Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:22 25.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Благодаря ти, Видия! [re: vidiya]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано26.01.11 14:51



Аз съм на мнение, че е хубаво да се благодари не само на Земята, Цялото, Нещото и Нищото, но и на конкретни хора. Поименно и специално.

Благодря ти, че те има, Видия! Благодаря ти, че ме вдъхновяваш... Че мога да се оглеждам в теб... Че може да се разбираме без думи... Че може да се сливаме...







Тема Re: Благодаря Мирко,Тотори,ЛЛ,Ведрост,Иви 13 и.. ! [re: Mиpo]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано26.01.11 19:15




Искам да споделя,едно откровение на Ошо,което,макар и тромаво,се опитах да преведа..Както винаги,Ошо е толкова красноречив,че на мен ми се иска,отново да помълча:

„....Вивек вече втори по ред живот ме обича .Ако я попитате ,защо ме обича ,няма да получите отговор.Тя може да почне да да плаче,да се смее или да танцува.Но тя няма да ви обясни,причината,защото причина,просто няма Любовта не е количествено измерение,не може да се обича много и не много.Преди няколко дни,излезе новата ми книга,първият екземпляр,винаги давам на Вивек.Аз написах:”С любов,за Вивек.”
- А защо не ,с гореща любов? – попита тя. Това не е важно-обясних и аз.Аз мога просто да обичам.Любовта-е любов.В нея няма логика,горещо или студено.Нищо не може да повика просветлението.Вие спите,аз-викам.Тия дни,Вивек ми каза:”Тази сутрин ти толкова силно викаше,че цялата треперех,нервите ми са опънати до краен предел.”Отлично,ще трябва да повикам повече,с течение на времето ,вие вече няма да успете да избягате от събуждането.
Вивек ми е толкова близка,тя е постоянно,все едно виси на креслото ми.Не може да бъде по друг начин,на нея наистина и идва тежко.Да бъде някой с мен,не е лесно.И колкото сте по-близко до мен,толкова повече ви се налага да се преобразявате.Колкото по-близко сте до мен,толкова по-големи стават отговорностите ви. Колкото по-ясно усещаш недостойнството си ,толкова по-добре чувстваш,как да станеш по-достоен,а целта изглежда съвсем недостъпна.
Вие ме питате : " Какво правиш с Вивек ?"
Аз бавно я убивам.Само така,тя може да получи ново битие,да се прероди.Ако вие сте с мен,вие все едно,че висите на креслото ми,а това не е лесно.
Иисус е бил разпънат на кръста.И така,Вивек,си изпълнява домашната работа ,това е всичко.Аз постоянно и давам нови задачи.Разбира се,че тя има да учи повече уроци, отколкото вие.
Попитайте Вивек,как тя се чувства.Преди няколко дни ,тя ми каза:”Ти си по-лош от Гурджиев”.За мен,това е прекрасен комплимент.Гурджиев се е държал много лошо с учениците си,а Вивек,утвърждава,че аз съм по-лош от него.Но аз я разбирам.Аз действително жестоко се държа с учениците си и колкото сте ми по-близки,толкова ви е по-трудно.
Гудия ( Вивек ) знае ,че аз говоря на сън.Горката Гудия!Аз говоря с нея,а тя се безпокои и мисли, защо говоря и с кого.Тя се безпокои за това,дали аз действително спя,всъщност.
Вие трябва да знаете за това:Всеки ден ,аз слушам песните на Нурихана,знаменитата певица на урд.Всекидневно,преди да дойда на лекция,аз слушам нейните песни.Тя може да ви подлуди.Аз зная,какво е това.Аз пея тези песни на Гудия ( Вивек ) ежедневно. И на нея и се налага,да ги слуша,тя не може да избегне това.
В песните,които и се налага да слуша всеки ден,и които тя ще слуша всеки ден,се казва:”ТИ-си най-красивата жена в цял свят!Аз не зная,позна ли ме или не.Наверно,ти не помниш това,но аз помня.Аз не мога да забравя това,думите,които ми прошепна.Ти ,често ми казваше,че любовта ти е безкрайна.Помниш ли още това?Навярно,не , но аз помня,не напълно,разбира се,времето помогна за това.
Аз съм полуразрушен дворец,но ако се вгледаш внимателно,ти ще видиш,че съм същия.Аз все още помня думите ти,любовта ти.Доверието ,което някога беше между нас,помниш ли го,до ден-днешен?Аз не зная,как е при теб,но аз все едно-помня.” Защо аз пея през цялото време песента на Нурихана?Това е по-своему,като бор-машина.Това не е пробиване на дупка в зъба,но това е повторяне на красотата и нейният език,е прекрасен.
Аз никога не съм благодарил,Вивек,за всякакви дребни неща.Нейното служене е по-висшо,от всяка дума.Безполезно е ,да и благодаря,думите на благодарност никога не могат да бъдат толкова дълбоки,че да бъдат истински.Последните няколко месеца бяха много сложни,беше ми много сложно,да оставам в тялото си.Много години(30),тя прекрасно ми служеше,тя беше моя сянка,правеше хиляди неща.Преди да я помоля за нещо,тя вече знаеше,какво ми е нужно.как мога да и се отблагодаря?Това е невъзможно.Английската дума за благодарност,е толкова отдалечена...
Гудия понякога се ядосва,но това не ми пречи.Тя не може по-друг начин,това е просто невъзможно за нея.Просто,всеки може да се ядоса,особенно-жена,особенно,ако и се налага да се намира двадесет и четири часа от денонощието с някакъв човек ,дори нещо повече,с такъв човек,като мен,толкова лош,толкова труден,който постоянно се опитва да прави забележки,който не ви позволява да си отидете в къщи,който постоянно ви казва:”Скачай,преди да мислиш!”


