Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:01 06.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема По-нататък за ...жените  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано30.12.10 17:15



Мъжете ги интересува все как да не свършват и други таквиа. За жените това не е важно. Какво има по-нататък за нас? Движа енергията по Майкрокосмик орбитата. И?

Моля ви се, не ми преразказвайте книги. И без дървени философи.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор huanji ()
Публикувано30.12.10 17:30



Като човек, който практикува, мога да говоря само от опит и само за мъжете.



Като уточнение, мъжете не ги интересува само да не свършват, а да култивират дзин, ци и шън. Абсолютно същото, което интересува и жените, но самата физиология създава известни разлики. И до колкото при мъжа може да се спре изтичането, то при жените спирането на менструацията е значително по...ако не трудно, то най- малкото непопулярно като метод. Една приятелка точно по метода с Елена си спря менструацията, но освен нея за друга не знам.

Иначе, не познавам жени, които да са постигнали резултати в тази насока и ще се радвам да чуя нещо по въпроса от първа ръка. Познавам само Албена, която води упражнения за култивиране на женската полова енергия, но не сме говорили по същество. Като намеря сайта й ще го пусна тук.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: huanji]  
Автор huanji ()
Публикувано31.12.10 17:28







Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: huanji]  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано02.01.11 02:04



Благодаря за информацията. Хубаво е че може да реагираш и спокойно за разлика от другата ми тема където извинявай но се държеше като ощипана госпожица. Според мен даоските практики освен енергини техники са и да достигнеш до вътрешно спокойсвие. Без него това контролиране на свършването и циклите е малко безсмислено. При Мантак Чия започваме винаги с вътрешната усмивка. Подарявам ти една и ти желая успех.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор huanji ()
Публикувано02.01.11 11:03





Надявам се покрай тази тема да започна да се запознавам в подробности с култивирането на женската полова енергия при жените. За тях почти никога не се пише и тези неща са били приоритет на мъжете дотолкова, че преди си мислех, че висшите степени на даоската алхимия са недостъпни за женската физиология. Само докато не разбрах, че единият от великите осем безсмъртни - Хъ Сиенгу е жена.

Съдбата ме е срещнала с няколко жени с които съм практикувал тантристки медитации. Като едни метеори, които минават, оставят следа и продължават в безкрая... За тези неща не съм говорил, понеже тук тантра е равнозначно на секс, пък нещата са много по- различни.

Между другото, даоските практики по същество са тантристки практики, нищо, че се наричат дао-йога. И хатха-йога така се нарича, но е тантристка дисциплина, както и кундалини-йога. Просто "йога" има различни значения.

Поздрави.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано02.01.11 11:39





Казваш,без книги и философии(дори-дървени)...За това,предлагам -филм.Как мислиш,защо този филм се казва:"Не гледай на долу?"Ще се радвам,да споделиш..
С пожелания за неспиращи"И?-та"
Be Blassed!


Редактирано от vidiya на 02.01.11 14:28.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: huanji]  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано02.01.11 15:51



Бившият ми приятел е будист. Ходи в манастир в Бутан и правят випасана по цял ден за няколко седмици. Но пак е неусточив емоционално. Избухва, после съжалява. За това и реши да отиде при Чия. Но май и това не му помага.

Не знам теориите но за мен преди всякви практики трябва да се започне с вътрешна смиреност. Смиреността е по-важна от енергията. Не знам дали ме разбра какво ти казах за другата тема. С мен беше кротък и вежлив в сравненеие с това как избухна срещу Миро. Не знам какви са причините и какво ти е направил, но гледах онемяла диалога ви. Защо е нужно да се държиш така? Предполагам че съжаляваш сега. Миро ми обеща да пише по-късно тук и не искам да се получава същото. Грозно е и е отблъскващо. А и не разбрах какво те провокира да избухнеш, нищо лошо не каза за теб.

Защо не намериш някоя жена която иска да практикува сексуалните методи на Чия и се учете взаимно заедно. Много е готино. Непонятно ми е как покрай тази тема ще се запознаеш с подробности то женското кулитвиране. Аз мога да ти кажа мои усещания, но не съм безсмъртна даоскиня. Обикновен човек съм. Цикъла ми е редовен. Даже не съм запозната с тантра, но сигурна е хубаво нещо щом го сравнят със секс.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: vidiya]  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано02.01.11 16:04



Не ми се отваря първия линк. Втория е хубав,но каква е връзката с темата? Обкръжението ми е било почти винаги от хора които четат много окултна литература. Ерудите за разлика от мен. Не искам да оглупявам като тях.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор Пич Бoжи (падладял)
Публикувано02.01.11 16:10



Не знам теориите но за мен преди всякви практики трябва да се започне с вътрешна смиреност. Смиреността е по-важна от енергията.


