Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: "Tasteless & Offensive"нови [re: Mиpo1]  
Автор mitko_bmw_period ()
Публикувано18.06.11 23:28



Zdrasti Miro :)) Rадвам се пак да ти пиша
Горе-доле съм добре, благодаря
На въпроса ти защо не ям месо - щото е на далавера да не се яде пък и от космическата полиция ми забраниха Не знаеш ли, 4е Ошо е бил луд вегетарянец и не е употребявал дори мле4ни продукти?
Надявам се скоро да ти дръпна една хубава лекциика по тази тема... белким и ти станеш веге...
Майтапа на страна - наистина ми е тъжно, 4е толкова интелигентно мом4е като теб яде месо... така 4е о4аквай включване



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: Пич Бoжий]  
Автор huanji ()
Публикувано19.06.11 10:23



Медицинският метод за умъртвяване на животно е чрез кръвозагуба. Забиват се две игли от двете страни на врата, което за кравата е като боцкане и се оставят докато заспи от кръвозагуба.

Цената на месото ще скочи около три пъти поне. Или повече, защото няма да може да се дават повечето добавки, хормони и лекарства. То и сега се продава био телешко, но не питай колко струва...

Пък и е напълно несериозно да мислим, че ще се изхранят хората по земята по този начин.

Икономиката е кофти нещо.

Аз лично съм против дотациите, защото те вдигат оборота на веригите и са в тяхна полза, докато сметката пак ние я плащаме. По- добре да е висока цената и да има защитни мита, поне като плащам да знам какво плащам.



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: Пич Бoжий]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано19.06.11 11:30



Айййййййййййййййй,какви изрази?!За чукането иди при "чукачите"Прочети "Мерак" на Хайтов.Може да се посмееш



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: huanji]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано19.06.11 11:33



Това за кравите не беше ли в селското стопанство?Не знаех,че и те "димят" като фабриките и заводите?!


Кое в ПРИРОДАТА ни е чисто?



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: huanji]  
Автор Пич Бжий (некво нещо)
Публикувано19.06.11 16:17



Не ме кефи тва с игличките, пък и то животното пак ще усети. Треа нещо супер мигновено, некви пистолети с капсички малки или нещо - въздушна струя в мозъка некъде, супер бързо да е.



И аз не разбирам субсидиите за земеделие, не знам - те земеделците плащат ли изобщо някви данъци? Щото ако плащат, това е абсурд да има субсидии, в стил социализма.

Ако искаш да подпомогнеш даден отрасъл, ми махни му данъците, и без това е умрел - не можеш от нищо нещо да извадиш като данъци. А субсидиите и тем подобни са си социализъм. С данъците треа да въртиме танго.

А пък и както каза, субсидиите обикновено потъват по веригата или поне част от тях.

Абе има си чалъм за сичко, Юпитер ми говори.

---


Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор Пич Божий (некво нещо)
Публикувано19.06.11 16:20



Пакостниците.



---


Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: huanji]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано19.06.11 16:32



Цената на месото се измерва много повече във вредните ефекти, които оказва на здравето, отколкото в това колко ти струва да си купиш от магазина някакво нахакано с оцветители, консерванти и не знам още колко боклуци количество месо, което все пак си го купуваш, щото е на приемливи цени.

Хората масово си скъсяват животеца може би с едно поне 20-30 години от прекаляването с консумирането на промишлено произвеждано и на масово достъпни цени месо. Това е истинската цена на месото - в ефектите върху здравето, а те са почти изцяло вредни. Като се има предвид, че 2/3 от смъртните случаи глобално се дължат на сърдечно-съдови заболявания и повечето от останалите пък на ракови, а в канцерогенните процеси също вземат участие натрупаните в тялото вредни токсини в следствие на месото, може да се окаже, че консумирането на месо е най-масовият убиец в глобален мащаб.

Икономиката е кофти нещо наистина, в т.ч. и масовата промивка на мозъци от най-ранна възраст. Целта е да те превърнат в малоумен консуматор по пътя на бавната ти, но все пак преждевременна смърт.



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: бeз ycилиe]  
Автор Пич Божий (некво нещо)
Публикувано19.06.11 16:55



Икономиката е кофти нещо наистина, в т.ч. и масовата промивка на мозъци от най-ранна възраст. Целта е да те превърнат в малоумен консуматор по пътя на бавната ти, но все пак преждевременна смърт.


Да, но да се противодейства на това не е толкова сложно.

Достатъчно е да си даваш сметка. А и по възможност да навеждаш вниманието и на околните върху тея неща .

Това е битка, която се провежда основно в ума и мисълта.

