Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:12 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Обичай егото си -за да се чувстваш добре !  
Автор totori (релакс)
Публикувано13.01.11 18:18



Горкото его все него изкарват виновно!Не е ли време кат цивилизовани хора да му простим и да го обикнем- а то в замяна ще ни помогне по един егоистичен начин да спасим животеца си и всичко на което държим а!




който търсил-намирал!

Тема Re: Обичай егото си -за да се чувстваш добре !нови [re: totori]  
Автор Пич Бoжи (Гуш)
Публикувано13.01.11 18:50



Кой пък ти застрашава животеца пък на тебе пък?



---


Тема Re: Обичай егото си -за да се чувстваш добре !нови [re: totori]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано13.01.11 20:06



в съседния клуб една колежка отдавна повтаря - Време е! ама не е уточнила за кво точно и всеки го разбира според зависи; аз мойто его си го къткам като баскервилско куче и много добре ни се получава съвместното съществуване- когато аз спя то варди територия, когато то спи аз внимавам.

пс Виртуалното изкупително разпъване размина ли се, че се появи отново?



Тема Re: Обичай егото си -за да се чувстваш добре !нови [re: reborn2008]  
Автор totori (релакс)
Публикувано13.01.11 22:07



Ами ровичках се насам натам....търсех това дето го нема и естествено неможах да го намеря и съм доволен!А за разпъванито просто им обясних че немога да възкръсна за 60 секунди и те се нацупеха и отидоха да пият по една бира.....Живота е лесен като си глупав -да му мислят умните!!!!!



който търсил-намирал!

Тема Re: Обичай егото си -за да се чувстваш добре !нови [re: Пич Бoжи]  
Автор totori (релакс)
Публикувано13.01.11 22:09



Аз съмият-съм опастност за себе си!



който търсил-намирал!

Тема Re: Обичай егото си -за да се чувстваш добре !нови [re: totori]  
Автор Пич Бoжи (The Big Гуш)
Публикувано13.01.11 22:15



Вземай мерки овреме.



Че да не вземе да се окажеш опасност и за некои други.

---


Тема Re: Обичай егото си -за да се чувстваш добре !нови [re: Пич Бoжи]  
Автор totori (релакс)
Публикувано13.01.11 22:24





който търсил-намирал!

Тема Re: Обичай егото си -за да се чувстваш добре !нови [re: totori]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано13.01.11 23:27







Тема Какво разбираш под "его"?нови [re: totori]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано14.01.11 13:16



Това е една от онези универсални думички, където всеки може да си влага свой смисъл и да говори за нещо различно.





Тема Re: Какво разбираш под "его"?нови [re: Mиpo]  
Автор totori (релакс)
Публикувано14.01.11 18:13



Интересното става обаче ако ти се опиташ да определиш аз какво разбирам под его!



който търсил-намирал!

Тема Re: Обичай егото си -за да се чувстваш добре !нови [re: Пич Бoжи]  
Автор totori (релакс)
Публикувано14.01.11 20:36



Яд ли те е още мазен своднико!



който търсил-намирал!

Тема Re: Обичай егото си -за да се чувстваш добре !нови [re: totori]  
Автор Пич Бoжи (...)
Публикувано14.01.11 20:51



Звучиш ми нервен, вероятно си пропуснал езотеричната си практика днес...






---


Тема Re: Обичай егото си -за да се чувстваш добре !нови [re: Пич Бoжи]  
Автор totori (релакс)
Публикувано14.01.11 21:10



То си е мойто работа



който търсил-намирал!

Тема Re: Обичай егото си -за да се чувстваш добре !нови [re: totori]  
Автор Пич Бoжи (...)
Публикувано14.01.11 21:13



Ми гледай си я, ко ми припръцкваш наоколо.