Абсолютно.



---


Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор huanji ()
Публикувано02.01.11 17:21



Випасана е много добре. Браво на него, пък и в Бутан имат страхотни школи!

Имам щастливо семейство и жена, която е човек от пътя. Просто до сега съм се занимавал с други неща, пък и не си сменям системите на всеки три седмици.



Не виждам причина да не се запозная. Наясно съм са антомията и физиологията, както и с принципите на учението. Точно това ми трябва, всеки да си каже нещата как са при него. Останалото мога да го прочета.

п.п. няма да ти осирам темата.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Пич Бoжи]  
Автор totori (релакс)
Публикувано02.01.11 17:42



Особенно за православния.....мирянин!ади чао ти и на тебе!




АМИН!

THE BEST DAO ZOMBI

Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано02.01.11 17:44




No mires para abajo / Don't Look Down (2008)
Така се казва филма,ако не ти се отваря пак линка.В замунда-ще го намериш по заглавието.Вторият линк е поздрав,с музиката от филма.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: totori]  
Автор Пич Бoжи (падладял)
Публикувано02.01.11 18:22



Нема чао за тебе.




Треа да те лекувам.

---


Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано02.01.11 18:32



Моля те, разкажи за тези медитации...интересно ми е..



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: huanji]  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано02.01.11 20:08



Ох, не знам какво знаеш за Бутан, но аз живях 2г с човек който прекарваше май повече време там отколкото тук. И ако му казвах браво като теб нямаше да сме сега разделени.

Практиките не се учат по интернет форумите. Даже и моя приятел щеше да ти го потвърди. Като имаш жена - действай,какво чакаш. От нея ще научиш много повече отколкото тук. Но ако все пак искаш да ти кажа нещо, питай ме по същество. Но с прости въпроси и не чакай обяснения защо е така. Теорията никога не ме интересувала. Да ме изпитват също.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Пич Бoжи]  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано02.01.11 20:25



Защо плаче този totori? Смирението не е пред някакъв бог, а пред нашето незнание.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: vidiya]  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано02.01.11 20:30



www.zamunda.net въобще не ми се отваря. Може би защото не съм в България. Ще го потърся в видеотеката тук. Благодаря.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор Пич Бoжи (падладял)
Публикувано02.01.11 22:52



Смирението не е пред някакъв бог, а пред нашето незнание.


Отново съм напълно съгласен!

Нямам какво да добавя...

А за тотори не знам,.. сигурно го стяга шапката нещо.

---


Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор tugish (непознат )
Публикувано03.01.11 02:36



Здравей,изчетох темите ти,защото и аз самата се интересувам от даоски учители и групи в бг,но се чудя,ти,която си била на личен тренинг с Мантек Чия,защо разглеждаш мъжа-жената като нещо различно?Имам пред вид духовната част на нещата.Ако те интересува чистата физиология,ще ми стане по-ясно.Освен това,отричайки форума,като място за знание,защо търсиш тук,отговори на въпроса си: какво да правиш след като въртиш микроорбитата си,по-нататък,след като отговора е в теб самата.Не става ясно-какво точно искаш да чуеш-прочетеш?Сама даваш,съвет на Хуанджи,да си намери жена и да практикува с нея,а не чуваш собственния си отговор: намери си мъж и практикувай с него и престани да оплакваш бившето си гадже.Остави си спомена,за това,че е бил в живота ти и давай напред.Ако си тръгнала,по Пътя,към себе си,не се обръщай назад и все пак,не отричай чак толкова теорията...А ако търсиш партньор за практика,ще се съглася с теб,че не тук му е мястото.

Всъщност,ти наясно ли си,какво са за теб даоските практики?



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор huanji ()
Публикувано03.01.11 11:04



Знам само, че ако аз реша да ходя да медитирам, ще получа пълна подкрепа. На този етап ни спира заетостта, дете...чисто житейски неща.