---


Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: бeз ycилиe]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано19.06.11 21:29



Аз съм за това, масово хората да стават вегетарианци! Заблудите трябва да се изживяват, за да отминат.

В масовите храни, продавани в магазините, в които няма месо, има само полезни съставки - оцветители, консерванти, изкуствени подсладители, растителни ненаситени мазнини - все съставки, които са канцерогенни, не се усвояват от организма и са много по-вредни от месото.

Плодовете се отглеждат в парници, пръскат се отрови, а почвата се тори с изкуствени торове. След като се откъснат, се мажат с консервиращи смеси, за да изкарат по-дълго...
Млеката са с преобладаващо сухо мляко и сгъстители; мюслита и др. "здравословни" храни са толкова изкуствени, че допълнително ги обогатяват с витамини, за да имат все пак някакъв здравословен ефект;

Накрая ще стигмен до извода, че всеки трябва сам да си отглежда храната, което е един доста сложен, да не кажа неизпълним сценарий, който сме го коментирали вече.

Обикновено вегета прекаляват със захар и тестени храни.. Да обявиш една хвана за причина за неволите в целия си живот и изолирайки я, да си мислиш, че си решаваш проблемите е глупаво. Неправилното вегетарианство може да доведе до доста трайни и доста сериозни здравословни проблеми, при това в рамките на 5-7 години, много по-бързо, отколкото яденето на месо.
Населението в държавите с най-много дълголетници ядът месо - Азърбайджан, примерно. Явно не са чули, че им скъсява живота. По нашите земи също е имало доста дълголетници, а месо се е употребявало.

Причината за инфарктите и инсултите е основно стресът, а не храненето. Но никой не му се занимава, много по-лесно е държавата да харчи пари в кампании срещу месото и да отклонява вниманието на хората в удобна посока. Преди въртяха пари да налагат цигарите, сега ги въртят с кампании срещу тях; преди харчиха пари в подобряване на жизнения стандарт, в това число и яденето на месо, сега харчат пари в кампании срещу него и за налагане на вегетарианството.

Производството на месо е скъпо начинание; докато изкуствените "здравословни" веге храни, правени по химичен път са много евтини и печалбата е огромна!

Видите ли масова кампания, подкрепяна от правителства и известни личности, значи не е чиста работата! Никой не се е трогнал от здравето на хората - докато бачкат, са средство за пари, но разболеят ли се, пак е цяла индустрия - лекарства, болници и т.н.

Не е ли тъжно и трагикомично, че хората не се притесняват, че затлъстяват, че се обездвижват, че се алкохолизират, че се наркоманизират, а се притесняват, че ядат месо?



___________

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от mo32® на 19.06.11 21:38.</EM></FONT></P>

Редактирано от mo32® на 19.06.11 21:39.



Тема Re: :) Eto oste edno film4e za mesceto :))нови [re: mo32®]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано19.06.11 22:19



Реагираш емоционално и неадекватно. При всички случаи прекаляването с месо е едно от най-вредните неща в света, може би най-масовият убиец. Не препоръчвам пълно отказване от месото, но спокойно консумирането му без да вреди на здравето може да се сведе в рамките на 1-2 пъти седмично. Ако се яде всеки ден, вече се отразява на здравето, създавайки предпоставки за множество масово поразяващи болести като инсулти, инфаркти, алцхаймер и т.н. Стресът, плюс вредния холестерол и цигарите са си най-сериозните подбудители на тези масови убийци, а прекаляването с месо може би заема челно място сред тях като значение, цигарите и стресът едва ли сами по себе си са достатъчни за смърт от инфаркт или инсулт. Освен това натрупването на токсини в следствие на недостатъчно доброто усвояване и отделяне на месната храна е канцерогенен процес и така се насочваме и към вторият най-масов убиец сред видовете заболявания - раковите. Така че наистина може да се окаже, че прекаляването с месо е най-масовият убиец в света, след като прекаленото му консумиране е силна предпоставка за развитие на болести, причиняващи 90% от смъртните случаи по света.

Можеш спокойно да си консумираш вегетарианска храна при това много полезна и напълно безвредна, стига разбира се да внимаваш какво избираш и купуваш. Ако си в София, има предостатъчно био-магазини плюс добри вегетариански ресторанти с много високо качество на продуктите. И въобще където и да си, в София, в провинцията или до някое село пък, никой не те спира да си купуваш качествена храна, зеленчуци и плодове и да внимаваш какво избираш.

Не така обаче стои въпросът с месото - наистина си прецакан в избора си на диета, ако пазаруваш мръвки от магазина или пък от някой средностатистически ресторант. А ти вероятно точно това правиш и товариш тялото си с нискокачествена и вредна храна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.