Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:28 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема По-нататък за ...женитенови  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано30.12.10 17:15



Мъжете ги интересува все как да не свършват и други таквиа. За жените това не е важно. Какво има по-нататък за нас? Движа енергията по Майкрокосмик орбитата. И?

Моля ви се, не ми преразказвайте книги. И без дървени философи.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор huanji ()
Публикувано30.12.10 17:30



Като човек, който практикува, мога да говоря само от опит и само за мъжете.



Като уточнение, мъжете не ги интересува само да не свършват, а да култивират дзин, ци и шън. Абсолютно същото, което интересува и жените, но самата физиология създава известни разлики. И до колкото при мъжа може да се спре изтичането, то при жените спирането на менструацията е значително по...ако не трудно, то най- малкото непопулярно като метод. Една приятелка точно по метода с Елена си спря менструацията, но освен нея за друга не знам.

Иначе, не познавам жени, които да са постигнали резултати в тази насока и ще се радвам да чуя нещо по въпроса от първа ръка. Познавам само Албена, която води упражнения за култивиране на женската полова енергия, но не сме говорили по същество. Като намеря сайта й ще го пусна тук.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: huanji]  
Автор huanji ()
Публикувано31.12.10 17:28







Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: huanji]  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано02.01.11 02:04



Благодаря за информацията. Хубаво е че може да реагираш и спокойно за разлика от другата ми тема където извинявай но се държеше като ощипана госпожица. Според мен даоските практики освен енергини техники са и да достигнеш до вътрешно спокойсвие. Без него това контролиране на свършването и циклите е малко безсмислено. При Мантак Чия започваме винаги с вътрешната усмивка. Подарявам ти една и ти желая успех.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор huanji ()
Публикувано02.01.11 11:03





Надявам се покрай тази тема да започна да се запознавам в подробности с култивирането на женската полова енергия при жените. За тях почти никога не се пише и тези неща са били приоритет на мъжете дотолкова, че преди си мислех, че висшите степени на даоската алхимия са недостъпни за женската физиология. Само докато не разбрах, че единият от великите осем безсмъртни - Хъ Сиенгу е жена.

Съдбата ме е срещнала с няколко жени с които съм практикувал тантристки медитации. Като едни метеори, които минават, оставят следа и продължават в безкрая... За тези неща не съм говорил, понеже тук тантра е равнозначно на секс, пък нещата са много по- различни.

Между другото, даоските практики по същество са тантристки практики, нищо, че се наричат дао-йога. И хатха-йога така се нарича, но е тантристка дисциплина, както и кундалини-йога. Просто "йога" има различни значения.

Поздрави.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано02.01.11 11:39





Казваш,без книги и философии(дори-дървени)...За това,предлагам -филм.Как мислиш,защо този филм се казва:"Не гледай на долу?"Ще се радвам,да споделиш..
С пожелания за неспиращи"И?-та"
Be Blassed!


Редактирано от vidiya на 02.01.11 14:28.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: huanji]  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано02.01.11 15:51



Бившият ми приятел е будист. Ходи в манастир в Бутан и правят випасана по цял ден за няколко седмици. Но пак е неусточив емоционално. Избухва, после съжалява. За това и реши да отиде при Чия. Но май и това не му помага.

Не знам теориите но за мен преди всякви практики трябва да се започне с вътрешна смиреност. Смиреността е по-важна от енергията. Не знам дали ме разбра какво ти казах за другата тема. С мен беше кротък и вежлив в сравненеие с това как избухна срещу Миро. Не знам какви са причините и какво ти е направил, но гледах онемяла диалога ви. Защо е нужно да се държиш така? Предполагам че съжаляваш сега. Миро ми обеща да пише по-късно тук и не искам да се получава същото. Грозно е и е отблъскващо. А и не разбрах какво те провокира да избухнеш, нищо лошо не каза за теб.

Защо не намериш някоя жена която иска да практикува сексуалните методи на Чия и се учете взаимно заедно. Много е готино. Непонятно ми е как покрай тази тема ще се запознаеш с подробности то женското кулитвиране. Аз мога да ти кажа мои усещания, но не съм безсмъртна даоскиня. Обикновен човек съм. Цикъла ми е редовен. Даже не съм запозната с тантра, но сигурна е хубаво нещо щом го сравнят със секс.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: vidiya]  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано02.01.11 16:04



Не ми се отваря първия линк. Втория е хубав,но каква е връзката с темата? Обкръжението ми е било почти винаги от хора които четат много окултна литература. Ерудите за разлика от мен. Не искам да оглупявам като тях.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор Пич Бoжи (падладял)
Публикувано02.01.11 16:10



Не знам теориите но за мен преди всякви практики трябва да се започне с вътрешна смиреност. Смиреността е по-важна от енергията.


Абсолютно.



---


Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор huanji ()
Публикувано02.01.11 17:21



Випасана е много добре. Браво на него, пък и в Бутан имат страхотни школи!

Имам щастливо семейство и жена, която е човек от пътя. Просто до сега съм се занимавал с други неща, пък и не си сменям системите на всеки три седмици.



Не виждам причина да не се запозная. Наясно съм са антомията и физиологията, както и с принципите на учението. Точно това ми трябва, всеки да си каже нещата как са при него. Останалото мога да го прочета.

п.п. няма да ти осирам темата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.