Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:39 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема по- нататъкнови  
Автор Timujin (непознат )
Публикувано19.12.10 01:36



За да не заливаме съседната тема с офтопик продължавам разговора тук :)

Аз за цел имам две неща- 1) контрол (волеви, осъзнат) върху физеологичните и енергиините аспекти на секса- да еякулирам когато реша, сексуалната ми енергия да си е моя- в сми да я използвам както и когато реша, а не да нямам избор да се надървя ли или не, да не съм зависим от обстоятелствата и 2)да развивам тази си енергия- от двън в ци и шън.
Та до тук с споменатото упр на елена и някой мои си приумици съм стигнал до (ако приемем, че може да се измерват тези неща) 60-70 % постигане на цел 1 и 20-30 на цел две. Което ще рече, че мога да правя секс без еякулация, но съм зависим от жената и нейната степен на възбуденсто, която ако е мн висока започва една борба от моя страна да се задържа (която борбан не ме радва :) ) и, че използвам благинките от това, но не я въртя по орбити, не я складирам в центъра, изпарявам като по- фина и тн поради простата причина, че по книга тези неща не мога да ги науча (аз не мога, някой може и да може).
Чия и Уин имат една книга - ДЪ МУЛТИОРГАЗМИК МЕН ( не знам защо, но не мога да пиша на латиница) по която правя базовите упр за развиване на РС мускул- спиране на урината стягане на перинеум и така нататък.
Грубо казано това е позицията и целите, надявам се да са ясно формулирани:)

:)



Тема Re: по- нататъкнови [re: Timujin]  
Автор huanji ()
Публикувано19.12.10 11:16



Тази система може да не споменава микроорбитата както Мантак Чия примерно, но все пак това е един по- различен начин за нейното отваряне и придвижване на сексуалната енергия за сублимация като се включи в управляващият канал и се завърти по микроорбитата.

Само "Елен" ли изпълняваш, или комбинираш с "Жерав" и "Костенурка"? Всъщност, комбинирането на трите заедно отваря маршрута, като Елена генерира сексуалната енергия, Жерава я избутва към гръбнака, а Костенурката служи за помпа при изтеглянето към главата.

Ако искаш конкретно да работиш със сексуалните практики, най- добре си вземи "Култивиране на мъжката полова енергия" на Мантак Чия и работи по нея като допълнение. Базовите упражнения са три - тестисно дишане, скротумна компресия и енергийно заключване/голямото изтегляне. Което не ти достига, те ще ти го дадат.

Преминаването на дзин в ци и шън е доста по- сериозно нещо. Началото пак е сублимацията по микрокосмическата орбита. Така че успееш ли да усвоиш задържането на спермата, после ще ти е по- лесно.

Освен това, наблюдавай какво става след задържане по време на секс. Има вероятност семенната течност да излезе при уриниране, както и да се разпилее енергията през други врати. Общо взето се усеща по жизнеността в тялото и приятната топлина в долната част на корема. Намалеят ли, някъде се губи.



Тема По-нататък в даоските практикинови [re: Timujin]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано19.12.10 23:18



Мда, с една техника само, каквото и да е тя, би било трудно. За това е хубаво да се запознаеш с различни методи. Най-малкото, защото човешката същност е толкова многостранна, че и десетки техники пак биха били малко. Няма лошо да практикуваш по книги, но е хубаво да се срещаш и общуваш с много ХОРА от тази, съседни и съвсем различни системи. Иначе е толкова лесно човек да се оплете в собствените си фантазии.

Книгата „The Multiorgasmic man” на Чия и Арава е популярния вариант (т.е. за масовия мъж, който се интересува главно от секс и почти не от дао) на „Култивиране на мъжката сексуална енергия” на Чия и Уин. Така че втората книга е по-интересна за „по-нататък” и в нея упражненията с PC мускула са малка част. Същественото са Тестисното дишане, Скротумната компресия и Голямото изтегляне. И разбира се, основата за „по-натам” е Микроорбитата, защото по нея се движи енергията и се трансформира. Тя свързва различните центрове и, ако искаш да работи с вътрешната енергията, това е АБто.

Колкото и условност да вкарваш в тези проценти, които си дал, според мен ги забрави напълно. За да определиш някакво процентно съдържание, първо трябва да се обхване всичкото.

