Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 19.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Кoи филми харесвате?нови  
Автор 3gpacmu (Човек)
Публикувано10.10.02 19:26



Напоследък започнаха да се появяват един нов вид филми които беше невъзможно да се появят преди известно време.
Това е обнадеждаващо. За да се правят такива филми, значи че има публика за тях. Търсещите хора стават повече.
Интересно ми е кои филми ви харесват?
Ето част от филмите които бих препоръчал на всеки да види:

The Matrix, Powder, Patch Adams, The City of Angels, Plesantville, Family Man, Baraka, The Truman Show



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано10.10.02 20:45



Oт твоя списък първите няколко и на мен да ми любими:

- The Matrix - имам The Matrix screen saver от няколко месеца и всеки път като го видя се сещам за любимия ми филм и често се усмихвам). Скоро трябва да излезе и следващата серия.
- Powder - този филм Миро го спомена в една тема и съм му благодарна за това – иначе сигурно нямаше да го забележа сред многото филми. Най-силния момент беше когато Powder обясняваше за Цялото и за това как вижда хората отвътре, т.е. истинската им същност,
- City of Angels,
- What Dream May Come – за същесвуването след смъртта
- Waking Life – един от малкото анимационни филми, които харесвам – целия филм е един сън, говори се за lucid dreams, както и за много от темите които се коментират и тук, в клубовете на ‘Религия и Мистика’
- Before Sunrise – по-ранен филм на режисьора на Waking Life на подобна духовна тематика. Част от идеите се доразвити в Waking Life
- The Gift - за ясновидските способности и използването им при разследване на убийство
- The Sixth Sense - един от най-полулярните филми за мъртвите
- The Others - много интересно поднесена ghost story с неочакван (за мене поне) край
- Dragonfly – наскоро го гледах и мислех да пускам тема за него и тематиката – съобщения на наши близки от отвъдното и Near-Dead-Experiense

... сигурно пропускам някой и друг филм – те са толкова много.

Можеш ли да обясниш с няколко думи за какво се разказва в Plesantville и Baraka?

Поздравления за хубавата тема..d8a



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: d8a]  
Автор 3gpacmu (Човек)
Публикувано10.10.02 21:12



"Plesantville" и "Baraka"
Филмите от този род е трудно да бъдат вместени в каквито и да било думи. Особено "Baraka". Това е по-скоро една медитация. Това е и предимството на изкуството, че може да предава направо чувствата без да се налага да прибягва до думи. Гледай непременно и "The Truman Show".



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано10.10.02 21:21



Непременно ще ги гледам и двата, тогава :))

"The Truman Show" съм го гледала. Един от хубавите и сериозни филми с Jim Carrey.



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: d8a]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано10.10.02 21:33



"The kiss of the dragon" i ochte povetche (mnogo povetche) "The princess of the desert" Makar tche sega sigurno chte mi kajete, tche za po-drugi filmi e stavalo duma...
Pozdravi.



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: nobody_]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано10.10.02 21:36



Sorry, не съм ги гледала тези филми и не мога да се изкажа за сега...



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: d8a]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано10.10.02 22:14



П.П. Забравих да включа в списъка Minority Report, The Cell, I am Sam, Amelie



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: nobody_]  
Автор 3gpacmu (Човек)
Публикувано11.10.02 05:47



Няма да кажеме нищо защото лично аз не съм ги гледал. Записах си ги, обаче и ще ги потърся. Благодаря ти!



Тема Re: Кoи филми харесвате? [re: d8a]  
Автор 3gpacmu (Човек)
Публикувано11.10.02 05:55



"I am Sam" съм го гледал. И той е от "новите" филми. Много ми хареса. Интересното е че този филм ми го препоръча моят син.
Другите не съм ги гледал и ги прибавих в списъка.



Тема Re: Кoи филми харесвате? [re: 3gpacmu]  
Авторзaинтepecyвaн (Нерегистриран)
Публикувано11.10.02 12:19



Има ли ги по видеотеките или в мрежата? тия дето са по неизвесните имам предвид не The Matrix или The Truman's Show

мене лично ме кефи "Екзистенц" не знам как е на английски но това е българското заглавие има го по видеотеките, много е луд филма.

Друг много добър е "Vanilla Sky" беше по кината на скоро

Star Wars - има много мъдрости във филма

Fight Club - Класика!

има и други като се сетя ще споделя




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.