Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:28 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: Love & protectionнови [re: Пич Божи]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано19.02.11 21:51



аз съм по аудиовизуалните възприятия - литературния клуб е в КК - там питай за стихчета и есета
пс упорито ме бъркаш, ама не мога да разбера с кого - няма проблем и аз често бъркам интернет персонажите





Тема Re: снимка на лицето отпреди да се родишнови [re: Миро]  
Автор kambam (татко)
Публикувано20.02.11 21:51



Прав си, зависи от много неща.

Но тогава и отговорността за характера е минимална? Поне така забелязвам, децата идват с характер.

Също съвремения начин на живот бързо състарява хората и човек занимаващ се със даоиска йога би изглеждал по-младолик на този фон.

Реших че как изглеждам може също да е някакъв външен коректив.


Редактирано от kambam на 20.02.11 23:24.



Тема Re: Love & protectionнови [re: reborn2008]  
Автор Пич Бoжи (...)
Публикувано20.02.11 22:47





---


Тема Re: Love & protectionнови [re: Пич Бoжи]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано21.02.11 09:22



аз съм Маргарита и благодаря за съобщението





Тема Re: снимка на лицето отпреди да се родишнови [re: kambam]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано21.02.11 12:35



Също съвремения начин на живот бързо състарява хората и човек занимаващ се със даоиска йога би изглеждал по-младолик на този фон.


Не е задължително, и в двете посоки. Зависи от много неща - наследственост/ген, начин на живот, през какво е минал човек - колко тежък живот е водил и т.н.. Може да изглежда младолик и да не се занимава с нищо. За обратното също е възможно, макар личните ми наблюдения да показват, че при активна практика, повечето хора се успокояват, почват да се хранят правилно, да слушат тялото си, да се движат повече, а всичко това, комбинацията от психическо успокояване + физическите ползи от практиката, води до едно слънчево излъчване и усещане за здраве у човека, който твърди, че практикува.

От друга страна, практиката може да внася 100 единици енергия в организма, примерно, а с лоши навици, да се хабят 120. трябва по-голяма промяна от "махане на ръце" и "мижане с очи".

На външен вид не разчитам само, но пък на приказки и философии - никак!

___________



Тема Re: Love & protectionнови [re: reborn2008]  
Автор МироМодератор ()
Публикувано21.02.11 13:53



Пробвах преди няколко месеца това с ваната в басейн, в който обаче нямаше сол и в който бях сам (в поза "звзеда" по корем). Не сле дълго усетих, че започвам да напускам физическото тяло и ... се уплаших и спрях. Не знам дали си пробвала това и какво става с физическото тяло като налапа вода.

С шоколадови бонбони е... вкусно.





Тема критерий [re: kambam]  
Автор МироМодератор ()
Публикувано21.02.11 14:29



Не съвременният начин състарява хората, а Животът състарява. И хубаво, че го прави, защото това кара хората да го разберат по-добре.

Неотдавна Орхидеята ми каза, че изразът "даоистка йога" й звучи шашаво и сигурно има право. Но дали ще е даоистка или някаква друга йога (всъщност основната), съденето по някакви външни неща си е просто...съдене. Няма значение дали съдиш по това дали ти или някой е младолик или старолик, дали е умен и има много дипломи или е пък е простоват, дали успява материално в живота или пък е неудачник... Това са все съдения.

Корективът е да усещаш духа си и да се оставиш той да те води. Иначе умът, почуквайки с пръчката за слепи в тъмното, все търси някакви ВЪНШНИ критерии иси създава теории... Я горните, я някое чудо или фокус, я нещо друго да му потвърди.

Всъщност, докато човек търси външния критерий значи не усеща нещо вътре в него (хм, ето ти един критерий

). Дао, йога и останалите духовни учения са за усещане на именно това вътрешно "нещо". Впрочем, и Ошо буди от Матрицата именно за да насочим погледа си натам.





Тема Re: критерий [re: Миро]  
Автор kambam (татко)
Публикувано21.02.11 17:14



Животът състарява защото човек не може намери това стабилно състояние което да му позволи да се радва вечно на живота, или поне стабилно по отношение на тялото - по отношение на духа може и да го е намерил





Тема Re: снимка на лицето отпреди да се родиш [re: mo32®]  
Автор kambam (татко)
Публикувано22.02.11 09:23



Аз и нещо друго забелязвам, че като практикувам болежките минават и спада мотивацията за по-здравословен живот и така резултата за тялото е същия а може би и по-лош от това ако не правя упражнения.



Тема Re: снимка на лицето отпреди да се родиш [re: kambam]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано22.02.11 12:01



Правилно си забелязал! То затова ти и писах, че не е само махане с ръце. Повече сила/енергия, значи повече отговорност. Ако човек няма спирачки или единствената му спирачка е липсата на сила и/или някаква физическа болка, то тогава, като му светне малко пред очите, първото нещо което прави, е с лека ръка да пропилее натрупаната силица.

---------------

Малко в страни от конкретиката. Чел съм, че даоските наставници, постоянно тествали учениците си, за да са сигурни, че последните няма да сгафят. има истории за това как са ги водили в публични домове, как са ги пускали да водят обикновен живот и т.н. и т.н. Дори съм чел, че преди да се заемат с някого искали препоръки от уважавани граждани, интересували се от какво семейство е, заради възпитанието и т.н., но това са по-малко съществени неща. Тествали са кандидат учениците със всякакви изнервящи задачи, за да видят що за хора са. Нямали са време да се занимават с хора, които не са сериозни и проявяват интелектуално любопитство.

От друга страна, учениците също са търсели активно и са сменяли наставници. Само защото някой се е назовал майстор или учител, не значи да му се вярва сляпо.

___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.