За сексуалните ти цели горната втора книга на Чия и Уин е подходяща. Може да практикуваш и ако имаш въпроси по нея, питай. Но нека да ти обърна внимание на няколко неща, за които повечето от начинаещите практикуващи тези практики не си дават сметка. Представи си, че може да правиш на 100% това, което искаш. И? Какво мислиш, че ще стане? Може да нямаш физическа еякулация, но няма по-лесно от това да имаш емоционална или умствена такава.

Всъщност, от духовна гледна точка е смешно да се гледа през призмата на това дали имаш еякулация или не. Разбираш ли, не това е същественото. Вътрешната енергия е чудесно нещо, но не забравяй, че НЕ е цел, а е само СРЕДСТВО! Ще ти дам един пример за да разбереш по-добре. Аналогът на тази вътрешна енергия в обществото са парите. И както някои си поставят за цел да натрупат повече пари, така други се искат да натрупат колкото се може повече енергия... Но и двете не правят сами по себе си хората щастливи (разбира се, този който никога не ги имал си мисли обратното). Нужно е просто да имаш ДОСТАТЪЧНО енергия/пари за да вървиш напред. Да намериш баланса за теб колко минимално ти е нужно. И да не забравяш да гледаш напред.

На човек често му се иска да си представи духовното си развитие механично и линейно. Правиш А (на 100%), това води до Б и така стъпка по стъпка след N години стигаш до Я все едно, че се качваш по стъпалата до връх Шипка. Уверявам те, че не е така и, че светът е много по-комплексен и многообразен (за щастие).

В съседната тема споменах Шоу-дао на Медведев и някой, който го познава по-добре, ми се обади и говорейки се оказа, че според тази даоска система Медведев препоръчвал да се еякулира задължително поне веднъж на месец. Не познавам тази система, но ти давам просто пример за ДРУГА гледна точка. В Ошо е още по-различно (може да видиш съседната тема, където просветлен човек говори за секса).

Ако отношенията между един мъж и една жена се свеждат до това дали еякулираш или не, по-добре използвай само ръцете си или някоя гумена кукла за сексуална дейност (няма нищо лошо в това). Предимството да си с човек от другия пол е, че той е цяла вселена и че може да научиш куп неща на различни фини нива вкл. и от гледна точка на даоската алхимия.

Така, че след Орбитата и сексуалните практики, има методи наречени „Желязна ризница”, които те учат да вкарваш енергия в мускулите, фасциите на органите, в костите и в сухожилията. Има практики за работа емоционално-енергийно ниво (Сливане на 5те елемента), Тай-чи и т.н. Всичко това ти помага от различни гледни точки да стигнеш до това, което се нарича даоска алхимия и където енергията се трансформира съзнателно в различни качества/същности.

В практиките от даоската алхимия е съществено да развиеш усет за по-фините неща. На това ниво енергията вече изглежда като нещо сравнително грубо и „бавно” (в контекста това, което говорихме в съседната тема). Тук е момента да видиш какво друго има в теб освен тяло, енергия и ум/емоции... Да пребиваваш в това "друго"...

Дзин (същност)->Ци (енергия)->Шен (дух)->У Дзи (Пустота).
Както казах по-горе, това не някаква линейна формула/път, а „неща” които са взаимосвързани и които може да ги разглеждаш, усещаш и наблюдаваш едновременно... Не теоретично, а съвсем практично. За това помагат въпроси от рода ”Защо искам/правя това?”,”Какво всъщност искам?”, „Какво ме води във всяко едно действие”, „И накъде ме води?”... И гледай и най-малките детайли.

Като начало струва ми се достатъчно за по-нататък. Какво ти е усещането за всичко това?





Тема Re: По-нататък в даоските практикинови [re: Mиpo]  
Автор Timujin (непознат )
Публикувано20.12.10 01:44



хуанджи- ами правил съм жерава, костенурката- не. Не мисля, че изтича с урината, защото не стигам до момент на спиране на потока й. Просто си стискам перинеума и масажирам гениталната област за да не се задържат ам течности и енергия. Доста просто като способ, работи добре но както стана дума е едностранчив.

Явно ще трябва да препрочета ''култивиране на мъжката сексуална енергия'' и да почна да правя базовите упражнения. Аз и сега не еякулирам, и съм се сблъсквал с и смея да кажа преработил дивеенето и умствените полюции в следствие на първоначалното натрупване. То от тук са ми и успехите до момента- умът да не желае да прави нещо, а не да се боря то да не се прояви въпреки мерака :)

еякулацията я споменах, защото е измерима като резултат- или я има или не, а и владеенето й е изискване за да може да се получи отношение м/у мъж и жена. Медведевата теория ми изглежданапълно логична, все пак трябва и системата да се поддържа работеща, да се отдаде за да се приеме ново и т.н..
Съгласен съм, че енергията не е цел, а средство, но пък отваря много врати (възможности) На мен ми трябва точно да си обезпеча останалите стремежи, защото не смятам да ставам пристрастен към безсмисленото трупане на енергия и задържането на едно място поради една или друга причина :)

Усещането ми е, че има много неща и наистина не е линейно. Както казваш има след това и други неща, но сега това е на ред да го развия :)

Редактирано от Timujin на 20.12.10 01:50.