Разбира се, че практикувам. Микроорбитата вече е отворена, сега съм в почивка малко и после продължавам с макроорбитата. Чак след това сексуалното гун-фу ще е на ред. И от форумите не се учи, учи се от конкретните хора, които споделят конкретен опит в тези форуми.



Най- важното е да има доверие. Затова и не ти реагирах, защото не искам да прекъсвам потока, който се заформя.

За сега ще следя разговора и ако възникне нещо, ще питам.

Редактирано от huanji на 03.01.11 11:40.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Beдpocт]  
Автор huanji ()
Публикувано03.01.11 11:06



Точно ти ми мина през ума, че ще се заинтересуваш. Тук не е мястото да говоря за това, но ако имаш подходящият човек се обади, ще гледам да ти дам нишани.





Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор huanji ()
Публикувано03.01.11 11:38



Между другото, въобще не чета много и не си сменям системите през три седмици. Ако започна да чета наред, ще се разпилея. Затова съм много слаб във философията и теоретичните постановки. Имам приятели, които се занимават в различни области, и-дзин, фън-шуй, тай-дзи, много системи на йога, най- различни подходи на лечение - Бах и т.н. и ако ми трябва нещо да консултирам, просто ги питам. Моят учител казваше, че по- добре да знаеш малко, но да го приложиш, от колкото да си специалист по всичко и накрая нищо.

Затова разделям нещата на малки, достижими стъпки и като почна, не се отказвам. Но никога не започвам, ако нещо не ми е ясно. Няма значение дали ще си го изяснявам 10 или 15 години, когато, тогава. С Мантак Чия се хванах, едва когато намерих човек, който е приложил на практика това, за което говори (научено от неговият учител, българин, който сам ги е приложил) и нещата се подредиха. Има и друго, че който работи в дадена област, не му трябва учител дълги лекции да му води, а една дума да му каже...



Тема По-натукнови [re: Marielagueorg]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано03.01.11 17:38



Няма нужда да се разделя (себе)познанието на мъжко и женско. То е едно и по-важното е, че в теб има, и мъжко, и женско. Докато не видиш света и през погледа на мъж, както и един мъж през погледа на жена, трудно ще се познанеш.

Мантак Чия обича да си прави самореклама на следващите курсове така, че трябва да си чула за следващите му такива. Същественото е, че усещането за вътрешната енергия и това да я движиш съзнателно по микроорбитата ти отваря вратата към един нов свят от възможности за енергийни практики и усещания. Научила си азбуката на един нов език и сега имаш възможност да научиш думите му и и другите му изразни средства. Да говориш, даже и да пееш.

Има дестки практики, където може да изследваш тази енергия в различните й състояния и проявления. След това комбинирайки я с физическото, емоционалното, менталното и духовното в теб се появяват още стотици възможности... Не по-малко важно, интересно и забавно е и взаимодействието на енергията в теб с тази на по-близкото или по-далечното ти обкръжение...

Не забравяй, че енергията е просто енергия, едно средство. Не е цел. Има много интересни неща отвъд нея. Но пък това средство "вътрешно енергия" е чудесно и си заслуважа човек да му посвети енергията си.

И накрая бих перефразирал "по-нататък" във въпроса ти на "по-натук". По-нататък има все повече ТУК.


П.П. Съгласен съм, че книжното знание е голям капан по пътя на духовното познание. Но струва ми се, че твоята нетърпимост към него има и други причини?



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: tugish]  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано03.01.11 22:38



Не, не търся партньор. Не отричам форума. Но не искам да ми обясняват практики по интрнет. Нито аз искам да обяснявам. Писах за жените защото ми е омръзнало да слушам за тези мъжки изпразвания. Била съм с мъже които не се интересуват от това но са ме изправяли на нокти. Не, не съм наясно какво са даоските практики. Не съм наясно и коя съм. Търся се. Задавам на глас въпрси в мен. Не чакам отговор какво да правя. Май гледам за искра в тъмнината. АКо разбираш какво искам да кажа.



Тема Re: По-натукнови [re: Mиpo]  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано03.01.11 22:44



Натук ми харесва. По книга да уча практика не се получава при мен. Трябва да я усетя. Сигурно е и реакция на всички около мен които само четат и са дървени философи. Не живеят.