Редактирано от vidiya на 26.01.11 19:26.



Тема Re: Благодаря Мирко,Тотори,ЛЛ,Ведрост,Иви 13 и.. ! [re: vidiya]  
Автор totori (релакс)
Публикувано26.01.11 20:06




БЪДИ СВОБОДНА КАТО ВЯТЪРА.........!!!!!!!

Разкарайте комплексарите от сайта

Тема Re: Благодаря Мирко,Тотори,ЛЛ,Ведрост,Иви 13 и.. ! [re: vidiya]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано26.01.11 20:19











Тема Пътя [re: vidiya]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано01.02.11 14:06






"Love is a dangerous path and only those who have courage can travel it" /from "A bird on the Wing"


Love is a mirror. A real relationship is a mirror in which two lovers see each other's faces and recognize God. It is a path towards God. /from "Ah, This!"
(хм, в много други системи обичащите се трябва да гледат за Бога някъде навън, но определно не един към друг)


"THERE ARE TWO PATHS TO THE ULTIMATE TRUTH. The first is of self-cultivation and the second is of enlightenment. The first is basically wrong. It only appears to be a path; it is not. One goes on and on in circles, but one never arrives. The second does not appear to be a path because there is no space for a path when something happens instantly, when something happens immediately. When something happens without taking any time, how can there be a path?

This paradox has to be understood as deeply as possible: the first appears to be the path but is not; the second appears not to be a path but is. The first appears to be a path because there is infinite time; it is a time phenomenon But anything happening in time cannot lead you beyond time; anything happening in time only strengthens time.

Time means mind. Time IS a projection of mind. It does not exist; it is only an illusion. Only the present exists -- and the present is not part of time. The present is part of eternity. Past is time, future is time; both are non-existential. The past is only memory and the future is only imagination; memory and imagination, both are non-existential. We create the past because we cling to memory; clinging to the memory is the source of the past. And we create the future because we have so many desires yet to be fulfilled, we have so many imaginations yet to be realized. And desires need a future like a screen onto which they can be projected.

The second path -- the path of enlightenment, Zen Masters have always called the pathless path because it does not appear to be a path at all. It cannot appear as a path, but just for the purposes of communication we will call it "the second path," arbitrarily. The second path is not part of time, it is part of eternity. Hence it happens instantaneously; it happens in the present. You cannot desire it, you cannot be ambitious for it." /from "Ah, This!"

Редактирано от Mиpo1 на 03.10.11 21:22.



Тема Re: Of Time... [re: Mиpo]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано01.02.11 19:57




Благодаря,за мига от вечноста...

Редактирано от vidiya на 01.02.11 19:58.



Тема Re: Благодаря ти,Ошо! [re: vidiya]  
Автор Prem ()
Публикувано01.02.11 20:10



Дълбок поклон!



Тема Re: Namaste,Prem! [re: Prem]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано02.02.11 12:41






Namaste!

Редактирано от vidiya на 02.02.11 12:42.



Тема Re: My love asked me: [re: vidiya]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано02.02.11 12:52





My love asked me:
"What is the difference between me and the sky?"
The differenc...e is that
if you laugh, my love,
I forget the sky.


Редактирано от vidiya на 02.02.11 12:53.



Тема Re: Благодаря ти,Ошо! [re: Prem]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано02.02.11 13:53




♥ In the words of Beloved Master Anand Sarmad ♥
( DATE OF ENLIGHTENMENT---19/3/1987 )

@ "G. I. Gurdjieff" and gentlemen, My most beloved Master G. I. Gurdjieff appeared in a dream to me, 30years ago, as soon as I had just have finished reading P. D. Ouspenskys book "In Search of the Miraculous". At the time I didn't have any idea about His existence but the impact of the dream was tremendous on me because I couldn't contain the meaning of the happening... ~ I was in Paris in mid '20s and I entered a cafe, as I stood in the entrance I saw Him sitting in a table, talking to His wife...A great anger arose in me and in utter desperation I screamed at Him "All those years of action and now WHAT?"!!! ...He quitely stood up and started walking towards me...as He approached, His eyes became bigger and bigger, until I was disolved in them...!

After a few months, in spring '80, my search led me to Poona where I first met Osho and fell in love with Him....

Few months later I saw Gurdjieff again in a dream, were He took the table of my house, broke it, took three of its legs and used them to make a ...wheel with three spikes, which He offered to me! Then He took me, putting His arm on my shoulders and led me outside, where He indicated to me a cart with three such wheels which had a certain difference from normal wheels...


Later I took sannyass from Osho, and He gave me the name Anand Sarmad... Still later I had certain revelations combining Gurdjieffs, Oshos and Buddhas teachings and I realised the true meaning of my name... Years later I came across ancient Sufi mystic Sarmads poems, where in the preface of the book the commentator said that the word sarmad means ...Perpetual Motion!

Since then They came several times to me and finally, they, after meeting me, left in utter joy, dancing!


The Master is always ONE still being unique!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.