Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:25 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема даоски учителинови  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано09.12.10 19:45



С кои даоски учители сте били и са ви харесали? Кои бихте ми препоръчали? Може в България и чужбина.

На мен ми харесва и препоръчвам Мантак Чия. Бях вече на два негови семинара в Лондон и каквото ни учеше се получава. Има авторитет за всичко което говори. И обаяние което подтиква да опиташ.

Ошо даоски учител ли е?



Тема Re: даоски учителинови [re: Marielagueorg]  
Автор totori (релакс)
Публикувано09.12.10 20:32



Ошо е бил учителя на Лао Дзъ!Това всеки го знае.....



СА ТА НА МА

Тема Re: даоски учителинови [re: Marielagueorg]  
Автор totori (релакс)
Публикувано09.12.10 20:40



По принцип днес всеки последовател на ошо ..тренира цигун.тай дзи цюан.и разбира от алхимия.Тук всички учим китайски език задължително!



СА ТА НА МА

Тема Re: даоски учителинови [re: Marielagueorg]  
Автор totori (релакс)
Публикувано09.12.10 20:52



Майтап бе уили !Шегувам се !Ошо е индийски учител който проповядва че трябва хората да се събудят от несъзнателната си дрямка и да живеят съзнателно -тук и сега!Общо взето това е...както виждаш няма и следа от даоизъм -а от индуизъм!Но във едно ново модерно разбиране!Сигурно си се подвела от темите......!



СА ТА НА МА

Тема Re: даоски учителинови [re: Marielagueorg]  
Автор huanji ()
Публикувано09.12.10 21:22



Здравей,
за отварянето на микрокосмическата орбита

Можеш да се включиш и да разкажеш.



Тема Re: даоски учители [re: totori]  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано09.12.10 22:27



Много си сладък с тези мисли на талази. Но не ми отговори на основното което питам - кой ти е даоския учител? Предположих че Ошо е даоски учител защото тук намерих темата Дао, цигун, тай-чи и алхимия. А там е писано много за дао. А и виж какво e това което интересува и вълнува клуба ви.



Тема Re: даоски учителинови [re: huanji]  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано09.12.10 22:34



Благодаря за поканата, но е някак си неуважително да искаш нещо без да отговориш на това което аз питам. Аз не съм учител по отваряне на майкроорбитата. Но ако имаш трудности, мога да опитам да ти помогна. Без да гарантирам.

P.S. Надявам се следващите отговори от другите участници да са по темата.



Тема Re: даоски учителинови [re: Marielagueorg]  
Автор a6ooo ()
Публикувано10.12.10 02:55



Здравей


някъде бях мернал този отказ: попитали един даоски майстор кои са неговите учители ,
а той им отговорил : имам трима учители и тримата са котки.
Дао,йога.... е всичко. Така че всичко може да ти е учител, а не само конкретна личност с определени упражнения.



Тема Re: даоски учители [re: Marielagueorg]  
Автор totori (релакс)
Публикувано10.12.10 18:52



На едно и също мнение сме с теб!



СА ТА НА МА

Тема Re: даоски учители [re: Marielagueorg]  
Автор totori (релакс)
Публикувано10.12.10 19:33



Моят учител на това ме учеше-играта на 5-те животни!



СА ТА НА МА


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.