Сигурно не се изразявам ясно. Трябва ли непременно да правя тези практики за които говориш ти и Чия? В смисъл необходимо ли е? На мен ми е добре така с майкроорбит.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор tugish (непознат )
Публикувано04.01.11 00:55



Много добре разбирам...това вътрешно противоречие,конфликта със самата себе си.Всеки,минава през такива неща...По-важно е,че ти търсиш...искрица ,и щом си тръгнала-ще я намериш.Когато аз бях,в такова състояние,по същия начин се противях на всичко и всички..От това състояние ме извади групата,а не конкретен човек.Ако приемаш съвети-намери си група,в която да ти харесва,където да се чувстваш като у дома....А после-сама ще видиш.За мен,спирането при един-единствен човек,не вършеше работа.Именно груповите занятия и упражнения,общуването с много хора наведнъж ми дадоха -светлината....По-натук-нещата ,сами се подреждат.





Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: tugish]  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано04.01.11 23:01



Не, не е конфликт. Не е и противоречие. Не се противя. Приемам съвети. Другата ми тема беше за дао групи. Но разбираш ли приемам група около учител. Или поне някой с опит. Който разбира. Който е спокоен. Който има сила. 10 дървени философа в група са пак дърва за горене.

Ти знаеш ли какво е са даоски практики? Намерила ли си себе си? Не търсиш ли вече в тъмното?



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор tugish (непознат )
Публикувано04.01.11 23:20



Точно това имах пред вид:група,около учител.Това ми помогна да изгладя вътрешните си противоречия,да тръгна...към себе си.Мисля,че докато съм жива,ще се търся,но вече следвам светлинката пред мен.Учителят ми беше ,както казва Ошо,врата,през която минах и продължих.Срещнах и други учители и други групи...Важното е-да не спираш,а да вървиш.Бях в тъмнина,преди своето себереализиране.Имах нужда,да се чувствам свободна да изразя себе си,по начин,в който друг човек не участва/визирам човека,с когото тогава живеех/....





Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: tugish]  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано05.01.11 01:13



Да, да. И аз се опитвам. Видях че тук има и други практикуващи дао и дойдох. Даже с някои сме братя по Мантак Чия. Търся. Не съм затворена. Какво те е научил Ошо?



Тема Re: По-натукнови [re: Mиpo]  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано05.01.11 01:17



Какво значи да видя през погледа на мъж? Трябва ли? Аз съм женска.



Тема Re: По-натукнови [re: Marielagueorg]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано05.01.11 16:38



Нищо не е задължително (важи и за долния въпрос). Даже не е необходимо въобще да усещаш енергията и микроорбита. Но както сама виждаш сега така ти е по-добре.

Нуждата и желанието за учене и използването на разни практики трябва да дойде от теб, да ги усетиш в теб, а не защото ги има има в каталогиа на Мантак Чия. Само е нужно да си будна за смисъла на тези практики и да знаеш какъв глад в теб биха утолили. После ти си решаваш и няма нищо фиксирано и задължително.

Примерно, ако усещаш, че сексът и сексулаността в теб са много важни, това от самосебе си ще те отведе към сексулните практики. Само бъди съзнателна, че нещата в теб са комплексни... Ако използваш много сексулна енергия е важно да може да я управляваш ти, а не емоциите ти или лутащият ти се ум. Иначе може да си навредиш както на себе си, така и на околните. И не случайно тези даоски практки са били дълго време скрити. За това има даоски практики за работа на емоционално ниво като Смесването на 5те елемнта.

Ако физическо ти тяло не е във форма, много по-често ще обръщаш внимание на болежките ти, а не на това, което е отвъд физическото тяло. И за това има разни видове цигун, Желязна ризница, тай-чи.

Така е и с останалите практики. Ако искаш да познаеш себе си, това ще те отведе към алхимичните практики на Кан и Ли смесванията, където ще се потопиш в дълбините на твоето съзнание и на фините и обикновенно невидими сили и качества в теб и около теб, които те движат цял живот.

Аз правя горните практики не по задължение, а защото са ми интересни. Но както и ти самата каза някъде по-нагоре, техниките са само техники и други неща са много много по-важни. По-важно е как се насочваш към тях, как ги използваш и как един ден им позволяваш да си отидат. По-важно е как общуваш "без техники" със заобикалящото те. Дали си будна всеки миг, дали си ресептивна, дали се свързваш с Окена около теб.



