Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:52 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Размножаващата и Опознаващата се еволюциинови [re: Exaybachay]  
Автор lapsus (непознат )
Публикувано14.11.11 23:56



Не мога да рзбера мисловната нишка в този нервен самоанализ,а асоциацията и идентификацията с лирическия герой на П.Р. Славейков пък хептен. Честно казано се съмнявам религиозната панацея медитация да ти помогне....



Тема вярата не е атрибут само на религиознитенови [re: Mиpo1]  
Автор lapsus (непознат )
Публикувано15.11.11 00:03



Дълбоко в себе си повечето които се пишат християни не вярват на 100%.Фанатици винаги е имало ,но те са малцинство.За границата на познанието си прав. Дължи се на втората сигнална система- изгражда се невронна мрежа в мозъка и за да се разруши се изисква усилие. От друга страна пък стои краткостта на човешкия живот и това,че за да влезеш в крак с нещата се изисква един доста дълъг период на обучение и ако тръгнеш да откривап нещата няма да стигнеш и до топлата вода и колелото.Виждаш ли колко си едностранчив и толкова медитация никак не ти е помогнала да видиш толкова просто нещо.И да така е чувствам се перфектно,а като гледам и котката ми и тя, при това без да медитираме изобщо.



Тема Re: вярата като чашка (без мезе)нови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано15.11.11 00:18



Нищо против християнството нямам. И против другите изброени тоже.



п.п. Бързата кучка, големи ги ражда.... Или бяха серсеми...?? ...Тъй беше, според мен...



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 15.11.11 00:21.



Тема Re: Размножаващата и Опознаващата се еволюциинови [re: lapsus]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано15.11.11 12:17



Преди време чух следната история:
В купето на един влак пътували двама човека. Единия забелязал, че другият се държи по някакъв необичаен начин - за известно време се смеел тихичко сам, след това лицето му придобивало сериозно изражение и той правел натърпеливи жестове, преди отново да започне да се подсмихва. По някое време човекът не издържал и попитал:
- извинете, че ви питам господине, но какво е това, което толкова ви развеселява?
- вицове - отговорил веднага другия - аз си разказвам вицове.
- интересно - промърморил успокоен първият и отново попитал - но понякога ставате сериозен, защо така?
- това е, когато вицът вече съм го чувал.

Така си вървят нещата и при теб - това, което те попитах и не си разбрал е, ако сам си разказваш вицове как ще си кажеш нов виц, всички вицове си ги чувал преди, ти можеш само да си ги повтаряш, като трамвай си движиш се по фиксирани коловози, утъпкани пътища, все едно и също се повтаря ...... ето от това измъква медитацията, от механичния живот който живееш, а е механичен, защото нямаш съзнанието за това, което правиш.
Питам те нещо - ти почваш да ме определяш, питам те друго, ти пак сипеш некви тъпотии по мой адрес, толкова ли те бърка да отговориш поне един път.

Опитай се да измислиш нещо ново - ако не можеш, пробвай с медитация, все пак недей забравя, че всички значими научни открития, всички велики произведения на изкуството, са дошли от медитацията, а не от умствени напъни.

п.п. а ако толкова много мразиш, презираш и отричаш медитацията, да те питам тогава - що чиниш в този форум? ........ дано поне този път да отговориш, а не пак да навлизаш в мисловни уртикарии.

Редактирано от Exaybachay на 15.11.11 12:18.



Тема Re: вярата като чашка (без мезе)нови [re: L.L.]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано15.11.11 12:22



Или бяха серсеми...??

- признавам тази поговорка не я бях чувал. Но дори и за серсемите има място под небето - въпроса е, всеки гьол да си знае жабетата/ серсемите ......... ъъъъъъ а бе май па обърках нещо, но контекста е някъде там



Тема Re: Размножаващата и Опознаващата се еволюциинови [re: Exaybachay]  
Автор lapsus (непознат )
Публикувано15.11.11 14:02



Прекаляваш със самоанализите и медитацията никак не ти помага да живееш скучния и механичен живот ,който е такъв само защото религията ти го казва та да дойде на бял кон с медитацията под ръка и да те освободи.Аз научавам доста нови и полезни неща от хора които знаят и съответно ги преоткривам за себс и, докато ти с твоята медитация явно си до под кривата круша. Ок и като си самовнушиш,че вица е нов кво прайш? Даже и не е толкова забавно както когато котка гони опашката си. А относно форума -ми пиша както виждаш,споделям гледната си точка без да ти я налагам, което е още един симптом за болна религиозност -така нареченото "мисионерство".



Тема Re: Размножаващата и Опознаващата се еволюциинови [re: lapsus]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано15.11.11 17:27



Да ти с пренебрежението си към индийците и привързаноста си към вярата тей си се преоткрил, та са префръга през пичи косъм.
За гледната ти точка, която приемаш за единствено вярната и не спираш да натякваш при това с обиждащ тон, накратко да ти кажа - лааш на виялица, а понеже допускам, че не знаеш какво значи този стар лаф, да ти го поясна подробно.

Нема да ти падне варака, ако кажеш, че нещо не знаеш. И си е така. Само прост човек знае всичко. Нарича се "епистемологична арогантност”. Простотията има това качество, че стеснява хоризонта на човека, но разширява темите, по които той "знае”. "Всеки човек, казва Давид Хилберт, има определен хоризонт. Когато той се стесни и стане безкрайно малък, се превръща в точка. Тогава човекът казва: “Това е моята гледна точка”. Нали разбирате, колкото по-малък хоризонта, толкова по-лесно се изработва гледна точка".



Тема Re: Размножаващата и Опознаващата се еволюциинови [re: Exaybachay]  
Автор lapsus (непознат )
Публикувано15.11.11 17:38



От девет кладенеца вода носиш борейки се с некви въображаеми мелници и тесни хоризонти само и само да си наложиш религиозната гледна точка и за това употреби даже Хилберт. Не те разбирам.
П.С.Ма много обидчиви сте религиозните бе -уж изследвате егото,а все по-големи егоманияци ставате -я преброй обидните епитети от мен и от теб да видиш кой печели убедително?

Редактирано от lapsus на 15.11.11 17:47.



Тема Re: медитация - лабораторно упражнение по себепознаниенови [re: Mиpo1]  
Автор lapsus (непознат )
Публикувано15.11.11 17:45



Нямат никакъв съществен принос -нито една важна теорема не носи името на индиец.Чак през 20 век и то благодарение на западната университетска система има видни индийски учени което е нормално за толкова многоброен народ,но като процент са ужасяващо малко, което си има и своето обяснение.
Ти какво откри с тая лабораторна медитация? Нещо по вътрешните си органи и тялото или пак в "духовната" сфера т.е шменти-капели?



Тема Re: Размножаващата и Опознаващата се еволюциинови [re: lapsus]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано15.11.11 17:56



я преброй обидните епитети от мен и от теб да видиш кой печели убедителн
Ша ода а са фръла у Дунава






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.