Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: бeз ycилиe]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано21.06.11 15:53



Хляб, зеленчуци, плодове, ядки, масло, сирене, кашкавал, яйца - да не са по-скъпи от месото?
Явно не си пазарувал скоро...



--------------

От изброените, ядките, маслото, сиренето, кашкавала са или на цената на кило чисто месо или са по скъпи - цена за килограм. Като гледам, само сиренето е колкото месото.

Хляб се яде при всички случаи и не е заместител на месото;

Маслото - в добрия случай слагат мас в него, в лошия - растителни, ненаситени мазнини - не се раграждат в тялото, натрупват се дебелото черво и повишават риска от рак.
Сиренето и кашкавала са същата работа, в по-скъпите продукти, употребата на растителни и сухи вещества е ограничена, но не и премахната.

___________

Редактирано от mo32® на 21.06.11 15:58.



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: mo32®]  
Автор Пич Бoжий (некво нещо)
Публикувано21.06.11 16:17



Е къв е изхода, да си пазаруваме от разни фермички на село?



---


Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: mo32®]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано21.06.11 18:01



Не съм пазарувал месо, та може и наистина маслото, сиренето и кашкавала да са по-скъпи, ама от по-евтиното месо, с наблъсканите в него овкусители, оцветители, консерванти и т.н. е-та.



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: Пич Бoжий]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано21.06.11 18:21



Човек, ако не може да устиска съвсем без месо, все пак е добре да го намали и да си купува по-качествено, макар и по-скъпо, но да го консумира по-рядко. Така пак ще може да се вмести в бюджетните си възможности.



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор Пич Бoжий (некво нещо)
Публикувано21.06.11 18:24



Тройка? Нее, аз съм женен.



Иначе и аз се оказах доста (не)опитен, хахах, некво дзен положение.

Живота е шантава работа.

---


Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: бeз ycилиe]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано21.06.11 18:35



Твоята работа малко като на слепец, дето не е виждал слон, но твърди, че има уши на гъза.



Качествено месо от село, рибица, една от най-качествените и скъпи мръвки, ми излиза 9 лв. килото, вратна пържола е 7,50 лв килото. Подобна е цената в повечето магазини. Изключвам овкусените меса, които не бих си купил заради изкуствените овкусители, които им слагат. Някои меса ги мажат и с разни боклуци за крехкост.

Кашкавалът върви между 10 и 15 лева, сиренето е около 7-8 лв. Маслото пък е 2 лв за 125 гр. И в трите има растителни мазнини и сухи вещества.

___________



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: Пич Бoжий]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано21.06.11 18:41



Или да станеш вегетарианец и пак да ядеш боклуци.



Много се бърка здравословното хранене, с яденето на месо. Отказът от последното не прави автоматично диетата здравословна. Масово хората се хранят непълноценно и вредно и това е причината за част от проблемите им с храносмилането.

Повечето здравословни проблеми идват от стрес, застоял начин на живот, пристрастеност към алкохол, цигари, секс. Но както казах, за това никой не се тревожи.

Бил съм вегетарианец точно по здравословни причини и от това не ми се решиха проблемите, просто за момент ми се облекчи стомаха. Сега ям месо, но си реших част от проблемите и нещата са пъти по-добре.

В крайна сметка всеки трябва да слуша тялото си и да се грижи за него. Няма лошо човек да е вегетарианец, ако такива са му вкусовете. Лошото е когато стане мода, щото никой не се интересува как и защо, а само, че е модерно.

___________



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: mo32®]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано21.06.11 19:18



Може, но така или иначе човек си купува масло, сирене и кашкавал със и без месо, така че без месо или с намалено консумиране на месо му излиза по-евтино. Т.е. вегетарианският или полу-вегетарианският начин на живот е по-евтин, освен че е и по-здравословен.



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: mo32®]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано21.06.11 19:20



Колкото по-малко месо консумира един човек, толкова по-добре, това е универсална формула.

Чувстваш се неудобно от самия себе си поради силната си пристрастеност към месна диета, затова и подскачаш като ощипана мома всеки път, когато се поеме тази тема.





Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: бeз ycилиe]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано22.06.11 10:20



Както казах още в началото, колкото повече хора стават вегетарианци, толкова повече ще се развенчават митовете и легендите, свързани с вегетарианството.

Модата ще мине и тогава тия, която са я следвали и имат опит с нея, ще обърнат внимание на здравословното хранене. В крайна сметка за какво му ена човек да спасява планетата и домашните животни, ако в един момент разбере, че вреди на себе си???



___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.