Тема Blissнови [re: vidiya]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано06.01.11 17:30



Филмът ми е още пресен и е чудесно че си извадила тези фрази от него. Може да се медитира над всяка една от тях... Всъщност всяка една от тези фрази е достаойна за отделна тема... Който иска може да опита с някоя...Малко са филмите от които бих извадил толкова много хубави фрази.





Тема Re: Blissнови [re: Mиpo]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано06.01.11 18:14



Да,така е..Прекрасно е,че напоследък преоткриваме филми ,създадени от удивителни личности...Май си го заслужихме,а?





Тема God and Goddess playng in the cloudsнови [re: Пич Бoжи]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано06.01.11 21:32



Какво ще кажеш за такъв секс с теб самия? Божия пич и неговата божествена половинка, които се сливат оргазмично... Апропо, Майкъл Уин беше нарекъл точно така следващата практика след тази, която обяснявах на Мариела „God and Goddess playng in the clouds”



Тема Re: Blissнови [re: vidiya]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано06.01.11 21:37



Изказваш много интересно революционно мнение: тези филми ги има, защото ние сме ги поискали... Косвено (или не даже не толкова) ние ги създаваме и участваме в тях...





Тема Re: God and Goddess playng in the cloudsнови [re: Mиpo]  
Автор Пич Бoжи (приятелче)
Публикувано06.01.11 22:40



Звучи супер и аз знам, че е възможно. Пуснаха ми го в "демо"-то.

Ама още не съм овладял нещата в такава степен... А ти?

Иначе аз съм решил с едно котенце да танцуваме в облаците.

---


Тема Re: God and Goddess playng in the cloudsнови [re: Пич Бoжи]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (минаващ)
Публикувано06.01.11 23:49



Може да станеш най-добрия като потренираш из облаците



Тема Re: Blissнови [re: Mиpo]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано07.01.11 00:18






Редактирано от vidiya на 07.01.11 00:22.



Тема Re: God and Goddess playng in the cloudsнови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор Пич Бoжи (приятелче)
Публикувано07.01.11 00:41



Ше се стараеме.




Публиката го заслужава.

---

Редактирано от Пич Бoжи на 07.01.11 00:46.



Тема Re: God and Goddess playng in the cloudsнови [re: Пич Бoжи]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано07.01.11 16:20



Външното котенце помага да се намери вътрешното. Като го заредиш със сексуална, духовна, земна и небесна енергия, както и с всезъможни „подправки” и котенцата в теб за почват да танцуват сами.

Само при инструкторите и хората с повече опит около Мантак Чия съм забелязал нещо специфично, което не съм виждал при медитации от други системи. Седят тихо в медитация (без някакви специални външни движения или дихателни упражнения) и от време на време се появяват едни камшични конвулсии по тялото все едно, че ги удря ток. След време започна да ми се случва и на мен и определението на М. Уин „Оргазмична вълна” е особено точно. В контекста пък на тази практика God and Goddess playng in the clouds това се случва най-силно.





Тема Re: Blissнови [re: vidiya]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано07.01.11 17:36



Баси..таман влязох да пиша за дядо Коледа

.. и за службата в руската църква днес...пък той Ошо се скатавал отдолу Същият поглед докарвах, като поздравявах всеки вътрешно с: покланям се пред тебе, Боже!



Тема Re: Blissнови [re: vidiya]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано07.01.11 17:54




Чудесен е.



Тема Re: God and Goddess playng in the cloudsнови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано07.01.11 18:11



от време на време се появяват едни камшични конвулсии по тялото все едно, че ги удря ток.

Това съм го гледал в Йога при много хора. Води се тик, вследствие разбалансирване на енергията в тялото. Джао Бичън го споменава също и казваше, че е растрйване на сърцето и същностната природа, която е свързана с него. Казваше, че в по- напреднал стадий на растройване, например при религиозните хора, те скачат, пеят, танцуват в несвяст и т.н. Но хубавото е, че с медитацията, нещата се успокояват и всичко може да си дойде на мястото.





Тема Re: Blissнови [re: Beдpocт]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано07.01.11 18:41








Тема Re: God and Goddess playng in the cloudsнови [re: Mиpo]  
Автор Пич Бoжи (приятелче)
Публикувано07.01.11 18:43



Аз съм целия в такива конвулсии.



Да не съм некой скрит даджаи.

