Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:40 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пътя на жената през чрез любовтанови [re: lYl 13]  
Автор vidiya (член)
Публикувано27.03.11 19:43



В трансформационните традиции е допустимо и такова действие, като "Падащия - подбутни!"По -добре да опреш нос в собствената си реалност, отколкото да се поклащаш в умствената илюзия на ходенето.Въпреки, че отново, не утвърждавам нищо.





Тема Re: Пътя на жената през чрез любовтанови [re: vidiya]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано27.03.11 21:16



Е това разширяване, разтъждествяване, естественост - не е ли отвъд всякакви правила и ограничения, изкуствено налагани от ума?





Тема Re: От Любовнови [re: Mиpo1]  
Автор Beata (непознат )
Публикувано27.03.11 21:35



Според мен на Беата не са й изчезнали желанията. Когато нещо изчезне, нямаш нужда да говориш за него...
Аз говоря за желанията от второ ниво...
Възможност има винаги.Стигаш до края - скачаш.Друг е въпроса - дали искаш да летиш?
когато узряваш до определено ниво на съзнание, когато видиш цялата неправилност, изкривеност на съвременния свят, състоящ се в по-голямата си част от мъжествени жени и женствени мъже, когато видиш цялата неестественост на смяната на природните роли - изпращаш цялата тази самостоятелност по дяволите...и вземаш върху себе си СВОЯТА отговорност, съгласно СВОЯТА природа,- която ми е дал Бог...- ПРОСТО ДА БЪДА ЖЕНА.. да вървя по Пътя на жената чрез Любовта..
П.П. Сигурно разбираш, че Беата се появи неслучайно...

Просто съм една от тези, които са чули Ошо с душата си, въпреки съпротивата на логиката и аналитиката.



Защото, реших, че каквито и да са причините – отказ от желанията или нещо друго – ДА ВЪРВЯ ПРИ ХОРАТА..
Дори тук във виртуала – е по-лесно да вляза в резонанс с вашите души, с вашите истински лица, не защитени с его-маски...
Знаете ли, след общуването с вас, изпитвам такъв подем, такава любов към родствените души, че изби: в какъвто и висок слой на съзнанието да се окажеш – само общуването, резонанса, сътрудничеството – може да избави от състоянието на празнота – не онази светеща и напълнена Празнота на Свидетеля, а от празнотата на незадействаното съзнание, които ще те покрие, ако няма напълнения КОНТАКТ с хора, със себеподобни, ако няма сътрудничество и отдаване на това, което имаш.Нека дори да е на фона на пълния резонанс на Света.Но аз мисля, че вие разбирате – това го казвам не на вас – а на себе си.
Хо-о-о-ра-а, аз ви обичам!

Редактирано от Beata на 27.03.11 21:42.



Тема Re: Пътя на жената през чрез любовтанови [re: lYl 13]  
Автор vidiya (член)
Публикувано27.03.11 22:01



Ще ми бъде интересно, ако допълниш отговора си.Благодаря ти





Тема Re: Пътя на жената през чрез любовтанови [re: vidiya]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано28.03.11 09:32



Това "само сама" не е ли ограничаване, себе-изолиране, поставяне на изкуствени правила с цел да се постигне някаква цел - която пък идва от ума, а не е отвъд ума. А чрез следване цели на ума, човек не се освобождава от ума.



Тема Re: Пътя на жената през чрез любовтанови [re: lYl 13]  
Автор vidiya (член)
Публикувано28.03.11 11:10



Намирането на СВОЯТА същност, се постига с "пот на лицето"(с работа върху себе си), а не да търсиш друга, сдъвкана и поднесена на чинийка.И ако ти не виждаш в това смисъл, това не значи, че него там го няма.

За себе си, аз съм разбрала, че има цикли.Началото на цикъла -е желанието.Краят на цикъла - е изчезването на желанията.Между тях е игра, която придава на всичко, особен вкус.Усещане за пълнота от живота, придават текущите цикли.

Беата е завършила множество цикли и в момента се е измъкнала от колелото за катерички.От тук нататък,тя може смело да се качва на него отново, за да се разкърши или да създаде нещо.И може да не се опасява, че ще заседне там, защото обратния път от тази клопка, вече и е известен.
Между другото, тя ясно говори за това в ре-то си (от Любов)



Редактирано от vidiya на 28.03.11 11:45.



Тема Re: Пътя на жената през чрез любовтанови [re: vidiya]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано28.03.11 12:21



Кой намира своята същност?



Тема Re: Пътя на жената през чрез любовтанови [re: lYl 13]  
Автор vidiya (член)
Публикувано28.03.11 13:09



Ще се опитам да го сдъвча...т.е.да предам, от своя опит на осъзнаване, това, че човека, е система, включваща като правило, няколко слоя съзнание - от повърхноста до най-дълбоки (или така - от низки до високи), и точката на сбор на човешката самост (измислям си думичка - от сама), обикновенно плува от слой в слой, в зависимост от ситуациите..И човек може да има достъп до извън егоистичните слоеве, но при това да живее и в егоистичните..или така: да живее в извън егоистичните, но от време на време, ситуационно, да се спуска в егоистичните.Навярно, аз съм от последните.А примерите за пълен преход в извънегоистичен, надличностен слой на съзнание... като Буда, Христос и други велики учители на човечеството, показват, че в тези слоеве, може стабилно да се живее.Но аз не съм Буда -аз съм само, Видия, на която много и харесва днешното и състояние на все още човек, макар и мутиращ в мистик.
За да разбереш Видия -трябва да бъдеш Видия.Но и тогава пълно разбиране няма да има.На мен лично, са ми достатъчни редките случаи на резонанс, които ме подхранват, за да не се чувствам като самотен мутант.
И още една дума, в защита на неспособноста ми да бъда разбираема - аз съм, което е напълно нормално за жена - интуитивно- центриран тип, а не интелектуално, и за това ми е сложно да рисувам прости и подредени схеми.За такива се обръщам - към мъжките съзнания, които пишат хубави книги

Редактирано от vidiya на 28.03.11 13:15.



Тема Re: Пътя на жената през чрез любовтанови [re: vidiya]  
Автор huanji ()
Публикувано28.03.11 13:27



Добре, а защо тогава не се изразяваш интуитивно-поетично, както подхожда на жена, а пишеш някакви дълги и сложни постове.







Тема Re: Пътя на жената през чрез любовтанови [re: huanji]  
Автор vidiya (член)
Публикувано28.03.11 13:34



Хуанджи-за теб, и за останалата част от мъжкото съсловие в клуба, една дъждовна нежност





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.