---


Тема Re: Какво разбираш под "его"?нови [re: Mиpo]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано14.01.11 21:49



той говореше на мен - ти що се включваш като не ти е ясно
Библиотеката в гъзъси е отворена- ходи чети http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=talkabout&Number=1943431720&page=0&view=collapsed&sb=5&part=

Аз навремето обяснявах в съседния клуб че ония двамата пича дет и рода ми се падат ако требе на гръб ще ги извлача ама няма си зарежа магарето/ината в калта ама тогаз не ми поверваха много ей го на Тотори Втори обръща внимание на егото като част от арсенала щото явно с блокирани кръстни връзки все пак съм извлачила големия и малкия

пс Сега се сещам че и ти разказваше теория за Егото като за яйчената черупка необходима и полезна на пиленцето, за да се излюпи.Кво станА настъпи те по преподавателския авторитет понеже не те спомена в уводната реч на темата?

пс благодаря ти за идейката за затихващия живот и Пепси -след половин литър виж кви идеи ми идват - Ибрахим се чуди на него ли му се спи или на някой друг му се яде/сере/и тн... аз такива дилеми нямам- газирана вода или вино?- ми .... шампаняц





Тема Re: Какво разбираш под "его"?нови [re: Mиpo]  
Автор totori (релакс)
Публикувано14.01.11 22:13



За мен егото е онова което се получава в паметта от развиването на разни логики -умозаключения особенно крайни абстракции!Когато егото е развито до крайност човек е като сляп -вижда не околният свят а представите си(възприема своят представен свят)ИМА полезно его което е образувано от използването на думи означаващи конкретни предмети и явления от физическият свят.



който търсил-намирал!

Тема Re: Какво разбираш под "его"?нови [re: reborn2008]  
Автор Пич Бoжи (...)
Публикувано14.01.11 22:19



Досадни маймънки любопитни.



Къш.

---


Тема Обичай себе си цялостно...нови [re: totori]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано16.01.11 12:17



Ще ти предложа едно определение по Ошо „Егото е идентифициране с това, че умът ни е центъра на съществото ни”.

Забележи, че и по твоята дефиниция, както и по тази, е трудно да се обича егото, защото то не е нещо реално. И за това ще ти предложа леко видоизменение на призива ти „Обичай себе си цялостно за да се чувстваш добре”.





Тема Re: Обичай себе си цялостно...нови [re: Mиpo]  
Автор totori (релакс)
Публикувано16.01.11 13:29



Корекции не приемам дири и от професионалисти- каквото ми идва спонтанно това пиша(както и ошо го е правил..спонтанни лекции)Асъм това което съм тук и сега(в момента...след малко ще съм нещо друго....)А относно егото...или изобщо МАЯ-тя е инсрумент на божеството според индуизма....тоест има си определена функция...Именно по-отражението на луната във водата можеш да се ориентираш къде е истинската....



който търсил-намирал!

Тема Re: Обичай себе си цялостно...нови [re: Mиpo]  
Автор totori (релакс)
Публикувано16.01.11 13:37



Ошо е разглеждал въпросите от толкова гледни точки че тук можем да се съберем 4 човека и всеки да пише по въпроса използвайки НЕГОВИзаключения
-и 4-мата ще цитираме ошо и 4-та ще сме прави!



който търсил-намирал!

Тема Re: Какво разбираш под "его"?нови [re: reborn2008]  
Автор totori (релакс)
Публикувано16.01.11 14:15



С какво се занимаваш сега.....нещо интересно да си чел\ла....



който търсил-намирал!

Редактирано от totori на 16.01.11 16:18.



Тема Re: Какво разбираш под "его"?нови [re: totori]  
Автор Пич Бoжи (...)
Публикувано16.01.11 14:22



то е момичи



---


Тема Re: Обичай себе си цялостно...нови [re: totori]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (минаващ)
Публикувано16.01.11 23:09



Да!И все пак пишещият ще напише това,което него го е впечатлило от прочетеното



Тема Re: Обичай егото си -за да се чувстваш добре !нови [re: reborn2008]  
Автор tugish (непознат )
Публикувано17.01.11 14:04



Абе,Darah,за кви колежки,за кви 5 лева говориш тук?!Чудя се ,баш интелектуалка кат теб,кво его намери точно тук да лъска.Ами ти си от лъскава-по-лъскава,чак-да ослепее човек.То ,господ,кат дал-дал...Толкоз хубост,бива ли тук да са затрива?!Или едно име тук ти е май -натрапчиво,че и на работа,че и тук....Ндей,тъй,ходи си на мястото..не ти пасва тук,на имиджа...