---


Тема Re: God and Goddess playng in the cloudsнови [re: huanji]  
Автор Пич Бoжи (приятелче)
Публикувано07.01.11 18:49



Да, прилича на разбалансирана енергия.



---


Тема Re: Blissнови [re: vidiya]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано07.01.11 19:31





Четеш ми мислите А какво ще кажеш за Panna cotta с ягодово желе и манго..



@huanji: О, ужас, Хуанджи, Хуанджи...струва ми се, че това беше мъжът с брадата!!



Тема Re: Blissнови [re: Beдpocт]  
Автор huanji ()
Публикувано07.01.11 19:43



Нещо във връзка с ягодовото желе ли?





Тема Re: Blissнови [re: Beдpocт]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано07.01.11 20:46



Ах,Ведрост,панакотата ти -един изискан десерт от желиран йогурт и плодове,е живо доказателство за това ,че храната може да ни доставя сексуално удоволствие,защото сексуалния център и устата са съединени заедно-като два полюса на една енергия.



Редактирано от vidiya на 07.01.11 20:47.



Тема Re: Blissнови [re: vidiya]  
Автор huanji ()
Публикувано07.01.11 21:03



Първа и пета чакра наистина са свързани. И не само храната, но и творчеството, а при мен храната е свързана с творчеството, та хептен ми се получава връзката.





Тема Re: God and Goddess playng in the cloudsнови [re: Пич Бoжи]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано08.01.11 02:23



Вече си разкрит даджаи...





Тема Re: Blissнови [re: Beдpocт]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано08.01.11 15:25




"Let your laughter be your only prayer. Let your joy be your only offering. Love life! Love small things! Don’t miss a single moment. Go on getting more and more joyful, and you will find God is coming to you more and more." ~ Osho
HAPPY 2011!

Редактирано от vidiya на 08.01.11 15:27.



Тема Re: Blissнови [re: huanji]  
Автор Пич Бoжи (приятелче)
Публикувано08.01.11 15:47



Аз пък мисля, че има само една чакра.



---


Тема Re: God and Goddess playng in the cloudsнови [re: huanji]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано08.01.11 17:02



Това за което говориш съм го виждал при десетки хора от всякакви традиции и не е толкова заради разстройване на енергията, а заради това, че тя още не е настроена и не тече равномерно навсякъде. Но това, за което аз говоря е доста по-различно, не съм го виждал другаде и определено не е свързано с разбалансирване на енергията (няма проблем да не се прави). Точно както при нормален сексуален оргазъм тялото никога не е в пълен покой.





Тема Re: God and Goddess playng in the cloudsнови [re: Пич Бoжи]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано08.01.11 17:05



И открит човек също става.





Тема Re: God and Goddess playng in the cloudsнови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано08.01.11 17:47



Разбира се, че е съвсем същото.





Тема Re: God and Goddess playng in the cloudsнови [re: Mиpo]  
Автор Пич Бoжи (приятелче)
Публикувано08.01.11 17:48



Човек се завръща към нормалното.



---


Тема Re: God and Goddess playng in the cloudsнови [re: Mиpo]  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано09.01.11 01:54



И аз съм го виждала това при Мантак Чия. Наистина е много е странно отсрани. Но той прави много странни неща. Възрига примерно звучно. За хуанджи, за разбалансирана енергия при него може да говори само докато не го е видял.



Тема Re: God and Goddess playng in the cloudsнови [re: Marielagueorg]  
Автор huanji ()
Публикувано09.01.11 16:18



Не се засягай.





Тема Re: Blissнови [re: huanji]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано09.01.11 17:29








Тема Re: God and Goddess playng in the cloudsнови [re: Пич Бoжи]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (минаващ)
Публикувано09.01.11 20:34



Бравоооооооооооооооооо



Тема Re: God and Goddess playng in the cloudsнови [re: Mиpo]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (минаващ)
Публикувано09.01.11 20:35



На мене "котенце" не ми харесва



Тема Re: God and Goddess playng in the cloudsнови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано09.01.11 20:49



кажи какво си избираш? за всеки има по-нещо от торбата на червения Дядо коледа някъде по-горе. И всеки ден е чудесен повод да се раздават подаръци.



Тема Re: God and Goddess playng in the cloudsнови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор Пич Бoжи (Гуш)
Публикувано09.01.11 21:10



Ам.



