Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 19.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Благодаря на 30тина обичащи Ошонови [re: Пич Бoжи]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано14.02.11 21:59



не съм искал да развалям настроение - и не си :-)

малии ква лудница в добрия смисъл ше настане ако решиш да си супер пич
предупреждавай да се заземяваме овреме че то и положителната енергия понякога може да предизвика изтрещяване



Тема Re: Благодаря на 30тина обичащи Ошонови [re: reborn2008]  
Автор Пич Бoжи (...)
Публикувано14.02.11 21:59



Не, аз съм хаотичен понякога.



Прегръдките са готини, най готино е хем заряда да си го има + думичките.

---


Тема Re: Благодаря на 30тина обичащи Ошонови [re: reborn2008]  
Автор Пич Бoжи (...)
Публикувано14.02.11 22:04





Както е при мене самия, нали?

---


Тема Re: Благодаря на 30тина обичащи Ошонови [re: Пич Бoжи]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано14.02.11 23:51



Не знам, ама ви благодаря и на двамата! И на тримата и на четиримата..абе на всички!





Бре, че голяма картинка излезе...ми...за вас..



Тема Re: Разтварянето на илюзиитенови [re: Mиpo]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано15.02.11 02:36





Love is life. All, everything that I understand, I understand only because I love. Everything is, everything exists, only because I love.



Тема Re: Благодаря на 30тина обичащи Ошонови [re: Beдpocт]  
Автор Пич Бoжи (...)
Публикувано15.02.11 09:02





Колко сме в крайна сметка?

---


Тема Re: Лутане по любопитните линкове на животанови [re: Mиpo]  
Автор kambam (татко)
Публикувано15.02.11 11:36



Практикувам нещо, но не се чуствам йога практикуващ. Просто упражненията ми помогат да се чуствам по-приятно и уютно. Затова мисля че е нормално човек да се чуства засегнат от дребни неща, дори да практикува йога. Човекът си е човек, йога си е йога.
Честно казано прекалено гледам себе си и вашия спор го чета по диагонала. Все пак като написа 'Тези, които не могат да прегърнат автора на темата, също да се въздържат', не си ли помисли че Хунаджи ще помисли че имаш предвид него и ще си каже 'ето пак не казва нещата директно' и така ще го предизвикаш. Хуанджи нищо не каза, но после ти спомена имена и статистики.
Така де, наистина отстрани изглежда детско - предполагам нито ти нито хуанджи се вживявате :)
Това което ми е чудно е че Хуанджи те обижда че изглеждаш състарен, а ти не се защитаваш - все едно признаваш че е вярно. Не смяташ ли че тялото е важно и може да отделяш повече време в тази насока?

Редактирано от kambam на 15.02.11 11:54.



Тема Re: Лутане по любопитните линкове на животанови [re: kambam]  
Автор huanji ()
Публикувано15.02.11 15:17



Състарен си е, но то е най- вече защото е канализирал цялата си енергия да поддържа някакъв излюзорен образ и да го защитава. Освен това не практикува, което е глупаво, да учиш другите а сам да не можеш да бъдеш поне малко пример... Също така не е вярно, че не се защитава за това, което казвам. Човек, който не се защитава, не реагира, полето му не е агресивно. Миро е като таралеж. Човек, който не е агресивен не бих могъл да го нападам, или много бързо бих се усетил и ще му се извиня. Тогава вече усещам огледалото, докато той симулира огледало, но няма силата да го направи.

И въобще, каква е тая мания да се прави на Ошо, като няма нито енергията, нито сърцето за това.

Да не реагирам, е все едно да стана един от дресираните дето им е внушил, че ако реагират значи са несъзнателни. Знам, че би му било удобно, ама аз не го правя да му е удобно, даже габарчета му постилам.





Тема Love & protection [re: reborn2008]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано15.02.11 15:48



Приемам любовта ти, но чадърът не ми е нужен и може да го го задържиш.

Love & protection … Струва ми се, че една от двете думи е излишна и спокойно може да отпадне.



Тема (не)засягане и (липса на) нужда от защита [re: kambam]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано15.02.11 16:17



Ако човек се засяга от дребните неща в живота, то по-едрите би се засягал много повече, а от най-едрите сигурно би се самоубил или поне би бил много нещастен. Духовният път на себепознани, вкл. и йога (поне аз както я разбирам) е да спрем да се идентифицираме с този в нас, който се засяга. Уверявам те, че си заслужава.

Не виждам нищо лошо във фразата "Тези, които не могат да прегърнат автора на темата, също да се въздържат". Но ако някой се засяга от нея и го приема като предизвикване, сигурно би се засягал за още десетки неща ежедневно и може би е по-добре да провери нещата в собствения си телевизор.

Не изпитвам нужда да се защитвам за какво и да е. Самата идея за защитаване ми се вижда глупава. Точно, както и тази за засягането. Всъщност, защитаването е продукт на засягане. Ако някой иска да ме обижда или да си измисля по мой адрес, това си е негова работа. На мен не ми пречи. Ако имам време, даже бих се включил да му помоган на нападащия, че съм много, много стар, едвам ходя и добре ,че някой ми пише в ДИРа за да мога да пийна малко енергия от него.

Понеже ме питаш спокойно, което предполага чуване и общуване, ти отговарям директно и по същество. Замисли се първо, ако аз ти кажа, че ми изгелждаш състарен, ти как ще ми докажеш противното? Или пък, ако ти кажа, че си изял изчезналото дете на съседа ти или, че си отговорен за атентата над Световния търговси център би ли започнал да ми доказваш обратното?

Да, физическото тяло определено е важно и му обръщам внимание, както и му отделям време. Може би повече отколкото ти обръщаш внимание на твоето. Всъщност, важното е да се чувстваш добре в тялото си, бих ти потвърдил, че се чувствам точно така. Но няма по-голяма глупост да обръщаш внимание само на тялото си. Тялото е като една дреха, която рано или късно се износва. Може да се грижиш за нея, да я переш и гладиш редовно и рано или късно трябва да я изоставиш. Още повече, че това износване зависи от куп други фактори нямащи нищо общо с твоите действия сега.

Има далеч по-важни неща във всеки един от нас, на които трябва да се отделя много повече време ежедневно и ежеминутно. И това за което иде реч в тази тема, а именно къде ти е вниманието в разните твои действия, е едно то тях.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.