Тема Re: По-нататък в даоските практикинови [re: Timujin]  
Автор huanji ()
Публикувано20.12.10 14:28



Ще се опитам да ти обясня какъв е принципа, поне както аз го знам. Има ядро на жизненост във върха на продълговатия мозък, което е център на първичната жизненост. От него се отделя първична енергия(дзин), която през нощта слиза към тестисите и се стреми да създаде полова течност. По този начин природата се подсигурява с продължаването на рода, като подхранва първо половите жлези и тази първична възпроизвеждаща сила(дзин) се превръща в сперма. Затова нощно време мъжът се буди с ерекция и ако не направи нищо, тази сила ще се превърне в придобита полова течност, която не може да бъде натрупана.

Същото нещо се получава и в будно състояние, когато се появят еротични мисли, или когато се прави секс. Но в будно състояние тази енергия, поради лошият огън на чувствата бива силно замърсена и на практика не може да се използва за истинска алхимия, а само за началните степени, както и за подобряване на здравето. Но и в двата случая следва силата да се избута с концентрация и техника към опашната кост и оттам да се включи в микроорбитата по която да се сублимира чрез завъртане.

И да си дойдем на думата. Дзин ци, или възпроизвеждащата сила е доста тежка и плътна и трудно се задвижва в началото. Ако не се изтегли и остане, ще се превърне в придобита полова течност, като другата част ще отиде за поддържане на тялото. Оттам вече има само един изход и той е да изтече навън през половият канал. Обикновено се предшества от едно осезаемо напрежение в тестисите, което може да стигне до подуване и болезненост, но варира. След което се усеща как общият фон на енергията в тялото спада. И на другият ден чрез урината се отделя семенна течност. Което няма връзка със секса.

Какви са признаците за повишаване налягането на ци в тялото:
- Добиване на устойчива концентрация.
- Очите са бистри и с бялсък.
- Гласът надебелява и не е грачещ.
- Походката е бодра.
- Тургора на кожата свеж, не е повяхнала.
- Усеща се самостоятелна циркулация на огъня в тялото, или при практика топлината е повишена.
- В долната част на корема се усеща комфортна топлина.

Това е от моята практика и смятам, че може и за други признаци да се сетя.
Наблюдавайки тези признаци, можеш да съдиш какво става в тялото. И щом усетиш, че нивото на ци спада, значи изтича. Няма значение, че няма еякулация. Има други естествени отвори през които напуска тялото, както ануса(стягането му е блокаж), петте сетива и най- вече през отворите на главата, където енергията намира начин да се разсейва.

Затова алхимия значи, като достигнеш пределният максимум в който енергията може да се натрупва в тялото, да я сублимираш до по- висока форма, която вече може да се натрупва в по- голямо количество. Един вид - архивиране. Така дзин се сублимира до ци, а ци се сублимира до шън. Те трите се сублимират заедно и т.н. Процеса е сложен и това си е вътрешна алхимия, която има много тайни и въобще не смятам, че можем да реализираме всичко на практика.

Но както казва Джао Бичън - сега, когато вече знаеш за скъпоценното учение не си тръгвай с празни ръце. Който е по- одухотворен ще стигне до края, а на който му липсва воля, ще успее поне да се наслаждава на дълъг и щастлив живот.

В книгата - "Култивиране на мъжката полова енергия" ще намериш всичко необходимо, което да ти надгради досегашната практика. Щом си практикувал елен-а, значи няма да имаш особени трудности със сексуалното гун-фу. На този етап ми липсва достатъчно практика за да мога да бъда изчерпателен, макар да ми е ясен принципа и той да не е никак сложен. Но разликата от ясно ми е до прилагане е много голяма.



Евентуално, като започна да работя по метода след най- много два месеца ще пусна тема в Йога и всички, които искат може да се включат в практиката и да се споделят подробностите.



Тема Re: По-нататък в даоските практикинови [re: Timujin]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано20.12.10 22:40



За какво ти е нужна енергия?