Тема Re: Какво разбираш под "его"?нови [re: totori]  
Автор tugish (непознат )
Публикувано17.01.11 14:07



Ти,да мълчиш!Не знаеш,кого -питаш?!Тряя първо да се поклониш,па после ,ако ти разрешат да се изправиш,такъв тон да държиш!Дамата е хай-клас,не за простосмърни кат тебе!!!



Тема Re: Обичай егото си -за да се чувстваш добре !нови [re: tugish]  
Автор totori (релакс)
Публикувано17.01.11 17:58



Има шесто чувство затова е тука......ами ти бре омбре как се излъга да я последваш чак тук в мойта кочинка!!!




който търсил-намирал!

Тема Re: Какво разбираш под "его"?нови [re: tugish]  
Автор totori (релакс)
Публикувано17.01.11 18:07



Абе не е още 8без 10 пък почваш приказки за лека нощ да ми приказваш!
ИЛИ си дрогиран или заблуден.....толкова зависим от жена.....!Това не е никак духовно!



който търсил-намирал!

Тема Re: Обичай себе си цялостно...нови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор totori (релакс)
Публикувано17.01.11 18:09



Съвършенно си права!



който търсил-намирал!

Тема чувствай се добре, за да обичаш егото синови [re: totori]  
Автор konopr ()
Публикувано17.01.11 20:20



като се чувства зле човек все нещо му се дразни на егото и гледа да го промени и да го срита, вместо да се почувства добре, за да види колко му е хубаво егото и да го обикне



Редактирано от konopr на 17.01.11 20:25.



Тема Re: чувствай се добре, за да обичаш егото синови [re: konopr]  
Автор totori (релакс)
Публикувано17.01.11 21:09



Зависи от случая.....при мене в началото първите 2 години от техниката ми ....съм забелязвал как егото ми се е съгласявало със сложни ситуации в които съм попадал тогава....и си е мълчало ЗАЩОТО ЗНАЕ че така е добре за цялата система...а то зависи от нея!Има някаква тясна връзка между егото и разума...



който търсил-намирал!

Тема Re: чувствай се добре, за да обичаш егото синови [re: totori]  
Автор konopr ()
Публикувано21.01.11 17:53



"съм забелязвал как егото ми се е съгласявало..."
чие е това его? Питам те това, понеже единствения източник за чувството за собственост е егото





Тема Re: чувствай се добре, за да обичаш егото синови [re: konopr]  
Автор totori (релакс)
Публикувано21.01.11 18:27



Ти бъркаш чувството за собственост с усещането за АЗА.....!
ЕГОТО казва това е мое и това не е мое .....


А АЗА казва.......аз съм ......ВСИЧКО ТОВА СЪМ АЗ!!!!
Азът е този който наблюдава всичко което е! Включително и дребното его което зависи от културата и стремежите на цивилизацията ни(и религиозната култура също).Докато азът е чисто природен.ЧОВЕК едновременно се ръководи от аза си и от егото си......зависи кое надделява...културата или природата!Природата иска естественост...културата иска постоянно надстройване -изкуствено поведение....всеки ден ти се налага да научаваш нови поведенчески умения....ставаш все по изкуствен по измислен все по не себе си.....ставаш ходеща реклама......
Сега разбираш ли ме!Егото изразява една малка част от теб(филтърът е цивилизацията ни)АЗЪТ изразява всичко което си...и онова което модерният ни свят не иска да показваш.....

