Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Техники за култивиране на еготонови  
Автор Лeko (ученик)
Публикувано01.12.10 20:37



Струва ми се че този форум стана твърде "техничарски". Срещаме всякакви техники за управление на енергията. Иска ми се да запазя този дух на практичност, но ако може да го "одушевим" малко като коментираме "техниките" за събуждане на мъдрост, любов, саможертва и разпознаване на истината. Има ли практичен поход към такива непрактични качества? Заглавието на темата не е подвеждащо. Бих казал и моето мнение, но не искам предварително да давам посока и от там - ограничения.



Тема Re: Техники за култивиране на еготонови [re: Лeko]  
Автор ratna ()
Публикувано01.12.10 21:28



малко като коментираме "техниките" за събуждане на мъдрост, любов, саможертва и разпознаване на истината.
много техники има , но те са за култивиране на едно съответно качество
такава техника дето ще събуди всички позитивни качества не е известна , освен човека да се е родил съвършен



Тема Re: Техники за култивиране на еготонови [re: ratna]  
Автор Лeko (ученик)
Публикувано01.12.10 22:58



Не е нужно да са всички качества наведнъж, разбира се. Въпреки че според мен, те често вървят скачени.



Тема Re: Техники за култивиране на еготонови [re: Лeko]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано02.12.10 00:16



Къде и как по-точно възнмеряваш да практикуваш саможертва?



Тема правене и неправененови [re: Лeko]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.12.10 01:13



Заглавието на темата ти е много хубаво

. Всяка техника (по дефиниция) води към култивиране на егото. В това култивиране няма нищо лошо стига да е балансирано с разтварянето му... Апропо, правенето на техники е Ян, а разтварянето (неправенето) е Ин... И двете се сливат много добре... И ошовият подход (поне аз както го разбирам) е точно такова сливане.

Забелязал съм как хората ги е страх от егото... Борят се с него... Даже правят техники срещу него, което е смешно защото само му дават повече сила...

Мислиш ли, че може да се влюбиш с техника? Същото е за любовта на различни нива... Тя НЕ е нещо, което се практикува. Или ако се практикува, то тогава не е любов.

Същото важи и за мъдростта. Мъдростта не се практикува... Тя се СЛУЧВА. Тя е НЕПРАВЕНЕ.

Ако се вгледаш, правенето на техники е заобиколено от „пространство на неправене”. Всъщност, техниката създава потенциал за неправене и просто не трябва да сме фиксирани само към техниката... А да сме готови да се отворим/разтворим в него...

Не си спомням техника,която да съм правил, която да не води в един или друг момент към неправене. Иначе, не би била техника в смисъла, в който я разбирам.

Още по-интересното е, че неправенето може да породи техника... Няма по-хубава техника от тази, която е породена в неправене, в любов, в мъдрост...

За тези последните по-малко говорим, защото те са ИН, те са МЕЖДУ думите, те са невидимата страна. Но това не ги прави по-малко важни.




Редактирано от Mиpo1 на 04.10.11 00:07.



Тема Re: Техники за култивиране на егото [re: Лeko]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано02.12.10 01:16



По принцип форумите, медиите и т.н. действат със силата на надвикването. Дали примерно тук някой ще надвиква за "я-я-я-енергията" или за "мъдрост", зависи от неговото вътрешно ръчкане за надвикване.

Гато искаме да изкажем нещо, ама да смиий сигурни в негу, ша са упитвами да съ надвъквимъ.

И ти искаш да пишеш за велики неща като мъдрост, любов, саможертва и разпознаване на истината и подготвяш позиция за надвикване.



Тема Re: Техники за култивиране на еготонови [re: Лeko]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано03.12.10 12:56



Бих казал и моето мнение, но не искам предварително да давам посока и от там - ограничения.



А не мислиш ли, че самото заглавие задава посока и от там - ограничения?



Изобщо думите са затова - за да описват някакви условни граници, които служат за по-добро описание на нещата. И - да - думите създават още граници. Повече думи - повече описания - повече диференциране = разграничаване = повече граници. Накрая става лабиринт.

Така стоят нещата в тоя свят.



Тема Re: Техники за култивиране на еготонови [re: lYl 13]  
Автор mistri4 (непознат)
Публикувано03.12.10 14:45



Ква истина в религиозен клуб? Ми тре истината и религията са антагонизми





Тема Re: Техники за култивиране на еготонови [re: mistri4]  
Автор Пич Бoжи (лут)
Публикувано03.12.10 17:27



He's back.



------


Тема Re: Техники за култивиране на еготонови [re: mistri4]  
Автор Пич Бoжи (лут)
Публикувано04.12.10 17:41







------



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.