Даоският подход е най-общо пирамидален: трупаш (енергийна) основа и лека полека тя ти отваря врати, т.е. качваш се нагоре по пирамидата. Това е чудесно. В други системи пък осъзнатият шен/дух изтегля и събужда енергия, която пък прави същото с дзина. Говорил съм с Майкъл Уин и той казва нещо, с което съм напълно съгласен: има смисъл да се върви както отдолу нагоре, така и едновременно отгоре надолу. Всъщност, така нещата са много по-балансирани и те предпазват да не се загубиш някъде из бездуховните енергийни основи както и в безенергийните духове.

В конкретния случай, който спомена за борбата в теб в следствие на жената и нейната възбуденост, е чудесно да практикуваш методите на Чия (за тях няма да ти говоря, защото са ясно описани в книгата). Но другата страна е да видиш защо се получава тази борба? Какво събужда една или друга жена в теб... И какво става, когато тя е много възбудена. И въобще какво точно те прилича в тази жена...

Смисълът на даоската алхимия е да си в много по-дълбок контакт с жената, и въобще с ИН качествата, които те привличат. Както и да не се ограничаваш само с физическия секс като може на енергийно и друго ниво може да го правиш, когато си пожелаеш. Пък и много по-дълбоко.



Тема Re: По-нататък в даоските практикинови [re: Mиpo]  
Автор Timujin (непознат )
Публикувано21.12.10 15:12



хуанджи, мога да кажа, че сравнявайки това, което си написал покривам повечете изисквания ( не съм наясно как трябва да се усеща огъня който си циркулира :) ) НАпрежение в тестисите нямам, нито нощни полюции поради упражненията, които правя. Не знам вече за губенето през главата, но за сетивата се старая да съм не разточителстам :) ЗА Джао- не съм чел цялата книга, но и на него ще му дойде времето, сега гледам да има последователност, че тематиката е доста обширна и човек лесно може да се разпилее.

Миро, това което казваш за едновременният подход е и моята позиция, поради коети не се ограничавам до този тип занимания ами се страя да ''работя'' многопластово. По- добрият контакт с жената е необходим за да има обмен и взаимност, съгласен съм, тук идва и борбата за която стана дума- исках да кажа, че ако се стигне до момент със силни усещания и т.н. (много бурен секс да речем) изпитва на момент трудности да ударжа енергията ад не тръгне по познатият й път. За другите две неща- вече са в сферата на личното и ще ти отговоря на ЛС :)



Тема Re: По-нататък в даоските практикинови [re: Timujin]  
Автор huanji ()
Публикувано22.12.10 10:59



Изпускаш ли въобще, говоря за еякулация?

За самостоятелното завъртане на микроорбитата. Просто усещаш как топлината се придвижва сама, особено по време на медитация. Не е свързано с волево усилие, а по- скоро с релаксация. Не случайно Мантак Чия много набляга на релаксацията, чрез метода на вътрешната усмивка.

Джао Бичън може да започне едва след като микроробитата е улегната, а сексуалното гун-фу овладяно. И това разбира се като съвременна компилация, защото в оригинала са монаси и за секс не са чували.





Тема Re: По-нататък в даоските практикинови [re: huanji]  
Автор Timujin (непознат )
Публикувано22.12.10 13:02



Да, веднъж на месец еякулирам, мисля, че не е мн добре да се дъжи безкрайно, все пак трябва баланс.
Ето защо не ми е мн ясно, то било до орбита :) до сега сгряване съм усещал при разни упражнения за ней- гун, но из цялото тяло, не по определен маршрут.
Джао остава за по- нататък тогава, а модерните трактовки са нужни иначе щеше да сме в Китай преди Х на брой векове :)



Тема Re: По-нататък в даоските практикинови [re: Timujin]  
Автор huanji ()
Публикувано22.12.10 13:18



По това, което ми казваш ми изглежда, че всичко ти е ок. Моите адмирации, особено ако това е благодарение на упражнението "Елен".



Един път на месец е добре, особено ако нямаш деца още. Но все пак тестисите вече са намалили производството и затова нямаш оплаквания. Значи не се занимаваш от скоро.

Джао Бичън е писал трактата си само преди 80 години. Просто ние не можем да си живеем някакъв безгрижен живот поне докато не успеем да се пенсионираме с много добра осигуровка. До тогава, работа, семейна карма и т.н. като всичко трябва да съвместяваме с практиката, която няма как да бъде автентична спрямо школата на "Безсмъртните Буди".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.