Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:30 29.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема мазливия мишок и Ошонови  
Автор huanji ()
Публикувано12.02.11 12:58



Мазливия мишок, като всеки мишок се крие по дупките, мижитури, зловони и ръси смрад и мишина след себе си, заедно с една добре уловима диря от урина. Ошо не обича мазливия мишок. Ошо казва – бъди тотален! И изреви като лъв…или поне като магаре. Но никъде не казва – бъди мижитурка, крий се по дупките, сиреч маскирвай се и не бъди това, което си. Напротив, казва бъди това, което си и го бъди тотално. Не го разделяй на фрагменти и не ги украсявай с различни панделки, а спри се с тази смрад и бъди искрен.

Неискрените хора са болни хора, съсипани, оплешивели чички, немощни, требе си ходят дОма, да се подкрепят, че не могат. Ошо знае, че нищо не е даром и всяка гяволия се заплаща. Мазливия мишок като види чаша, скришом ще изсере в нея барим една барабонка, като пие човек да я види накрая и да му се погади. Това е щастието на мазливия мишок, да всява смрад и отвращение. Ошо не обича този подход, той по- скоро би счупил чашата. Чисто и просто, така, както трябва да бъде.

Ошо не обича мазливия мишок и мазливия мишок няма нищо общо с него. Ошо е чистоплътник, той не би приел воня на скункс. Може да говори за нея, че е част от живота, но сам не би я приел.



Тема Re: мазливия мишок и Ошонови [re: huanji]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано12.02.11 14:37



Да, верно, че не мога да се сетя Ошо някъде да залага капани, а още по-малко това да му е стил...

Сетих се за Палечка, мишката и къртът, който е убеден, че тя е най-подходящата булка за него, защото е много удобен размер и е хубавка, а още повече по стечение на обстояелствата е попаднала в дупката му... и следователно са един за друг...

... Гаси, не е смешно това....

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 12.02.11 14:40.



Тема Re: мазливия мишок и Ошонови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано12.02.11 17:10



О, не, въобще не е смешно...

Ошо ли...ами видно е, мишочката не е като Ошочката. Не знам как смее да му се пише представител, че и фръц-пръц със самочувствие...



Тема Re: мазливия мишок и Ошонови [re: huanji]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано12.02.11 19:30



...Ошо е удобна маска...



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: мазливия мишок и Ошонови [re: huanji]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано12.02.11 22:40



****Ошо е чистоплътник, той не би приел воня на скункс. Може да говори за нея, че е част от живота, но сам не би я приел.
****Напротив, казва бъди това, което си и го бъди тотално.

Леко залиташ ми се струва - според мен Ошо би приел миризмата на скункс .... ако идва от скункс .....и не би приел миризмата на *XS Пако Рабан* примерно от подопашието на скункс



Тема Re: мазливия мишок и Ошонови [re: reborn2008]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано12.02.11 22:57



много е готино да се приемат нещата, каквито са... а кой определя какви СА???

например, ако не знам какво е скункс (не са ми казали) и не знам на какво е РЕДНО да мирише, ще го приема с Пако, Долче и Шанел, стига да ми харесва. Защото за мен е естествено да приемам това, което харесвам, а не обратното. Това е естествено за мен и не виждам защо трябва да изменям на своята природа, заради някакъв си скункс, който си е ок в неговия свят, а не в моя.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: мазливия мишок и Ошонови [re: L.L.]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано12.02.11 23:05



И при всички случаи не залагам капани на скункс, за да го напръскам с Пако Рабан, понеже хем не го приемам, какъвто е, хем някак си ми се иска да е част от живота ми.





...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 12.02.11 23:07.



Тема Re: мазливия мишок и Ошонови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано13.02.11 09:24



И патерица.





Тема Re: мазливия мишок и Ошонови [re: reborn2008]  
Автор huanji ()
Публикувано13.02.11 09:34



Имаше навремето един случай с говедата от порода - Херефорд (Тотори да ме цитира като ветеринар), които бяха внесли от САЩ. Там тези говеда се отгглеждат на открито през цялата година и издържат до минус 20 градуса. Идват тук разбираш ли и нашите им отворили вратите на двора и чакат кравките да се избият за навън, на по чист въздух. А ония ти му говеда като се натиснали в обора и с бой не можеш ги изкара на студа.



Та, Ошо просто ще постъпи както всеки нормален човек, ще намери начин да се отърве от миризмата, вместо да стои и да си вдишва смрад. Друг въпрос е, че скункс, парфюм "Пако Рабан" няма да пусне и обратното. То каквато е природата на някой, това можем да очакваме от него. Естествеността е да миришеш на себе си, но не е естествено всички да ти търпят миризмата...нещо такова исках да кажа.



Тема Re: мазливия мишок и Ошонови [re: huanji]  
Автор totori (релакс)
Публикувано13.02.11 11:40



Ветеринарю! С каквито се събереш -такъв ставаш!
ОТ тези миризливи мишоци(дето ти тропът редовно на тавана)-си се ПАРФЮМИРАЛ и ти !Затуй си вземи 2-5 душа ..ЧЕ СИ СЕ ВМИРИСЪЛ ОТКЪМ ОПАШКАТА!
А за другото...между тебе и говедата -РАЗЛИКА не съществува(кой от кого е копирал просто незнам!)

Ами така е-дърпаш девила за опашката и после....АМА ТЕЗИ РОГА МОИ ЛИ СА?



НЕ бъзикай радиото!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.