.11 20:02



Готино филмче. 10х.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: вярата като чашка (без мезе)нови [re: lapsus]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано14.11.11 20:29



Това са фактите, защото съм ти дал малката и нищожна част от тях - за да те проверя колко си наясно с биологията, науката и по-съществените факти из тях т.е. седни си, пиша ти двойка, следващия път повече старание, защото самите учени отдавна са открили, че не става дума просто за хормони, но за да разбереш кои, как и какво ще се потрудиш, другия начин е да си вярваш на религиите .... които м/у другото гледам, че критикуваш, та не знам, поставяш се в много безизходна позиция.

Редактирано от Exaybachay на 14.11.11 20:29.



Тема ти в нищо ли не вярваш?нови [re: lapsus]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано14.11.11 20:47



Наистина ли вярваш в това, което казваш? Т.е. че само някаква малка част от хората вярват, т.е. приемат разни неща несъзнателно? Според мен ще ти е трудно да намериш човек, който да не вярва за едно или друго нещо. Даже и условието за системно промиване на мозъка се изпълнява лесно: родители (също така приели някои неща на вярване), училище (често пълно папагали), обществена среда (балансирана, колкото са такива промивките за светлото бъдеще по-рано или стремежът за бързо материално забогатяване)...

Но да оставим настрана разните религии. Ето виж себе си, смяташ ли, че не вярваш в нищо по този начин? Че не си приел нищо несъзнателно и че всичко си проверил? Говоря за неща, които реално променят твоето поведение. Дали вярваш или не в Големия взрив не е много важно, защото надали поведението ти се изменя много от това. Но виж нещата, които правиш ежедневието и където е концентиран живота ти.

П.П. Задавам ти въпроса най-приятелски без да те обвинявам в нещо.





Тема Re: вярата като чашка (без мезе)нови [re: L.L.]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано14.11.11 20:54



А не бързай да ми даваш положително вотове - аз докато набера некоа червена точка пред теб, току сторя нещо па натрупам две черни





Тема Размножаващата и Опознаващата се еволюциинови [re: Exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано14.11.11 20:55



Филмът е хубав с това, че се говори свободно за тези неща от позицията на съвременната наука. Нещата биха били далеч по-пълни, ако към гледната точка на Размножаващата се еволюция се прибави и този на духовния подход, т.е. на Опознаващата се еволюция... И там много неща могат да се научат как да използваме пълноценно Любовта...





Тема Re: вярата като чашка (без мезе)нови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано14.11.11 21:17



Ти пък да не мислиш, че досие ти правя?



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: вярата като чашка (без мезе)нови [re: Exaybachay]  
Автор lapsus (непознат )
Публикувано14.11.11 21:26



Аз не мисля да ставам фармацевт та да се трудя да уча химикалите,а и ти едва ли знаеш нещо от първа ръка с кълване по гугъла.Вярата си е вяра-състояние на ума,а какви химикали се синтезират и унищожават ти е бледна фантазията. То и компа е свръхсложен като устройство,но не и за използване.



Тема Вярвам умерено и небезусловнонови [re: Mиpo1]  
Автор lapsus (непознат )
Публикувано14.11.11 21:34



Сега примерно съм си поръчал едни скорости по интернет.Човека има известен брой постове,но може да е мошенник и да получа някой боклук понеже няма как да знам дали тия скорости стават без да ги кача на колата,а тва са 2-3 часа. Така,че за сега вярвам,че скоростите са ок и така смятам да действам до доказване на противното.Поведението си е поведение -сложен комолекс от действия основан на инстинкти,чувства,мисли,наклонности,интереси,възпитание и т.н.На религиозните първо им внушават как живеят в ад та после ги учат как да стигнат до рая.Аз се чувствам перфектно когато съм физически здрав.



Тема Re: Размножаващата и Опознаващата се еволюциинови [re: Mиpo1]  
Автор lapsus (непознат )
Публикувано14.11.11 21:37



Е кво толкова опознахте с тия медитации, спирания на диалози и т.н.? Както виждате индийците една питагорова теорема не са открили, кво да говорим...



Тема Re: вярата като чашка (без мезе)нови [re: lapsus]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано14.11.11 21:50



Не с копване от гуглето, а от четене на книги - и няма как да знам от първа ръка, защото хората вече не са живи, а сред живите са из чужбина.
И след като не желаеш да си фармацевт и явно не знаеш също от първа ръка, не ми навирай общи приказки за това какво било психология, биология и т.н. , защото освен повръщано нищо друго не снасяш.

Вярата си е вяра, а па умът си е ум - и водата си е вода, открил съм още, че и огънят си е огън, човекът си е човек, компУтара си е компУтар и т.н. .... адски проникновена мисъл, чак се чудя как стигна до нея, явно не ти е бедна фантазията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.