---


Тема Re: God and Goddess playng in the cloudsнови [re: Mиpo]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (минаващ)
Публикувано09.01.11 21:20



Има си.....................именце,ама малцина го знаят
Чувал не е ли по-голямо?



Тема името на розатанови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано11.01.11 16:15



Хайде, бъди смела и извади от чувала това, което ти е в главата.





Тема Re: OSHO: You Have Not Known Total Chaos - Just Waнови [re: tugish]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано15.01.11 18:07




"Take life easily,
lovingly, playfully, non-seriously.
Seriousness is a disease,
the greatest disease of the soul,
and playfulness the greatest health." - Osho



Редактирано от vidiya на 15.01.11 18:12.



Тема Re: OSHO: You Have Not Known Total Chaos - Just Waнови [re: vidiya]  
Автор Пич Бoжи (...)
Публикувано15.01.11 18:31



Хихи, начи мойта дУшица пръщи от здраве.



---

Редактирано от Пич Бoжи на 15.01.11 20:15.



Тема Re: името на розатанови [re: Mиpo]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (минаващ)
Публикувано15.01.11 21:47



Нищо общо с растениевъдството няма.Ще ти го "напиша" на ушенце



Тема Re: Marcia baila - originalнови [re: reborn2008]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано16.01.11 01:27







Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано06.02.11 00:46



На жените им е по-лесно да постигат тези практики за това и не се пише специално за тях.

Единственото ограничение е в дните на менструалния цикъл - няма практически смисъл да се практикува по това време.

Повече практика по-малко ала-бала





Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Drona]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано06.02.11 20:23



Някои действия са "обезболяващи"



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор Пич Бoжи (благой)
Публикувано06.02.11 21:16



Боц.



---


Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано07.02.11 09:30



Хм.... то тези действия са повечето на полето на тантра, а не на дао ....





Тема ........нови [re: reborn2008]  
Автор Neise17 ()
Публикувано07.02.11 13:51



o габи да ти го монтирам между краката дай някой път и да правим секс заедно ?





Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Drona]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано09.02.11 00:19



Защо няма практически смисъл да се практикува по време на менструация?



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Пич Бoжи]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано11.02.11 12:00



Ти кого бодеш?И с какво?



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Beдpocт]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано11.02.11 12:03



А може би зависи от протичането на "самия цикъл".



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор Пич Бoжи (бебе хунче)
Публикувано11.02.11 12:18



Варянти много.



---


Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано12.02.11 14:12



Ти как го чувстваш?



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Beдpocт]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано13.02.11 11:32



Защото по време на менструалния цикъл става "разтоварване" на организма от енергия ....

От една страна изглежда като че ли се губи енергия, която може да се култивира, обаче от друга страна е идеален защитен механизъм от претоварване.

Най-голямото препятствие пред практиката в началото не е липсата на енергия ( особено при млад организъм), а от натрупване на излишна, която каналите не са достатъчно проработени да поемат.

Проработени в смисъл да няма блокажи, които да я задържат ....

Редактирано от Drona на 13.02.11 11:33.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано13.02.11 13:35



Ооо, сестро.



Ето тук: От една страна изглежда като че ли се губи енергия, която може да се култивира, обаче от друга страна е идеален защитен механизъм от претоварване. , мислил съм си по този въпрос, дали пък мъжете не постигат това разтоварване чрез еякулация.

Тик и учителят е да задържа ученика да не бърза по пътя.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано13.02.11 19:08



Оооо брат ми,

.... то си е точно така ....





Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано13.02.11 19:30



Знаех си...





Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано14.02.11 10:14







Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано14.02.11 10:22







Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано14.02.11 14:08



Да ти се връща тъпкано!



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Drona]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано14.02.11 21:25







Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Drona]  
Автор Marielagueorg (новак)
Публикувано18.02.11 22:31



Какво практикуваш?



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано23.02.11 14:31



В какъв смисъл "Какво?"





Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Drona]  
Автор Marielagueorg (новак)
Публикувано26.02.11 01:20



Какви практики правиш? По някаква система? Не разбрах.



Тема Re: По-нататък за ...женитенови [re: Marielagueorg]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано27.02.11 12:49



Всъщност няма никакво значение какво и как практикувам по отношение на началния въпрос на поста.

Редактирано от Drona на 27.02.11 12:58.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.