Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Търся преведени книги.нови  
Автор Exaybachay (непознат )
Публикувано23.08.11 13:35



Първо здраве желаем на цялата банда !!!

Сега хорица обръщам се към вас с тази молба. Запознанството ми с Ошо беше преди 10 години, попадайки на втория том за Дао - в последствие прочетох само първия том на "Възгледът на тантра", "Тук и сега" и първия том на Библията, която още след 20-тата страница спрях да чета.
Не знам как, но реших, че е рано да изчитам Библията т.е. първо искам да изчета другите му беседи. Но дали по стечение на обстоятелствата или от прекалена самоувереност (не помня точно) реших, че ще чета Ошо малко по-късно.
Обаче уви - комунизма уж паднал, но явно ситото през което минават изкуствата е останало и за моя изненада, повече от половината му книги не мога да ги намеря никъде, защото не били преиздавани.
А искам някои конкретни книги да ги прочета - знам, че мога да ги намеря на друг език, но толкова пъти съм се мъчил да уча език ... как да кажа, то криво колело в прав път не върви, просто не ми се отдава нито един език, та моля да не ме корите (прекалено) за това. Намерих някои от книгите преснимани из нета, но си имам поначало страст (някаква) към самата книга - да се разбира, че просто по ми е хубава миризмата на хартия стояща в ръцете ми. Но и все пак само някои от книгите намерих преснимани.
Кои книги ме интересуват по-точно:
1.на първо място ми е Диамантената сутра - не мога да си простя, защото доста преди да съм чул за Ошо, знам за тази сутра, а така и не съм чел нищо от и за нея.
2. 1 и 3 том на Дао - Лао Дзъ също го чета от преди да чуя за Ошо, но една от трудностите да се чете Лао е превода. Намерил съм до сега 4-и различни превода на книгата му и разлика има съществена. С анализите на Ошо думите на Лао стават по-достъпни.
3. двата тома за тантра - всъщност възгледът на тантра я четох половинчато, наблягах на песента на Сараха, която меко казано е вълшебство, дори я бях преписал някъде, но съм изгубил и това.
4. всичко останало, което е говорил върху тантра.
5. съдечната сутра и заратустра

Естествено интересуват ме всички книги издадени на Ошо, но по книжарниците намирам все Библията, айде нея ще си я купя, но от другите книги са останали само тук там по някоя бройка, от някоя си книга.
Та в момента съм поръчал няколко, но то се почна - това нямаме, онова нямаме .... викам си май само арлекинчета имате, ама нейсе да не вдигам врява.

Та моля ви, ако някой може да помага, за една или друга книга на Ошо, да ми пише - дали я има в еди коя си книжарница, дали я има преснимана, дали на старо, в дадената ситуация почти няма значение, просто искам да прочета всичките му книги.

Благодарско предварително на всички отзовали се !!!
Дълги дни и приятни нощи !



Тема Re: Търся преведени книги.нови [re: Exaybachay]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано23.08.11 21:25



Миро е ка4ил много не6та



Тема Re: Търся преведени книги.нови [re: Beдpocт]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано23.08.11 21:37



Да аз трябва да му благодаря - от там намерих всъщност този клуб, не знаех за съществуването му.

А и за друго трябва да му благодаря - никога не бях гледал Ошо (заради езика) .... никога ......
Не съм и подозирал какво влияние оказва дори от екран ....... направо мравки ме лазят, на едно място не мога да стоя.
Понякога се питам - хем го виждам, хем го чета (макар и малко), наистина ли е съществувал този човек. Чел съм какво ли не през живота си, гледал съм кои ли не филми, срещал съм всякакви хора, но тука ...... това е хаос, това е човек, а не представата за човек.

Колку и да са не интересуваш от дзеня, даже и
ич да не знаиш за ньего, он па че та настигне

Редактирано от Exaybachay на 23.08.11 22:04.



Тема Re: Търся преведени книги.нови [re: Exaybachay]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано23.08.11 23:07



а така, да живее Хаоса!





Тема Re: Търся преведени книги.нови [re: blue orchid]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано24.08.11 07:54



Хаос няма извън илюзиите на неразбиращите умове.

Редът е единствено съществуващ.



Тема Re: Търся преведени книги.нови [re: blue orchid]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано24.08.11 13:58



"Хаосът" всъщност е неразбран ред.

Т.е. хаос няма.



Тема Re: Търся преведени книги.нови [re: бeз ycилиe]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано24.08.11 16:26



Човекът, природата са хаотични - в смисъл, че са резервоар на безкрайни възможности.

п.п. смисълът е това, което влагаш в думата, а не самата дума - езикът е много бедно средство за общуване, но един път, че е удобно, второ другите такива са не на всеки ясни и трето единственото възможно в интернет пространството т.е. прав си - хаосът е всъщност И неразбран ред.

Колку и да са не интересуваш от дзеня, даже и
ич да не знаиш за ньего, он па че та настигне

Редактирано от Exaybachay на 24.08.11 16:27.



Тема Re: Търся преведени книги.нови [re: Exaybachay]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано25.08.11 09:17



Хаосът дори в главата ти не съществува; и там е неразбран ред.

Хаос магиите се разтварят като миражи във въздуха, когато пред тях застане здравият разум.



Тема Re: Търся преведени книги.нови [re: бeз ycилиe]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано25.08.11 10:56



Това, че Хаоса е просто по-висша форма на Ред е толкова спрягано, че ако не го обичах като позиция, отдавна да ми е писнало да го слушам :)

А това за магиите :), предполагам, че колегата не се занимава точно с такива неща, така че по-добре по този въпрос се обръщай към мен. Ако въобще прецениш, че си струва, щото отдавна съм ти казала, че има неща, в които никога няма да се изравним.


Глей къв свят, онзи ден сърфирам в едно друго клубче и попадам на

, беше с коментар, че разбираш ли било много тежко и не всеки можело да го слуша. Викам си, я да видим какво е, може пък да не е метъл Много е яко, слушам го вече няколко дена, само дето не разбрах какво му е тежкото, ама това сигурно е щото съм с леко изнесен център

И си викам, глей колко е готин тоя пич, дето ми вика: 'колко гледни точки има всяко от нещата, и въпреки, че знаем, пак избираме само едната'


О, дам, знам, че не си съгласен. Ама това малко няма значение в случая, още повече, че напоследък съм на вълна кооперация, щото от разни идейни алхимии с хора от моята порода хвърча в Космоса, а в света ми има много малко неща, дето ме кефят повече от Космоса


Та, приятно ми беше, ама аз съм до тук, няма да играя {}



Тема Re: Търся преведени книги.нови [re: Exaybachay]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано25.08.11 11:01



'Човек трябва да носи хаос в душата си, за да може да роди танцуваща звезда.' - едно от най-добрите проникновения на Ницше :)

Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.