Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: бeз ycилиe]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано19.06.11 23:10



Давам достатъчно аргументи, с което отговорът ми е преди всичко аргументиран и чак след това емоционален. Безпристрастни и лишени от емоция отговори няма, чувствени същества сме, всеки смята, че е хванал Господ за кайсиите и точно неговия избор е най-правилен.

При всички случаи прекаляването с месо е едно от най-вредните неща в света, може би най-масовият убиец. Не препоръчвам пълно отказване от месото, но спокойно консумирането му без да вреди на здравето може да се сведе в рамките на 1-2 пъти седмично.

Прекаляването с каквото и да било е вредно. Не отчиташ, че масово хората НЕ ядат месо, а разни некачествени продукти, пълни с термично обработена соя и соев екстрат, който е вреден и канцерогенен - кренвирши, салами, луканки... това НЕ е МЕСО!!! Освен това са пълни с изкуствени овкусители и боя, които да предадат вкус и цвят на тия боклуци

С останалото съм съгласен - месо е здравословно да се яде по-рядко през седмицата, самия аз го консумирам така, но не с ограничаване на бройка, а с това кога ми се яде.

Можеш спокойно да си консумираш вегетарианска храна при това много полезна и напълно безвредна, стига разбира се да внимаваш какво избираш и купуваш. Ако си в София, има предостатъчно био-магазини плюс добри вегетариански ресторанти с много високо качество на продуктите.
Точно пък био-магазините ли намери да дадеш за пример? в България няма строг контрол на храните, а био магазите са начин за продаване на скъпи стоки, направени зорлен 'луксозни'. Същото е и с ресторантите - нито им знаеш хигиената, нито знаеш колко пъти сменят мазнината и т.н.

е така обаче стои въпросът с месото - наистина си прецакан в избора си на диета, ако пазаруваш мръвки от магазина или пък от някой средностатистически ресторант. А ти вероятно точно това правиш и товариш тялото си с нискокачествена и вредна храна.
Колкото можеш да знаеш какво е качеството на зеленчуците, толкова е и за месото. Има си начин да си купиш месо от домашно отглеждано животно, дори и с гаранция, че е ваксинирано и няма да си лепнеш някой паразит (ако някой държи на алагле-то, аз предпочитам да е добре опечено)

Качественото хранене е според типа организъм и нуждите на тялото. Няма универсална диета, която да е добра за всички хора - който твърди обратното е демагог, а може и да е фанатично настроен и зле информиран човек, който неволно провежда и подкрепя политика за налагане на евтини и изкуствени "веге" храни на пазара. В предни спорове беше пуснал линк към американската организация на диетолозите и те там черно на бяло си бяха написали за веге-бургери, веге-пица и веге-хотдог... със соеви заместители.

Айде няма нужда!

Аз не се притеснявам, модата може и да остане, пък и не зная колко време още ще съм жив, но дори и да съм жив в следващите 50 години, то се надявам да има естествено и качествено месо. Дори и да съм последния месоядец на Земята!

Между другото, солта много натоварва сърцето, с което е по-опасна от месото. обикновено инфарктите са върха на айсберга и освен стреса, тия, които са ги получили, в повечето случаи са злоупотребявали цялостно с тялото си, не само с месо. Пък и както казах, не смятам хора, които се хранят в МакДоналд или КентъркиФрай за месоядци, а за глупаци. Но всеки сам си знае!

___________



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: mo32®]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано19.06.11 23:41



За консумиращите редовно месо, т.е. всеки ден, ще става все по-трудно да си намират "естествено и качествено месо" редовно, особено за живеещите в градовете, а това са си повечето хора в днешно време. Но дори и да е качествено, пак ежедневното му консумиране като че ли повече вреди, отколкото помага.

Според мен човек, който не може да се откаже от месото, може да пробва да го намали като за начало, примерно да си го хапва през ден или през два дни, а през останалото време да набляга повече на качествена растителна храна, плодове и риба, за да може тялото му да се изчиства. И също много вода, която спомага отделянето. В такива случаи консумирането на месо не нанася кой знае колко вреди, разбира се, ако месото е качествено, не развалено или наблъскано с разни боклуци.



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: бeз ycилиe]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано20.06.11 00:50



А според мен, човек трябва да слуша тялото си. Изкуственото ограничаване носи повече вреди, отколкото ползи. Имам примери колкото искаш, в това число и един ревностен йога и вегетарианец с опадали зъби, в следствие на ограничаване на сладкото и последвала неконтролируема употреба.

Подтискането е лошо нещо, не само по отношение на месото, а на всичко. Трябва осъзнатост и естественост, тогава тялото се саморегулира. Ако човек спортува, нещата ще са още по-лесни, заради добрата кондиция и обмяна на веществата. Дето се вика, повече пот в спорта, по-малко умуване на масата.



___________



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: mo32®]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано20.06.11 01:26



Между другото отде си зимаш месото? От магазина, ресторанта или от село?



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: бeз ycилиe]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано20.06.11 09:26



От няколко години познавам една леля, стара месарка, която сега има хранителен магазин, та тя купува месо за тях си от село, и си поръчвам при нея. Останалото е от моето село, главно пилешко, защото съм казал на родителите ми да ядат по-малко месо а и да си гледат животеца и да не се занимават с животни. Пък и бройлерите по магазините са от най-натровените животни.

всъщност, зеленчуците и плодовете от село ми харесват най-много. умирам за селска салата с катък и домашно сирене! Ех....

___________



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: Пич Божий]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано20.06.11 10:44



Ама аз знам много такивааааааааааааааа



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: Пич Бжий]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано20.06.11 10:46



Аха-Ю-пи-пи!Ю-пи -я



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: бeз ycилиe]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано20.06.11 10:47



Какво е "преждевременна"?



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: Пич Божий]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано20.06.11 10:48



Пък и ако си гладен?!Съвсем ще се получи



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: mo32®]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано20.06.11 10:53



"Кайсиите"?Това не бях го чувала




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.