който търсил-намирал!

Тема Re: чувствай се добре, за да обичаш егото синови [re: totori]  
Автор konopr ()
Публикувано21.01.11 19:23



Виждаш как умът ти е създал модел за тълкуване на нещата, не мен ми се вижда малко сложен в смисъл, че за същото може да приложиш и по прост модел, който ще е и по-лесен за ползване по предназначението му.

За мен лично аза и егото изцяло се припокриват и са едно и също нещо. От гледна точка на отношението към егото си прав че с обичане е по-добре да се подхожда, понеже така по-лесно може да се види, какво е то.

А като разгледа човек добре нещата, се забелязва как всичко, което егото ужким прави се случва без негово участие, в смисъл, че нещата ще се случат пак по същия начин с него или без.





Тема Re: чувствай се добре, за да обичаш егото синови [re: konopr]  
Автор totori (релакс)
Публикувано21.01.11 19:43



Моето разбиране за егото и аза по-

ми харесва от твоето разбиране!
По -лесно ми е да мисля сложно отколкото да се насилвам по простият начин!
Ти като прост човек мисли опростено....такава ти е природата!

АЗ съм по -усложнен... по- разнообразен ..по -умен!Нормално е да ги къдря по -заплетено ...както само аз си знам....ТВОРЧЕСКИ!

който търсил-намирал!

Редактирано от totori на 21.01.11 19:47.



Тема Re: чувствай се добре, за да обичаш егото синови [re: konopr]  
Автор totori (релакс)
Публикувано21.01.11 20:02



Егото е променливо както си забелязъл.....но много от действията на човека се мотивират от егото му-независимо колко е изградено то в него!



който търсил-намирал!

Тема Re: чувствай се добре, за да обичаш егото синови [re: totori]  
Автор konopr ()
Публикувано21.01.11 20:05



не съм казал, че човек не трябва да използва сложни мисли или модели, всяко нещо с предназначението си. За нещо прекалено просто, няма нужда от прекалено сложен подход. Сигурно ме разбираш, с целия ти акъл не вярвам да ти е трудно





Тема Re: чувствай се добре, за да обичаш егото синови [re: totori]  
Автор konopr ()
Публикувано21.01.11 20:08



прав си, но много хора възприемат егото като действащото лице, а то е нещо различно



Тема Re: чувствай се добре, за да обичаш егото синови [re: konopr]  
Автор totori (релакс)
Публикувано21.01.11 20:17



Аз те разбрах ама ти не ме разбра....че имам предвид че се съобразявам със себе си.....а не със некакви външни изисквания и предписания които не са мои!
Това не е клуб по -наука или некаква религия където требва да се съобразяваш с некакви постулати и канони.....ЕДИ КОЙ СИ БИЛ КАЗАЛ КАК ТРЕБВА ДА СЕ ДЪРЖАТ ХОРАТА..КАК ДА МИСЛЯТ....КАК ДА ЧУВСТВАТ И ПРОЧИЕ!
Всеки си има СОБСТВЕН ПОДХОД...и това го потвърждава ошо ..потвъждава го и йога!Всеки си върви по своят си път и гледа света през своите си очи!



който търсил-намирал!

Тема Re: чувствай се добре, за да обичаш егото синови [re: konopr]  
Автор totori (релакс)
Публикувано21.01.11 20:27



То е един изкуствен център без който изцяло неможем....ДОРИи монасите от различните религиозни общества запазват егото под фомата на формални правила и дисциплина във ашрама и манастира!

който търсил-намирал!



Тема Re: чувствай се добре, за да обичаш егото синови [re: totori]  
Автор konopr ()
Публикувано21.01.11 21:22



аз си споделих мнението, предписания не виждам тука. Ще го направя и по отношение на предписанията, щом си подел темата - доста предписания са ми били полезни, няма значение дали са мои или не важното е да вършат работа. А ти ще си вървиш и без предписания по своя път, щеш нещеш, друг нямаш






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.